Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

elis.1
28. črc 2008

🙂 ahojky holky, dai, fial a ostatním. na udržení mě poslali na příjem z běžné kontroly můj gyn, protože mi vymizel čípek, tak od 30 týdne jsem tam ležela, pak mi v den porodu praskla voda a bylo to 😀 píšu radši tyhle smajlíky, je jasný, že stach byl, ale máte to před sebou, leckterá "za pár" tak se držte,
dai - děti jsou jistě ok, nemáš se v tomto týdnu už čeho bát, věř mi, já viděla miminka, co zachraňovali i 24 týden, a ok, jen si holt ty drobečci dýl užívají špitálu, ale dnes je ta medicína i praktiky doktorů na takové úrovni, že má člověk hned lepší pocit, pár let zpět by to bylo mnohem těžší, s dvojčátky je vždy větší riziko donošení, ale zvládne se to, jinak holčičky vážily A - Terezka 1780 a 42 cm a B - Lucinka 1950 a 44 cm, ale spadly po porodu na 1600 a 1700 tak jsme si tam trochu dýl pobyly, poediatrička a šéfka jipky zároveň nás pouštěla když měla Lucinka 2300 a Terezka 2100, a to už jen proto, že viděla, jak jsem psychicky v pr..... bílá, zelená jak mátoha, přicházela jsem o mlíčko, tak mě raději poropustila do domácího prostředí a zlepšilo se to, ale stejně jsem dlouho nekojila ☹ po císaři jsem měla nějaký problémy a ztrácela ho už ve špitálu, pak brala gravimilk, homeopatika, čaje na kojení a nevím co ještě, ale padly holkám 3 měsíce a bylo po mlíčku, jsme na bebě, teď už i přikrmujeme, mrkněte do albíčka, jak berušky povyrostly 🙂 pusu všem

rezinka
28. črc 2008

ahoj holky 🙂
daiq no parada, tak to jsou opet dobre zpravy !!! S propustkou bych asi teda moc nepocitala, to si myslim uz nelajsknou, no ale uvidis ... hlavne, ze si mimca u tebe jeste chvilku pobudou a budes na normalnim pokoji, to je bezva!! tak se drzte, myslime na vas 🙂 !!

elis holcicky jsou krasny, ted jsem skoukla albicko, jsou asi jednovajecne, vid? alespon mi pripada, jakoby si z oka vypadly 🙂 no je to nadhera, u nas to taky vypada na dve princeznicky, tak jsem se tu nad tim uplne dojimala 😅

daiquiri
28. črc 2008

Holky,tak jsem to zas obulela.Jsem sice na normal pokoji,zatim sama,je to klasicky sestinedeli,takze mi sem kdykoliv soupnou maminku s miminkem.Nechapu proc me dali sem.

fiallinka
28. črc 2008

dai: vidím, že jsi pořád na nějakém divném oddělení - na hekárně, i když nerodíš... na šestinedělí, i když jsi ještě neporodila... no zdá se mi, že bys ještě měla ležet na gyndě 🙂 🙂 🙂

fiallinka
28. črc 2008

dai: to jsem napsala ještě, než jsem si přečetla tvůj poslední příspěvek - je to fakt divné, většinou dávají podobné případy k sobě, právě aby nestresovali ty, co jsou na tom jinak - ale třeba nebylo jinde místo...

juliet
28. črc 2008

Daiquiri, ted jsi me pobavila. Me nechali lezet 2 mesice s cipkem 15 mm a otevrenim na 1 prst. O propustce se mi mohlo jen zdat. Myslim, ze ti ji nedaji, 4 prsty je uz fakt hodne.

fiallinka
28. črc 2008

dai: no většinou 4 prsty mají holky pár hodin před porodem, pokud ho doktoři lékama nezastaví 😀

daiquiri
28. črc 2008

Taky to nechapu,zitra se na to pri vizite zeptam.
Juliet:to jsi me moc nepotesila☹

jaanja
28. črc 2008

Daiq, tak se na to zkus zeptat, proč nemůžeš být na gyndě. 😕 Třeba opravdu není místo, miminek je teď hodně. No a na šestinedělí alespoň okoukej, co a jak po porodu, určitě se to bude hodit 😅 Moc na Tebe myslím, abys už měla klid.

marrha
28. črc 2008

Daiq...ahojky...a nečekají třeba,že s ekaždou chvilku rozrodíš??
se mnou taky ležela mamča an šestinedělí co byla ve 34tt a byly těhu s jedním mimčem...a byla otevřená..

nevím podle čeho to rozdělujou...

jak jsem šla na vyvolávačku,tak se na přijmu bavili,jestli mně dát ještě na gyndu nebo už na šestinedělí 😀 a to mi vyvolávali na druhý den....tak nevím podle čeho to rozdělujou...

každý den na Tebe myslím....a propustku....já bych si to už nelajzla....už jsi dost otevřená...a podle mého je lepší,když si radši poležíš už v nemocnici....a budeš v klidu..at se dětičky ještě dopečou... 🙂 vydrž...za to to fakt stojí 😉

fedra
28. črc 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, kolko ste pribrali pri dvojcatkach ?

fiallinka
28. črc 2008

fedra: zeptej se spíš mamin, u nás to ještě není jisté 🙂, diskuze je tady na volné diskuzi 🙂, ale jak to tak vidím, tak tady nějaké šílené přibírání u nikoho není, až mne to udivuje...

elis.1
28. črc 2008

🙂 rezi nejsou, jsou dvojvaječné, právě každý mi říká, jak jsou rozdílný, ale fakt někdy fotky matou, kdybys je viděla naživo, uvidíš veliký rozdíly, od barvy očí přes tvar nosu, očí, pusy, reakce, každá je jiná a hlavně povahově 😀 zvládněte to všechno , myslíme na vás

elis.1
28. črc 2008

jo a spřibíráním přidám příspěvek, je to fakt různý, znám spousty maminek, kteý čekaly jedno mimi a přibraly víc než dvojmaminky 🙂 třeba já začínala na 66 kg a rodila jsem 81 kg, teď mám 60, dávají mi zabrat 😀

fiallinka
28. črc 2008

elis: konečně jsem se podívala - jsou fakt krásné, ale stejné mi nepřijdou 🙂

simonac
28. črc 2008

ferda...já přibrala 25kg a pořád mám 10 navíc, snad toněkd zmizne ☹

simonac
28. črc 2008

elis . holky jsou kočky 😉

elis.1
28. črc 2008

🙂 ahojky všem , moc děkujeme a já jdu makat, když mi berušky usnuly, papa a pusinky 🙂

rezinka
28. črc 2008

daiq uz je vecer, noc ubehne jak nic a zitra uz budes vedet zase vic. jen se na vsechno poradne vyptej. od toho tam taky jsou ... tak se hezky - v ramci moznosti - s miminkama vyspete !

fedro ja mam zatim navic 9kg, doktorka je spokojena, i kdyz ja moc nepribiram, vim, ze miminka rostou pekne a to je nejdulezitejsi (to me uklidnilo) a pry alespon nebudu mit problemy dostat se zase relativne brzo na svoji vahu

jaanja - v te lekarne.cz toho budu ted kupovat mraky, tak treba: pleny newborn, bepanthen, vlhcene ubrousky, emulgel proti nadymani, masticku na opruzeniny (Rybliku), kojeneneckou mesickovou koupel a olej po koupeli, jednorazove kalhotky a porodnicke vlozky do porodnice, vlozky do podprdy, vaticky pro kojence, podlozky na prebalovani ... v podstate vsechno sezenes asi kdekoliv, ale tady to maji za dobre ceny a hlavne to objednam vsechno najednou, privezou mi to az domu a budu mit vyreseno 🙂

fedra
29. črc 2008

no ja som sa pytala preto, ze ja som teraz pri stimulacii /sme po IVF a rok sme skusali IUI, takze stale nejake hormony 😝 / dost pribrala. A ak by som mala pribrat dalsich 25 kg, no tak to bude fakt sranda ...

simonac
29. črc 2008

dobré ránko, viím, že dai se snad ještě drží, žádné nové zprávy, tak držíme pěstičky 😉 l

smilers
29. črc 2008

Preji hezke rano vsem🙂 dai jak se vede?

jaanja
29. črc 2008

Ahojda, byla jsem dnes na kontrole, vše vypadá dobře, jen ta kilča! Přibrala jsem jen 3kg, tak si fakt nedovedu představit, že bych nakonec měla třeba 25kg nahoře. Jo, koukaly jsme s dr. na výsledky tripple testů, trochu mě zarazilo, že u Downova syndromu byla jen poznámka, ze se nedá riziko u vícečetného těhotenství určit, ale vzhledem k věku matky je to riziko vyšší (nějakých 1:630). Tak doufám, že velký ultrazvuk příští týden mě uklidní. Taky se musím objednat na ten glukozový test 😝

Rezi, moc dík za tipy na nákup do lékárny, musím si udělat nějaký seznam.

smilers: cestou přes město jsem dnes viděla maminku s trojčátky 😵 , měla je v kočáru vedle sebe, ani to nevypadalo moc velké (ten kočárek pro tři), ale všichni lidi samozřejmě čučeli 😀 😎

Jak se asi má Daiq, už se od rána neozvala, tak dneska možná....

daiquiri
29. črc 2008

Ahoj holky,u me nic noveho.Jen mam opet skriply nerv v trislech,takze k tomu vsemu sotva lezu.A taky mi rekla,ze bych nemela mit tak dlouhy navstevy,protoze u toho sedim.Ale jak to mam asi delat,kdyz dovnitr na navstevu nikdo nesmi?!

simonac
29. črc 2008

dai..jakto, že tam nesmí návštěvy? Kde to ležíš? já ležela v nemocnici 40 dní a bez náštěv bych zbláznila!!!!

jaanja
29. črc 2008

No, u nás v liberecké porodnici se taky na pokoje nesmí a návštěva je možná jen na chodbě (neplatí pro nadstandardní pokoj). Myslím, že důvodem je, aby se nerušily ostatní mainky na pokoji, ale když je tam Daiq sama, a není teď žádná chřipka, apod., tak by myslím návštěvy na pokoji mohli povolit, protože to určitě hodně pomáhá.

daiquiri
29. črc 2008

Asi prave kvuli tem maminkam.Navstevy muzou jen do takovy jako haly.Ale prave,ze bych mela lezet,tak tam muzu byt jen chvilku.Ach jo,uz aby tohle obdobi bylo za mnou a byli jsme i s mimcama doma.

petronelie
29. črc 2008

Ahoj Veru, tak ke všemu tomu ještě skříplý nerv? To je pech. Držím palce,ať to vše zvládneš. Možná je lepší,že jsi pod dohledem....a co ti řekli? Něco nového? Martin se mě pořád ptá,jestli už rodíš 😀 A je ti dobře?
Moc na Tebe myslím a držím palce, ať to máš brzy za sebou a držíš v náručí svá miminka! Pa,Petra

jaanja
29. črc 2008

Daiq, tak zkus udělat nějaký kompromis, ležení je určitě důležité, ale semtam nějaká návštěva hodně povzbudí, a kdyby ses ocitla na pokoji zase sama, tak zkus poprosit, aby návštěvy mohly dovnitř.

simonac
29. črc 2008

tak to slyším po dlouhé době poprvé, že návštěvy nesmí na pokoj, připadá mi to jak za těžké totaliy..., vám nee??
a jak je to tam po porodu, kolik je vás na pokoji? u nás pokud je místo, tak maminka se dvojčátky automaticky sama 😉 a pak to těm návštěvám zase nevadí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru