Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

megara
13. zář 2016

Ahoj, ráda bych se k vám přidala, čekáme s manželem dvojvaječná dvojčátka z IVF. Bylo to pro nás trochu překvapení, i když jsme dávali 2 embrya, protože na prvním UZV bylo jen jedno a na dalším UZV říká Dr. nebylo tam minulé jen jedno? Manžel se pak už jen smál 🙂

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

Miliju je 😊😊😊

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla kráásné princezny..... 🙂

smallinka
13. zář 2016

My jsme už kapánek větší ale také zdravíme 😉 Momentálně je nám nejlépe na hřišti, doma děláme moc skopičin.....🙂

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavla holčičky jsou fakt nádherné a jak mají i stejné dudlíčky 🙂 také kupuji vše stejné, moc se mi to líbí 🙂 zatím dokud to holkám nevadí tak ať se maminka vyřádí 😀

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka juj krasne cacorky 😊😊😊. Taky to tak mame - nejlip sup do kocaru a ven. Doma furt pobrekavame a mrcime. Jj mam je furt ve stejnem 😉😉😉

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka jsou jednovajecne ?? Nase ano. Jsme Sara a Stella 😊

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla jasně vycházky jsou nejlepší i pro maminku, čerstvý vzduch....také si na to pamatuji, raději ven, jenže ony si začly pak dělat zle i v kočárku, měly jsme vedle sebe, tak jsme koupili kočár za sebou když měly kolem 1 roku (ukecala jsem manžela) a vše se změnilo, vycházky mě začly zase bavit a za sebou fakt 100 a 1 ! Korby se dají dát různě, a když jsem je dala poprvé do tohoto kočáru a měly korby naproti sobě, mohly se uřehtat 😀 jj my se honíme rodičům po posteli nebo se kopeme nohama to je velká sranda 😀 fakt nejlépe s nima ven, na výlet a tak....akorát to máme horší s dvojčátky, když začly chodit a chtěly ven s kočáru měla jsem strach, nemůžu je obě vypustit, takže jsme omezené pouze na ty oplocené hřiště....nebo na dvorek, ale holky celkem vydrží v kočárku, tak je to dobrý 😉 A věř bude to lepší a lepší.....no holt jak se to říká, když máš jedno dítě jsi matka a když máš dvě tak si rozhodčí 🙂 a co jinak spí zároveň? a kolik že už mají měsíců?

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla Dvojvaječné: Kačenka a Karolínka 🙂

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka no to doufam 😊. Mam pocit ze kdyz nebreci jedna breci druha. Jak kdyby furt nespokojene. Uz jsem premyslela o zmene mlika - mame nutrilon. Jestli je malo zasyti nebo nevim co 😞. S tim spankem ti to reknu asi tak. Byla cca slaba ctvrthodinka kdy spi soucasne 😊. Jak to je a bylo u vas ??? 😊

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka ale podle me - teda z fotky jsou si hodne podobne 😊. Krasne jsou 😊

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka jo a 19. nam bodou ctyri mesice - korigovane dva 😊

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla no já jsem tak nějak kojila částečně s příkrmem do 5ti měsíců asi pak už to nešlo, měla jsem minimum mléka...dávala jsem Hami ale na začátku jsme zkoušely vše možné, jedna byla málo sytá, druhá zase ublinkávala hodně....ale v noci mi spaly hezky, od 5ti měsíců dá se říct celou noc (jakože bez krmení), jinak v noci vstávám do teď a to kvůli dudlíku nebo bolí bříško......ale bylo pár nocí od porodu co jsem spala durch až do rána....takže v noci mi spí současně, přes den také.....ale výjimečně se stane že se prostřídají.........máme to tak nějak sladěno....Co si pamatuji od porodnice, tak jsem je musela budit co 3 hodiny na mlíčko a to jsem dělala i doma....prostě něžně probudila, protože když začly obě naráz, to už se moc nic nedá dělat. Tak to tak mají nastaveno a asi si na to zvykly.....pak jsem to krmení v noci zkusila prodloužit jakože v 7 nebo v 8 večer a pak až kolem půlnoci nebo v 1 hodinu ráno........a pak mi spaly až do těch 6-7 hodin ráno. Jednou jsem si řekla, že zkusím spát a v noci nenakrmit co to udělá a dobrý spaly do těch 6 hodin ráno........co si vzpomínám matně když byly malinké.......pospávaly přes den několikrát po půl hodinkách, někdy se střetly někdy ne. Teď už je to lepší v tom, že od toho roku, roku a půl mají jedno spaní po obědě ale pořádný 2-3 hodiny a hlavně zároveň 😉 To už se dá něco podělat nebo odpočinout......a kolik ti vypijí? třeba by si daly víc....

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka my vecer zalihame cca kolem pul osme a vzbudime se tak ve dve vevtri a pak v pet v sest a pak v osm v devet. Pres den tak takove ctvrthodkove pulhodkove spanky. Vypiji mi cca sestkrat denne 110 ml. A vic vim ze bych do nich nedostala. Motaji hlavickama ke konci, vyplazuji jazyk aby dudel vystouraly, krouti se. A taky po jidle ublinkavaji takze vic asi ne. Fakt nevim. Na nutrilon byly zvykle uz z porodnice - sice na nenatal, ted mame jednicku, ale myslela jsem, ze kdyz budeme v tom pokracovat nebude problem. Brisko to si myslim taky nebude. Prdi pekne a pres den to neni rev jako rev, ale neustale pobrekavani. Ze jsem odesla, ze vypadl dudel, ze se navzajem dotkly, ze si skytnou - porad duvod k placi ... fakt nevim 😞

milovnikkoni
13. zář 2016

@odvarkova prďolové rostou předpisově, vše zatím v pořádku, tak jsem moc šťastná. Jen už me začínají bolet kyčle a záda, což přisuzuji tomu velkému břichu, a to jsem teprve na začátku 🙂

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla no asi chtějí tvoji přítomnost, a možná by už taky chtěly být více na zemi se prokopat a tak....tak zkoušej ne hned po jídle, ale za chvíli....třeba se tím více zabaví, hračky kolem a tak.....u nás byla výborná hrazdička, ta holky hodně bavila a byl chvíli klid 😉

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka jj hraci decky maji ale musim tam byt s nema 😊. Jak je polozim tak hned rev. Pak se bud s dudlickem nebo chlacholenim na chvili uklidni 😊. Nevim myslim ze bude fakt problem v tom ze nejsou zasycene ale nutrilon jim proste a jednoduse nechutna. Ted jsem koupila v rosmannu babydream. Je levny a cetla jsem docela dobry tecenze. Tak uvidim. Jen nevim jestli na nem fak tech 14 dni jak se pise 😲.

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla tak tu značku neznám....co za chvíli začnete příkrmy. Možná už by si holky daly třeba povařené mixnuté jablíčko 😉 ale ten měsíc bych ještě počkala. ..i když je pravda že tu jablíčkové pyré jsem zkoušela dřív. Když jsem dávala poprvé lžičkou tak mi potom hned usla 🙂

pavlapavlapavlapavla
13. zář 2016

@smallinka myslis ?? Ja bych do toho sesteho mesice pockala. Driv treba jen kase. Prece jenom nam teprv budou dva mesice ... hmm. A vis co o spani nejde. Spis ze jsou takove - mam pocit furt s necim nespokojene kdyz jsou vzhuru. Proste mam urvanky 😞

zluva
13. zář 2016

Holky s tim dokrmenim, ja zacala davat Hami Premium 0 a spokojenost. Cetla jsem na to dobry recenze. Ja tedy stale kojim, jen lehce dokrmuji parkrat behem dne. Deti maji 12tydnu a musim rict, ze Stellinka je mnohem klidnejsi. Ta byla vice plactivejsi a jak je zasycena, tak je v pohode 🙂

smallinka
13. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla tak ta kaše zasytí urcite více, jsou dělané od 4 měsíců. Ale od 5ti už jsem začal pomalu zeleninku. Ale je to na tobě....myslím že by si prostě už daly možná něco sytějšího. U nás to tak bylo tak z toho vycházím. ..

sobtik1986
15. zář 2016

Holky co jste rodily nebo budete rodit prosinec, leden, únor jak budete řešit oblečení? a co jste měly těhu pás ten jste koupily o velikost větší nebo svojí a dal se zvětšit? já jsem totiž malá už holek jsem měla velké břicho a ted u dvou to budu jak slonice

pavlapavlapavlapavla
15. zář 2016

Na co jsme kupovali novy kocar kdyz staci jeden a dvacet let stary 😊 - aneb uspavacka u babicky.

mimar
15. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla ty jsou boží

milovnikkoni
15. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla .... ty jsou úžasné. Spolu jsou prostě dvojčátka k sežrání 🙂

pavlapavlapavlapavla
15. zář 2016

@mimar jj diky moc ... jsou to nase princezny 😊

pavlapavlapavlapavla
15. zář 2016

@milovnikkoni jsou to bozani 😊. Diky moc .. je to uzasne kdyz vydrzi chvili takhle vedle sebe 😊. Moc casto to neni. Furt mavaji ruckama a nozkama tak vedle sebe moc nevydrzi. Jedna druhou bouchne a uz je rev 😊

smallinka
16. zář 2016

Také přispěji, nedá mi to neposlat 😉 dnes už skoro archivní fotka....bylo nám asi 5 měsíců a byly jsme na srazu maminek. Já ještě neměla kočár co vejde do auta, a holt maminy měly také jen pro jedno ale bohatě stačil 😉 ňuňátka jak si hověly 😉 😵

pavlapavlapavlapavla
16. zář 2016

@smallinka uzasnaci malinci 😊. Moc krasne prdelky 😊😊😊.

smallinka
16. zář 2016

@pavlapavlapavlapavla děkuji. je to mazec jak to s nimi letí......ale jak to sleduji ty vaše holčičky.....Jsou fakt nááádherné, neměnila bych dvojčátka za jedno 🙂 holky jsou prostě úžasné....někdy mají holt už ponorku tak se kočkují ale když jsou od sebe chvíli tak se po sobě ptají....ve školce to bude jednodušší, budou tam spolu. ve škole pokud budou v jedné třídě, tak to bude dobré pro mě, stejné úkoly, stejné věci, výlety ve stejný čas...prostě všechno při jednom. Vím, že to teď vypadá jak je máte malinké, je to náročné to ano...ale opravdu se vám to vrátí...Moje kamarádky, co mají jedno dítě stejné staré jako holky, čekají už druhé a moooc mi závidí (tak jak mi nezáviděly na začátku) tak teď už chápou výhody dvojčat 😉 a já už nějak cítím, že si začínám mateřskou trochu užívat........tak přeji hodně sil a energie - ta je potřeba .... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru