Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maladama
4. pro 2013

@koksi no ony se ty adaptéry musí cvaknout někam na ty šikmé tyče, kam přesně, to je jedno (jen musí být kousek od sebe), tak kdyby tam byl kus odhalený, tak by to snad šlo...
já ty autosedačky ještě docela dost užiju, když potřebuju někde přejet a parkuju dál... nechce se mi holky vyndávat, když je mám v autosedačce ve fusaku. No uvidíme, korby ještě těsně stačí. Ale teda jsem zjistila, a nebylo to příjemné zjištění, že s autosedačkama na podvozku neprojedu do výtahu (kam to s korbama šlo v pohodě).

werinka1
4. pro 2013

Takže fusaky super, 100x lepší než EW. Uvidíme jak potom ve sporťáku. Někdo tady na koníkovi psal, že jsou tam blbě průstřihy a sjíždí.

koksi
5. pro 2013

@werinka1 a tobě fusak od EW nešel dát do korbičky?? my tedy EW máme a problém s tim nemám 😉

koksi
5. pro 2013

@kacikaci aha tak to jo.. to holky v korbách byly naprosto spokojené. Byly zachumlané, přišlo mi i víc že tam mají tmy na spaní protože včera dopoledne otřes, odpoledne taky..a to jsme se před spaním byly fotit tak jsem si myslela jak nebudou utahané a prd..spaly tam asi pulhodiny oproti 2,5h na co jsem byla zvyklá.. je to celkem horor.. i ta doba než tam usnou... no musí si zvyknout. do 3let je vozit v hlubokem stejne by neslo 😀

werinka1
5. pro 2013

@koksi Ne nešel. Vůbec. Mám teda dvoje. Jedny starší ve stříbrné( pak do sporťáku), ty jsem nezkoušela protože mam pískové korbičky a pak mam ty novější fusaky právě v pískové barvě, ale ty do korbiček narvu tak že je to tam různě zežmudlaný, narvaný, netěsní to.....hrůza. Teď jsme spokojený. Jsou tam krásně zakuklený, nikde nefouká, krásný teplíčko.

michelle1
6. pro 2013

Jak dáváte odříhávat děti? Nějak mi těžknou, víc se melou a líp si odbrkává každý zvlášť. Jenže když jednoho odložím, začne mrčet.

werinka1
6. pro 2013

@michelle1 Prostě jedna počkala. Když byly menší, tak to bylo docela blbý, potřebovaly krknout co nejdřív, ale dalo se to. Teď už mi taky docela těžknou v náručí, takže je dávám na bříško jelikož už krásně drží hlavičku.

maladama
6. pro 2013

@michelle1 po jedné, a jakmile držely hlavu, tak na bříšku. A teď už na to prdím úplně, rozdíl v blití s říhnutím nebo bez není žádný, blejou jak aminy furt! Asi už to budu muset začít řešit s doktorkou :-/

kacikaci
9. pro 2013

můžete mi prosím někdo poradit, jak efektivně krmit prvními příkrmy a dalšími jídly dvojčata? netušila jsem, že to bude taková drasťárna 😀 jídlo je všude, jen ne v pusinkách, dost vážně přemýšlím o tom, že je budu krmit nahatý, protože takhle přestože je zabalím do plínek, zástěrek, zabryndákuju, tak stejně si to jídlo najde cestičku na oblečení, a to třeba při řepě nebo dýni je fakt lahůdka 😝
a krmíte je najednou jako myslím zároveň jedna ruka - jedno dítě nebo na střídačku? kluci mi tak rychle polykají, že než stihnu dát druhému, tak první už má ruku v puse a chce další
ale teda musím zaklepat, zatím jim všechno chutnalo, včetně brokolice, špenátu..jo a taky mám problém s dcerou, která u mě při krmení stojí s otevřenou pusou, takže dneska jsem měla i třetí lžíčku 😀

werinka1
10. pro 2013

@kacikaci Koukam že je to všude podobné 😀 Máme pláštěnky a přesto je mrkev totál všude včetně maminky 😀 Než stihnu strčit do pusy druhý, ta první už má ruce v pusince. Jsme vždycky jak čuňátka, ale fakt netušim jak na ně. Já mam jednu lžičku a střídam je. Ale jsme prostě zaprasený od hlavy až k patě pláštěnky nepláštěnky 😀

koksi
10. pro 2013

@kacikaci tak kdybys nalistovala pár stránek dozadu tak bys přesně našla nějaký podobný příspěvek ode mě ,-) neboj..ono se to poddá. chce to fakt jen vydržet ty začátky. Holky byly taky jak čuníci. Mě teda pomohly ty pláštěnky z Ikea. Má to rukávy, má to kapsičku když něco vyplivnou tak to putuje do ní. od té doby co je používám tak kupodivu jsou holky čistý, zapráskanou mají jen pusu a to proto že rády prskají, ale to už se dá. Pláštěnky vysleču, čapnu je umuju pusinky a je hotovo. Žádné převlíkání už absolvovat nemusím. ,-) Jinak já ze začátku se snažila aby měla každá svoji misku abych věděla kolik toho sní. Jedna mi totiž jedla víc jak druhá. ale to absolutně nešlo. Misky jsem měla položený na jejich stolečcích takže se hned po miskách vrhaly když jsem to nestihla tak to i převrhly. Takže teď mám misku jednu a jednu lžičku a střídám to. Sice na jedné diskuzi o dvojkách jsem se dočetla že se to nemá - skrz bakterie, nemoci atd... - ale to je jedno. Zatím když byly nemocné tak to stejně jedna od druhé chytly a to jsem je fakt od sebe seperovala, samostatně krmila lžičkou a stejně to pochytily ,-) Nicméně fakt vydrž vše se spraví. U nás teď holky pozorně sedí, nikam si ruce nervou (a to si ze začátku rvaly fest) a když uvidí lžičku otevřou pusu... teď už je to pohoda, takže neboj bude líp ,-)

koksi
10. pro 2013

@werinka1 jak to že vám pláštěnky neslouží?? já teda co je mám tak jsou holky čistý. Když něco vyplivnou apod tak to zachytí ta kapsa, jinak rukávy jsou jim další takže ani ruce moc špinavý nejsou protože je mají schovaný v pláštěnce.... no nemám z toho dobrý pocit, zvlášť když je máš ode mě 😀 😉

werinka1
10. pro 2013

@koksi 🙂 Jeee, no tak sem to úplně nemyslela, nebýt pláštěnek, tak je krmim fakt nahatý protože to by byl horor. Ale jsme asi extrémní čuňátka noooo. Jak si začnou strkat ruce do pusy, tak to je konečná. Pak si začnou za pláštěnky tahat, vysunou si je z pod bradiček a jsme hned kolem krku zaprasený 😠

kacikaci
11. pro 2013

@koksi
@werinka1 já s pláštěnkama spokojená jsem velice, sama jsem je tady vychvalovala, ale prostě kluci se tak melou při jídle, strkají si do pusy ruce, pak i ty zástěrky a pak si je podvysunou z podbradičky a jídlo se stejně dostane na trička..

včera jsme byli na prvním očkování, jako kdyby kluci něco tušili, hned jak jsme přišli do ordinace, tačali hystericky plakat, takhle jsem je ještě neviděla, asi něco tušili, nebo vycítili nerovzitu ze mě, no jsem myslela, že to nezvládnu, jak se chudáci na mě dívali s pohledem "zachraň mě" no hrůza. včera byli oba bez reakce, tak doufám, že ani dneska žádná nebude..a za měsíc jdeme na další dávku, jinak vážení v pěti měsících Miky má 9,09 kg a má Maty 8,8 - takže ho o 200 g dohnal a zatím se nepřetáčí na bříško, ale vypadá to každým dnem, že se přetočí
včera je Amálka tak rozesmála, že se chechtali nahlas asi 20 minut v kuse, to je super, sledovat, jak mezi sebou všichni tři komunikujou 🙂

werinka1
11. pro 2013

@kacikaci Já jsem taky z každého očkování totál vynervená. ☹ Máme za sebou dneska druhou dávku prevenaru tak sem zas jak na jehlách. Zatím jsme byli 2x infanrix hib a a s dneškem máme 2x prevenar. Prý už jsou téměř 100% chráněný. Naposled se mi ale zdálo, že Klárka přestala po očkování asi na 2 dny úplně povídat. Vůbec nevydala hlásku a to byla přitom mnohem upovídanější než Justýnka. Takže jsem z toho měla dost blbej pocit. Jestli se to bude opakovat nyní zase, tak na třetí už nejdem. Já sem vůbec váhala s očkováním, ale tak máme infanrix hib, což je údajně nejšetrnější a pak jsme nechali dát prevenar. Popravdě, mam strach je neočkovat a mam strach je očkovat ☹ ☹ ☹

werinka1
11. pro 2013

@kacikaci My jsme teda oproti vám pořád takový "chudáčci". Justýnka má 6600g (byla jsem s ní v min.pátek u dr. protože se jí udělaly takový flíčky na nožičkach a nechala jsem jí převážit a měla taky 6600g, takže nějak nepřibírá ☹ ) a Klárka váží 6800g. Měly pořád stejně, Justýnka dohnala ségru (PH měla o 200g míň) a teď je zas pozadu. Ale možná to bude tím, že má urputnější snahu se přetáčet a Klárka leží jako pašík 🙂

kacikaci
11. pro 2013

@werinka1 s náma se nemůže nikdo srovnávat radši, doktorka mě strašila obezitou...což je rpostě blbost, kluci dobře jedí a hlavně měli dobrou startovní váhu..a až se začnou hýbat, tak to myslím vyběhají..

@koksi už si holky zvykly v kočárku?

werinka1
11. pro 2013

@kacikaci Určitě, taky bych z toho neměla strach. 😉

odeska
12. pro 2013

Ahoj holky, hledala jsem nejakou diskuzi o dvojcatkach a dalo mi to hodne prace. Chci se Vas zeptat, ma nektera z Vas zkusenosti s kocarkem Boston Duo? Zatim je to nas favorit, ale budu rada za kazdy postreh nebo kritiku.... diky 🙂

koksi
12. pro 2013

@werinka1 😀 já to taky tak nemyslela ,-) je jasný že každý dítko byť je sebelépe chráněné před jídlem se prostě ušpinit může pláštěnka - nepláštěnka ,-)

koksi
12. pro 2013

@kacikaci téééda ty vaše váhy... to musí být tedy chlapáci. 😉 Pane jo.. ti povím, nosit je asi taky nic moc.. žádná dlouhodobá záležitost že? mě z těch našich když je dýl chovám bolí ruce a to mají o 1kg míň. Jakou vel.teď kluci nosí? naše holky se furt vlezou do 68, něco mají už i ze 74 ale to je jim ještě hodně velké. ikdyž nevím jak šijou zimní bundy... ty mají ve vel.80 a přijde mi že jsou tak tak nevím nevím zda vydrží celou zimu 😒 no jsem na to zvědavá. Ikdyž je fakt že teď co lozí, stojí ..tak už ten váhový přírůstek není tak velký ale stejně..zima je vždy dlouhá.... ☹

a kočárek to mi ani nevzpomínej... Jestli vydrží spát tak hodinku a to snad je ještě moc. Dnes odpoledne tam např.spaly na procházce jen 30min... takže jim to pak chybí když byly zvyklé spát 2,5h a jsou protivné.. však se nám taky díky tomu posunul večerní klid.. chodily spát ve 20h a teď už jsou kolikrát v pelíčku po 19h a spí jak šípkový růženky 😀 a když nespí tak se taky vztekají...
a dnes jsem se na ten kočár vztekla i já.... fakt tam brečely a věděla jsem že ze spaní asi nic nebude tak jsem jim to dávala do sedu.. bože.. dělala jsem to poprvý a než jsem pozapínala všechny zipy tak mi nejmladší syn vletěl do silnice..uletěl mu papírek z lízátka... krve by se ve mě nedořezal.... 🙄 těch zipů je tam tolik. Teď už bylo kolem pul 5 takže i tma takže než jsem to vyšátrala, na jednom se mi to seklo tak jsem v duchu nadávala jak nikdy... nicméně už vím že je asi lepší nejdřív pozapínat ty zipy vnitřní a pak ty z boku...já začala naopak a přišlo mi že se mi to hůř dělalo..

a co bych se tě taky chtěla zeptat, nebo i ostatních co mají EW.... kočárek jsme kupovali ježděný tzn. cca 3roky starý.. a je tam špatně vychytaný ten nánožník.. uchycení je jen z jedné a druhé strany a toť vše...ale on mi hrozně sjíždí, jakoby padá, holky kdyby sněžilo tak mi přijdou že nejsou vůbec chráněny (teda já jim fusak vytahuju i přes hlavu ale stejně..). prostě jak to máte vy?? je jen tím že máme starou verzi a teď ty novější už to mají vychytaný nebo to máte taky tak? mě to hodně vadí a asi i do prostřed budu našívat nějaké tkaničky aby se to dalo zavázat a líp to drželo.. jsem hrozná já vím 😀 ale ony mi v té sportovní verzi přijdou tak "odhalené" ty holky.. to s Bugaboo nehrozilo... no jo..ale zase ta cena že jo....

koksi
12. pro 2013

@odeska ahojky bohužel já ti neporadím, máme Easy walker.

margaritavnk
13. pro 2013

Je tu někdo, kdo aktuálně čeká dvojčata? 🙂

odeska
13. pro 2013

@koksi diky i tak. EW je pro nas moc drahy, i ten pouzity 😒 tak hledame nejakou zlatou stredni cestu...

odeska
13. pro 2013

@margaritavnk ahoj, jo, my cekame zlaticka v breznu 🙂

odeska
13. pro 2013

holky, a lezely jste pred porodem v nemocnici dlouho nebo vubec? nevim, na co se mam pripravit. cekame 19.brezna

pehu
13. pro 2013

Dobrý den maminky 🙂,
chtěla jsem se zeptat, jak jste to měly s monitorem dechu, když jste měly děti v jedné postýlce. Jsem si říkala, že první dva měsíce můžou být v jedné a pak by každá byla ve své. Budu s monitorem klidnější. U malého jsem ho používala rok a chci ho i teď.

kacikaci
13. pro 2013

@koksi 68 už vyřazuju pomalu a začínáme se 74, ta jim je trošku větší, ale ne nijak hodně..
to mě mrzí, že se holkám nelíbí ve sporťáku, tušíš, čím by to mohlo být? já jsem dceru vozila ve sporťáku v polelhu, když chtěla jooo vidět, a nic jí to neudělalo, vývoj měla ok, sama si sedla až v 9. měsíci..takže bych se toho občas nebála
já se těch zipů taky bojim, přijdou mi dost nepraktický..no uvidíme
s tím nánožníkem, my máme od emitexu a máme úchyt ze stran i v prostřed, takže nám tam krásně drží

koksi
13. pro 2013

@pehu Pehu tak to je velice jednoduché. Pokud opravdu chceš monitor používat musí hned po příchodu z porodnice mít každé miminko svoji postýlku. Nejde aby spaly děti dohromady. Musíš mít dva monitory tím pádem. Takže si musíš rozmyslet co chceš ,-) Mě se holky narodily ve 34tt, měsíc jsem se něma byla v porodnici. Tam do mě furt klavírovali ať si monitory pořídíme atd atd..skoro jsem z porodnice odcházela jak nezodpovědná matka když ho nechceme 😀 Holky spaly do 5.měs spolu a pak šly každá do své. Na monitoru jsem neměla žádné ze svých 5 dětí a zvládli jsme to. Na holky jsem to měla jen v porodnici, tam jsem ale musela a musím říct že jsem z toho byla děsně vystreslá. Zapomínala jsem to vypínat když jsem si holky brala na pochování, koupání, krmení atd..pak to tam houkalo po celým pokoji že to rušilo druhou maminku...no bez něj jsem byla klidnější. A holky to bez něj taky zvládly ,-)

koksi
13. pro 2013

@odeska tak já nevím jaké jsou vaše finanč.možnosti . My máme EW už používaný a vyšel nás jen na 13tis. Což na dvojkočárek mi ta nepřišlo vůbec moc. Ale jak říkám nevím jaké jsou vaše možnosti.
Jinak já měla termín taky v březnu a holky se narodily už v lednu. V nemocnici jsem předtím neležela ale vánoc poctivě celý leden jsem ležela doma. Děti jsem měla všude možně po babičkách i na noc abych opravdu mohla odpočívat neboť na ty vánoce jsem byla už 3cm otevřená a to by bylo na porod ještě brzy. takže asi tak ,-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru