Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

karlisska
14. zář 2013

Ahoj holky, tak vidím, že tady řešíte vojtovku. Taky určitě budeme muset cvičit s malým, teď pořád jenom ležel po operaci, takže docela hrůza, je úplně "gumový", hlavu zvedat prostě nebude. V úterý jdeme k pediatrovi tak se s ním domluvíme.
@gyty nám malá vždycky pila úplně luxusně a přibírala tak 200 g týdně a teď dělá scény až hrůza, z prsa si vytáhne tak 20 ml, takže ji to dáváme z láhve a ona to plive, vzteká se, nemáme možnost ji to vůbec dát... Ted nám vypije tak 550 ml za den maximálně, dneska třeba jenom 400ml, nejlépe pije v noci, když u toho spí a asi to ani neví, že pije 🙂 přes den nepotřebuje vůbec jíst. Jsem z toho na nervy... :(
Tobě vypijou kolik?

gyty
15. zář 2013

@karlisska
aha tak to sme na tom obdobne...sem z toho cela spatna. pred 14 dny jsem prodala vahu 😒 !!! 🙄

takze muzu jen odhadovat podle toho jak mam nalita prsa. protoze kojim tandemove tak muzu posoudit nakolik je ktere nalite. driv byly v podstete uplne stejne nalite i vypite. a dvojcatka i kdyz meli pri narozeni vahovy rozdil 500g vse dohnali a na kontrole ve 3 mesicich meli na 5g stejnou vahu!
ale ted kdyz je pochovas tak vahovy rozdil urcite je.
nechapu co to je v noci piji zase upne stejne a prez den proste nic. jen place a vzteka se ale kdyz ji zvednu od prsu tak se okamzite uklidni. sem z toho cela spatna. jedno prso je stale nalite tak ho davam vypit klucinovi protoze ten ma opravdu velky apetit...
taky uz je jako kulicka. ale i v noci kdyz by se nevzbudil na kojeni malej tak mala by proste prospala celou noc.

do toho sem vypozorovala ze ma asi intoleranci na laktozu. protoze pokazde kdyz sem snedla jogurt nebo do jidla pridala smetanu se pak kroutila nekolik hodin takovym stylem ze jsem pak plakala s ni. byl to uplny horor. nez jsem vyradila z jidelnicku mliko tak se nevykadila a neuklidnila jinak nez prez rektalni rourku a byl to jen vodnaty prujem tmave hnede barvy s hlenem. na netu jsem vycetla ze to je priznak intolerance laktozy. ale na druhou stranu kdyz si dam treba medovnik tak reakce neni zadna. tak fakt nevim.
ale ten hnedy prujem s hlenem pry byva u te laktozy.
pristi tyden se na to zeptam na 4 m kontrole u dr.
na to kojeni i na tu laktozu.

werinka1
15. zář 2013

@gyty Chudáček malej ☹ ☹ ☹ Taky bych měla popravdě strach. No ale jestli jsem to pochopila správně jak to myslíš, že se jakoby prohýbá "do luku" na jednu stranu dozadu, tak to mi dělá Klárka taky. Ale že by koukala takhle i několik hodin to ne. Jen má tendenci se prohýbat a něco tam lovit. Jak kdyby se chtěla chytnou prsa ( i když já nekojim).
Raději se s někym ještě poraď ať mu něco nezpůsobíš. Teda strašit tě nechci, to vůbec, ale stačí mi vzpomenout si jak plakaly holky když nám ten druhej cvik ukazovaly a úplně je mi toho maličkýho líto.

werinka1
15. zář 2013

@gyty No bóže, tak bude pást o něco dýl. Mojí kamarádky malá byla taky o něco pozadu, dali jim vojtovku a ona jí u toho třetí den zkolabovala 😠 Skončily několik dní na pozorování v nemocnici. Vojtovku necvičí a postupně se ke všemu taky dostala. Holt nemůže bejt každej dle tabulek 😠

gyty
15. zář 2013

@werinka1 jezisi kriste! zkolabovala?
no ted si mi teda dala !
to je konecna. tak to uz se bojim uplne! to jako ze zacala plakat a pak rvat a to dotahla az do kolapsu? nebo jak?

to je sileny.

no malej ma ruce podel tela smerem dolu a vypne hrudnicek nahoru a pritom se prohne do luku opre se o teminko hlavicky ocicka otoci co nejvic nahoru jako na celicko co to jde pak zacne silene slintat /skoro bubla jako by spolknul mejdlo/ a proste vejra. kdyz mu podlozim hlavicku tak to vydrzi tak minutu a stejne se zlomi do luku. v tydle poloze nikdy neplace. je jakoby meditoval nebo jak to rict. nic ho nezajima hracky zvuky nic. musim mu vzit hlavicku vratit na zpatky a zkusit zaujmout ale stejne to do minuty dvou zase vrati zpatky....

nevim co s tim...
dneska jsem po tydnu necviceni zatim cvicila rano a v poledne. zkusim i vecer....ale ted si me teda vydesila fakt.
a uz se hlasi na kojeni tak ja mazu.....

werinka1
15. zář 2013

@gyty Že se na to nevys....... Já bych v tom teda rozhodně nepokračovala pokud dělá to co píšeš a naklusala bych k dr. Pokud bude vše ok tak pár dní vynechání cvíča určitě vadit nebude. Ale chtěla bych mít rozhodně jistotu!!!!!!!!! Ta kamarádky malá prostě odpadla, nereagovala, apatická.....letěly hned na pohotovost. Na detaily jsem se moc nevyptávala, já to radši nechci slyšet, dost mě to vždycky vezme takový stresy 😒

gyty
15. zář 2013

@werinka1
no prave porad na to myslim!
jdem 17. na rehabko a 18.k dr na ko ve 4 mesicich plus ockovani. tak uvidim co mi obe reknou.
jinak sem stale vic na mrtvici z te nasi male. ted sem dokoupala vse ok oba se na me smali uzili si koupani voblikani mazleni vsecko super az do chvile co sem si vzala kojici polstar prilozila malyho /ten hned zacal pit/ a pak se pokusila prilozit malou. hysterie, slzy, rev jako pri nejvetsim muceni. jakmile ji z polohy v leze zvednu a dam si ji na rameno jako pri krkani hned jako kdyz utne a je ticho.

po hodinovem trapeni sem tom vzdala adala ji do postylky. rvala totiz v jakekoliv pozici jen na rameni ok.
v postylce jecela 30 min apak usla. po hodinespanku se probrala a konecne pije 🙂

werinka1
15. zář 2013

@gyty Tak to nevim s tou malou. My píjem z flašky a občas se stane že u toho začnou řvát ale nikdy nic hroznýho, pobrekávaj ale pak pijou. Párkrát se stalo že jsme taky nedokrmily. Ale to bylo většinou večer, takový ty jejich večerní stavy kdy jenom brečely. Už to neni naštěstí tak častý a na ně zabíral čerstvej vzduch. Okamžitě usnuly a spaly celou noc. Holt někdy i bez jídla 😒 Ale jak řikam, často to nebylo takže párkrát bez večeře vydržely.

gyty
16. zář 2013

@werinka1
uuuu
tak to teda neznam aby spali celou noc! a este bez jidla!
me se na kojeni budi cca po 4 hodinach.
ale od te doby co jsme zacali cvicit vojtu a pridali ty nove cviky a malej zacal delat to s tim prohybanim je hodne plactivej a v noci ze spanku hodne casto zaplace a hotovo. spi dal. jako by se mu neco osklivyho zdalo. proste se nevzbudi ze spanku zaplace a spi dal. a za pul hodky zase. nevim co to je....ale jsem na tom se spankem hur nez kdyz jsem si je privezla z porodnice!!!
a prez den spi kazdej jinak a max hodinu.a na stridacku. jinak kojeni prebalovani krkani prevlikani plac a houpani a noseni celej den.
posledni dobou sem z toho uz trochu mimo...

werinka1
16. zář 2013

@gyty Tak u nás spánek od devíti večer do šesti do rána. A dneska jsem je ještě musela budit. Pak zase spánek do půl desátý. Pak nespí, ale kolem jedný mi u krmení usínají. Odpo spánek do pěti. Pak procházka = spánek (dneska nám to zkazil déšť tak se tu mrskaj v postýlkach). Po příchodu krmení a pak na střídačku jedna usne dobře a druhá až po vložení do kočárku a vytáhnutí na terasu = 5 minut a spánek.
Ta rehab pracovnice mi říkala, že nedonošenci mají mít klid a ne furt vojtovka a pláč, tedy neklid. Ale vy jste donošený. Přesto stejně, jsou to malinkatý drobečci, musí bejt v klidu, mít pocit jistoty a ne nějaký natahování na skřipec 😠

werinka1
16. zář 2013

@gyty Ale taky mi nějak začínaj s tím jídlem blbnout. Jíme 5x denně a sotva 120ml!!! A už bysme měly dlabat 150 pomalu.

werinka1
17. zář 2013

@gyty tak co na rehabku?

gyty
19. zář 2013

@werinka1
teda tol se mas!
kolik jim je?
my vcera 16tydnu
narodili se 37+0

vahy maj chlapecek 6150 g a holcina 5800g
tak na to otaceni hlavicky dozadu /to predvadel narozdil od drzen hlavicky na 1/ to pry nic neni. spis se jedna o kompenzaci toho ze je tak omezeny v pohybu ze se to snazi dohnat timto zpusobem

na brisku si rucicky nechava stale podel tela a kdyz se mu podlozi aby "pasl konicky " rychle je zase vrati zpet do "pozice tucnaka" nebo jak tomu rikaji a zveda prdelku.

to je pry ne 16tydnu ktastrofa. alespon ale srovnal natoceni hlavicky a zaklon do prava.
jinak s mlickem pry dobry prospivame velmi dobre. jak ste na tom s vahama byly vy?
ted po ockovani mame dva dny necvicit a pak nam cviceni naopak pridali a zprisnili a ted mame 4x denne!
hruza. sem z toho cela spatna. uplne me vydesili i ta dr. ze kdyz se nezlepsi tak mazeme na neurologii. kontrola 8.10.
sem z toho na prasky.

werinka1
19. zář 2013

@gyty dneska máme přesně 4 měsíce, ale jelikož jsou 30+4 tak musíme odečítat a u dr. nás berou jako necelý 2 měsíce. Poslala jsem foto jak se snaží pást holky. My byly na KO včera, jen u pediatra a máme 4400g a 55cm obě shodně. Ale jak říkam, nemůžem to srovnávat když se holky narodily s 1190g a 1390g. Paní doktorka byla vcelku spokojená, prej už nemají tak oploštělé záhlaví a hezky se opíraj o loktíky (to cvičení je prostě znát 😅 😝 ). Ale tak viděla je chvíli, já vim, že holky dávaj hlavičku jenom na jednu stranu. Když spí, tak to vcelku jde, to už vážně spí rovně, ale jak je položim na hrací deku, na přebalovák, zvednu na krknutí....levá strana pro nás neexistuje. 😒
Prosimtě vůbec neplaš! Každý mimčo má svoje tempo. Na mě se holky třeba skoro vůbec nesmějou a maj. Nebo teprv včera si začly pořádně "povídat", broukat a taky už to měly prej dělat dávno. A spíš si brouká Klárka, Justýnka ještě moc ne. Zachovej klid. Teda snaž se, lehko se to řekne. Klucí jsou lenochové líní!!!! Mě řekla rehabka (ta co nemá ráda Vojtu), že každý dítě pokud je zdravý tak se jednou otáčet začne, začne pást, začne se plazit i chodit. 😉

arabiana
19. zář 2013

@werinka1
@gyty
Ahoj 🙂
Holky mely na trech mesicich 5100g a 5350g, obe 60 cm. V pondeli nas ceka prvni ockovani. Bastej mi 6x denne 130 ml, uznekojime a jsme na UM. Ted teda

arabiana
19. zář 2013

To snad neee, se tady s tim pisu na blbym tabletu a ono mi to zmizi!!!!!!

Chtela jsem napsat, se mi ted Laurinka hlasi k jidlu o neco driv, asi zacina obdobi zrychleneho rustu.
No a na rehabku jsme byly v pondeli. Byla tam jina pani cvicitelka, opet od pohledu Sof silna, svaly pracujou. Laurik o neco slabsi, pase, ale taky ty ruce moc nepouziva, jednu si taky nechava jeste podel tela, tak ji rovnam. Mam cvicit i na zadech, coz jsem rovnou pani rekla, ze nebudu....nejsem si totiz vubec jista, ze to delam spravne a nerada bych ji ublizovala. Tak mi rekla, at s ni cvicim to bricho a pridam dalsi opakovani, coz je docela OK. Jako fakt velka uleva je, ze nemusim cvicit s tou druhou, to mas hned rano lepsi naladu. Uvidime jak se bude vyvijet dal, snad to pujde tak nejak samo.

arabiana
19. zář 2013

@werinka1 No vidis, pekne se snazej. A zvednou hlavu kdyz pred nima mluvis? Jsou to potvory zvedavy, ja ze sebe delam uplnyho debilka jak se snazim aby se na me koukly a zvedly tu hlavu co nejvic 😀 😲

A kdyz jim das hracky z druhy strany tak nic? Ja sustila, poustela jsem melodie, aspon na chvilku je to zaujalo a naucily se pekne otacet. Ale jak pises, mas holky narozene ve 30tt, to se fakt neda srovnavat s donosencema.
Vcera jsem byla u kamosky na navsteve a zazila jsem to na vlastni kuzi. Maji holcicku narozenou v lednu. Kdyz jeji manzel videl nase holky tak porad rikal, to ta nase vic otacela hlavicku a nase vic hejbala rucickama a ta nase to a to a to no uz jsem ho mela dost 😝snad to taky dozenou neeee, taky budou chodit a psat jak pises 🙂

werinka1
19. zář 2013

@arabiana Dneska spaly opět celou noc (ale usnuly teda až před půlnocí), jedly v osm ( z donucení asi 100ml) a doteď opět spí. Já je snad budu muset vzbudit abych vůbec jedly. Snažim se do nich hustit 150ml, když jíme jen 5x, ale trošku mi to ublinkávaj a pak škytaj ☹
Snažim se je taky takhle motivovat aby koukaly na druhou stranu, ale prostě mi na to hážou bobek. Občas, sem tam je nějakej zvuk zaujme, ale to je na chvilku 😒 Jj, když je dam na bříško a chci aby zvedly hlavičku tak jsem taky jak cvičená opice 😀 😀

arabiana
19. zář 2013

@werinka1 A ptala jsi se na to jidlo DR.? Nám ze začátku taky Laura malo pila, Sof naopak az dost. Vzdycky kdyz jsem ji dokrmovala po kojeni tak jsem si rikala musim to do ni dostat, musi to vypit. A pak u doktorky byla Sofie precpana a Laura naopak pekne pribirala, proste tak akorat. Telicko si reklo samo kolik potrebovalo. Po case se to srovnalo a bastej obe stejne. Tak jestli pribiraj jak maji a Dr. nic nenamita asi bych to neresila. Oni se prihlasi kdyby jim chybelo 🙂

werinka1
19. zář 2013

@arabiana Přibíraj krásně. Ale začly to dělat až teď posledních pár dní. Taky jsme předevčírem přešly už na nutrilon 1 (z toho nenatalu pro nedonošence) a přijde mi, že je řidčí. Takže má tendenci spíš "vyběhnout" horem. Pokud mi ho budou furt ublinkávat, budu muset asi zkusit ten comfort. Dneska už Klárka na hrací dece hezky broukala a koukala kde se co šustne. A tim pádem otáčela hlavičku. Ke všemu se dostanem.... 🙂 Ale bude to chtít u nich víc času holt no.

gyty
19. zář 2013

@arabiana
@werinka1
jak si to procitam tak to zni tak idilicky. ke vsemu se casem dostanem..holt dyl ale dostanem.
ja ale byla tak vydesena. na KO ve 3 mesicich se nas ptali kdy se na nas zacali usmivat ...no a holcina od 6 tydnu a malej nic ani ve 12 tejdnech. pak to ze na brisku rucicky proste lezi vedle telicka bez snahy o cokoliv...a ted po mesici cviceni sice pokrok v tom ze uz ma hlavicku v ose ale rucicky porad stejny. a dotoho se zacala opozdovat i mala. ta sice hezky zveda hlavicku na rucickach i cast trupu ale neni stabilni nenatahuje se po hrackach ani ve 4 mesicich a to ani na zadech ani na brisku a po chvilce zacne davat rucicky taky k telicku!
takze nam na rehabku rekli ze ted musime cvicit oba! kazdy ma jiny cviky mala jen na brisku malej na brisku i na zadech a me z toho de hlava kolem! a k tomu nam pridali na intenzite 4x denne.
chjo

jinak jak to procitam mi ani ve 4 mesicich nespime dyl jak 4 hodiny. meli sme obdobi kdy spinkali v noci 5-6hodin ale to minulo a ted sme se vratili ke 3-4 hodinam a do toho nas budi na stridacku prdiky! takze sice nekojime ale placeme a kroutime se a kdyz si ulevi a usne do pul hodiny zacne druhej!
a pak uz zase kojeni. jim porad stejne nic nadymavyho ani bublinkovyho nejim a nepiju a stejne je ty prdiky silene trapi mame bio gayu i calm baby i espumizan stridame se saab simplex ale pomoc nikde.
myslela sem ze je to 3mesicni kolika! a nam to zacina az ted?! rikam si ze plynule prejdem k prvnim zoubkum a ja se tesila ze budu aspon mesic spat dyl nez 1,5 v kuse....

jinak holky je tu nekdo kdo ma teutonku team cosmo? silim ze strisky!!!porad pada, ani nemusim na nic najet jen lehce se opru do rukojeti a striska spadne!
upozornovali me na to ve dvou prodejnach a ja myslela ze je to reklamni trik a snazi se mi nacpat jinej kocar! ale je to pravda. sice sem jinak spokojena ale ta striska je horor!

gyty
19. zář 2013

@werinka1 brouckove maly a kolik maj vlasku! mi porad skoro nic...jen takovy svetly chmyri ... jen fakt z blizka jde videt ze jsou to vlasky! 🙂

werinka1
19. zář 2013

@gyty teda když to čtu tak je mi tě úplně líto. cvičení 4x denně a ještě se ani nevyspíš. ufff. holky jsou dneska extrémně spavý. já o nich celej den nevim. Chvilku jsem měla Klárku na dece, ale stačilo půl hodinky a je tuhoň. blbý je, že mi jedly zatím jen 2x a já je budu muset jít fakt vzbudit. To jsem zvědavá, jestli budou spát i v noci. to se mi nějak nezdá.....Aby se jim to neotočilo 😠
Kolika ani prdíky nás teda zatím netrápí. Máme taky biogaiu a baby calm. Holky střílí o sto šest 😀 Ale třeba to ještě přijde....dneska ok a zítra můžu šílet.
Jinak holky se jako vlasatý už narodily 🙂 Třeba to je tim, že budete blonďáci. Holky nemaj bejt světlovlasý po kom. A ty tmavší vlásky jsou víc vidět.

dexin
19. zář 2013

@werinka1 krásné holčičky

arabiana
19. zář 2013

@gyty Teda to mas ale. Precetla jsem to jednim dechem. Musim teda uznat, ze mame oproti tobe lazo-plazo. Kdyz me kazdej strasil, ze se z dvojcat po..ru tak jsem hrde vsechny odpalkovala, ze nezalezi kolik deti, ale jaky ty deti jsou a plati to stonasob... Nase holky spinkaly od zacatku v noci skvele, jen tu Sof trapily ty prdiky, ale uz ji to preslo, uz dlouho zadny kapky ani probiotika nedavam. Takze u nas fakt teka pohoda. Kdyby jeste odpadlo to cviceni, tak ani nevim, ze dvojcata mam!!!! Rezim mame dobrej, zvladam je spakovat i s kocarem do auta a odjet na nakup nebo do mesta. Me totiz s nima nikdo nepomaha, nemame babicky, ani sourozence na vypomoc, kamaradky maj svoje deti..... Ani po cisari mi nikdo nepomohl, jen manzel byl tyden doma. Od te doby na vse sama. Navic manzel koncem zari odjizdi na 3 tydny pryc na sluzebku, pak jeste jednou do Vanoc. No jsem zvedava 😲 snad to vsichni prezijem bez uhony 😖

gyty
20. zář 2013

@arabiana
no tak teda to ja te teda lituju. me sem tam pomaha manzi kdyz je doma. jinak taky nikde nikdo!
tak vim jaky to je.
nas prvni synek o tom sem vubec nevedela. prdiky nic, spal ze sem ho musela budit na kojeni. nevedela jsem ze ho mam! ani zuby sme nezaznamenali!do 5ti let bez nemoci a bez ATB. proste bezproblemovy mimco, batole, predskolak 🙂 tak sem na nej pristi rok zvedava ve skole 😕
zato tydle dva mi to teda davaj vedet na 100 procent ze sou tady!
protoze sme meli ockovani a oba maj jako reakci teploty nemame zatim cvicit. tak to sem si jista ze ty cviky zapomenu!!!!!

@werinka1
me se semtam taky stane ze prez den vic spi a na noci to nic nemeni. jednou spali od 9vecer do 5ti do rana!ja mela pak tolik energie ze me museli doma zastavovat! 😀
horsi je to posledni dobou....to ty energie fakt moc neni.

dexin
21. zář 2013

@gyty
@arabiana jak vás tak čtu, tak mám velké štěstí, že kluky trápí občas prdíky, resp. už netrápí, už měsíc nejím pečivo a skončily i prdíky. Přes den jsem s klukama sama, v noci k nim taky stávám já, ale od 6 do 8 rána spím a bere si je manžel. A tchyně mi žehlí a vaří. Já se to ale mám. Držte se! Já vůbec nevím, jestli bych vojtovku zvládla, je to kruťárna, ale slyšela jsem, že existuje i jiná metoda cvičení, teď si nevzpomenu, jak se jmenuje, ale cvičí se místo Vojtovky.

kacikaci
23. zář 2013

ahojky maminky, s tou vojtovkou to máte těžký, fakt jsem šťastná za to, že nemusíme nic takovýho dělat, musí to být šílený :( hodně síly Vám, kteří musíte cvičit, a ať jsou vidět výsledky!
my byli teď 5 dní v nemocnici, Miky měl vysoké horečky, naměřili mu dost vysoké CRP..nakonec zjistilki, že je to zánět ledvin, dostával atb. přes kanylku, málem byl i na výživě, protože nechtěla jíst, no naštěstí jsme tomu o chlup utekli..už s ezase směje a povídá, ale měli jsme teda dost nahnáno, taková bezmoc, když má člověk nemocný miminko :( ale snad už to bude dobrý, dobíráme atb. a budeme sledovaný na pravidelných kontrolách..Maty byl v nemocnici s náma a Amy hlídala prababička, ještě že ji máme..
jinak kluci mají ve třech měsících necelých 7 kg - neuvěřitelný, dcera měla v jejich věku 6 kg..asi nás za chvilku snědí 😀 a tím pádem řeším, že už se nám pomalu nevejdou do korbiček, tak vymýšlím, co budeme dělat 😒 dávat je na zimu do sporťáku, není moc dobrý

werinka1
23. zář 2013

@kacikaci To je dobře, že už jste ok. Já se tak hrozně bojím i rýmičky když jsme nedonošený. Pořád holky izoluju od všech dětí a hlavně lidí co by měli byť je rýmu. No a nakonec jsem v pátek začla prskat já 😒 Ty jo!!!!!! 7 kg!!!!!!!! No hustýýýýýýýýý 😀 To my se svýma 4,4 ve 4 měsících jsme teda prcíci malinkatý 😅

dexin
24. zář 2013

@kacikaci ty jo kluci jsou teda fest chlapi!!! Teď nevím, jestli kojíš nebo ne! Já kojím a naši mají přes 4,5kg, řekla bych, že už i 5kg, v pátek budu vědět, jdeme do poradny. Což je taky super, rostou jako z vody. Ten zánět ledvin mě mrzí, ale teď už to snad bude dobré! Jinak já bych je teda dala klidně do sporťáku, pokud ti jde do lehu a máš nánožník. Ve fusaku jim bude teplo dostatečně a nánožník je uchrání před chladem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru