Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

klarape
1. zář 2017

@kanka80 tak to je paráda já mám poslední krabici sunaru 1 takže by mě to mělo vyjít přesně do toho 7. takže pak sem zvědavá jestli jim taky bude tak chutnat ..a ještě sem se chtěla zeptat kam miminka dáváš když jím dáváš mlíko nebo jak to děláš

kulka102
1. zář 2017

Zdravím všechny maminky. Včera mi Dr. oznámil, že čekám dvouvaječná dvojčata. S manželem tomu pořád nemůžeme věřit. Doma už máme 3 děti z toho nejmladší bude mít rok. Maminky co máte dvojčata k více dětem dá se to zvládnout? Dr. mě hned dosti strašil, že to není sranda a řekl spoustu rizik. Teď máme týden na rozmyšlenou. Mám brouka v hlavě a nevím co s tím.

diva_ziva
1. zář 2017

@marcelaxurbanova Ja riesim rozostup svalov a vypucene brucho len po jednom miminku. Naviac som isla cisarom, takze tie svaly sa hoja o to horsie. Teraz ale uz niekolko mesiacov cvicim na panvove dno, SM system plus cviky na diastazu a lepsi sa to. Uplne najviac pomohlo si hlidat spravny postoj a sed, dvihanie miminka cez drep nie s vykulenymi zadami. Mam pocit, ze len hlidanie si zdraveho postoja mi stiahlo brucho o polovicu. Na cvicenie je u teba este skoro, ale postoj a panvove dno mozes. Drzim palce ;)

luckamb
1. zář 2017

@kulka102 mám teď celkem 4 děti a super. Všechno šlo a jde v pohodě. Všichni strašili a straší a každý ví kulový. Řiďte se ❤️ a svým rozumem. Já osobně, mít víc prostoru a peněz jdu klidně do dalšího a to jsem na začátku váhala i s tím třetím (z kterého jsou nakonec dvě) . Nenechte se rozhodit a kaslete na všechny. Řečí uslyšíte ještě moc, nejvíc od tech co mají dítě jedno. Důležitá jste ale vy a váš muž.

kanka80
2. zář 2017

@kulka102 To vám jako doktor naznačoval potrat 😲 Já bych teda nešla ani náhodou! My se o druhé snažili 2.roky a nakonec z toho byli dvě a klidně bych šla ještě do čtvrtého, ale kvůli věku už nám to bude stačit 😉
Budete to mít náročné s tím ročním dítkem...ale pokud máte babičku nebo někoho na pomoc, tak se to zvládnout dá 👍 A pak hlavně pořídit větší auto, to bude asi největší finanční zátěž...

kulka102
2. zář 2017

@kanka80
@luckamb Děkuji za podporu. My jsme chtěli 4 s tím se počítalo sice bylo plánováno trošku později. Ale že budou rovnou dvě nás dostalo. Naštěstí dům máme velký, manžel má pohodovou práci někdy dělá jen 3 dny v týdnu jinak je doma. Jen mě zarazilo kolik rizik a komplikací na mě dr. vychrlil, že jsem měla pocit jako by se ani nerodila zdravá dvojčata.

dvork
2. zář 2017

@kulka102 Naše dvojčata jsou tedy současně naše první děti a komplikace se nám opravdu nevyhnuly (předčasný porod ve 29tt), ale to neznamená, že by všechna těhotenství s dvojčaty měla automaticky končit předčasně nebo musela být problémová. Mít předčasně narozené děti, navíc takhle brzy jako naši, je nesmírně náročné, strach, bezmoc. Ale nedonošená mimča jsou velice silná a bojovná, dneska dokáží vypiplat miminka klidně i o váze 400g (dva měsíce před našima se v té nemocnici narodila takhle malá holčička, vše dohání výborně, dokonce je i v něčem napřed jak donošené děti). Lékař musí upozornit, že je takové těhotenstvá rizikové, protože žena a priori není stavěna na vícečetné těhotenství, jenže každá jsme jiná. Naši se narodili brzy, protože prostě moje tělo nedokázalo déle udrže dvě děti, ale zřejmě bych o něco dřív (třeba o dva tři týdny) rodila i jedno mimčo. I když do 26tt to bylo vzhledem k okolnostem dobře probíhající těhotenství, prostě je třeba víc hlídat. Ale pokud už se předešlá těhotenství zdařila dobře, proč by to nemělo být i tentokrát? Já byla hrozně vystrašená (my totiž původně čekali 4 miminka) a ten strach byl jedním z faktorů, proč to tělo nedávalo. Prostě myslete jen na to, že vše dopadne dobře.

luckamb
2. zář 2017

@kulka102 mě taky strašili. Mám 178cm a 50kg, takže jsem hodně hubená a vždycky jsem byla. Takže bububu. Holky se narodily 34+6, 2190 a 2220. Naprosto zdravé a v pořádku. Za 12dni jsme šly domů. Teď je jim 11mesicu a mají se čile k světu.

klarape
3. zář 2017

@kulka102 i já byla postrašena komplikacemi a nakonec sem to zdárně dotáhla do 9.měsíce pak mi porod vyvolali protoze uz v bříšku neměli kluci místo. takže přeji hodně štěstí

touticek
5. zář 2017

@kulka102 Ahoj kulko a ostatní maminky... kulko.,. tak to jsme na tom skoro stejne my mame doma 4 certiky nejstarší 13let nejmladší 15m chteli jsme tomu našemu brobeckovi pořídit kamose az ty velke budou uz opravdu velke a on mel nekoho na blbinky a taky misto 1 se nam za dařilo zadelat na 2:astonished ze zacatku jsem se taky rozhodovala co a jak ale nakonec jsme řekli ze pokud zvladnem 5 deti to jedno uz se u nas ztratí 😀 naštěstí to i financne zvladnem takze o to ti bylo jednoduší jen Jsme museli pořídit větší auto 🙂 ted jsem ve13+5 tt a ty ?

kulka102
5. zář 2017

Děkuji všem za odpovědi. Po počátečním šoku jsme s manželem došli k závěru, že společně to zvládneme. Že tohle dvojité štěstí máme za odměnu 🙂 @touticek zatím jsme na začátku 7tt. Vím že můžou ještě nastat komplikace, ale 3 těhotenství jsem zvládla v pohodě tak proč by to mělo být jinak teď. Jen intenzita nevolností mě překvapila nikdy jsem na to netrpěla.

kanka80
6. zář 2017

@kulka102 Ty nevolnosti jsou u dvojčat dvojnásobné 😖 měla jsem je tak do 15-16.týdne 😕 Moc držím pěsti, aby žádné komplikace nebyly 😘
Můžu se zeptat na tvůj věk?
Já pořád tápu v tom, jestli ještě jedno nezkusit, ale teď jsem už měla 37.let a dvojčatům je teprve 7.měsíců...to bych to mimčo měla kolem čtyřicítky, tak do toho už jít radši nechci 😕
My teď taky kupovali větší auto, devítimístné 😝

odvarkova
6. zář 2017

@kulka102 mám taky po třech dětech dvojčátka, jsem opravdu šťastná, že je mám. Všechno se dá, když se chce. Je to hodně o organizaci, ale dá se to. Gratuluji a držte se 😊

kulka102
7. zář 2017

@kanka80 mě je teď 36. Ale vůbec bych se nebála mít miminko i později, když se na to cítíš. Moje sestřenice si dala ke 40 holčičku a moc si to užívala. Pravda, že ostatní děti už měla odrostlé. To auto teď taky řešíme. A vůbec nevíme jaký.

vendyi
7. zář 2017

Ahoj holky. Jsem nahradni maminka a 12.8. jsem byla na et, kde mi transrerovali dvě pětidenní krásné blastocysty. Již 5 den po et dvě čárky na testu😍. Minulou sobotu jsem byla na pohotovosti. Zacla jsem trochu krvácet a následně spinit. Podbrisek bolí už od začátku. Paní doktorka mi potvrdila dva gestacni vacky. V jednom zatim, nebo treba také uz nic... Ten druhý je plný. Akorát mi našla hematom😢😢😢. Asi 3 cm. Do centra máme jít 12.9. na ultrazvuk. Tam snad už bude srdíčko. Mám strach z toho hematomu. A myslíte, ze by třeba ještě byla šance, ze se objeví i druhá fazolka? Díky za Vaše názory. ❤

tanapa1
8. zář 2017

@luckamb Ahojky víš, že mi ani nedošlo, že jsou ty naše holky jen o 6 dní od sebe a narodily se také stejně my teda 34+5tt.
Jsou úžasné a mám s nich velkou radost. Vůbec bych za nic na světě neměnila i když jsou už 6 a 7 dítkem v naší rodině.

tanapa1
8. zář 2017

@kulka102 To máš pravdu, nás také doktorka hned na začátku tak vystrašila, že jsem každou poradnu byla tak vystresovaná, že jsem měla pokaždé i vyšší tlak. Manžel to asi nesl o dost hůř jak já. Také mě pořád hlídal a nikam jsem pořádně ani nemohla ke konci těhotenstí chodit. Pro mě to asi z psychického hlediska bylo nejtěžší těhotenství ze všech (6 těhotenství).

luckamb
8. zář 2017

@tanapa1 jee, to je náhoda. A za pár dní rok co.

kulka102
9. zář 2017

@tanapa1 holky jsou krásné, asi to budou pěkní čertíci. Manžel mě teď taky dost hlídá a myslím,že to bude ještě horší 😊
Jsem ráda, že Vám všem děti krásně rostou. I když některé měli náročný příchod na svět🙂 V pondělí jdu na kontrolu, už teď jsem nervní jestli jsou obě v pohodě.

kulka102
11. zář 2017

Ahoj maminky, kontrola u Dr. dopadla dobře u ubou miminek tluče srdíčko. Jen má podezření, že u jednoho v se schovává ještě jedna fazolka zatím bez srdíčka. Tak uvidíme jestli ze 2 nebudou 3. To manžela polozi🙂

zuzaplav
11. zář 2017

Ahoj mame 4 týdeni dvojčátka holka kluk. Chlapeček má zelena hovínka a holčička úplne krásne žluta. Všichni říkají že zelena hovna jsou hladova Ale oba mi krásne přibíraji a vypadají spokojene. Honzík je daleko klidnější a hodnější muže mit hlad? Mléko mu nestačí?

dvork
11. zář 2017

@zuzaplav Zelená stolice jako hladodvá je mýtus. Buď to může být tím, že jsou ta hovínka chvíli na vzduchu případně tohle zbarvení dělá železo - nedáváte třeba Maltofer nebo Actiferin? Kdyby byly děti na umělém mléce (i jen jako dokrm), tak brčálovou barvu způsobují HA formule, ty naštěpené bílkoviny v nich. Ale pro jistotu se můžete poptat pediatra. Mám taky chlapečka a holčičku a u chlapečka bývala stolice taky tmavší, u nás byl dokrm umělým mlékem a k tomu jsme ještě dávali železo v kapkách, takže ta barva byla v našem případě z toho.

klarape
12. zář 2017

Ahoj tak jsme měli 7. už půl roku. Je hrozný jak to všechno rychle utíká. mám pocit, že mi kluci rostou před očima 🙂 tak přidávám jednu fotku těch mít fešáků a jak rostou vaše miminka ?

odvarkova
12. zář 2017

@tanapa1 ahojky, no to jsou taky krásný poupátka. Utíká to neskutečně, za chvíli rok holky @luckamb
Je až neuvěřitelný, jak to letí.

odvarkova
12. zář 2017

@kulka102
Faaaaakt? No tedaaaa. To je krásný. 😍 tak ať to dopadne tak, jak si ty přeješ. Dej potom vědět 😉
A kdyby náhodou trojčátka, tak to taky určitě zvládnete 😉

mosquito
12. zář 2017

@zuzaplav mně také doktor řekl, že hladová stolice (zelená) neexistuje. Že to může být mikroflórou ve střevech, kterou má každý jinou. Pokud máš obavy, zeptej se pediatra 🙂

kanka80
13. zář 2017

@klarape Krásní broučci 😘 Já ty moje dvojky fotila včera jen v kočárku, tak přikládám foto 🙂 Jinak 7.měsíců a míry: Jirka 10kg/72cm a Míša 8,5kg/67,5cm 😍
Dneska nás čeká druhá lekce plavání 🙂

@kulka102 Trojčátka, to by položilo i mě 😝 určitě dej vědět jak dopadne příští ultrazvuk 😘

klarape
13. zář 2017

@kanka80 chodíte na plavání ? já o tom také uvažuji viděla jsem že mají plavání pro mimi od 6. měsíců tak bych to taky ráda vyzkoušela a jak se to dětičkám líbí ? a jak to dělám určitě jezdíš ještě z někým že ?

tanapa1
13. zář 2017

@kanka80 Ty jo ti jsou teda velcí. Naše holky 11měs . mají jedna 7,2kg a druhá 7,4kg a měřily 68cm

tanapa1
13. zář 2017

@odvarkova
ani nemluv, ještě mám v živé paměti jak jsem v porodnici stresovala, že holky nejí a já nemám dost mléka, teď ještě kojím a holky teď krásně papají na co přijdou. Už chodí a za chvíli už ani nezavřou pusu jak budou ukecané.
Zastavte prosím někdo čas, ať to tak neletí a můžu si to ještě chvilku užívat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru