Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanka80
25. pro 2017

@martinasvk Mě bylo špatně asi do 15.týdne, ale nezvracela jsem ani jednou...často jsem si říkala, že kdybych se vyzvracela, bylo by mi možná líp 🙄
Vydrž, pak už bylo dobře 😘

martinasvk
25. pro 2017

@kanka80 Ahoj , no zatim jsem odvtedy nezvracela. Jen me natahuje ale krute. Zvladam jist aspon salat, ale zadna slava. Doufam ze nejdele 15 tyden a pak si budu uzivat miminka 🙏🏼🙏🏼🙏🏼❤️❤️ Ale ujizdim na kofole, vim ze nesmim ale proste musim. 😒🙄

tregi
28. pro 2017

Nechci strašit, ale já blila do 21tt, pak se to zlomilo🙂 a kofolu jsem taky pila v prvním i druhém těhotenství, vždy k obědu malou skleničku, jinak bych se snad nenajedla...

martinasvk
29. pro 2017

@tregi Ahoj, no tak uvidime. Ale doufam ze to brzo prejde. Nejsem ničeho schopna. A nic nemuzu sníst beze strachu 😀

klarape
3. led 2018

@martinasvk ahoj já problula prvních 5 měsíců ..byl to dost záhul, ale stálo to za to 🙂

andariel25
4. led 2018

Holky ahoj. Měla některá z vás při porodu-přirozeném i císařském komplikaci "hypotonie dělohy" nebo varixy na děloze? jak to probíhalo? a opakovalo se? Moc děkuji

martinasvk
5. led 2018

Aboj zienky, tak necekam dvojcatka. Jedno se vstrebalo do placenty a zustalo nam nastesti aspon jedno mimi a dari se mu.

kanka80
5. led 2018

@martinasvk A to se vstřebalo tak pozdě? 😕

martinasvk
6. led 2018

@kanka80 kdyz jsem tam byla poprve, tak jsem byla 5+6tt a ted 7+6tt tak ja nevim co se stalo. Ale jednou jsem se vzbudila a nebylo mi zle a mela jsem pocit ze uz mam jen jedno mimi . Pak se nevolnost vratila a ja to uz nejak neresila. Ale stale mam pocit ze su dve, to by jsme ho ale videli ne? Krom mimca tam byl jeste nejaky zloutkovy vacek, ten ale prej vyzivuje tohle mimi. Jsem zmatena..

klarape
3. únor 2018

ahoj maminky kluci budou mit 11 měsíců a tak sme pořídili nočníky ..a chtěla sem se zeptat jak ste učili mimina na nočník ...mi to tak nějak zkoušíme ale připadne mi že v tom mam trošku chaoz tak budu ráda za vaše rady

tynka07
3. únor 2018

@martinasvk hlavne ze to jedno je v poradku. Taky sem si tim pred mesicem prosla a tedbuz to bereme vazne jen pozitivne a moc se tesime i na to jedno miminko. Hlavne ze alespon to zustalo. Drzim palecky, at krasne roste a je zdrave 🙂

tynka07
3. únor 2018

@martinasvk a kdyz to tak ctu, tak i pocitove sem to mela stejne. 26.12. Jsem toho mela fakt dost, zaspinila jsem, zle se mi udelalo a druhy den rano jsem citila jen jedno :(

lenysek1988
3. únor 2018

@klarape Mám zkušenost jen s jedním prckem. O nočník projevila zájem až tak v 18m,do té doby tam nechtěla sedět a zjišťovala k čemu všemu je to dobré. Zkusit posadit,pokud tam nebude chtít sedět nenutit k sezení. Může se seknout a na nočník se nemusí posadit dlouho nebo vůbec. Na nočník musí dítě dozrát. A taky jsem za každý bobek a lulanec chválila a tleskala jak blbec. 🙂 Ale 4 měsíce chodila na nočník jenom kakat,čůrat se naučila později do nočníku.

nukyna
3. únor 2018

@klarape Já jsem kluky začala dávat na nočník asi ve 9 měsících a myslela jsem si jak mam geniální děti, protože se pokaždé vyčurali a občas i boban se zadařil. Ale za měsíc ani prd, tak jsem to tak nějak střídavě zkoušela až asi do roku a půl a pak jsem se rozhodla jim plínky úplně vzít. Sice první tři dny byli krutý, ale za týden byli dome bez plenek a začali jsme zkoušet odstranit plenky i na ven. Ale zajímavé na tom bylo že radši chodili na záchod a k nočníku se vrátili asi až ve dvou letech. Teď to u nás dost často je tak, že jeden sedí na nočníku a druhý na záchodě a drží se při tom za ruce😀. Jo a ted čerstvě mají novinku, že chtějí čurat do záchodu ve stoje😂... Vždyť jsou velcí chlapi 😎.

kure18
3. únor 2018

@klarape Začali jsme zkoušet v 10 měsících, ale to nešlo vůbec, tak jsme nočník schovali. A začali jsme od 1. roku - tedy před měsícem. A týden trvalo, než tam chtěli sedět. Zkoušela jsem postupně, a držela ze všech sil 🙂 Jeden na nočníku, ukazovala jsem knížečku a všechno možné a druhý mi lezl na záda 😀 Ale pak se uklidnili a zvykli si. Někdy se i vyčůrají. Jde mi spíš, aby se naučili, že se čůrá jinde než do plínky a v létě pak mohli i venku. Ale je to těžší než u jednoho, tak to tak nehrotím. Když se obudí oba najednou, tak jednoho stihnu, že se vyčůrá, ale druhý už má v plínce. Někdy se mi podaří je dát 3x za den, někdy jen 1x. A zkouším třeba i při přebalení. Přeji hodně úspěchu a málo vyklopených nočníků 😀

kanka80
4. únor 2018

Dcera "pochopila" nočník až ve 2letech, pak už byla asi půl roku jen plena na noc /pro jistotu/, tak teď to taky hrotit nebudu...dvojčata mají teď rok, tak možná v létě začnem zkoušet...🙂

pavlapavlapavlapavla
4. únor 2018

Nase dvojcatka skoro 21 mesicu. Sedet budou. Nekdy se jim podari vycurat a nekdy vykakat. Mely obdobi kdy i rekly ze maji v plince, ted zs nic. Tak to necham na teplo a urcite se po druhem poce podari. Maji dva k kvetnu ...

martinasvk
4. únor 2018

@tynka07 Ahoj, dekuji. Ano to jedno je zdrave. Jsme po screeningu a byl negativni. Ja nespinila ani me nic nebolelo. Ale jedno rano jsem se vzbudila a mela pocit ze je tam jen jedno no a to se potvrdilo. 😖

klarape
4. únor 2018

děkuji za názory . kluky skoučím dávat ale když se budí za ráz je to horší ale nevadí jim tam sedět takže uvidíme ..každopádně to hrotit nějak nebudu a bud to pujde nebo ne a vyzkoušíme to zas za čas

petacejk
7. únor 2018

Zrovna před pár dny jsem o tom taky přemýšlela (mé holky jsou stejně staré jako tví kluci) a vygooglila, že děti obvykle do 1,5 roku neumí ovládat vylučování a ani další rok to není žádná hitparáda. Takže původní představy o dětech chodících už v roce na nočník vzaly za své, lenost vítězí, nákup nočníku (a vůbec myšlenky na něj) min, na půl roku odkládáme a no stres 🙂

kaca0505
8. únor 2018

Souhlas,není kam spěchat.

klarape
13. únor 2018

jak říkáte ..už mam jiné dilema :D kluci budou mít za chvili rok a prarodiče se rozhodli že mám všechno nakoupit já ...je to fajn akorad nemám tolik nápadu tak vymýšlím co a jak :D

petacejk
13. únor 2018

My budeme kupovat odstrkovadla a od prarodičů chtít něco dřevěného (knížečky, vkládačky nebo cokoliv se jim bude líbit), jsme nějak přeplastovaní. Taky jsou fajn takoví ti gumoví koníci, holkám se na nich v hernách moc líbí, ale domů to osobně nechci, to bychom byli pořád na pohotovosti 🙂

lenysek1988
14. únor 2018

@klarape Hodím pár napádů a snad se něco bude z toho hodit. Lego duplo, dřevené kostky (super na komíny), kluci možná ocení dřevěnou vláčkodráhu, auta, knížka dopravní prostředky nebo třeba i krteček. Jak píše petacejk odstrkovadla, vkládačky.
@petacejk Hopsacího koně máme po synovcích a "raketka" se už se na něm párkrát převrátila a bouchla. Od té doby se snaží líp hopsat i s medvědem a panenkou.

petacejk
18. únor 2018

Dámy, jen tak pro zajímavost, jak jste na tom se zoubky? Tedy, nechci číst, že to je nekončící peklo jako u nás, ale zajímá mě, zda to taky máte sladěné? Holkám se zrovna prořezaly horní jedničky a tak jako u spodních skoro na den stejně. A to jsou dvojvaječné a jinak úplně rozdílné. Rozvíjím už všemožné teorie, čím to 🙂

dvork
18. únor 2018

@petacejk Našim (mám chlapečka a holčičku) teď taky rostou najednou, jenže v úplně jiném pořadí. Synovi už trojky (má jedničky,dvojky i čtyřky) a dceři teprve jedničky. Spíš jsme řěšili, že rozdíl mezi prvním prořezaným zubem u syna a dcery je 10 měsíců. Možná má vliv, že jsou to obě holky,ale spíš bych v tom viděla díl náhody.

pitryludvikova
19. únor 2018

Holky je tu nekdo kdo lezel dlouho pred porodem v nemocnici? Jsem po cerklazi v 17+2 a dneska jsem 21+0 a na kontrole jsem mela ted podle doktorky čipek mekkej jak blato a mamze pocitat ze po pristi kontrole za 14 dnu si tam uz nechaji 😢

klaraaaaaaaaaaa
20. únor 2018

Holky, vy které už dvojčata máte, využili jste kojící polštář? Pokud ano, stačí klasicky nebo je neco jako kojící polštář pro dvojčata? Díky

dvork
20. únor 2018

@klaraaaaaaaaaaa Já měla velký polštář plněný kuličkami, takovou tu nudli, ale děti mi z něj pořád někam sjížděly, když jsem zkoušela tandem. Byli oba malincí (při odchodu z nemocnice měla dcera 2,4 kg a syn 2,9 kg), ještě jsem se s nimi bála manipulovat a na tomhle polštáři mi to vůbec nešlo. Trhala jsem si vlasy, že jsem nekoupila My best friend ve verzi pro dvojčata, jiné maminy si ho hodně pochvalovaly, dá se sehnat i bazarový, je jinak docela drahý. Na kojení tamdemu by byl ideální, při kojení po jednom to šlo v pohodě s obyčejným, ale já potřebovala krmit oba najednou, byli na to zvyklí z nemocnice.

odvarkova
20. únor 2018

@klaraaaaaaaaaaa mně stačil obyč. Do rohu v rohové sedačce jsem si nastlala polštáře, na to ten obyč a paráda.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru