Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
18. srp 2008

Ahojte!!

Děkuju za přivítání 🙂 Já už mám věciček asi dost 😉 teď mě straší jen ty monitory ale taky jsem chtěla mimča dávat na začátku do jedné postýlky.
A ještě mi chybí povlečení, mantinely, prostěradla a na závěr kočárek.Kupujete nový? To taky váhám, myslím, že s nima v zimě sama moc nevyjedu /manžel směnuje/ a budu holky větrat hlavně na balkoně, na to mám 2starší kočíky.
Tak jestli jít do nového kočárku nebo ne.A jaký budete pořizovat?

jaanja
18. srp 2008

Tak dobrá, dobrá, já rychle zapojím závity skrz ty monitorovací podložky 😵

jirule: s kočárkem počítám z druhé ruky, Bertollini, ještě jsem ho neviděla "naživo", ale prakticky jsem rozhodnutá do něj jít. A pak, až budou děcka už sedět, koupit kvalitní nový sporťák. Ale jinak je kočárků plno, přečti si diskuse na www.dvojcata.cz - odkaz Diskusní forum - Zkušenosti s dvočecími (trojčecími) kočárky. Balkón závidím, ten bohužel nemáme 😒

A v čem perete dětské oblečky? Já teď používám ekologické prací gely a prášky, ale je docela věda namíchat dávku, úplně spolehnutí na vyprání do čista není, no a taky je to poněkud dražší. Tak chci přesedlat na normální prací prostředky. Vadí mi ale ty různé vůně běžných prášků. Co se vám, mamči, osvědčilo? Lovela?

jaanja
18. srp 2008

pardon, kočárek je Bertini..

rezinka
18. srp 2008

jirule ahojky, co ze jsi se nepridala do diskuze uz driv 😉 ?? ja mam kocarek taky z druhe ruky, 1,5 roku uzivany a sehnali jsme ho za polovic, coz pri PC 20tis. je uz hooodne znat. my mame herqules, mam ho v albicku

jaanja v cem prat jsem taky porad koumala, co jsem tak slysela, tak se doporucuje prave ta Lovela, ja si u nas v drogerii koupila praci prasek "Miminko", melo by to byt setrne k detske pokozce. No a jelikoz se nemuzou (nebo nemely by) pouzivat na miminka avivaze, tak mi bylo doporuceno koupit si sodu a pridavat ji do toho prasku. je to na zmekceni vody, takze oblecky pak nejsou ztvrdle a pritom nehrozi zadna alergie ...

musim hodit do albicka nejake fotky, jak jsem prala a jak tu mam ted vsechny ty vecicky vystavene a pripravene k protrideni podle velikosti, je to sranda videt ty mraky tech malinkatych vecicek 🙂

rezinka
18. srp 2008

jo a k tem monitorum - kdyz jsem jeste netusila, ze budeme mit dvojcatka, tak jsem byla uplne presvedcena, ze si ten monitor pro klid duse poridim, taky si myslim, ze je to dobra vec, ze bych s nim spala daleko klidneji. ale prave ze je to hodne velka investice - myslim na dve miminka, tak to rozmyslim a taky jsem slysela, ze je hodne zbytecnych poplachu, tak fakt nevim ... a kdo vi, treba mimca pak budou usinat taky se mnou v posteli - jako u issag - i kdyz na to bych je nerada zvykala, ale kdo vi, segra taky nechtela, ale pak mi rikala, ze nez mimco porad vyndavat z postylky, kojit, zase ukladat a za 2h zase, tak ze si ho (synovce) pak uz nechavala dost prave taky v posteli, ze to pro ni bylo mnohem pohodlnejsi. i kdyz mit v posteli 2 mimisky, to si moc predstavit nedokazu 😅

jirule33
18. srp 2008

No Rezi já jsem taková nesmělá 🙂 a taky jsemsi říkala ať to nezakřiknu a tak....

S tím praním, někde jsem v diskuzi četla, že Lovela moc dobrá není, že nevypere atd.Ten prášek miminko jsem měla u syna a dost se mi osypal /ale nemuselo to být práškem/ a mudr mi tenkrát říkal, A´t peru v tom co pro nás a dvakrát máchám, tak jsem to tak potom dělala.Aviváž od té doby taky nepoužívám, odvykla jsem si.
A v té diskuzi jak pomlouvali Lovelu zase chválili Ariel, ale není to z mé zkušenosti tak nevím.

Jaanjo díky za odkaz taky tam občas nakukuju, mě se právě líbil kočík Spider Swing ale tam jsem četla jak je s ním paní nespokojená tak hledám dál.

Hergules vypadá taky dobře 😉

issaga
18. srp 2008

ahoj holky,
tak takovy zajem o monitory jsem necekala 🙂 prvni nejrychlejsi zajemkyne byla pres interni postu, takze jestli se nedomluvime, tak jste v poradi - jaanja a skarbek

jaanjo lovelu jsem pouzivala prvnich par mesicu, je dobra, ale jak pises, pokud jsou vetsi fleky, tak moc nevypere... ale na mimi jsem nechtela nic agrasivnejsiho, tak jsem to vic predpirala v ruce. Misto avivaze jsem pouzivala ocet a davala jedno machani navic. Pozdeji jsem zacala jako avivaz pouzivat lovelu a tu pouzivam doted - a peru mene spinave porad v lovele a vic spinave v persilu senzitiv.

issaga
18. srp 2008

ted si to po sobe ctu a vypada to ze si protirecim "je dobra - nevypere" 🙂 myslela jsem to tak, ze je dobra pro miminko 😀

rezinka
18. srp 2008

holky a jake mate chuvicky ?? je jich tolik ... to je posledni vetsi rest, ktery musim vyridit a objednat ji, ale vubec nevim jakou, kazdopadne asi Philips (nebo Angel Care), ale nevim jaky typ ... poradte !! jo a netusite, jaky je rozdil v pilotnim tonu (ani to nevim, co to je) - analogovy nebo digitalni ??

fiallinka
18. srp 2008

jaanja: spíš jde o to děcko probudit, ono často prostě "zapomene dýchat", stačí do něj drcnout - prý - ale kdyby dýchaní nenaskočilo, stejně budu třepat...

rezi: no já právě monitor chci kvůli tomu, že budou dva, u jednoho mimča bych to zvažovala, ale takhle je prostě jisté, že se narodí nejméně o ty tři týdny dřív, tak proto...

holky, a vy pořizujete už chůvičky? Chtěla jsem s tím počkat, ale jestli budu dávat děcka na balkon, tak je asi taky ještě koupím... já se snad nedoplatím 🙂

s tím praním - já budu střídat asi normální kvalitní prášek s mýdlovýma vločkama, pokud to bude ok - nemám s nima zkušenosti, ale většina mamin, které perou plenky, což já předpokládám, v tom pere - je to velice levné a v podstatě nejekologičtější... lovelu si taky holky pochvalujou, ale ne na hodně zašpiněné věci... jo, na předeprání fleků je prý výborné žlučové mýdlo...

issaga
18. srp 2008

rezi my jsme dostali tyto chuvicky http://www.detske-chuvicky.cz/p/philips-scd361 ... a jsme spokojeni

z359
18. srp 2008

Zdravím všechny,
Já zatím monitory kupovat nebudu, koupím je jen v případě, že mimča budou moc malinká, a ty chůvičky naštěstí kupovat nemusím, jak už jsem dřív psala, máme malý byteček, tak je to pro nás zbytečné. A u těch pracích prášků říká každý něco jiného, jen u tý Lovely se to shoduje, taky jsem slyšela, že je pro mimča dobrá, ale nevypere některé fleky. Pak mi kamarádka nedoporučovala Persil senzitiv, a doktorka jí dokonce řekla, že všechny prostředky co tam mají napsáno senzitiv, tak je nedoporučuje, že prý v tom není rozdíl od normálního, nebo jen malinkatý. Švagrová mi zase doporučila používat normální prášek i aviváž jako doteď, ale nastavit větší máchání a to její dcery mají ekzém a prý se jí po tom nikdy neosypaly.Takže já se asi budu řídit radou švagrový.
Jinak kočárek budu mít od známé, co má taky dvojčátka, vypadá jako ten co má v albíčku fialinka, ale jestli je to přesně ten, to nevím, pro mě je důležitý, že je funkční a když s ním byla spokojená známá, tak bych měla být taky 😉

z359
18. srp 2008

ještě mě napadla jedna otázka do diskuze, poraďte mi někdo, co je nejlepší na dezinfekci hraček? Některé nejdou ani vyprat a ani vyvařit, tak co jiného mám použít? Je na to nějaký prostředek?

fiallinka
18. srp 2008

z359: jj, ze začátku je to prý dobré víc máchat, hlavně pokud děcka budou mít nějaké kožní problémy... a myslím, že na nějaké ty skvrny fakt pomůže to dopředu předeprat třeba tím mýdlem... já mám kočár Hartan, jsou na něj dobré ohlasy, tak doufám, že s ním vydržím, jsem rozhodlá neměnit, tak uvidíme...

já teď ještě uvažuju ještě o kočárku na balkon za pár stovek, no ale k němu už se budou hodit i ty chůvičky.... takže zase budu nakupovat...

issaga
18. srp 2008

z359 ja jsem nekde cetla, ze je dobre dat hracky co se nedaji prat na nejakou dobu do mrazaku - a prijde mi to dobry napad

tindra
18. srp 2008

Ahoj,pokud jste někdo jižní Morava,mám kočárek na balkon za pár peněz 😉 A pereme od začátku v Persil sensitive a Lovela,2x máchání,ale mrkvička nejde dolů ani se žlučovým mýdlem 😉 ale to máte ještě za dlouho 😅
Z359(dobrý jméno 😉 )já třeba hračky po sesřiných dětech myla jen v jarové vodě,vydrhla a odmočila...a něco troškou sava a pak jar,odmočit,dokud se mi to nezdálo čisté

rezinka
18. srp 2008

fial to video je moc hezky 😅 ! jo a ani nevim, jestli jsem ti uz pochvalila tu tvoji uvodni fotecku, ta je fakt povedena, uplne umelecke dilo 😉 🙂 !

zitra jedeme do Usti poprve se nahlasit do te porodnice, co mi nakonec vysla, tak snad tam bude vsechno probihat v pohode a opravdu to klapne, tak mi drzte palce, odp. nebo vecer pak pisnu, jak to probihalo ...

murecka
19. srp 2008

Ahojky holčiny,

Jirule vítej, moc gratuluju k holčičkám a přeju ať je všechno v pohodě.

Fialinko, tak jsem byla včera na kontrole, jsme zatím ok, čípek mám 2 (což jsem měla s Martinem až do porodu - rodila jsem ve 42.tt), na holky koukla utz, změřila jim bříška a hlavičky, tak přesně odpovídáme danýmu týdnu, což je 29 (Koník počítá o 1 víc, že? Jakože 29+ už je vlastně 30). Taky jsem se ptala na porod a jak to vidí, tak jsem se dozvěděla, že když se mi podaří udržet holky do 35.tt (tomu se mi ovšem nechce věřit), tak budu rodit v Boskovicích, kde to znám a je to kousek od nás. Pokud to půjde dřív, tak musím do Brna. Registrovat se nikde nemusím a pokud nebudu mít problémy, tak nevidí důvod, proč by mě měli preventivně hospitalizovat.
Na další kontrolu si mě pozvala až za 3 týdny a ještě mě napsala žádanku na 32.tt na velkej utz do Centra prenatální diagnostiky do Brna, kde holky pořádně prohlídnou, zváží, změří a řeknou mi, jak to vypadá a jak bych mohla rodit.
Moje doktorka se přiklání k přirozenýmu porodu,pokud obě budou hlavou dolů a nebude nikde žádnej problém (trochu mě to zarazilo,protože jsem četla, že u jednovaječňáků se vždycky dělá císař a už jsem se s tím začala smiřovat), ale jedna holčička to sabotuje a je napříč 😀. Tak se třeba ještě otočí, i když nechápu, jak se tam můžou vůbec hejbat.

jirule33
19. srp 2008

Ahojte!!!

Murečko děkuji za přivítání 🙂
Tak to já bych zase chtěla rodit císařem 😉 Mám strach aby se tam ta druhá pak nešprajcla a nemuseli ji tahat ven třeba přidušenou.A taky mám strach z toho že půjdu do nemocnice lehnout dřív, ale zase kdyby to mělo být za cenu udržení miminek v bříšku tak půjdu ráda, oni to beze mě doma taky nějak zvládnou 😉

Já jdu na kontrolu za chvilku, ale jen ke své mudr, ta mi ultr.dělat nebude, jen mrkne jestli se neotvírám a tak.Já chodím na kontroly co 14dní a jsem ráda,mám trošku jistotu že je čípek OK.

Holky myslíte že vadí když se cpu teď v těhu rajčatama? Třeba kilčo denně? Mám je hrozně ráda, máme je ze zahrady od našich ale myslím kvůli alergii mimin.Syn je alergik / měl do 2let ekzém/ Tak abych třeba zbytečně nezvyšovala riziko i holkám, co myslíte?
Takl já valím na tu kontrolu, zatím ahoj

marrha
19. srp 2008

aHOJ HOLKY...
jdu na vás kouknout těhulky 😵 😵

téda..a koukám,že vám to všem hezky utíká..

Daiq...coto čtu..s tou nožičkou...to je síla..,ale neboj brzo budeš fit a bude moct jít za Pavlíkem a Barunkou...aspoň se Ti to v klidu zahojí..při dětech by to nešlo...

Jirule...já jsem teda rajčatová....v těhu jsem snědla i 2 kilča za den 😀 a dětem nic není...akorát když jím rajče..tak přijdou a dám jim cucnout a mooc jim chutná..tak manža říkal,že do budoucna bude muset na nějaké plantáže 😀 😀

jaanja
19. srp 2008

Ahoj holky, vím, že jste tu nedávno psaly o fusacích, ale nemůžu to dohledat 😠 Jaký prosím máte fusak do kočárku? Já určitě uplatním ten zimní combi, ten bude teploučkej na zimu, ale pak nevím, jestli třeba na jaro se něhodí i nějaký teplý fleesový, myslím tím třeba http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15625164?
Protože ten tlustý emitex combi 3v1 je asi spíš jen na tuhou zimu..

beda
19. srp 2008

Ahojík!
Můžu se taky přidat?
čakáme v prosinci dvojčátka,zatím nevíme co to bude....snad zítra.Už po drhé jdu na velký utz do porodky,minule na uač.20tt mne poslaly domu s tím že mimi odpovídaj 18tt,tak uvidíme zítra,stalo se to některé z vás?Je mi jasné,že mimi budou malé,no i když,poslední dobou čtu pravý opak....Jako například MURECKO,taky jsem četla o porodu výhradně cisařem u jednovaječ.ale včera jsem čelta od jedné maminky na dvojčatách,že porodila skoro 2.5kilové myslím klučíky a normálně!No uvidíme,jak to dopadne u nás!

murecka
19. srp 2008

Ahoj Bedo,
velká gratulace a snad už zítra budeš vědět, jestli jsou to kluci nebo holky 🙂.
Já znám holčinu, co porodila jednovaječný holčičky přirozenou cestou, jenomže obě měly v té společné placentě každá ještě svůj vak, ty naše jsou odděleny jenom přepážkou. Trápila se s vyvolávaným porodem skoro 3 dny, ale jsou všechny v pořádku a holkám je teď myslím 8 nebo 9 měsíců. No jestli to bude porod jak s Martinem - rodila jsem 14 dní po termínu, čípek jsem neměla spotřebovanej, porod byl vyvolanej ( 2x jsem to během dne rozchodila), neotvírala jsem se a ve finále už jsem neměla sílu tlačit (a to byl Mates malej - 2,95kg). Celý to trvalo jen 12 hodin, ale i tak to stálo za to. I když je fakt, že pak jsem se strašně rychle dala dohromady, mlíko se mi nastřelilo hned druhej den, a když jsme odcházeli z porodnice, tak mě skoro nic nebolelo. Tak uvidíme, jak to dopadne. Pokud doktoři naznají, že je to pro miminka bezpečný, tak ať je ze mně dostanou, jak chtějí 😀.

z359
19. srp 2008

Ahoj Bedo, konečně tu mám taky někoho, kdo je stejně dlouho těhotný jako já 😉 . Já jdu taky zítra na utz, ale na srdíčka, a v pátek jdu teprve na ten veliký, taky doufám, že už zítra budeme vědět co to bude. A to jdeš podruhé na ten utz jen kvůli tomu, že jsou menší? Je fakt, že zatím tady většina holek píše, že mimča mají větší, než jsou ty tabulky u doktorů, ale nemusí to tak být u všech, i spousta miminek, co jsou v bříšku samy, jsou menší než uvádějí ty tabulky

Jinak všem děkuji za rady ohledně těch hraček

dada134
19. srp 2008

Ahoj holky,taky čekáme dvojčata,jsem v 15.tt.Jen mě zajímá,kdy jste začali nakupovat první věcičky,třeba i drobnůstky pro dvojčátka?Ještě mě zajímá váš názor na autosedačky,jsou lepší ty se základnou nebo bez?Těžkala jsem si jednu k základně a byla dost těžká samotná,tak nevím,jak bych nosila takové 2 a ještě s mimči.Jaké máte vyhlídlé nebo koupené konkrétní?A co kočárek,když jsem se po očku na netu koukala,tak podle vzhledu a váhy(my tu máme docela kopce) se mi líbí Herqueles,ale naživo jsem se ještě nekoukala.Nevíte náhodou,dvojčecí kočárky s autosedačkami jsou pouze tandemové?

z359
19. srp 2008

dada134: Taky tě tu vítám, já jsem začala nakupovat dost brzo, už teď mám nakoupenou většinu věcí, kromě lékárny, kosmetiky a oblečení, ale i toho doma pár mám. Ale já mám spoustu věcí od švagrové a zbytek jsem koupila na netu z druhé ruky a stěma kočárkama ti já neporadím, já ho budu mít od známý, tak se v nich nevyznám ☹

ladybird.....
19. srp 2008

Ahojky muzu se pridat ?? Taky cekam dvojcata jednovajecna 😀 Mam 4 mesicniho syna dalsi deti jsme ted neplanovali ale stalo se 😀 Ziju v USA FL Miami tak kdyz nevadi rada pokecam

issaga
19. srp 2008

teda tady se to dnes rozrusta 😉 😀
vitam vsechny nove tvare!

z359
19. srp 2008

ladybird: Taky tě tu vítám, to budeš mít docela záhul 3 malý děti. Ale závidím ti, že bydlíš v Miami, to je můj sen se tam jednou podívat, opravdu je tam tak krásně, jak se všude říká?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru