Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

z359
12. zář 2008

Našla jsem stránku, kde mají sportoní podrsenky, vypadají kvalitně a jsou jen za 99,-
http://www.top-pradlo.cz/0-466-sportovni-podprs...

jirule33
12. zář 2008

teda tisícovku za pláštěnku to je mazec 😠 No co nadělám.Měla jsem si líp pročíst inzeráty, někde ho holky prodávají i s pláštěnou, jenže tenhle byl kousek od nás, tak jsme pro něj dojeli.Barvu mám černo zelenou, sice na holky tmavá ale zase je to praktický později, není vidět každá šmouha.
Ještě sehnat auto 🙂 do kterýho se v pohodě vleze, pokukujem po Oktávce combi, tak snad se brzy něco pěknýho naskytne.
Jo a ty přední kolečka jdou zafixovat, takže pokud je nechci otočný, tak se dají nechat napevne v jedné poloze, ale s těma otočnýma je pohodlná manipulace.
No uvidíme v praxi 😀

jirule33
12. zář 2008

Jinak u nás je dvojčat taky spousta 😉

Ani nevím jestli bych chtěla manžela u porodu 😕 U prvního nebyl a teď nevím, ale myslím, že on sám moc nechce 😕 Nemusí krev a takové ty věci, dřív spolehlivě omdlíval a aby jsem musela hlídat ještě já ho, tak to raději půjdu sama 😉
Můj brácha byl u porodu dcery a říkal, že teda nic moc , že by už příště nemusel, jenže teď čekají druhou princeznu, termín měli 9.9. a přítelkyně ho do toho opět dost tlačí, tak asi půjde.
Holky, pokud vaši taťuldové chtějí jít sami a třeba se na to i těší, tak je to super, ale když vidím svého manžela nebo třeba i bráchu, tak si myslím, že nějak to hrotit nemá cenu 😉

Jannjo co ty kalhotky z DM? Koupilas? Já tam chci jít příští týden, tak uvidím, dostala jsem kupon na slevu, tak ať nepropadne 😀 A ty vlžky po porudu tam mají taky nebo se musí do zdrav. potřeb? nevíte?

rezinka
12. zář 2008

jirul ale ten kocarek mate predpokladam vc. tech tasek (to jsi uz psala) a vc. nanozniku? a jak dlouho byl uzivany?
jo a nam se vejde celkem pohodlne i do fabie combi. ale uz nic jineho se tam teda nevejde 😀

jinak manzel bude snad taky u porodu, to zalezi, jestli to nebude nakonec prece jen ten cisar, u toho nenechaji. ale u prirozeneho by urcite byl ...

rezinka
12. zář 2008

tak pokud by manzel sam nechtel, tak bych ho do toho urcite nenutila. ale nastesti chce sam, tak to mame vyresene. tak kez by to vyslo a rodila bych spontanne ...
s tema vlozkama ti neporadim, ja je objednavala pres net ... ale kdyz v dm maji specialni poporodni kalhotky, tak by tam mohli mit i ty specialni vlozky ...

issaga
12. zář 2008

ahoj holky,

rezinko to je parada, ze jsi porad v pohode 🙂 jak to sleduju, tak po market (marrha) budes dalsi rekordmanka, to je vyborny... tak jen tak dal 🙂

muj manzel u porodu byl, i kdyz to byl cisar. prvni pulku ale stal jen za sklem a az byly holky venku a sili me, tak ho pustili az ke mne... v nekterych porodnicich to jde, zkuste se na to zeptat (samozrejme se za to plati)

jirule pokud nechce, tak ho urcite netlac, to si radeji vezmi k porodu nejakou kamosku

uz to pisu potreti, nejak mi blbne konik. a samozrejmu zas uz nevim, co vsechno jsem chtela psat 😠 😀

z359
12. zář 2008

jirule: Taky bych do toho přítele netlačila, zvlášť když se mu dělá špatně.

Já jsem přemýšlela i o tom porodu císařem, že když půjde se mnou, tak bych chtěla jen epidurál a ne celkovou narkózu, protože to by prý mohl být u mě celou dobu, ale ještě to musím zjistit až půjdu příště na kontrolu

jaanja
12. zář 2008

jirule: ne, kalhotky z DM ještě nemám, oni mají jen velikost L/XL, ale všude, tak asi žádná jiná není, a nejsem si jistá, jak mi to bude. Ale sbírám bodíky na tu 10% slevu, tak tam pak udělám velký nákup, a půjdu asi do nich. Já mám slevové kuponky jen na těhu kalhotky nízké nebo vysoké.
Vložky tam člověče myslím nemají, ani jsem tam po nich nekoukala, koupím na netu www.lekarna.cz nebo v klasické lékárně.

Přítel mi odkýval, že k porodu ano, tak uvidíme, jak bude statečnej za pár týdnů 😉 Já bych ho taky nenutila, na druhou stranu bych tam ale fakt nechtěla být sama ☹ Nevím, zda je pořád v dohledu sestřička, zdá se mi ten doprovod dobrý právě i v situacích, kdy je potřeba přivolat někoho z personálu, na masírování zad, jako psychická podpora, nebo tak.

jaanja
12. zář 2008

Holky, chtěla jsem se zeptat těch, co nakonec nemohly kojit a přešly na umělou výživu - co je k tomu prosím všechno potřeba pořídit? Doufám, že se nám kojení zadaří, ale kdyby přece....

jirule33
12. zář 2008

rezi: kočárek je včetně tašek i nánožníku, mám tam i dva slunečníky a síťku proti hmyzu, tak snad v létě použijem.No za slunečníky jsem ráda, kamarádka má mono kočárek a pořád musela dávat plínku proti sluníčku.Byl používanej jen 9 měsíců, ještě je v záruce a vypadá fakt dobře, jen pár škrábanců má na bocích jinak nic 😉 Prodejci měli Opel Zafiru, tak ho ani neskládali, xlezl se jim krásně celej dozadu,vezli nás tak i na nádr, no když máš velký auto tak je to super.
My máme momentálně W polo a když manžel sklopil sedačka a kočár rozložil, tak jsme ho do auta narvali taky, jen děti by se nám tam už nevlezli 😀 ani jedno 😀

jaanja: kamarádka nekojí a má pouze 1 protikolikovou láhev 240ml, a jednu 120ml, zásobníčky na sušené mléko, které jsou fakt super, že si do nich jen doma nachystáš dávku a pak dle potřeby namícháš, kartáč na láhve a to je vše.Žádný stelirizátor ani ohřívač.Ale má jen jedno dítko, malé jsou 4 měsíce a zatím jim to takhle stačí.Já myslím, že by se šikla i nějaká termoska na horkou vodu, aby i to jsi měla venku při ruce a nemusela shánět kdo ti to ohřeje.Jo a taky má takový pouzdro, ve kterým to chvíli vydrží teplé, ale UM se stejně nemá chystat moc dopředu, je to psáno na krabici.

larriska
13. zář 2008

Zdravím všechny maminky nebo maminky budoucí 😉 také se nám naskytlo to štěstí a čekáme s manželem dvojčátka dvouvaječnáááá 🙂 jsem skoro v 16 týdnu těhotenství....všechno jde zatím fajn...bez obtíží a snad to také tak zůstane....teprve půjdu příští týden na genetiku a následovně na echo srdíčka apod....tak se bojím ať to dopadne dobře!!!! Člověk říká, že těhotenství je nejlepší období, ale zároveň také nejstresovejší pro tu ženu...protože se pochopitelně o své děti bojíme ať všechny testy výjdou v pohodě...teď ale proč píšu!!! Prosím Vás....chápu všechno že se v průběhu těhotenství celkově mění celé tělo a zaměřím se teď na ňadra...jasně dostatečně se mi již zvětšili dvorce i bradavky....prostě se připravuji.... jen jsem si včera všimla, že se mi ve dvorci kousek od bradavky vytvořil takový pupínek nebo jak bych to nazvala, jakoby hrudka asi ztuhlá mléčná žláza nebo tak něco..já jsem strašný pesimista a už jsem hned chtěla letět k doktorovi, co to je atd...jak mám prsy naplé jako ty dvorce, tak tam nejde nic vidět, ale jak se jakoby "vzruší" tak tam jde ta nepatrná tečka vidět...máte s ním někdo zkušenost...je to těmi hormony, jak se ty prsy mění??? Dejte mi prosím někdo vedět jsem z toho nervózní!!!! Děkuji moc předem!!!! 🙂

daiquiri
13. zář 2008

jirule: já měla ty klasický síťovaný, tu druhý nesíťovaný jsem si koupila taky, ale právě měli jen velikost XL nebo tak nějak a to na mě fakt viselo ☹ Jinak já nevím jak u vás v porodnici, ale my tam měly vložky k dispozici zadarmo.

jaanja: já moc nekojím, spíš dokrmujeme umělou. Mám odsávačku, odsávám i svojí trošku. Pak dvě malé lahvičky 125ml, pak mám i dvě velké, budou se hodit. Pro větší pohodlí máme sterilizátor a ohřívač od Aventu. Přeci jen je to pohoda než ohřívat a vyvařovat v hrnci. Pak destilku do sterilizátoru + kojeneckou vodu, ředí se s umělou. Jo a kartáč máme taky - taky Avent. Jo a nad termoskou taky přemýšlíme, sice jsme nikdy nebyli tak dlouho venku, abysme to potřebovali, ale kdyby.....tak se hodí.

z359
13. zář 2008

larriska: gratuluji k dvojčátkům, ale s těma prsama ti moc neporadím, ukaž to dr. a ten ti řekne co to je 😉

z359
13. zář 2008

jaanja: tady je odkaz na stránku, kde mají ty jednorázový kalhotky i v menších velikostech http://www.radi.cz/detail.php?zbozi=155613

jirule33
13. zář 2008

daiquiri, tak na mě by asi neviselly, už mám skoro 80kg 😠 Já mám spíš strach aby nebyly malé, ne každé XL je opravdu XL, že? 😀

Larrisko, taky velká gratulka 😉

daiquiri
13. zář 2008

jirule: oni jsou opravdu obrovský, tak neboj - ty ti budou 🙂

z359
13. zář 2008

Jirule, na některých stránkách jsem četla, že u těch kalhotek, jak jsem dávala odkaz je velikost XL do 110cm v pase

jirule33
13. zář 2008

uvidíme 😉 až pokoupím a vyzkouším,dám vědět 😉

jirule33
13. zář 2008

Holky a jaké pořizujete matrace do postýlek? Myslíte, že stačí ty molitanové 6cm vysoké? Pak mají ještě nějaký molitan LUX tvrdé 😕 No do těch úplně drahých se mi moc nechce 😒

rezinka
13. zář 2008

jirul ja mam tyhle: http://www.batoleshop.cz/detail.php?zbozi=175400
a ty destnicky na kocarek se daji sehnat asi i samostatne, vid? ty teda nemam. ani sitku proti hmyzu, ale ta bude na jare asi potreba, kdyz je necham treba spinkat nekde venku ... nevite, kde se da takova sitka na dvojceci kocarek poridit?

larrisko tak to ti taky neporadim 😒 a kdy mas jit zase k doktorovi? ten ti poradi urcite!

jirule33
13. zář 2008

rezi, deštníky se dají koupit samostatně to je jasný, já to brala jako příležitost, paní je nabídla oba za 500Kč, u Martina jsme se obešli a byl v létě, ale to jsem měla na kočárku přehazovací rukojeť, u Herkula se musí přehodit celé sedačky a to bych třeba 3x za procházku nedala 😀 A síťku jsem u syna měla a ani jednou nepoužila, prodávala jsem ji fungl novou zabalenou, ale tu mi paní dala zadarmo.Podle mě nebude drahá a určitě je to nějaký univerzal na více dvojkových kočárků.
Jo a přesně tyhle matrace jsem myslela, jako že se mi zdají už drahý...jsem asi hrozná, ale když to mám koupit 2x ☹ Ty molitanový stojí 290Kě/ks a ten molitan lux 400Kč/ks tak já nevím....aby v těch postýlkách pak vůbec spali 😕
U Marťuse jsem postýlku prodávala ještě neměl 1rok, spal totiž s náma 😀 no ale u dvojčat teda nevím 😕 No jak si to kdo naučí, že?
Teď v létě měl 6 let a ve svým pokoji spí tak měsíc, dřív jsme ho tam dali do postele a pravidelně mezi půlnocí a druhou ranní se nasáčkoval mezi nás.Ale teď už jsem mu vysvětlila, že už se tam tři fakt nevlezem, tak si dal celkem říct a přijde kolem 6ráno nebo ještě později.Ale tím, že manžel směnuje a má i noční tak ho rozmazlujem, že může spinkat se mnou.Ale ten jeho blaženný úsměv 😀 no je to zlatíčko a mává se mnou a je pravda že taky spím nerada sama.
No nad matracema ještě podumám 😕

jirule33
13. zář 2008

no Rezi a když je u těch tvých matrací napsáno, že pohanka nesmí přijít do styku s vodou, to musíš pořídit ještě chrániče matrací, že?

rezinka
13. zář 2008

jirul vim, ze treba daiq ma myslim ty matrace lux, podle me to staci, ja tyhle kupovala spis proto, ze jsme s manzelem oba alergici (ale kdo v dnesni dobe neni, ze?) a ja jsem jeste sezonni astmatik, tak hlavne kvuli tomu, ze by mely byt protialergenni a ja nevim, co jeste ... ale jinak si myslim, ze by urcite stacily obycejnejsi. vzdyt si vem, na cem jsme spali jako mimina my 😀 a taky to stacilo 🙂 No a k tem chranicum matrace - jo jo, ty jsem si poridila taky, je taky spousta moznosti, ja chtela, aby to bylo navlikaci jako prosteradlo - jinak prodavaji taky treba jenom jako pruh - obdelnik - ty jsou nejlevnejsi, ale ten jsem nechtela, aby se mi to nevyvlikalo zpod matrace a tak ... takze ja mam tyhle:
http://www.dacha.cz/?p=productsMore&iProduct=64...
nebo jsou pak treba tyhle:
http://www.hanysek.cz/detail.php?zbozi=490279
http://www.vseprodvojcata.cz/lozni-soupravy-pro...
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=364520

jaanja
14. zář 2008

daiq: a jakou odsávačku sis, prosím, koupila? Nějakou tu elektrickou? A jaké jsou značky toho umělého mléka? Já viděla inzerát na BEBU a NUTRILON..

z359: díky moc za odkaz na menší gaťky 😎

rezi, ty máš fakt o všem přehled! 🙂 A poradíte mi, jakou výhodu má, když je pár šprušlí u postýlky vyndavacích a bočnice se dá stahovat? Jestli je to pro děti nějak zásadní.. Jinak mě se taky moc líbí ty kokosovo-pohankové matrace, tomu molitanu moc nevěřím, ale chce si to osahat někde v krámě. My máme nějaké postýlky přislíbené, tak uvidím, jestli zdědíme i matrace nebo ne. Ale do těch bych určitě investovala, a děti tam pak pěkně budou spinkat! 😵

z359
14. zář 2008

Tady je třeba jeden odkaz na síťku na kočárek a švagrová doporučuje ty tmavší, ty světlé prý ten hmyz přitahují- zkus dát do seznamu (zboží) síťka proti hmyzu na kočárek a ono ti to ukáže i jiný stránky
http://www.babydracek.com/scripts/podrobnosti.p...
a ty deštníčky se určitě taky dají sehnat, taky už jsem je na netu viděla

Jirule: já mám matrace ty obyč molitanový a švagrová je měla taky a prej bohatě stačej

rezinka
14. zář 2008

jaanja ja ani tak nemam prehled, jako mam spis ulozene ruzne webovky, co jsem v prubehu tehotenstvi jak shanela 🙂 ... tak jsem to jeste nepromazala, takze to mam rozdelene na ruzne sekce, napr. "spani" - tam mam ulozene ruzne webovky na povleceni, matrace, chranice na matrace apod. ..., pak mam treba dečky - tam mam zas odkazy na ruzne hezke fleesove decky do kocarku, postylky apod. ... no proste takhle ruzne, no vidis a obcas se to jeste hodi treba i nekomu jinemu 😉
ja si prave taky rikala, ze mam vsechno popujcovane, ale do tech matraci jsem taky chtela zainvestovat, aby byly poradne, aby se mimcum na nich dobre spalo, byly protialergenni a jeste zdravotni. to ty jenom molitanove asi moc nejsou, ale zase jsou levne a my na nich taky vyrustali, takze to je holt pak spis asi hlavne otazkou penez...
zrovna dneska jsem vyfotila uz nachystane postlyky s povlecenim, tak je jdu zmensit, abych mohla hodit do albicka 🙂
zet diky za odkaz na sitky!

septim
14. zář 2008

jaanja: Ja uz mam holky jen na umelem mleku, chtela jsem kojit ale casove se to nedalo zvladnout musim se postarat jeste o starsi dceru ktera prichod miminek docela spatne nese. Ja pouzivam Nutrilon1 Ha. Skarbetek: moc gratuluji k miminkum, jsou moc moc hezka.

jirule33
15. zář 2008

Ahojte!!

rezi: postýlky krásně nachystané 😉 autosedačky taky super, aby to měl tatínek hned po ruce 😉 No já nakonec půjdu do těch molitanových matrací, jak jsi psala taky jsme na nich vyrostli a počítám, že holky budou v postýlce tak rok a šupnem je k Martinovi do pokojíka 😉
Je to otázka financí, o víkendu se nám naskytla nabídka auta, ale budem muset do leasingu tak bude dobrá každá koruna.Snad nám to vyjde!

Septim: ahojky 🙂 Víš taky mám strach jak náš Martin holky přijme.Občas má stavy jako proč je nejdem vrátit, proč jsme je chtěli no některé reakce jsou ještě horší....z toho mi hladí a pusinkuje bříško, povídá si s něma /jedné pořád říká Kryštofe! hrozně chtěl brášku/
Myslím, že Nutrilon HA je bezva, má ho i kamarádka, její malá má od 3 týdnů šílený ekzém, ale s mlíkem jsou spokojený, byli na nějakých testech a naštěstí na mlíko alergii nemá.

septim
15. zář 2008

jirule: nam ten nutrilon doporucila nase doktorka. on je prave na to aby se predchazelo alergiim. Dala nam ho rovnou ze pry se u takhle malich deti nikdy nevi jak budou reagovat a kdyz se jim da normalni a pak je potreba prejit na tento tak ho nechteji protoze ma nahorklou chut.

daiquiri
15. zář 2008

Jaanja: mam manualni od Aventu,je fajn,ale je to makacka,tak jsem uprosila manzela na elektrickou od Medely.Tak tu Avent prodam,tou el.to bude pohoda.Jinak nam na nedonosencich dali Bebu HA,je protialergenni,ale to ti asi rekne doktorka co bude nejlepsi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru