Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zoot
29. led 2016

@mosquito
@zluva holky, ale i v sesnactem tydnu uz mate nejakou plodovou vodu, placentu a i samotna miminka neco vazi. Takze bych se divila, kdybyste nepribraly 🙂 Myslim, ze 2 kg je akorat tak vaha obsahu bricha 🙂 Ja jsem po prvnim porodu prijela domu z porodnice a nechala jsem tam 10kg.. Takze no stress 🙂

mosquito
29. led 2016

@zoot já se nestresuju, mě spíš stresuje ta moje počáteční váha 😀 2kg jsou myslím super. Za poslední dva dny jsem jedno shodila kvůli té dietě. Bože, já mám takový hlad 😀

zoot
29. led 2016

@mosquito a drzime stejnou dietu? Ja jsem taky 1kg shodila a hlad nemam 😀

mosquito
29. led 2016

@zoot očividně nedržíme 🙂 Já si zatím počítám sama co jím a myslím, že je toho míň než bych mohla. Příští čtvrtek jdu do poradny, tak snad se tam dozvím víc jak to je. Já se najím a přijde mi, že se mi jen probudí žaludek a chce víc a víc 😀

ivanka86
29. led 2016

Milé maminky-čekatelky, nezvládnu číst celou diskusi, ale snad nevadí, že se přidám. Jsem v 10. tt a čekám mo-mo dvojčata. Je tu nějaká maminka s mo-mo dvojčátky?

zluva
2. únor 2016

Ahoj holky, tak jak se mate? To nam to utika, co? Ja uz jsem si dovolila objednat par hadricku na mimi. Teda jen klucici. Holcici mam po dceri, tam to resit zatim nebudu 🙂

mosquito
2. únor 2016

@zluva takže bude páreček? Něco mi uniklo? 🙂

mosquito
2. únor 2016

@ivanka86 my čekáme dvojvaječná....

zluva
2. únor 2016

@mosquito jeste nevim 🙂 to ja jen tak spekuluju zatim 🙂

zluva
2. únor 2016

Na kon

zluva
2. únor 2016

Na kontrolu jdu az koncem unora.

mosquito
2. únor 2016

@zluva třeba je to tušení 😉 Já jdu taky na konci února na další velký ultrazvuk tak doufám, že to pořád budou chlapečci 🙂

vendy200
2. únor 2016

Ahoj holky ráda bych se k vám přidala, je mi 22 let, zítra začínám 22.týden, jsem porvé těhotná a čekáme jednovaječná dvojčátka mo-bi, ve 20.týdnu jsme byly v Hradci na velkém ultrazvuku kde nám řekly že vše probíhá v pořádku a že čekáme holčičky. Ráda bych poznala někoho kdo má doma nebo čeká stejná dvojčátka a dozvěděla se třeba něco více. Hodně známých mi říká že se tato dvojčátka rodí pouze císařským řezem, že je to bezpečnější tak by mě to zajímalo. Děkuji všem za odpovědi 🙂

mosquito
2. únor 2016

@vendy200 holky vy jste se tu pěkně sešly. Vendy, ty jsi přesně ta, kterou @ivanka86 hledá 🙂 Přeju ať těhotenství dobře prospívá a gratuluji k holčičkám 🙂

vendy200
2. únor 2016

@mosquito Děkuji 🙂 ve čtvrtek jdeme zas do poradny tak uvidíme co nám pan doktor poví 🙂

a_nnysek
2. únor 2016

@vendy200 ahoj, já čekám jednovajky, kluky, 23tt..Ale o moc víc ti toho neřeknu, vím, že pár maminek tyto dvojčata rodilo normálně, ale já se ptala v nemocnici, kam musím chodit na kontroly a tam prý jen císař..Takže se s ním smiřuju ☹ Zatím u nás všechno dobrý, tak snad to dlouho vydrží 😉

zoot
2. únor 2016

@a_nnysek Koukam, ze mas doma taky maly skvrne, jako ja (budou mu 2 roky v breznu)... Taky te vsichni strasi, ze se z toho po...? 🙂

a_nnysek
2. únor 2016

@zoot zkouší to,ale já se nedam.I jednoho syna mám občas plný zuby,tak tři kousci budou stát za to,ale nehroutim se z toho,zvládneme to

ivanka86
2. únor 2016

@vendy200 Co vím, tak někde rodí vaginálně i dvojčata s jednou placentou, pokud jsou splněny klasické podmínky, jako u jiných dvojčat. Ale je tam riziko akutního transfuzního syndromu, proto je preferovaný císař. Výjimkou jsou mo-mo dvojčata, tam se to nedoporučuje vůbec a jednoznačně je indikovaný císař, jelikož u nich dochází k zamotání pupečníků - mají jeden obal.

ivanka86
2. únor 2016

@mosquito dvojvajky teď čeká kamarádka 🙂 A já si někdy říkám, proč nemůžu čekat taky dvojvaječná...vždyť tam proti mo-mo dvojčátkům nejsou vlastně žádná rizika 😀 Je to samozřejmě nadsázka 😉 Držím moc palce, ať vše probíhá tak, jak má. Nedávno jsem se dívala na dokument National Geographic o dvoj- a vícerčatech a celou dobu jsem si říkala, že když to můžou zvládnout čtyřčata, přičemž dvě z nich byla, tuším, taky mo-mo dvojčata, tak proč bychom to neměli zvládnout my, no ne?

luwa_s
2. únor 2016

Tak mě nestrasi okolí, ale hlavně manžel ☹. Ten nás odepsal tak na deset let a budeme se asi chodit pást. Jinak asi největší oporu pocituji kupodivu u tchýně 🙂.

mosquito
3. únor 2016

@ivanka86 Na ten dokument jsem se taky dívala. Bylo to super udělané, popsané, moc se mi to líbilo. Četla jsem, že jednovaječná jsou daleko víc rizikovější, ale zase na druhou stranu hlídanější, takže věřím, že doktoři hned na všechno přijdou a podle toho i jednají 🙂 Holt to chce, abys i ty na sebe dávala větší pozor, víc klidu... 🙂

mosquito
3. únor 2016

@a_nnysek @zoot holky mě straší i když doma žádné mimčo ani zvíře nemáme 😀 Nevím, proč to dělají, já se na to strašně těším 😀 (Zatím 😝 )

mosquito
3. únor 2016

@luwa_s podpora tchýně je super. Manžel má možná jen strach. Ono přeci jen živení rodiny zůstane na muži, pokud budeš doma s dětmi, takže asi i trochu chápu, že je z toho vykolejený a potřebuje to vstřebat. Ale ono to půjde a užijete si to 🙂 A až bude v důchodu, bude rád, že má tři děti 😀

zoot
3. únor 2016

Ja si myslim, ze to bude krasny mit hodne deti. Samozrejme obcas (nebo casto) bude do breku, ale to k tomu patri. Ja jsem byla vypleskla i z jednoho ditete a sice uz jsou mu skoro dva, ale vyrostl z nej peknej raubir 😀

mishkacz
3. únor 2016

Vidim to stejne jako zoot... Tenkrat, kdyz se narodila Terezka, tak Barborce byl 1rok a ja na ne zustala sama, takze jsem toho kolikrat mela fakt az nad hlavu, kort kdyz se u Terezky zacalo projevovat, ze neni neco v poradku. Ale roky ubehly, holkam bude na podzim 7 a 8let, mam skveleho muze, ze ktereho bude na podzim muj manzel, takze jsem presvedcena o tom, ze zvladneme dvojcatka i tak pocetnou rodinu, ptz co si budeme nalhavat - 4 deti v dnesni dobe je masakr :D ale pro me byla rodina vzdy zaklad 🙂

a_nnysek
3. únor 2016

@zoot
@mishkacz
Někteří lidi si fakt nevidí do huby..Já se vždycky usměju a říkám jim, že by své hloupé názory měli přehodnotit. V dnešní době mít přirozenou cestou miminko není samozřejmost, ale spíše malý zázrak..A co teprve dvojčátka..Kolik žen tak touží po dítěti a nejde jim to? Navíc mi to přijde jako nevychovanost, a já bych to nikdy neudělala, říct někomu "to se z toho posereš, zblázníš,...já bych to nechtěla, atd"..My jsme šťastní a hrdí, že budeme velká rodina a až tu jednou nebudeme, děti tu vždy někoho mít budou..Syn,16měs., je ďábel a od malinka byl..Moc nespal, byl uřvanější a vzteklejší, brzy seděl, brzy chodil..ale na druhou stranu je to šikulka a můj mazlíček, taky díky němu to beru s nadhledem..Byly chvilky, kdy jsem si pobrečela, že už to nedávám, zanadávala, do něčeho třískla..A ty chvilky určitě budou i teď, jen teď už vím, že horší období přejdou a bude líp..A jestli mě za pár let neodvezou na psychiatrii, tak se zasměju tomu, co jsem řešila za p..oviny 😀 😀 😀 Tak ženy, vzhůru do boje 🙂

mishkacz
3. únor 2016

@a_nnysek Naprosty souhlas 🙂 ja jsem tohle otehotneni brala jako osud. Jednak jsem otehotnela hned behem prvniho mesice, co jsme se prestali chranit a hned dvojcatka. Beru to jako znameni, ze tentokrat mam skveleho chlapa a k tomu jeste dve uzasne male pomocnice, tak proc nemit hned dvojcatka :D Chlap samozrejme resi, jak to utahneme financne, ptz jeste splacime byt, ale mame oba super rodinu, ktera take pomuze, kdyz bude treba a byt bude za 1,5roku splaceny a pak uz to bude mnohem lepsi i financne... a hlavne, penize nejsou vsechno...Ale musim rict, ze si tohle tehu hrozne uzivam. Vidim na muzskym, jak se hrozne tesi, porad me i brisko mazli, se vsim pomaha aniz bych mu musela rikat, proste sice treti tehotenstvi, ale prvni tehu, ktere si uzivam v klidu, bez stresu a problemu 🙂

luwa_s
9. únor 2016

Ahoj holky. Jak se citite? Záda, břicho? Jsem v 18.týdnu, záda bolí celý den a břicho se různě pne, picha každou chvilku někde. Vydrzet v praci u pc je kapku utrpeni. Chodite někam treba cvičit?

kamaxet
10. únor 2016

Ahojky ano cvicim od 3 mesice kdyz mi prestalo byt blbe kazdy den pul hodiny doma sama podle knizky joga v dennim zivote + nejaky ten cvik od p. Mojzisove ktera cvicila s zenami a kecila tak problemy s pocetim. Cvicit je asi dost dulezite mne zada jeste neboleli a hlasim 28 tyden . Spise mne ted zacalo tvrdnout brisko no ale laduji se magnesiem no a je jasne ze musim vice odpocivat. Par cviku si najdi na netu a cvic pravidelne a bolest odejde uvidis drzim palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru