Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
13. bře 2008

My už uvažovali když jsem ještě nebyla těhotná 😀 Bohužel se nějak nemůžeme shodnout 😢
Mně by se pro holčičky líbila právě obligátní 😀 Bára a Zuzka.
Pro kluky vůbec nevím, líbí se mi Honza, Tomáš, Pavel, Vojta, David taky, ale to je můj bývalý, to se manželovi nelíbí. On by chtěl Karla po tátovi, ale to se mi nelíbí vůbec ☹

helisek: neboj! A to je ten jak se zjišťuje Downuv syndrom?

daiquiri
13. bře 2008

Vidíš, to mě nenapadlo 😔 Ale když tam koupíme i peřinky a povlečení, tak to nevadí ne?

ahoj simonac, Martínek by se mi taky líbil, ale tak se jmenuje manžel 😀 a v kolikátém jsi týdnu? Nastav si to, ať víme 😀

chiwule
autor
13. bře 2008

daiquiri, ty mi čteš myslenky, jsem to chtěla sminac taky říct 🙂 jinak je jasný, že tam můžeš koupit všecko, jenže nemají zákonitě takový výběr jako když budeš vycházet ze standardních rozměrů, to mají všude a k tomu různý kapsáře a podušky a hračky a takový ty další blbinky 🙂
jo a pro holku se nám taky líbí Zuzka 🙂 Manžovi se líbí Irena, ale to mi přijde docela tvrdý, to r ve jméně...
simonac a v kterým týdnu se dá poznat z UTZ jestli je to kluk nebo holka?
helisku neboj, držíme palečky 😉 trojitě 🙂

juliet
13. bře 2008

ahojky holky 🙂
Helisa neboj, to bude OK 😉

juliet
13. bře 2008

pohlaví se dá zjistit od 18-19 týdne .... my v diskusi Srpen jsme zrovna v tomto období, tak holky pomalu hlásí holčičky a kluky 🙂 je to sranda, zjišťujeem, že intuice moc nefunguje 🙂

chiwule
autor
13. bře 2008

daiqui - Karel se jmenuje náš kocour 😀 😀 😀

chiwule
autor
13. bře 2008

NO A CO TY JULIET? už to víte, nebo to nechcete vědět nebo to jen nechcete říkat okolí? 😅 😀

daiquiri
13. bře 2008

No tak jednu postýlku mám naštěstí slíbenou od kamarádky, tak ještě zalarmuju další kámošky co mají děti trochu odrostlý a asi seženu tu druhou od nich 🙂 Taky to vyjde nejlevněji.
Hrozně se na to těším, až budu vědět co to je 😀

Pro kocoura to je dobrý, ale pro malýho chlapečka..... 😠 Nevím jak mu říkat zdrobněle, Karlík se mi nelíbí 🙄

juliet
13. bře 2008

já to zatím ještě nevím, na ultrazvuk bych měla jít do 14-ti dnů ... podle toho, jak dnes dopadnou tripple testy
Říct si to necháme, už kvůli barvám oblečků a kočárku, ale nevím, jestli to řekneme okolí ... uvidíme, jak budou hodní 😀

chiwule
autor
13. bře 2008

daiqui - já to chci udělat podobně, někde z bazaru, nebo po známých okolo, co mají děti před náma - jsme skoro poslední, co mají potomka 😎
jinak mi Karlovi říkáme Charles /čárls/ páč prý je dobrý, aby kočky měli ve jménu něco na č - čičiči 🙂
juliet, taky jsem právě nad tím takhle uvažovala. i když musím říct, že mě se víc líbí žluto-zelená kombinace barev pro děti než růžová a modrá, ty mi přijdou takový fádní 🙂

daiquiri
13. bře 2008

U nás je to taky tak, 80% mých známých a kamarádek už má dětičky, což je na druhou stranu výhoda.

Ale jo, to je taky dobrý, ale ne pro malý děcko.

Jééé, to já ještě vůbec nad barvama nepřemýšlím, budu ráda když se v klidu přestěhujeme a pak to nějak vymyslíme asi na poslední chvíli, zatím budu čerpat inspirace 😀

chiwule
autor
13. bře 2008

holky, mám takovej dotaz: jak mají být velký dvojčátka na konci 7. týdne? Teď jsem se vyděsila v jiné diskuzi, holčina čeká jedno a to mělo v tuhle dobu 17mm! a ti moji mají jen 7 a 4 mm, myslíte, že to je normální? Bojím se, aby to neznamenalo, že se přestávají vyvíjet nebo něco takovýho 😨 😖

juliet
13. bře 2008

Chiwu, já jsem cca v 6 týdnu měla drobečky stejně jako ty, 7 a 4 mm a to ještě neměli srdíčka. Pak jsem byla zhruba v 8 týdnu a měli 10 a 7 mm a potvrzená srdíčka. Ale ze začátku jsem ty týdny moc nepočítala, tak to přesně nevím. Ale to by ti doktor řekl, že je něco v nepořádku nebo tě pozval na kontrolu hodně brzo.

daniellka
13. bře 2008

c hiw - neboj, je to normální. to se mi spíš nezdá těch 17. Irena - moc pěkný jméno. Toho R bych se nebála. Akorát nesmí ráčkovat 😀 , ale s tíám se dá něco udělat, že jo..

juliet
13. bře 2008

tak ne, promiň, já si to spletla .. mrkni ke mě do alba, tam to mám popsané ... srdíčka jsem měla 7.1. což byl 8 týden, předtím to byly jen váčky

fiallinka
13. bře 2008

holky, tak já taky mám zprávy z kontroly - jsem dnes 6+0, mimísi tam jsou a mají 3,5 a 4 mm, a už jim bijou srdíčka 🙂, to jsem ani nečekala 🙂, a vaječníky se zmenšujou, takže dobrý...

Chiw: my máme na holky zatím Zuzana a Karolína a kluky nevíme, teda spíš se neshodneme 🙂, takže jak na sviňu to budou dva kluci 🙂, a gratuluju k dobrým zprávám - a ta velikost je určitě indivindi, pokud doktor říkal, že vše ok., nebála bych se, a rozdílná velikost je taky myslím běžná.

juliet
13. bře 2008

Fialinka, tak ti mooc gratuluji k srdíčkům 🙂 A už tě doktor pustil k Hlavinkovi nebo ještě pojedeš do Zlína?

marrha
13. bře 2008

Ahoj holky,
Daig manžel chtěl taky Karla..a já byla proti,říkala jsem,že pro dospělého chlapa je to pěkné jméno,ale né pro miminko 😀 já chtěla Erika a to zas nechtěl on...a přes Tomášky,Lukášky,Kubíčky jsme se dostali k Davídkovi 😀 😀
holky jsem měla jasné...kdyby byly dvě byla by to kristýnka a Lucinka 🙂

Fialinko gratuluji 😵

chiwule
autor
13. bře 2008

holky to jste mě uklidnily!

daniellka
13. bře 2008

marrha - jéé, erika jednoho znám 😀 😀

marrha
13. bře 2008

Dani 😀
jé Ty ho vlastně máš 😵

já jsem byla s Niky když měla 2,5 roků v nemocnici a byla tam vedle maminka na pokoji a měla Erika...já se do toho jména hrozně zamilovala a říkala jsem si,že jestli jednou budu mít chlapečka bude to Erik...no a nemám...musela jsme od něho upustit,protože jsem nechtěla jeho Karlíka 😀 a už Nikolku a Kristýnku jsme si prosadla já 😀 😀

daiquiri
13. bře 2008

fiallinka: tak moc gratuluju! Zuzanka je taky můj favorit, ale přesně jako vy, na klučičích jménech se nemůžeme shodnout, snad to budou holčičky 🙂

marrha: že jo, já to taky říkám pořáda 🙂 No jo Davídka bych chtěla moc, Lukášek je taky hezký, ale to už má kámoška. A Lucinka je taky v rezervě, je to krásný jmono.

marrha
13. bře 2008

Daiq.jo jo...a to on se Karel nejmenuje..prostě se mu to líbí 😀

no nám se taky líbí všechny tyhle jména...a že jsou často dávána...no a co,přece nedám svému dítěti jméno,které se vyskytuje málo,ale nic mi neříká....

Nikolek je mraky i podle statistik...a naše Niky..je ve školce jediná 😉 🙂

fiallinka
13. bře 2008

juliet: ještě mám 1x přijít a pak mne "pustí" 🙂

helisek84
13. bře 2008

dai: ano, to je ten test na Downův syndrom - je to to šíjové prosvícení.
Jste moc hodné, já jsem fakt poseroutka. Ale jsem ráda, že tam jdu. Doufám, že to nemůže mimísům nějak uškodit.

daiquiri
13. bře 2008

Nikolka je krásný jméno, nezdá se mi, že by jich bylo moc. Ještě tak před pěti lety jsem strašně chtěla Terezku, ale těch se mi zdá, že je teď hodně.

helisek: já na to screeningu byla už před 14 dny. Taky jsem se bála, už proto, že mě doktor strašil, že jsou dělaný na jedno dítě a ne na dvě. Nakonec tam byly krásně vidět, všechno mi krásně měřil a výsledky dobrý, tak fakt neboj, to procento je hrozně malý. A tohle jim opravdu neuškodí 😀

zatím ahoj, jedu na srazík s kamarádkama a s jejich prckama, tak se aspoň dozvím nějaký cenný rady 😵

daniellka
13. bře 2008

marrha - no třeba ještě Erik bude 😀 😀

marrha
13. bře 2008

Daniellko..tak to určo ne 😀 😀

to už jedině vnuk 😀 😀 😀

daiquiri
14. bře 2008

Dobré ráno, koukám, že už tady odpoledne nikdo nebyl...
Já včera absolvovala ty návštěvy a já nevím čím to je, ale ty prckové se na mě teď strašně věšej 😀
Jako kdybych něco vyzařovala 😀

Dneska jsem vlezla na váhu a už mám zase další kilo nahoře, to je děs ☹

fiallinka
14. bře 2008

dai: ahoj 🙂
a kolik jsi teda zatím přibrala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru