Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

odula
7. bře 2016

@studentka123 mam dotaz ohledně dotazníku - vsechny odoovedi o množství vypiteho alkoholu se týkají průběhu těhotenství že? Pze pred otehotnenim jsem si dávala sklenku dvě každý víkend...

studentka123
7. bře 2016

jsou tam otázky (jsou to ty zpočátku), které se týkají aktuální situace tzn. těhotenství (přítomný čas)...potom následující i otázky, které se týkají pití před otěhotněním, to je ale v otázkách zmíněno 🙂

odula
7. bře 2016

@studentka123 dik. Uz jsem se docetla dál a tam to bylo jasné. Odesláno 🙂

studentka123
7. bře 2016

Super 🙂 však já vím, že si hravě poradíte 🙂 a jste ZLATÉÉÉ!!! Moc děkujiii 🙂

kyticka86
8. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla Vypadl ze me zeleny cucek o konzistenci papiru (ale papir to nebyl) a o velikosti 3x3cm. To me vydesilo a uz jsme jeli. Byla to infekce, na kterou jsem si v poslednich dvou poradnach stezovala 😠 Rikala sem, ze mam divny hlen a doktor pokazde mavl rukou, ze to nic neni a ani se nepodival tam dolu (ani jednou od zacatku tehotenstvi!). Ten cucek, jak mi vysvetlili v nemocnici, byl zpusoben tou infekci. Dnes v noci doberu posledni mast (neprijemna aplikace tam dovnitr). Uz se citim o tisic procent lip. Tak snad i bubliny to zvladly bez potizi.

K novemu doktorovi jdu tento ctvrtek.

kyticka86
8. bře 2016

@zluva Ahojky, psala jsem tu dotaz, jestli byste zmenily gynekologa, kdyby ni neresil. Vsechny kontroly vypadaly tak, ze mi zmerili tlak, zapsali si vahu (sestra) a pak doktor udelal cca 3min UTZ. Zadna kontrola spodku, proste nic.. A to ani pote, co jsem si mu stezovala na podivny hlen. Nakonec to doslo s tim hlenem tak daleko, ze jsem skoncila v nemocnici na pohotovosti a tam mi dali ATB mast na zavadeni tam dovnitr. Doktor v nemocnici se zdesil, kdyz se mi tam dole podival. Divil se, ze muj predchozi doktor to nevidel. A kdyz sem mu rekla, ze se od zacatku tehu tam dolu ani jednou nepodival, tak mu malem vylezly oci z dulku a rekl, ze k nemu uz nemam chodit. Od tohoto ctvrtka mam noveho doktora.

pavlapavlapavlapavla
8. bře 2016

@kyticka86 tak hlavne ze uz to bude v poradku. Prechod k jinemu doktorovi je urcite nezbytny !! tak uz jen tehu v klidku a pohode preji 🙂

zluva
8. bře 2016

@kyticka86 tak to jsi udelala dobre 🙂 U me probihaji kontroly uplne jinak a utz pokazde min 15 minut.

pavlapavlapavlapavla
11. bře 2016

holky opravdu tady není nikdo kdo čeká mono-mono dvojčátka ?? 😀 my dnes 22+1, v úterý proběhl velký utz .. holky mají jedna 340 g a druhá 370 g, takže v pohodičce zatím a žádné vývojové vady. Ještě jsme objednané na srdíčka, tak snad i tam bude ok a všechno bude probíhat tak jako teď .. 😀 až do konce .. nebo alespoň co nejdýl ..

zluva
11. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla ja ne, necekam mono-mono ale obdivuji Te jak to zvladas... jsem o tri dny mene nez ty s dvouvajecnyma a jsou dny, kdy se sotva valim. Zacinam uvazovat, ze fakt zuustanu doma na rizikaci. Bolej me zada, mam nahore uz 10kg a to jim malo, protoze me pak boli zaludek..Miminka se ale maji dobre, tak snad jim to vydrzi az do konce 🙂

pavlapavlapavlapavla
12. bře 2016

@zluva 😀 jj já jsem úplně vděčná za to, jak to zvládám a vlastně mi opravdu nic není. Já mám nahoře jen dvě kilča, bříško malé .. no teda malé .. nepřekáží nijak 😀 .... já teda na rizikáči nejsem a zatím se ani nechystám, ale práci mám klidnou .. sice dvanáctky, ale krátký a dlouhý týden, tak to zatím zvládám. Unavená jsem, ale jsem vděčná za to, že to Z A T Í M probíhá tak jak to probíhá. Jen čím jsem dál mám větší strach aby se něco nezvrtlo. A co čekáš a kolik dětičky váží ?? Jestli teda víš a můžu se zeptat 😀

zluva
12. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla pohlavi miminek nezname, a vazej kazde cca 370g. Ale zkratka srovnavam-li sve prvni mono tehu s timto duo, tak o prvnem jsem ani nevedela 🙂 Mozna je to i tim, ze nejak nemam sanci odpocivat nebo vekem..nevim 🙂

pavlapavlapavlapavla
12. bře 2016

😀 tak to máš pěkný cvaldy 😀 to moje holky asi budou drobnější, ale snad v pořádku ..

zluva
12. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla starsi dcera mela po narozeni 2,6kg a 45 cm...jsem zvedava na tyhle dva mimiky 🙂 Jinak s tim pribiranim, ja asi priberu hodne ... protoze dle dr. byl muj bmi podvahovy pri poceti 18,5. Mela jsem to stejne i u dcery a pribrala jsem v tehu 17kg...typuji, ze ted to bude o neco vic. No...uvidime.

pavlapavlapavlapavla
12. bře 2016

tak to já hubeňour určo nejsem, tak jsem i ráda, že ty kilča jdou nahoru pomalu. Ikdyž si teda nedělám iluze o konci těhotenství. To budu mít pupek i váhu .. 😀, jéé tak to byla drobulka maličká .... to asi byl časnější porod, že ?? když byla takový špuntik ..

zluva
12. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla narodila se ve 40tt :D A to jeste cisarem. Mela prerostle nehtiky, takze byla prenasena. Nechtelo se ji, ale placenta uz selhavala...

pavlapavlapavlapavla
12. bře 2016

tak to byla fakt drobounká na donošeňátko 😀 .. ale zas lepší jak rodit 4 kg 😀 .. ikdyž císařem je to asi jedno 😀

zluva
12. bře 2016
ivanka86
14. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla Chvilku jsem tu nebyla. Jak se Vám daří? Já jsem ta, co také čeká mo-mo dvojčátka 😀 Jsme teď v 16. tt. Tento týden mě trochu vyděsilo špinění. Ale prý je to jen proto, že placenta sahá až k vnitřní brance, tak to trošku zazlobilo. U Vás vše v pořádku?

mishkacz
15. bře 2016

Hoj holky, tak se hlasim po vcerejsi kontrole v porodnici. „Dole” vse drzi stale jak ma, takze parada. Doktorka mi delala znovu UTZ, jestli uz Natalka dostala rozum a otocila se, ale porad trucuje a je hlavickou nahoru. Nicmene pani doktorka konstatovala, ze je v dobre poloze a mohl by jit spontanni porod koncem panevnim, nacez jsem prikyvla, ze je to porad lepsi nez do sebe nechat kuchat 🙂 Jinak Leontynka ma 1700g a Natalka 1900g, coz mi prijde divny, ze do ted byly porad nastejno a najednou behem 14dnu takovy rozdil, ale doktorka rikala, ze ten vahovy odhad neni vubec presny a je v rozmezi +-200g :D Jedine, co se ji nelibilo, byl tlak (110/60) a to mi ho merila sotva jsem pribehla cela ufunena, takze kdyby mi ho pry merila v klidu, tak je jeste nizsi. Jinak odpovidame 32+2, dalsi kontrola za 14dni a to uz bude i monitor 😉

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@ivanka86 ahoj. Jj absolvovaly jsme velky utz na vyvojove vady a vcera kontrola srdicek a vsechno v poradku. Holcicky jsou zdravoucke. Jinak zadne problemy nemam ani ja. Porad tak nejak ani nevim, ze jsem tehu 🙂. Teda krom kopancu 🙂, ty jsou perfektni 🙂. Na tom velkem utz mely holky 340 a 370 g, pry dobry. Jdeme na kontrolu ve stredu, tak uz budou mit asi kolem pul kilca 🙂. A ty?? Krom spineni ?? Vsechno v poradku jinak ??

studentka123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mosquito
15. bře 2016

Holky, tady je zas nových příspěvků. Snad se máte všechny fajnově 🙂

uhz
15. bře 2016

Tak já jsem taky po screningu, vše naštěstí vypadá v pořádku, a potvrzeni 2 kluci 🙂 Závidím
@pavlapavlapavlapavla , že je zcela fit. Nemůžu a nechci ztěžovat, přece jen mám ale už pocit, že mě na ten spodek tlačí snad 10 kg, začínám chodit jak želva, a to jsem ani moc nepřibrala a břicho taky žádná hrůza.. jen to rozpínání mi připadá jakési rychlé. A co spaní, v pohodě?

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@uhz já jsem opravdu moc ráda, že žádný problém fakticky není. Cítím se strašně dobře. Občas píchne v boku nebo v podbřišku, ale to fakticky jednou za čas a jen takový píchnutíčko jinak všechno ok. Přibrala jsem zatím asi 2 kg a čípek taky drží 😀 .. jéé dva camprdlíčky 😀 tak to je krásnýýýý. A to byl screening ten první ?? nebo už v tom 20 tt

uhz
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla mně taky drží podle vyšetření z minulého týdne (tak snad stále i nadále), jen jsem docela hubená a asi to břicho nějak nestíhá.. i když mám zatím navrch jen 4 kg. 2. screening, jsem 22. tt, takže podobně 🙂

mosquito
15. bře 2016

@uhz my taky čekáme dva kluky. Přibrala jsem 1kg. Mám těhotenskou cukrovku, tak díky té dietě se to drží. Jinak mi všichni říkají, že hubnu. Už jsem si zvýšila rošt pod hlavou, spaní narovno mi moc nejde, tedy když jsem na zádech. To se mi hrne obsah žaludku nahoru. Rozpínání vůbec necítím, ale pupík je větší 🙂

mosquito
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla To taky ráda slyším, že je vše v pořádku 🙂 A co čekáte vy? 🙂

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@mosquito dve holky 🙂

plea
15. bře 2016

@mosquito a ak sa možem spýtať, ako Ti prišli na tú tehotenskú cukrovku? Moj doktor sa ešte o tom klasickom teste so sladkou vodou vobec nezmienil a iným sposobom sa to asi nediagnostikuje, že?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru