Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

rezinka
28. srp 2008

marrha dekuju, tak tos me uklidnila. ja ted jen porad koumu, jak poznaj, ze uz jsem treba na porod, zatim jsem nastesti bez komplikaci, tak nevim ... no priste se tam musim vic poptat, jestli treba kdyz nebudu mit komplikace ani ve 36tt, tak jestli si me tam i presto uz treba nechaji ... co jsem se kde docetla, tak s dvojcatkama stejne max. ten 37tt vyvolavaji ... tezko rict, vetsina holek tady z chatu byla v nemocnici uz predem s nejakou komplikaci, tak nevim, jak to chodi, kdyz nekdo komplikace nema ... 😕

marrha
28. srp 2008

Rezi... 😀 tak já nejsem ten případ..já je uprosila o ukončení dva dny před termínem...dřív se mi to nepodařilo...jsem už nemohla ani chodit nic...,ale dle nch jsem byla v pořádku....takže nebyl důvod vyvolávat 😠 😠
přitom všude píšou odborníci,že dvojvaječná se ukončujou v 38tt,že to jsou už donošená...

já vždycky po těch monitorech šla na KO k doktorovi přímo v té nemocnici....a podle nálezu mi vždycky řekli,že se to nechystá nic..takže mám přijít za týden 😒

rezinka
28. srp 2008

marrha a v kolikatem tydnu ze jsi to tedy rodila??

marrha
28. srp 2008

Rezi..TP jsem měla 1.9 a vyvolávali mi je 29.8...,ale jinak bych je asi i přenášela... 😝

rezinka
28. srp 2008

no to me nestras, ja mam ofiko termin 16.10 (t.j. 42tt), ale takhle dlouho snad s dvojcatama nenechavaj, ne???????????

marrha
28. srp 2008

jak vidíš tady v OVě jo 😠

ale ten konec už fakt nešel......a to jsem byla od 25tt otevřená na jeden prst.... 😀 a měla jsem klidový režim....

jirule33
28. srp 2008

Ahojte!!!

No Marrho, to je nádhera takhle donosit dvojky 😉 Brala bych to všema deseti.I když chápu že to ke konci muselo být hodně náročné.Já spím hrozně už teď a ty kyčle ☹ Taky obracení v posteli ☹ připadám si jak neforemná velryba 😀

marrha
28. srp 2008

Jirule já jsem tak vypadala 😀 😀

a navíc mi to vyšlo na prázdniny ten konec..takže jsem měla doma Nikoku.musela jssem pro ní vařit atd...ale nejhůř jsme snášela ty horka...loni jsem si to teda vyžrala 😝

ale taky jsem ráda,že jsem je donosila i když ten 38tt by stačil podle jejich váhy...,ale nemusela jsem s něma nic cvičit,chodit po doktorech nic....
a v porodnici jsem byla krátce..ve středu se narodili..a v pondělí jsme šli domů..a kdybych nemusela čekat na nějaký velký UTZ(že prý se dělá hlavně kvůli dovjčete B)tak jsme šli doů už v neděli 😉 takže za to jsem fakt byla ráda...

a zítra nám je už rok 😵 😵 a já to vidím jak dneska ...jak s enarodili..strašně ryche to utíká.... 😔

jaanja
28. srp 2008

Jéé, marrho, no jo, první narozeninky! Tak to dvojnásobně velká gratulace 🙂 Taky bych chtěla vydržet tak dlouho, ale přes Vánoce ne 😀

Já si teda ještě připadám docela dobře, i v posteli při obracení, ale možná je to tím, že mám zatím jen 6kg nahoře.

z359
28. srp 2008

Rezi: Já jsem si je nechala šít s klidem jen proto, že je vzadu šněrování a stejně je potřebuju mít pod prsy už volné, takže jsem se toho nebála, jinak bych to taky neriskla

Dneska jsem byla na druhém pokusu o utz srdíček a po velikém úsilí se panu doktorovi podařilo obě dvě mimča zkontrolovat a naštěstí je vše v pořádku a holčička by měla být opravdu holčička, dneska už to říkal jistě 🙂

Marrha: Taky bych je chtěla donosit až téměř do termínu, teda já spíš úplně, kvůli datumu 😉 , ale budu ráda, když vydržíme co nejdéle a budeme zdraví.

jaanja: já jsem zatím přibrala 4 kg (ale já mám dost zásob) a zatím si taky nepřipadám, že by to bylo nějak hrozný, ale ono to ještě přijde 🙂

jirule33
28. srp 2008

Marrho: tak to gratuluju k narozkám!!! Právě to je bezva, že člověk nená o ty prďousky tolik strachu když se narodí v termínu a ze cvíča mám hrůzu už teď, s dětmi cvičily dvě mé kamarádky, děti jsou v pořádku, ale vím, že není o co stát ☹

Jaanjo : já mám zatím +5kilo ale stejně, bříško mi už hodně vyskočilo, každá jsme jiná, já tohle těhu snáším o 100% hůř než poprvé se synem to byla pohoda 😀 A takové bříško jaké mám teď jsem měla až před porodem 😀

fiallinka
28. srp 2008

marrha: blahopřeju k narozkám 🙂
rezi: no pokud bys byla úplně ok, tak se s tebou domluví na vyvolání a dojdeš tam až ten den, max. den dopředu 🙂... ale ten 37/38 týden už to vyvolávají fakt všude, Ostrava je asi velká výjimka 🙂

rezinka
29. srp 2008

marrha pridavam se k velke gratulaci tem vasim zlatickum k 1. roku 😵 🙂 !!

holky dekuju za rady ohledne te porodnice, terminu a vyvolavani ... fial kdyby to bylo tak, jak pises, ze kdyz je vsechno OK, nezenou te zbytecne treba ani tyden dopredu do porodnice, ale pak tam prijedes az vylozene na termin cisare nebo vyvolani, tak to by bylo uplne super, kez by to tak bylo i u me. zatim to kazdopadne vypada na cisare, ale jeste to s manzelem nevzdavame a snazime se tu nasi princeznicku vlevo premluvit, aby se taky otocila 😅

z359 tak to jo s tema satama, to mas pravdu, ze kdyz jsou od prsou dolu volne, tak je to v pohode ... hlavne, aby ty bile stihli do svatby usit 🙂 Kdy ze to mate ten termin? myslim svatby, ne porodu 😀

elis.1
29. srp 2008

ahojky všem krásné a pohodové těhulkování, když vás čtu, tak mě mrazí a připadá mi to včera, co jsem byla oteklá velryba, bolavej kříž, kyčle, děloha, a žáha ani nemluvím 😖 ale stálo to za to, jak čtu o donošení 38, to bych byla radši, aspoň bysme netrávili 2 měsíce v nemocnici 😠 ale i tak už jsou na to dneska machři, i když by se narodily holky ještě dřív 🙂 takže žádný strachy - a to vám říkám já -strašpytel velikáááánský 😀

marrha - velikánská gratulace k jednomu roku - já se tak těším na Vánoce, holky, poprvé budou berušky u stromečku, jsem zvědavá, loni to bylo takový už pro mě náročný, sotva jsem lezla a teď nemám aspoň tak obr břuch 😀 nevím, jak vy já měla obvod 140 cm 😅

rezinka
29. srp 2008

elis teeeda 140cm, to jsi musela mit veliky brisko 🙂 ja mam zatim asi 99cm 🙂

holky mam zase dotazecek - uz si chci pomalu chystat tasku do porodnice a ted nevim, co se dela s dudlickama - musi se pred prvnim pouzitim nejak vyvarit ??
a jeste jeden dotaz - chtela bych na zimu koupit nejake vyteplene capacky, nejaky takovyhle typ: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=13795150&tab=1 , ale vubec se nevyznam v tech centimetrech. vetsinou se u nich nepise klasicka vel. (jako 56, 62 apod.), ale prave centimetry. no a to jsem mimo ... treba 12cm je asi uz az tak na pulrocni mimco, co??

marrha
29. srp 2008

Ahoj holky...

všem děkujeme za gratulace 😵

jsem dneska taková na měkko...přesně před rokem jsme měla v sobě už druhou tabletku a čekala jsem jestli se to rozjede nebo ne..(na mě nezabíraly ani tabletky 😀 )..

Rezi...12cm je už dost....odpovídá to botičce č.19...a to mají některé děti v roce....moji mají dost velké nožičky... teď má Krista 21 a David 20...,ale holky u nás v diskuzi..mají právě teď nejčastěji vel.19-20 😉

já když kupovala capajdy..tak byli číslované od 0-6 měs.a pak od 6-12 atd...

fiallinka
29. srp 2008

rezi: moje kolegyně to tak měla, domluvila se na císaře myslím ke konci 37. týdne a fakt tam došla jen den předem, ale to je asi dost výjimka - ale proč ne? A třeba se ještě otočí 🙂... jinak myslím, že na capáčky je ještě dost času, stejně ze začátku to neužijou, tak můžeš koupit až pak a nožičky jim změřit (ale přiznám se, že jedny doma už mám, ani nevím velikost, ale je to z mmb k jedné objednávce...)

rezi - o kolik máš nárůst břicha oproti normálu?

elis: 140 cm? A kolik bylo původně? Připadáš mi dost hubená, tak to fakt muselo být obr břicho, a navíc, jak chápu, jsi rodila dřív...

já začínám mít pocit, že mám malé břicho, každý mi to teď říká, já se asi začnu stresovat, jestli kluci dobře rostou...

A kde je Skarbek? Hlas se 🙂

elis.1
29. srp 2008

🙂 fialll - no rodila jsem 33+3, tlustá jsem teda nikdy nebyla, ale bříško jsem měla tak od 25.let trošku vždycky, pas neexistující 😀 81cm, proto ty megarozměry, ale i tak vyrostlo, hlavně kolem toho 5. měsíce to začalo rychleji přibývat 😉
nestresuj se, jsou holky krev a mlíko, ale pas maj, a bříško taky malý a pak jsou vyložený hubeňouři co maj 50 kg i s postelí a mají pupek jak s trojčátkama 😉

fiallinka
29. srp 2008

elis: tak ale to břicho muselo být stejně mega, já mám normální roměr pupku kolem 84 cm, možná i víc, a teď mám obvod 113 cm a nějak moc to už neroste, no ale zase rozhodně nejsem drobná, tak snad se u mně mají ti bobci kde schovat 🙂... ale pořád mám potřebu se s někým srovnávat a poměřovat 🙂

elis.1
29. srp 2008

🙂 fial - to je úplně normální a jak říká můj novomanžílek to je prý typický prostě u ženských 😀 já srovnávám ndoteď jen nemám moc s kým - váhově a výškově holky, protože i ve srovnání s nedonošenýma mimčama jedný maminy, co jsme rodily spolu mají o kilo víc než my teď 😅 😕 ale na druhou stranu, slyšela jsem i o jiných drobečkách, zase jsou to holčičky a ty bývají častěji drobnější do toho prvního roku života než chlapečkové 😉 už se mi i stalo, že jsem potkala nějakou maminu - měla v kočáru dítě přes celej kočár - doslova 😕 😅 😅 mylýmu prej byly 4 měsíce a vážil 8,5 kg a měl asi 75 cm 😅 😅 😅 😅 tak to bylo něco a já držela jednu malou na ruce - tu menší, druhá byla v sedačce a ona na mě, kolik jí je, já že 6 měsíců (teď už je jim 7) a ona" a co jí je chudince, že je tak malá? " 😠 😠 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ no pořád porovnávám, často jsme ve všech ordinacích menší než ostatní děti, ale už si začínám zvykat, známá má zas opačný problém, hrozí jim skoro dětská obezita, ale naše pediatrička mi říká, ať jsem ráda, že jsou takový, a že to jsou i geny, já byla vychrtlá a malinká drobounká do 20 let a můj manžílek snad ještě víc, tak ani nemají být vlastně po kom větší 😉

fiallinka
29. srp 2008

elis: já si myslím, že hlavně u těch holčiček není na škodu, když jsou drobné, ony to ještě v dospělosti ocení 🙂... ale asi to nahlodá, když pak vidí člověk ty velké kluky 🙂... já už se právě děsím, že ti moji kluci budou možná až moc velcí, a že ten kočár neutáhnu 🙂🙂

elis.1
29. srp 2008

🙂 NO JÁ MÁM PROBLÉMY UŽ TEĎ, JAK BYDLÍME V KOPCI, NAŠTĚSTÍ MÁME ZAHRAFU TAK TO DOTEĎ JDE, ALE V ZIMĚ MĚ TO NEMINE, PROJÍŽĎKY NEUDRŽOVANÝM NAMRZLÝM KRPÁLEM, ZÁLEŽÍ TAKY, JAKÁ BUDE ZIMA 😅

murecka
29. srp 2008

Ahoj holky,
fial, elis - teď jsem dočetla tu vaši diskusi a musím se svou troškou do mlýna. Když se mi narodil malej - ve 42.týdnu - tak měl 48cm a 2,95kg. Byl ze všech miminek na novorozeneckým nejvychrtlejší. Pak začal přibírat, ale taky to nebyla žádná sláva, pořád byl drobnější, skoro všichni jeho vrstevníci měli faldíky, jen ten náš ne. V 1.třídě se to začalo lomit, najednou začal nabírat. Nejen do výšky, ale i do šířky a to i přesto, že jsme mu upravili jídelníček. Teď jde to 3.třídy a ze všech dětí ve třídě je největší - nejtlustší ještě ne, ale nemá k tomu daleko, přestože má dál upravenou stravu, dodržuje pitnej režim a honíme ho na kolo. Prostě mám pocit, že se nadechne a přibere. Je fakt, že z naší strany jsou všichni jak se říká festovní a ani jeho tatínek není žádný vyzáblík. Já jsem hubená od hlavy do pasu a od pasu dolů si to všechno vynahrazuju 😀. Prostě nejlepší je nesrovnávat, každej je takovej jakej je. Jen ty řeči od některých lidí se někdy nedají jen tak spolknout.

septim
29. srp 2008

Ahojda vsichni dlouho jsem tu nebyla. naposledy 15.8 kdy jsem prijela od doktorky ktera mi rekla ze jsem otevrena a abych lezela a tak 14 dni vydrzela. Bohuzel druhy den jsem rodila 16.8 v 21.52 a v 21.54 jsem porodila dve holcicky. Musely ven cisarem jelikoz se nam jedna pretocila do pricne polohy. Byla jsem 33+3tt
Nastesti holky byly a jsou v naprostem poradku tuto stredu uz nas budou propoustet domu. Adelka vazila 2.460 a Anetka mela 1.940 🙂 Dnes uz ma ale 2.100 🙂 vsechna vysetreni nam dopadla dobre a holky jsou zdrave. Uz se tesime moc domu. A muzu vam rici ze mam po porodu pouze 3,5kg nahore coz jsem teda vubec necekala.je dobre ze jste vsechny v poradku a drzte se.

murecka
29. srp 2008

Ahoj Septim,
obrovská gratulace k holčičkám!!!!!!!!!! Tak už to máš za sebou, hlavně že jsou holčičky v pořádku a že můžete domů. To je naprosto super!!!!Už se těším na fotečky. Držím pěstičky, ať to všechno v pohodě zvládáte.

septim
29. srp 2008

Dekuji moc tobe taky drzim palecky at jeste dlouho vydrzite. 🙂 moc se tesime na stredu a na to jak je budem mit doma.

issaga
29. srp 2008

bry vecer,
nakukuju, jak se mate 🙂

Septim mega velikanska gratulace! 🙂 to je super, ze jsou holky v poradku i kdyz na svet tak spechaly 🙂 a s vahou neboj, to dozenou brzy, vim o cem mluvim, nase Barunka se narodila 1980g a ted v 11 mesicich ma skoro 10kg 😀 😀 😀

jinak holky Skarbek lezi ve spitale... nevim proc, ale pry je v pohode

rezinka
29. srp 2008

septim pridavam se k velikaaaanske gratulaci k holcickam 😵 😵 !!! tak hlavne, at jste v poradku i nadale a pekne ve stredu supajdite i s tema vasima zlatickama do vaseho rodinneho hnizdecka 🙂 ! a urcite pak dej vedet, az das do albicka nejake fotky princeznicek 😉 !!!
a k porodu jste tedy jeli z domova? a copak, nastaly nejake komplikace? mela jsi bolesti nebo ti praskla voda?? promin, ze se tak vyptavam, ale to vis, jsem ted taky ve 33tt, tak at vim, na jake eventuality se popr. mam pripravit ... 😅

fial ja mam ted v pase asi 99cm, ale na kolika jsem startovala, to vubec nevim, ale typuju tak kolem 70cm ... byla jsem docela vyžle, 51kg, ale normal mam tak 53-54kg, ale pred tim IVF jsem asi nebyla uplne O.K. (myslim ty nerviky, jak to vsechno dopadne apod.), takze jsem jeste asi 2-3kg zhubla, ani jsem nevedela jak ... Takze jsem v pase zatim pribrala cca 30cm ... ale presne jak pise murecka, kazdy je nejaky a nema smysl si lamat hlavu, proc ja mam malo nebo hodne a druhy naopak ... hlavni je byt v pohode 🙂 !

elis.1
29. srp 2008

🙂 septim obrovská gratulace, jsem si zavzpomínala, že jsem zamačkla slzu - já taky rodila 33+3, jen váhy byly menší a byly jsme dlouho ve špitálu - holky a já dva měsíce bez netu, hrůza 😠 😀
murecka - strašně děkujeme za příspěvek, vidíš, ta posl věta je trefná, já to prostě jen tak neumím spolknout, když to někdo hnusně řekne... 😖 😅

simonac
29. srp 2008

ahoj holky , všechny zdravím, a přeji at co nejdýl vydržíte, tady se ale událo věcí za tu dobu co jsem tu nebyla

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru