Časté zvracení i ve druhém trimestru

helinkaaa
6. srp 2018

Ahojte maminky, je normální časté zvracení v druhém trimestru? V prvním to chápu, prostě ,,těhotenské nevolnosti,,. Za dobu těhotenství spíše váhu shazuji než nabírám a děsím se, že když to tak půjde dál skončím v nemocnici 😢 😢

xkalisto
6. srp 2018

@helinkaaa těhotenská nevolnost může být klidně i celé těhotenství :( ale snad se ti to brzy ustálí

zdenkaell
6. srp 2018

Jaks taks ustaly ve 24.tt, to jsem začla něco málo i pribirat .celkem asi +6kg, z toho malá měla 3,7

helinkaaa
autor
6. srp 2018

@xkalisto já měla za to, že spíše je to dáno v tom prvním ☹

helinkaaa
autor
6. srp 2018

@zdenkaell tak to mám ještě čas do 24.tt ☹ jsou na to nějaké finty?

nikolspace
6. srp 2018

Mě bylo řečeno, že v 2.trimestru už to tak obvyklé není a mělo by se to konzultovat s lékařem, ještě když píšete, že nevolnosti jsou velké. Určitě bych nepodceňovala 😐

zdenkaell
6. srp 2018

@helinkaaa někdo nemá vůbec, někdo až do porodu. Já zvracela x krát denně, na jídlo se nemohla prakticky podívat. Ale dítě je "parazit" a vezme si co potřebuje😀

priefi
6. srp 2018

Taky jsem ve druhem a zvracim vic a casteji nez v prvnim. V prvnim jsem mela nonstop zaludek na vode, ted uz to je trochu lepsi, ale jakmile citim neco, co mi smrdi, tak zvracim v tu ranu a ani to nestacim nijak pozastavit. U syna jsem to mela podobne, ale zvracela jsem mene. Trochu to davam i za vinu tomu silenemu hycu. Snad brzy bude lip. Jinak ja ale pribiram normalne. Pokud to zvraceni nemas narazove jako ja, tak dr.muze predepsat cipky (neco na t) a to by Ti mohlo pomoci. Jinak ledova voda, vybublinkovana studena kola (pepsi, cocacola, ale klasicke ne ty srajdy typu zero a light), nekomu pomaha mandarinka, nekomu hroznove vino (u syna pomahalo, ale ted ma spis opacny efekt), jez malo a casto a spise lehci jidla, mej po ruce nejakou suchou susenku, chleba nebo rohlik a pojidej behem dne, pak je dulezity prisun tekutin. Pripadne zkus medunkovy caj, muzes zkusit i matovy nebo fenyklovy, ale max 1 denne a ne porad, jen vyjimecne. Nekomu pomaha studena voda s citronem.

helinkaaa
autor
6. srp 2018

@priefi mám taky ten pocit, že v druhém je to častější než v prvním ☹ co se týká nějakých smradlavých věcí, to mi zase až tak nevadí. Spíše zubní pasta - jakmile si vyčistím zuby tak jdu mnohdy zvracet. Abych tomu zabránila snažím se hodně dlouho vyplachovat pusu vodou abych co nejméně cítěla pastu. Nebo si po vyčištění zubů dám vodu se sirupem pro těhotné (slazený stevií)
Horko na to má asi také vliv 😒 jinak mi vyhovuje ledová voda, cocacola také - ale to mám výčitky svědomí že se to s těhotenství nesmí 🙄 😢 Jinak semtam zakousnout sušenku jsem také zkoušela a pomáhá - ale horší je to prostě s jídlem, oběd, večeře, cokoliv. Nemůžu být živa jen z takových mlsotin 😲 co se týká čajů - bylinkové mi také moc nevyhovují, spíše černý (slabý) ochucený cukrem a citronem - ale to by se také údajně v těhotenství nemělo 😖
Abych to shrnula vyhovují mi potraviny, které by se spíše neměly.

helinkaaa
autor
6. srp 2018

@zdenkaell mám obavy že si toho moc nevezme, když to ze mě jde vše ven a mám strach abych prckovi neublížila. Ale ono tomu prostě mnohdy zabránit nejde. Někdy to rozdýchám, někdy ne.

priefi
6. srp 2018

@helinkaaa nesmi se silny cerny caj z duvodu teinu, ale slaby muzes. Pokud nechces tein v caji, zalij sacek vracou vodou, zamichej a vylej a pak zalej znovu a mas bez teinu. Popravde toto tehu si dopravam kazde rano klasicky cerny caj, zadne slabotiny, ale ve tretim trimestru budu muset zmirnit, protoze kofejn a tein v tele zustavaji docela dlouho. U syna jsem pila slaby caj uz od zacatku, ale ted jsem trochu lezernejsi. Pokud colu popijis jen po trosicce (2 az 3 loky), nemusis mit cerne svedomi. Lepsi toto, nez zvracet. A zkousela jsi detskou zubni pastu? Treba by Ti tolik nevadila. Pokud zvracis hodne, tak zkus navic jist tehu vitaminy. Podle toho, co pises problem.je u Tebe spise v ucpanosti, to by Ti mohly pomoci ty cipky, zeptej se na ne gynekologa

helinkaaa
autor
7. srp 2018

@priefi děkuji za rady, gynekologa se chci zeptat ale je teď na dovolené a jdu tam až za 14 dní. Tak to musím nějak zvládnout. Dětskou zubní pastu vyzkouším, černý čaj dělám slabý ale možná by nebylo od věci i bez teinu. Colu 2-3 loky a to ani ne každý den. Někdy mám pocit jestli nemám podrážděný žaludek. Snad mi gynokolog poví. Mám pocit že se to zhoršuje no 😒

priefi
7. srp 2018

@helinkaaa kdyby i ta detska vadila, tak zkus kokosovy olej, resp.tuk, ten je alternativa zubni pasty 😊 pak jeste doporucuji jist probiotika. Ja je jim v tbl.podobe, protoze toto tehu moc nesnesu mlecne vyrobky

helinkaaa
autor
7. srp 2018

@priefi probiotika užívám, ale zrovna dnes jak jsem tobolku zapila šla hned ven, jinak děkuji vyzkouším 🙂

mku
7. srp 2018

@helinkaaa tak ja jsem zvracela bez prestanu az do 20tt, pak to postupne preslo a vratilo se v sestinedeli... od probuzeni z narkozy (mela jsem akutni cisar) a do konce sestinedeli jsem zvracela jako na zacatku tehu... nepomohlo nic, ani torecan, jen kapacky v nemocnici...

kittyy17
7. srp 2018

Jedna kamarádka prozvracela obě těhotenství až do porodu, zkoušela všechny možné rady

pralinka22
9. srp 2018

@helinkaaa Já měla v prvním trimestru klid a ve druhém jsem začla zvracet ve velkým. Dr. mi dal čípky, které se berou 30 min před jídlem. že pokud to prý nezabere tak pak jedině kapačky v nemocnici. Díky bohu už mám klid. Ale s dr to určitě prober, prý to není sranda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru