Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

z359
15. zář 2008

Tak kočárek už mám zamluvený, je to starší typ hartanu, ale je moc hezký, a bude stát jen 3000,-
Mám na mailu i více inzerátů s fotkama na tento kočárek, jsou taky za 3000,- a jeden za 4000,-, tak pokud máte někdo zájem, tak já vám ty fotky i s kontaktem na ty paní pošlu.

jaanja
15. zář 2008

septim: tak to je škoda, s tím kojením 😒 ale chápu, že starat se k tomu ještě o další dítko je dost časově náročné.

Nutrilon teda jasně vede 🙂

daiq: právě si myslím, že ta el. je lepší, že tou manuální to musí trvat déle. A dají se pak ty odsávačky sehnat rovnou v lékárně, nemusí se někde objednávat? Taky jsem se chtěla zeptat k té sterilizaci - většinou se píše, že ty sterilizátory se strčí do mikrovlnky, kterou ale nemáme. Znamená to, že pak můžu jedině sterilizovat vyvařením v hrnci?

z359: tos pořídila kočárek za moc pěknou cenu 😵

daiquiri
15. zář 2008

jaanja: tu manuální jsem koupila v lékárně, tu elektrickou by mi prý objednali a snad by byla do druhýho dne, ale neměl tak kdo zajet, tak jsem si jí nakonec objednala přes net a přivezou mi ji až domů.
S tou manuální je to makačka, je to spíš když odsáváš občas, ne jako já po každém krmení. Už se na ní těším, objednali jsme na obě prsa, takže za 10 minut mám hotovo 🙂
My máme ten sterilizátor do mikrovlnky, ale mají i elektrický, koukni co nabízí Avent. Pak se dá samozřejmě vyvařovat, nebo prý jsou i nějaké tablety.

z359
15. zář 2008

Tady jsou ještě dva odkazy na pláštěnky na kočárek, tak kdo potřebujete, tak se tam mrkněte:
http://www.babyexpert.cz/kategorie/doplnky-ke-k...
http://dracek.info/index.php?main_page=product_...

jaanja
15. zář 2008

daiq: jasně, zrovna jsem měla v ruce leták, kde byla i el. odsávačka, a vzpomněla jsem si, že mám pár tablet od kámošky.. 10 minut? No to je super! 🙂

rezinka
15. zář 2008

ahoj holky, jen vas jdu pozdravit, zitra jdu na dalsi kontrolu, tak mi drzte palce, at me nechaji jet jeste domu. snad alespon tyden jeste vydrzim. ja vim, ze uz ted je to parada, ale kdo by nechtel byt co nejdele doma, ze 😅 Tak zatim, zitra vecer snad poreferuju, jak jsem dopadla ...

issaga
16. zář 2008

ahoj tehulky,
jdu k vam nakouknout a zkontrolovat 🙂

jo a mozna by vas mohlo zajimat - novinka vychazejici ted v zari https://knihy.cpress.cz/knihy/vychova-a-pedagog... ... mam od klary rulikove jeji predchozi knizku o dvojcatech a ta je moc hezky napsana

rezinko drzime pesti, at se nam tu jeste ukazes 🙂

z359
16. zář 2008

Rezi: tak držím palečky a doufám, že tu s námi ještě chvilku vydržíš.

Já dneska lítám po dr. dělají mi vyšetření kvůli tý cukrovce a měří mi cukr na lačno, 1h po snídani, 1h po obědě a 1h po večeři, je to hrůza, pořád jezdit do nemocnice, zvlášť autobusem ☹
Navíc jsem si myslela, že mi řeknou jestli mám tu těh. cukrovku až po těhle testech a oni mi dneska řekli, že tu dietu už teď budu muset držet až do porodu, takže nesmím vůbec nic sladkého, dokonce ani moc ovoce jen 1-2 ks denně a hlídat se co jím. Jsem z toho nešťastná, protože teď v těhu mám často chuť na sladké a takhle musím pořád koukat do tabulek co můžu a co ne

rezinka
16. zář 2008

ahoj holky, tak kontrola nastesti dopadla dobre, takze jsme jeste supajdili pekne vsichni domu. docela se mi ulevilo. pristi tyden uz budu pripravena, ze si me tam nechaji, kdyz ne hned v to utery (dalsi monitory), tak ve ctvrtek, coz mi rekli uz minulou kontrolu. ale ted jsem jeste doufala, ze me alespon na ten tyden domu pusti. tak uvidime, jestli vydrzim do pristiho tydne 3v1 🙂

zet to je naprd, ze se musis takhle hlidat 😢 Ale prece existuji ruzne laskominky pro diabetiky, tak ty bys prece mohla nebo ne?? je mi jasny, ze to asi neni ono, ale alespon neco ...

taky jsem psala SMS fialince, zatim neodepsala, ale jestli napise, tak vam sem hned hodim od ni nejake novinky. snad je taky i s mimcama v poradku ...

murecka
16. zář 2008

Ahojky holky,

z359, to je blbý, co, s tou dietou, zvlášť, když ty chutě jsou teď tak intenzivní, ale nedá se nic dělat, po porodu to už bude dobrý. Jen to vydržet, že?

Já se teď musím hlídat, abych to nepřehnala s jídlem. Jak se najím trochu víc, tak mě strašně pálí žáha. Ale přestaly mě bolet v noci klouby a záda, tak se teď celkem i vyspím, když nepočítám 8x za noc čůrání.
Jinak máme asi skoro všechno nachystaný, chybí nám ještě chůvičky, ale nevím, jestli je kupovat, máme malej byteček, je slyšet každý šustnutí. No uvidím, až se přestěhujeme, tak je potřebovat budeme, ale to bude až na jaře.

issago, díky za tip na knížku, dneska jsem si ji objednala. Přece jenom mi to nedalo, říkala jsem si, že bych měla mít nějakou podporu v ruce 😀, asi pak nebudu mít čas něco lovit na netu.

rezi, tak jak to s tebou vypadá? Netrpělivě tě očekávám 😉.

beda
16. zář 2008

Zed:nebud smutná,já se se dnes dozvěděla to co ty,no ty to ještě nemáš potvrzené,ale já už jo,mám těh.cukrovku.A doktorka mi dokonce pohrozila,že když to bude takové jak ted,budu muset na inzulín!Achjo,docela me to dost trápí,stejně jako tebe,hlavně ty chutě!Sama si taktež budu dělat odběry,píchnutí jehličkou a šup do skumavečeky z krvní,no bude to sranda,už jsem to sice dělala u prvního těhu,ale co snad to zvládnu!
Snad bude vše okej.
Rezi držím moc palečky,at je vše ok.
pa

murecka
16. zář 2008

jé rezi, to je fajn, že tě pustili domů, a co jinak? Dělali ti utz? A co holčičky, jak jsou velké? A od příštího čtvrtku bys tam měla zůstat? Já vím, je to plno otázek, ale už jsi mi zbyla jen ty, když si fiallinku nechali ve špitále. A od kdy jsi začala chodit na monitory?

jirule33
16. zář 2008

Ahojte,
já jsem dnes taky byla na cukru.A podle pana doktora mi to oprsa vyšlo 😉
Druhé dvě hodnoty jsem měla nižší jen o jednu desetinku stupně než je hranice.Docela mě to překvapilo, cítim se fajn až na to že se mi občas udělá zle někde v obchodě ve frontě apod.Nevydržím prostě stát, musím sedět nebo se opřít.Jsem ráda, že jsem takhle dopadla, i to mě postrašilo 😒
Držím vám palce ať dietku dobře zvládáte, už máme do konce jen pár týdnů, tak vydržte!!!!
Zítra mám kontrolu u své mudr gyndr, tak třeba zkoukne i holky, už mi 6 týdnů nikdo ultr.nedělal.

No Rezi jsi můj vzor, taky bych chtěla vydržet takhle dlouho 😉

rezinka
16. zář 2008

utz mi dneska nedelali, minule sice jo, ale mimca mi nezmerili, takze uz pres mesic nevim, jak jsou velka ... ☹ Ale hlavne, ze je vsechno v poradku. murecko min. tyden mi vypocitali, ze ten pristi Ct budu uz ve 38tt, takze proto doktorka rekla, ze uz by si me tam asi nechali. tak jsem na to zvedava. v Ut tam pojedu zase na monitory, tak jsem zvedava, jestli mi pak ten Ct potvrdi nebo me nechaji treba jeste doma. no fakt nevim, necham se prekvapit, treba do te doby uz pojedeme sami, i kdyz mi to stejne prijde porad uplne neskutecny, ze bych mela treba do tydne a pul rodit ... 😅 Jo a na ty monitory chodim od 33tt ...

holky a vy, co vam zjistili tu cukrovku, poznali byste to na sobe i bez testu ?? ja jen, ze me vubec testy na cukrvku nedelali ... 😕

tak a ted dulezite info, mam SMS od fialinky, takze preposilam - cituji:
"...lezim tu jak placka a nudim se. Nejdriv jsem mela kapacku s magneziem a ted jen lezim a leky. Jeste zelezo a antibiotika, pry mam neco v moci. No ale nic jineho se nedeje, doufam, ze me pusti na vikend domu...Jestli to bude porad stejne, tak tu takhle budu jeste tri tydny, no to fakt nevim jak ... Jinak je super, ze jsi OK, alespon nekdo ten prumer zvysi, no ale ja se taky jeste nechystam rodit 🙂 Pa a pozdravuj vsechny! "

Takze timto tak cinim a vsechny vas od fialinky zdravim 🙂

beda
16. zář 2008

Rezi.tak já bych na sobě rozhodně poslala,vůbec mi nic není!tak fakt nevím,sladké mc nejím,ale ted jak ho enmužu bych ho jedla,ale musím to vydržet at jsou mimi v pořídku.
Rezi,taky já tě mám za vzor...a moc držím pěstičky,vlastně nám všem
pa

rezinka
16. zář 2008

dekuju za podporu 🙂 !! kez bysme vsechny vydrzely co nejdele !!!

daiquiri
17. zář 2008

Ahoj Rezi, ty jo, super, že se tak držíš! 🙂

Pozdravuj Fiallinku, je mi jí líto, vím jak já jsem v nemocnici trpěla, byla jsem tam skoro měsíc, je to za trest, hlavně i na psychiku. Tak ať se drží, až bude mít prcky doma, tak na to špatný rychle zapomene!

jirule33
17. zář 2008

Ahojte,

tak mám dnes po kontrole, klasika, žádnej ultrazvuk, jen kontrola hrdla pohmatem a poslechla mimča, vše je OK, kontrola za 14dní, což je už 1.10.

za 14dní jsem přibrala 2kilča /to ty koláče a buchty/ a tak mám +8kg, jsem docela spokojená 😉

dnes jsem v DM koupila ty poporodní kalhotky, podložky pod mimča a čtvery plíny 2-5kg, byla jsem jak vánoční stromeček a to jsem ještě na poště vyzvedla ten kojící polštář, tak ho hned vyzkouším u telky a pak v noci na spaní 😉

rezi: i ode mě pozdravuj Fiallinku, musí to být děs jen tam ležet, ale alespoň na ní dají pozor a odpočine si před tím shonem co nás pak všechny čeká 🙂

z359
17. zář 2008

Tak už vím výsledky toho včerejšího lítání kvůli cukru, vše bylo v pohodě. A dneska jsem měla k obědu smaženýho kapra s bramborem (to bych neměla ) a ani ne po 1h jsem měla cukr už úplně v pohodě. V pátek se dozvím víc, co a jak.

beda: to ti opravdu nezávidím, ale přeju ti, ať si ten inzulín píchat nemusíš 😉

Rezi: já nesmím ani nic s umělými sladidly, taky jsem myslela, že přežiju alespoň na dia oplatkách, nejsou chuťově tak hrozný, ale bohužel. Ovoce smím jen 1-2 ks denně. Je to hrůza, nevím co budu dělat na tý mojí svatbě ☹
Jinak rezi, taky jsem moc ráda, že jste pořád 3v1, zvedáš tady ten nízký porodní průměr a dáváš i nám naději na to, že bysme tě mohli následovat. Mě taky dr. v dia poradně naznačila, že si asi půjdu lehnout dřív do nemocnice, tak to všechno musím v pátek zjistit, abych stihla vše připravit
Taky ode mě pozdravuj Fialinku

z359
17. zář 2008

Teď jsem koukala Smilers do alba a už ví, že to budou tři holčičky

z359
17. zář 2008

A chtěla jsem se zeptat, kolik máte koupených rychlozavinovaček?

jirule33
17. zář 2008

zet já mám dvě, od eminexu, z MMB ale krásný a pak mám i normoš zavinovačky půjčené od kamarádek, kdyby byly ty rychlozavinovačky třeba poblinděný tak ať mám holky do čeho dát.

tak u telky je ten kojící polštář super, jsem zvědavá na noc 😉

dostalova42
17. zář 2008

Ahojky maminky tak jak se vám daří nám se daří velice dobře . Jsme už 12+6 a včřéra jsme bily na SKRININGU a dopadlo to velice dobře tak jsem šťastná . Šmoulata rostou jak zvody už mají 58mm a druhý 62mm doktor říkal že to jsou kusani . Mně je docela dobře až na ty nevolnosti zhubla jsem 2 kg ale jinak je vše v pořádku . A co vy ?? 🙂 🙂

rezinka
18. zář 2008

jirul vidis, me ani nenapadlo vzit si ten kojici polstar k TV - ja se vzdycky rozvalim na gauci na bok, nahazu polstare na manzela, zaborim do nich hlavu a pupek si taky vypodlozim jednim polstarem a takhle se mi vecer u TV jedna basen usina 😀

zet a jak to, ze se nesmi ani umela sladidla? vzdyt ty jsou prave pro diabetiky, ne? v cem je tehu-cukrovka jina, vysvetlili ti to nejak?
jinak k tem zavinkam - ja mam taky 2 od Emitexu, ale to jsou takove ty teple fleesove do kocarku ... no a pak na doma mam 2 a 2. Rikam si, ze v jednech budou treba 2-3 mesice spinkat a ty druhe spis taky jen do rezervy - kdyby ty jedny poblinkali nebo je budu pouzivat jako decky ...

rezinka
18. zář 2008

jirul, dostalova, to je prima, ze mate vysledky v poradku !!

zet a s tim predcasnym odchodem do nemocnice te strasili kvuli cemu? kvuli te cukrovce ??

z359
18. zář 2008

Rezi: to mi právě neřekla kvůli čemu, aby to tu nebylo taky tak jak psala fialinka, že tam jde každá mamča s dvojčátkama v 32.tt do nemocnice.
A ty umělá sladidla jsou prý nebezpečná pro mimča, že je to prostě umělé a to není pro ně dobré. Zítra se ještě poptám, co a jak, taky mě to překvapilo

Tak já jsem si taky ještě přiobjednala 2 zavinky, měla jsem jen 2 a tady je mají ve slevě za 80,-
http://www.bobecek.cz/index.php?main_page=produ...

jirule33
18. zář 2008

jj rezi, k telce byl fajn a na spinkání ještě lepší 😉 Akorát se zalíbil i synovi, tak si ho půjčujem 😀 Aspoň jsem mohla povracet polštářky, všechny jsem měla já, na manžela a na syna už pak žádný nezbyly 😀

rezinka
18. zář 2008

zet ty zavinky jsou krasny a za tu cenu uplne zadarmo !!

jirul ja taky zabavuju skoro vsechny polstarky - jak na gauci, tak v posteli, tam jsem si musela teda jeste 2 extra pridat, abych mela na kazdy bok a jeste jeden pod hlavu 🙂 Na gauci mame 4, takze standardne mam ted 3 ja a manzel jeden 😅

skarbek
18. zář 2008

Ahoooooooooooooooooj skoro mamky! 😉

tak už jsme konečně doma v plném počtu! 😀 Jak se všechny máte???????????????? Dočítat nebudu,na to není času... 🙂 Hrozně mě mrzelo,že jsem nemohla dát vědět,co a jak... ale Tom to zvládnul za mě,takže všechno víte!Všechny strašně moc zdravím!!!

rezi: už se ti to blížííííííí,co!!!! 😀

rezinka
18. zář 2008

skarbek nazdaaaaaaaar 😵 !!!!!!!! Tak te vitame i s mrnouskama doma 🙂 !!!!!!!!! tak co, pis pis, jak jste to zvladli v porodnici, kolik kluci ted vazi, jak jde kojeni, jak spinkaji ... no proste vsechno, co te napadne, jsem desne zvedava 🙂 !!!
jo jo, blizi, ale stejne mi to porad asi nejak nedochazi, ze budu treba za tyden rodit ... ale na druhou stranu uz jsem v takovem tydnu, ze jsem klidna, takze i kdyby to melo prijit zitra, tak si rikam, hlavne, at vsechno probehne v poradku a miminka jsou zdrava ! doma vsechno nachystano, taska spakovana, takze kdyby "neco", tak muzem vyrazit 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru