Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mosquito
31. bře 2016

@odvarkova Ty první tři měsíce mi přišly neskutečně dlouhé, i ty návštěvy po měsíci. Jsem ráda, že už konečně chodíme po 14 dnech, jdu 5.4. a doufám, že 4.4. i 5.4. budou šťastné dny 🙂

mosquito
31. bře 2016

@zluva já jsem teď už třetí týden doma se zánětem průdušek, tak mám na koníka čas 😀 Ale v pondělí už jdu do práce (asi na 3týdny, pak si vybírám dovolenou a pak mateřská)
Mně poslední týden taky bolí záda. K večeru už nevím, jak bych si sedla, lehla, stoupla. Taky mi tvrdne břicho, nevím do jaké míry je to normální nebo jestli se mám znepokojovat. Zeptám se dr. příští týden na kontrole. Já přibrala zatím kilo, ale je to díky té dietě kvůli cukrovce. A ty jsi štíhlá, my špekáčci přibíráme méně 🙂
Šetři se jak jen to jde a přeju jen pohodové dny 🙂

mosquito
31. bře 2016

@luwa_s Já si teď taky nevybavuji v jakém tt jsi, když nám to tu koník nenapíše 🙂 Mně pro změnu ráno chytají křeče do pravé nohy. Musím vzbudit přítele, protože nejsem schopná si tu nohu sama ohnout, přes břicho se nedostanu. Přes víkend tu nebude, tak doufám, že mě to ráno nechytne 😀 A to už na to myslím, že se nesmím protahovat, jinak to přijde.
Budeš si taky vybírat dovolenou před mateřskou?

pavlapavlapavlapavla
31. bře 2016

@mosquito jj je to super kulíšky takto cítit 😀 říkám mojemu, že mi to bude i chybět až budou na světě 😀, že do mě nikdo nekopká 😀 ... už už počítám týdny, kdy to bude. Mám hrozný strach že se něco stane. U tohoto typu dvojčátek hrozí, že si zamotají pupečníky, tak sem tam z toho mám paniku. Nedovedu si představit, že jsme se dostali tak daleko a přišla bych o ně. Pak si zas říkám proč by se to mělo stát zrovna nám. No je to masakr. Pořád člověk neví na čem je 😀

mosquito
31. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla mi povídej. Já si tu včera přečetla zas nějaké příběhy se špatným koncem u jednočetných těhotenství a pak si říkám blbko proč to čteš. Vždycky mě to rozhodí. Taky si říkám, že když už jsme tak daleko, tak bude všechno v pořádku. Že by to teď nedopadlo si vůbec nedovedu představit. Oproti tomu je ZT v prvním trimestru úplná prkotina. Takže se snažím ty negativní myšlenky vypudit a dělám něco pro kluky - připravuju pokojíček (i když stejně budou první měsíce v jedné postýlce s námi v ložnici), bydlíme měsíc v novém a stále je tu pořád co dělat. V pondělí už jdu do práce, to se taky zabavím. Prostě všechny špatné myšlenky hodit za hlavu 🙂 Určitě nám to všem dopadne dobře. Jsem zvědavá, kdy se dvojčata nám, které máme skoro stejný termín, narodí 🙂

pavlapavlapavlapavla
31. bře 2016

@mosquito jj taky procitam a pak si nadavam 🙂. To ja se zatim branim neco chystat a kupovat. Teda neco jsem neodolala a koupila 🙂, ale fakt minimum. Ale vse mam sepsane a k tomu napsane kde to koupim. Pocitam ze se cacorky narodi driv a budou muset byt nejakou dobu v nemocnici tak bude cas vsechno koupit a objednat. A kdyz ne, zvladnem to ikdyz budou doma - tim lip 🙂🙂

odvarkova
31. bře 2016

@zluva zázraky se opravdu dějí. Vždycky mám radost, když se někomu podaří, i když jim řeknou lékaři že to není možné. Znám holčinu, které řekli, že s jejím manželem nikdy děti mít nebudou bez pomoci a teď už mají své tři děti a přirozenou cestou ☺ Příroda je mocná. Tak si užívej těhu a ať vše jde co nejlépe 😉

mosquito
31. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla tak to já jsem plánovač. Už bych nejraději i prala 😀 Ale nejdřív musíme dodělat byt, před měsícem jsme se stěhovali a ještě nemáme vše hotové a taky dodělat pokojík, najít věcem místo. Ale pro děti třeba nábytek kupovat nebudeme. Jen postýlky a máme jednu komodu, na kterou necháme udělat přebalovací pult. Mám veliký seznam, ze kterého si pomalu odškrtávám 😀 Ale je pravda, že teď je všeho dostatek, takže není problém nakoupit vše během chvilky a alespoň budeš kupovat to, co je opravdu potřeba. Já předpokládám, že budu mít věci, které vůbec nevyužiju.

odvarkova
31. bře 2016

@mosquito Děkuji 😊 no jsem jako na trní, nemůžu se dočkat. Uvidíme dvě srdíčka? Nebo jen jedno? Ale i přesto vím, že toho 4.4. ještě není vyhráno. V to pondělí bych měla být podle MS 8+3 a je mi jasné, že i když budou srdíčka dvě, ještě se může do 12tt stát cokoli. A ne jen do 12tt. Ale jsem optimista 😉

pavlapavlapavlapavla
31. bře 2016

@mosquito jooo, tak to já bych taky nakupovala a chystala. Co mám věci poděděné, tak ty už jsou vyvařené, nažehlené a poskládané v komodě. Asi koncem dubna je ještě vyperu na 60 v dětském prášku a znovu nažehlím a uložím .. ale kočár, postýlky, kosmetiku atd. ještě odolávám. Akorát jsem přemýšlela kabelu do porodky, že asi nachystám už v půlce dubna - kdyby nááááhodou 😀

luwa_s
31. bře 2016

Jsem nějaký 25. týden. Očekáváme páreček, takže to doma alespoň nebude takový babinec, když už doma jednu cácorku mám.

kamaxet
31. bře 2016

Holky ahoj ja mam 36+3 tak pocitam 14 dni do cisare! Drzte mi palce nohy mam natecene silene kotniky si nevidim a nohy az do trisel tluste a take natekle , ale holcicky maji vahovy odhad 2700 g kazda tsk je to zase hezke. Verim ze vse bude ok co by clovek nevydrzel kvuli detem co? Drzte se vsechny 😀

odvarkova
31. bře 2016

@kamaxet to je krása. Moc ti to slušíííí 👍. Držím pěsti a budu se těšit na fotečku holčiček. Doufám, že i já, pokud zůstanou dvě miminka, vydržím tak dlouho celá a chtěla bych rodit přirozenou cestou. Ale vše mam ještě v nedohlednu.

luwa_s
31. bře 2016

Kamatex: Držím palce, ať vše dobře dopadne. Mám dotaz, kolik máš přes břicho? Já mám momentálně téměř rovnou stovku a desim se, kam až se nafouknu.

zluva
1. dub 2016

@luwa_s ja si taky rikam, ze parecek vy byl idealni 🙂 Jaka mate prosim vybrana jmena, abych nachytala trochu inspirace?

zluva
1. dub 2016

@kamaxet tak to bypadas jeste vyborne 🙂 Krasne brisko!

zluva
1. dub 2016

Jinak muj dnesni pupik je tady, jsem 24+5, nevim, kam jeste muzu expandovat 😃

zluva
1. dub 2016

Za tu toaletu v pozadi se omlouvam 😄 Te jsem si vsimla az ted...

mosquito
1. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla já se chystala poprvé vyprat plíny, ale zrovna je venku tak hnusně, že asi ještě počkám na sluníčko 🙂 My už máme kočár od ledna - po prvním screeningu. Měli jsme ho vybraný a moc takových neni (a nechceme nový), tak jsme ho vzali. Postýlky nám mamka objednala včera, takže postupně zabydlujeme sebe i kluky. Tu tatšku do porodnice jsem si taky říkala abych měla do 30tt připravenou. Nepočítám tedy, že budu rodit ve 30tt, ale ani ve 40tt 🙂 Ale letí to. Pořád si vybavuju, jak jsem poprvé viděla ty dvě černý bublinky a najednou už mě to kope. Už se těším až budou s námi 🙂

mosquito
1. dub 2016

@luwa_s Jeee, kluk a holka, to máte hezké 🙂 Tak to je nás tu hodně co máme termín v půlce července. To je fajn. To určitě zůstaneme v kontaktu i po porodu 🙂

mosquito
1. dub 2016

@kamaxet no já tedy nevím, ale nateklá mi vůbec nepřipadáš a bříško máš úúúžasný. Vypadáš fakt moc dobře 🙂 Císař už máš naplánovaný?

mosquito
1. dub 2016

@zluva další krásný bříško. Žádný maxipupík, moc ti to sluší 🙂

mosquito
1. dub 2016

@odvarkova No, vyhráno není ještě dlouho. Já si pamatuju, jak jsem byla nadšena, že doktor vidí srdíčko a hned na to mi oznámil, že ta srdíčka jsou dvě. To jsem se mu rozbrečela. Říkala jsem si, že když už máme srdíčko, zvládneme to až do konce. U předchozích ZT srdíčko nikdy nebylo. Optimismus a trpělivost, to je moje těhotenství 🙂 I když někdy je to hodně těžký. Ale spoustu věcí stejně neovlivníme a nač myslet zbytečně na to nejhorší. Tak držím v pondělí palce 🙂

mosquito
1. dub 2016

Taky jdu s kuzi na trh 🙂 Nasi dva kluci, 25+2tt

zluva
1. dub 2016

@mosquito jee ty mas krasny pupicek 🙂 na 26tt s dvojcatky teda pidi pupik ;)

mosquito
1. dub 2016

@zluva no však ty máš taky pidi pupík 🙂 Ono hlavně já začínala s 89kg, takže já jsem taková široká všude, takže to pak i ten pupík je menší než u štíhlých 🙂 Ale @kamaxet má mini pupíček na dvojky a to už bude každou chvíli rodit. To by se mi taky líbilo mít takový malý až do porodu 🙂

kamaxet
2. dub 2016

Holky ahoy take krasný pupík mosquito! super malý . Ono se to nezdá ale ja mam 87 kg nyní a mela jsem 65 to znamená 22 kilo navíc a kde jsou? v tom břišku a trochu v zadku ale je to jenom nateklé ten zadek .jenže holky mají odhad váhy 2800, a 2700g takže skoro 3 kila každá a to se někde musí projevit .Holt nemám asi tak nataženou kuži nebo co proto nemám takové velké břicho.Byla jsem ale na monitoru v Podolí ve čtvrtek a je pravda že takové malé bříško tam měla akorát jedna holka s jedním dítětem , která měla asi 160 i s botama já mám 174 cm. Hlavně na tom nesejde briško jako bříško nosí se mi už každopádně špatně opravdu .Držte palce napíšu pak dojmy z Podolí z péče a tak .Držte se !

zoot
2. dub 2016

Ahoj holky, tak už máme mimi! 36+5 sekcí v Podoli. Chlapeček 3300, holcicka 2300g 🙂

odvarkova
2. dub 2016

@zoot jeeee, obrovská gratulace a hodně zdraví.

pavlapavlapavlapavla
2. dub 2016

@zoot gratulka a ticha zavist 🙂. Hodne zdravicka a stesticka tobe i detem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru