Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

greese
28. kvě 2017

@klarape diky 🙂 jeste netusim 🙂 ale doufam v holcicky 🙂

klarape
28. kvě 2017

@greese tak snad se ti to splní já si je přála taky nebo holku a kluka ...a mám dva chlapečky a nelituji ...sou úžasní

kanka80
30. kvě 2017

@mamka37 Ahojky, už jsi s holčičkama doma? 👧👧

klarape
8. čer 2017

ahoj maminky chtěla bych se zeptat jak dlouhá je mateřská u dvojčátek a jak dlouho dopředu se pak vyřizuje rodičovská? Poradí některá prosím

greese
8. čer 2017

@klarape rekla bych ze je to stejne lisi se to jen v penezich

mosquito
8. čer 2017

@klarape mateřská u dvojčat je delší. 28 týdnů je to při jednom dítěti, 37 týdnů při dvou dětech. Rodičák si pak stanovíš sama jak potřebuješ. Já zůstávám s dětmi doma 3 roky, což je doba, po kterou mi zaměstnavatel drží místo. Výše rodičáku se pak rozpočítá dle konkrétní délky měsíců. Od ledna 2018 by měl být rodičák na dvojčata vyšší - 1,5 násobek standardní sazby. Ale zatím to ještě není schváleno senátem a podepsáno prezidentem. Ale všichni doufáme, že to projde 🙂

pavlapavlapavlapavla
8. čer 2017

@mosquito ahojky .. ctu tvuj komentarek ... nevis, jestli se rodicak bude ikdyz uz na nem jsem od brezna doplacet pozpatku ?? Ted je to 220, bude 330. Nebo se to bude tykat jen tech, kteri na rodicak teprve pujdou. Bylo by to super, kdyby to doplatili pozpatku nebo rozpocitali na zbyle mesice. Myslim, ze to schvali ...

mosquito
8. čer 2017

@pavlapavlapavlapavla Nevím, jestli zpětně, ale pokud budeš ještě pobírat rodičák, tak za to období co ti zbývá to navýší. Týká se to všech, kdo budou na rodičáku s dětmi do 4let. Ale fakt netuším, jestli když někomu zbyde měsíc, tak dostane 1,5 násobek jen za ten měsíc, anebo zpětně za již vyčerpané měsíce. Hodně se to řeší na FB ve skupině Dvojčata....

pavlapavlapavlapavla
8. čer 2017

@mosquito NOO právě přesně tohle by mě zajímalo. Ptala jsem se i na úřadě a paní mi řekla, že zatím nic neví. Hmm jsem zvědavá. Podle mě se teda budou škubat, aby ti např. jak píšeš v posledním měsíci vyplatili zbytek. Kurnik to by bylo peněz 😀 .. No uvidíme, jak to bude 😀

smallinka
8. čer 2017

Holky podle mě všechny rodiny s dvojčaty co mají ted max. 4 roky dostanou tech 110000 Kč. To co nám patří. Myslím že snad v lednu se bude dát o to pozadat. Kéž by.

kanka80
8. čer 2017

Holky tady je článek, takže senátem už to prošlo 😀 teď ještě podpis prezidenta 👍
https://www.novinky.cz/domaci/440247-rodiny-s-d...

mosquito
8. čer 2017

@kanka80 paráda, tak už jen prezident a je to 🙂

klarape
9. čer 2017

tak to jsou super zprávy jestli nám tedy přidají ten rodičák a ještě jsem se chtěla hlavně zeptat jak dlouho dopředu o něj mám jít zažádat na pracák nevíte ,

kanka80
9. čer 2017

@klarape Já byla teď na sociálce bo tam musíš donést rodné listy dětí, aby jsi měla tu prodlouženou mateřskou 37.týdnů 😉 Mateřská mi končí v polovině října a paní úřednice říkala, že stačí přijít v tom říjnu požádat o rodičák 😉

klarape
9. čer 2017

@kanka80 a to tám musím jít osobně nestaší když učetní z práce jim to tam posílala včechno?

kanka80
9. čer 2017

@klarape To nevím, ale pro jistotu bych tam zašla 😉

pavlapavlapavlapavla
9. čer 2017

@klarape JÁ je okopírované posílala na sociálku a jen přiložila papírek, že se o děti starám a žádám o prodloužení ppm. Tak mi to řekla paní u nás na sociálce ...

pavlapavlapavlapavla
9. čer 2017

@klarape přesně to tam bylo formulováno .. pečuji o obě děti a žádám o prodloužení ppm.

klarape
10. čer 2017

@pavlapavlapavlapavla děkuji v týdnu tam mám cestu tak se tam zastavím a uvidím

pavlapavlapavlapavla
10. čer 2017

@klarape neni zac 😉

klarape
14. čer 2017

ahoj .pěkně to tady zásobuji dotazy tak bych na vás měla hned další. Dávám klukům um a chtěla bych se zeptat kdy je nejlepší asi začít s příkrmem ... po pravdě se na to dost těším protože mi přijde ze jak je teplo jestli to neni trosku težky tetka ten sunarek .. hodně se jim brká a zas mi začli ublinkávat ... koukala jsem že se příkrmi co člověk koupí v obchodě dělají od 4 měsíců ale mě by zajimalo spíše jestli jim můžu třeba dát ochutnat vařenou mrkvičku a tak

klarape
14. čer 2017

a ještě jeden dotázek ... kdy jste pořizovali sporták :D

mmaajjaa
14. čer 2017

@klarape Kdy začít s příkrmy poradí nejspíš dětská doktorka, podle toho jak prospívají. Zbytečně bych to neuspěchávala. Holky začaly mezi 5-6 měsícem. Oni toho ze začátku stejně moc nesní, je toho hodne všude okolo, ale v dětech minimum. 🙂 Do sporťáku šly, když už se nevešly do hlubokých korbiček a nakukovaly ven, což bylo kolem 8 měsíce, stejně neseděly, tak nebylo kam spěchat, ve sporťáku byly v lehu. Máme EW.

klarape
14. čer 2017

@mmaajjaa to já mám obavy že kluci budou muset sporták vyzkoušet dřív sou to takovi pucci takže si myslím že do korbičky už je na podzim nedám ... navíc mám jednu velkou takže už se tetka začínaji fackovat než se tam pošteluji :D

kanka80
15. čer 2017

@klarape Ahojky, co se týká příkrmů, tak u první dcery jsem zkoušela od 5.měsíce mrkev, ale teď u dvojčat určitě mrkví nezačnu, protože po ní dcera měla mega zácpu 😖 tak začnu dýní, mám nakoupené skleničky, tak to bude super, když otevřu jednu, tak to bude pro oba a nemusím nic vyhazovat nebo dojídat 😉
A co se týče sporťáku, uvažuju o něm taky od 5.měsíce, protože malý už má ve 4.měsících 8kg a už se do vložné tašky skoro nevejde 😲 sporťák mám do úplného lehu.

milovnikkoni
15. čer 2017

@mamka37 já byla na pooperačním pokoji,oni na Jip jeste měsíc. Takze jsem se tam o ne chodila starat od třetího dne. Kojim do teď, bude jim 5 měsíců a reagují na mě krásně, moc je miluju. Takže hlavně žádné obavy a bude to dobrý.

kanka80
21. čer 2017

Holky, tak prezident už to podepsal 👍 http://tn.nova.cz/clanek/zeman-podepsal-klicove... 👏

kanka80
7. črc 2017

Holky tady je nějak mrtvo 😕

pavlapavlapavlapavla
7. črc 2017

@kanka80 asi nam vsem davaji dvojcatka zabrat. Me ty moje 14 ti mesicni moc. Furt je u nas rev. Vezmou si hracku, rev, vezmu je z vody rev, chci je oblict, vyslict rev. Memuzou na schody rev. No mam pocit prakticky furt 😃😃

hel18
8. črc 2017

@pavlapavlapavlapavla tak to je u nas ted to same. Holky se mi perou o vsechno a mlati se vsim,co maji po ruce. Prijde mi,ze doma musim porad kricet. A to jsme byli takova klidna rodina😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru