Bolest a nepříjemný pocit v pochvě při dlouhém sezení v těhotenství. Máte zkušenost?

nikol331
26. led 2024

Ahoj holky, jdu si pro radu. Jsem 13tt a od začátku jsem léčila kvasinky🙈 už jsou to nějaké 3-4 týdny co bych od nich měla mít pokoj, ale místo toho mám tyto potíže🙈když déle sedím(cca. 30min.) tak cítím takový nepříjemný pocit v pochvě, ale i z venku, pálí to, bolí a připadám si jak kdybych byla podrážděná🤔 někdy se s tím prostě už i vzbudím, kdy cítím nekomfort. Když se od rána hýbu nebo déle chodím tak je to v pohodě, v noci o tom také ani nevím, naprosto v pořádku, jenom při tom sezení a samozřejmě po tom delším sezení když se pak hýbu tak to také není celý den ono...🙈 Přisuzuji to suchosti, jelikož výtok mám minimální a když už tak je takový táhlý, občas nažloutlý, ale bez zápachu.( dle doktora v pořádku). Také cítím bolest poševních stěn když na ně zatlačím, jsou to jenom určitá místa a spíše skoro u vchodu, samozřejmě okolo vchodu to bolí také, díky tomu jsme od začátku těhu. Bez sexu🙈 ale dle doktora je to prokrvenou sliznicí v těhu🤷‍♀️ Na tu suchost používám kokosový olej, jak z venku tak dovnitř, mažu se s ním každý den a několikrát denně( také schváleno doktorem) a po namazání je to určitě lepší, proto se mažu i preventivně. Zkouším i vagisan, ten chvíli pálí, ale mám pocit že úplně moc nezabírá. Před těhu jsem měla výtok naprosto normální a bez intimky ani ránu, teď ji vůbec nepotrebuji, na kalhotkách sucho🙈Beru preventivně polykací probiotika a i jsem zaváděla. Holky nemáte některá zkušenost ? Muže za to třeba opravdu ta suchost, nebo se mám zase obávat kvasinek?🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru