Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
4. říj 2008

Ahojte,

dado: taky máme herqula, ale brali jsme ho už po jedněch dvojčátkách, fotku mám v albu sice "vypůjčenou" z MMB ale máme ten samý.na ježdění je super, já chtěla kočárek s taškama, protože bydlíme v 7patře, tak budu děti vozit výtahem, jinak se mi hodně líbí i kočárky s oddělenýma korbičkama, že se děti tolik neruší při spaní.Pokud budou v taškách, tak je to OK, ale jak jsou větší tak se prý navzájem budí ☹ No uvidíme, já už bych pak v létě chtěla stejně i golfáč 😉 a na zimu pak zase herqula, to to mám pěkně vymyšlený, že? No jsem zvědavá co na to dětičky 😀

Nevím odkud jsi, ale hodně chválí nějaký obchod s kočárky v KOlíně, že je tam i bezva personál co dobře poradí 😉

skarbek
4. říj 2008

Ahojte mamky!

jdu vás pozdravit a kuknout,co je noveho... 😉

z: gratuluju mladá paní 😀 😉 parádně si užij svatbu!...však je to prvně a naposledy,což! 😉 škoda,že se nemůžeš opít... 😅

fial: holka zdravím strašně moc!!! My už se tu nepotkaly léta páně,ráda tě "vidím"! Koukám,že už za chvilku taky pravoplatná mamča s tebe bude!Držím palec,ať klapne spontánní porod a vše vyjde,jak si přeješ!...snad se do té doby neuškrábeš... Bojíš se...těšíš se???? Jak já bych rodila zas... Zbojníci jsou pěkní macci! 😀 jsem zvědavá,jak budou vypadat... Nezapomeň pak dát nějaké fotky! Jsi v kontaktu s rezi? Jak ji se vede a Sárince s Nelinkou? Kdy půjdou domů? Budu na tebe myslet,tak informuj!!!! 😉

muri: ty už máš taky úctyhodný týden,klobouk dolů! 😉 úplně mě chytá sentiment... 😅 měla jsem mít vše před sebou a rodit za 9 dní (13/10) a teď fičím za chvilku kojit ty svoje hladovce milované! 😀 Taky ti držím palec,ať je vše dle přání!!!

skarbek
4. říj 2008

dala jsem nějaké nové fotky do alba... 😵

jaanja
4. říj 2008

z: taky velká gratulace ke svatbě, je krásně sluníčkové podzimní počasí, tak ať si to užijete! 🙂

fial, no vidíš, že se otočili! 😀

murecko, vydržte co nejdéle!! 😵

S těma svejma pupíkama jste mě teda zas dost oddělaly, to já mám tak poloviční ☹ Nějak mám pocit, že to vůbec nepřibývá, v úterý jdu zas na kontrolu, ale na váze snad jen 1kg nahoře 😒 Tak jsem moc zvědavá na další velký utz, věřím, že holky jsou v pořádku a nebudou moc maličké.

jirule33
4. říj 2008

Jaanjo, myslíš +1kg od začátku těhu? 😕

Skarbek, krásní klučíci 😉 kojíš oba najednou? To jsi fakt dobrá, to si myslím nezvládnu, hlavně bych chtěla KOJIT i klidně zvlášť 😉

z: Taky gratuluju!!!

jaanja
4. říj 2008

jirule: néé, tak úplně zlé to se mnou není, na poslední kontrole jsem měla +7kg, ale za ty 3 týdny mi teda nic moc nepřibylo 😔 Dneska jsem si dala oběd u našich i u nás doma, asi prostě budu muset nasadit větší přísun kalorií...

skarbek: krásní kluci, a je vidět, jak jim chutná 🙂

jirule33
4. říj 2008

jaanjo: tak to je v pohodě, ne? Já mám zatím +9kg a cpu se sladkým o 106 😀 Peču buchty, malýmu ujídám gumový medvídky, ujíždím na čokoládě a na banánech se šlehačkou 😉 V podstatě denně mám něco z tohoto nebo i víc najednou.Kdybych tohle odbourala tak taky nemám tolik navrch, ale dítka to ze mě asi vysávaj, protože pohybu moc nemám 😕
Já už teď váhu vůbec neřeším, nechtěla jsem jen ze začátku těhu moc přibrat, což se mi povedlo, bylo jaro a léto, tak jsem baštila ovoce a zeleninu a teď hodně sedím doma a pořád mě honí mlsná.
Psala Smil, že v nemocnici za týden shodila 4kg ☹

fiallinka
4. říj 2008

Skarbek: ahoooooj! No hlavně napiš, jak se máte vy - jak jste ten začátek zvládli, jak jde kojení a jestli je vše ok 🙂. Fotky supr, kluci jsou nádherní! Rezi mi psala, že by mohli domů už minulý pátek, ale nebyla si jistá, tak snad se nám brzo ozve 🙂

Jirule: a jak je na tom Smilers, proč je v nemocnici? I když s trojkama se to dá čekat, bohužel...

Jaanja: no já mám pupek velký, ale zas když poměřuju původních něco přes 80 a teď asi 117, tak to tak strašně moc není, v nemocnici taky říkali, že holky s dvojkama přede mnou na tom byly hůř 🙂, no ale pak zas chápu, že mně ti kluci tak strašně tlačí...

No jinak já mám 14,5 kg nahoře, což mi nepřipadá nejhorší - ale za poslední měsíc jsem přibrala míň než kluci dohromady - já snad o kilo, oni každý snad o 800 g , to je fakt tóčo.

A jinak teda se necítím fakt nic moc, škrábu se, nemůžu si lehnout, sednout, teď mám i slabou teplotu, no prostě už pomalu chci, aby to bylo za mnou...

jirule33
4. říj 2008

Fiallinko, Smil nastoupila do porodky spíš preventivně, čípek OK, mimča OK tak snad vydrží dlouho 4v1 😉 psala, že prďolky mají kolem 600g každá, tak to musí ještě vydržet v bříšku pěkně dlouho 😉

fiallinka
4. říj 2008

jirule: tak to je dobře, že se nic strašného neděje, vlastně ani nevím, ve kterém týdnu je, ale je to teda hodně brzo na hospitalizaci, no - snad ji budou aspoň pouštět domů jako mne... pozdravuj ji, ať vydrží - člověk si tam časem celkem zvykne...

dada134
4. říj 2008

jirule:v Kolíně mají mnoho dvojčecích kočárků,ale zrovna herkula tam nemají a ze všech eshopů mi píšou,že mají jen ten maskáčový,který se nám moc nelíbí.No uvidíme,jestli se někde najde v jiné barvě... 😉

skarbek
4. říj 2008

jirule: jj,oba najednou! 😀 a neumím představit jinak 😅 chce to sice kapku grif,ale nic,co bys nezvládla 😉 po jednom je přikládám sporadicky...jen,když má hlad mimo soutěž a to je většinou Mikulajda 🙂 i ode mně prosím pozdrav smil,a že tež držím palec!

fial: že jo!Jsou fakt překrásní,nemůžu se vynadívat! 😵 😵 a to Mikuláš dost zkrásněl,když se narodil vypadal jinak a nebyl takový hezký,teď má jiskru v oku a je to rarášek!Tadík byl hezoučky už jak se narodil... po mamince 😀 Budeš mít taky krásné,uvidíš!!! A jak zvládáme?Myslím,že dobře. Kluci jsou hrozně hodní,takže se budí jen na kojení,pochopitelně pokud nejní nějaký problém..třeba větry ☹ občas mívají,ale to pak vyřeší kamarádka rektálka 🙂 To jsem nevěděla,že je banán nadýmavý,tak jsem si ho s chutí dala a pak se to vymstilo na klukách. ☹ Takže de facto jenom jí a spí.Kojení společně tak 15 min,jednou dali 20 a Miky se poblil.Přibývají pěkně,minule v poradně po převážení Miky za týden nabral 310g,což mudra čuměla!...a my sní 😀 Tadík 290g.Ve středu jdem zas,tak jsem zvědavá!Myslím,že Tadík už bude mít pomalu 3 kila!Už se pronese... 🙂 Po kojení odstříkávám a dělám zásoby do mražáku.Tož tak nějak... Snažím se udržovat v dobré psychické kondici,prostě být v pohodě,ať nám to všem společně jde!A ono to jde!Rezi se doufám brzy ozve,jsem zvědavá na podrobnosti o porodu!!!A ty se děvča drž,teď už to vydržíš a za chvilku je máš u sebe! 😉 A 14kg je pohoda,já rodila s váhovým přírustkem 13kg ve 33.tt.No myslím na tě,tak se opatruj!A doma je supr,co??? 🙂

fiallinka
4. říj 2008

skarbek: tak to zní pozitivně, je to super, jsi můj vzor 🙂, jo, a hezky si změň v profilu ten 38. týden, jo 😀
a doma jsem sice ráda, ale už se cítím bledě, v nemocnici mám tak trošku jistotu, že kdyby něco... ale už se brzo dočkám, tak do 10 dnů určitě, možná dřív.

skarbek
5. říj 2008

...tak jsme se nechali nafotit(posledních 5 foto)švagrem a tohle z toho vyšlo... 😵 nádhera!!! obdivujte... 😀 😉

jaanja
6. říj 2008

Ahoj holky, dík moc za uklidnění, já minulej týden slyšela o dvou známých, co jsou těhotné, čekají jedno mimčo, a měly už 18kg nahoře (jedna z nich dokonce už ve 20. týdnu!), tak jsem si říkala, že jsem fakt nemožná, a jak ony to dělají.. Je pravda, že pohybu mám dost, nevydržím v posteli nebo na pohovce, lepší je se hejbat. Sladké taky do sebe docela cpu, ale snažím se to úplně nepřehánět, aby nepřišly kvasinky (dřív jsem na ně docela trpěla). V pase jsem měla na začátku tak kolem 70cm, teď 103 cm. Já bych jen chtěla mít nějaké zásobičky tuku, abych vydržela ten nápor po porodu, kdy nebude moc čas něco kuchtit a jíst 😉 Ale budou pak blízko Vánoce, tak to mě určitě babičky budou zásobovat 🙂

skarbek: no zní to jak pohádka a kluci jsou taky pohádkoví 😵 A kojení jen 15 minutek? Tak to je taky krása, když nám na kurzu říkali, že to může trvat i hodinu, tak jsem si říkala, jak vydržím v klidu sedět 😀 A jakou máš prosím odsávačku? A to mlíčko z mrazáku si taky někdy dáváte?

dada: zkus si dát inzerát na www.dvojcata.cz, pokud ti teda nevadí mít kočárek z druhé ruky. Taky sleduj Mimibazar, třeba se tam objeví ten, po kterém toužíš. My Herqula okukovali v Praze na černém mostě, jen už nevím, který ten dětský obchod to byl..

U smil se asi bohužel dalo čekat, že si ji budou hlídat v nemocnici. Ten úbytek může být taky hormonální, kamarádka mi dokonce říkala o případu, kdy její známá podstoupila IVF, měla kolem 100kg a před porodem měla 88kg 😅 .. a všechno dobře dopadlo, mimčo zdravé..

rezinka
6. říj 2008

Ahoj holky !!
Moc vas vsechny po delsi odmlce zdravim. Bohuzel nemam cas docitat vas, ale moc doufam, ze jste vsechny v poradku a nikdo jste nemuseli predcasne do porodnice. Budu rada, kdyz mi napisete do IP, jak se ktera mate, to si urcite prectu, ale docitat celou diskusi fakt nezvladnu 😝 Tak piste 😉

Hrozne moc dekuju za vase gratulace, segra mi to vytiskla a prinesla do porodnice, tak jsem si pocetla, pobrecela ... no proste dekuju !!

A k porodu - ve Ct me manzel odvezl do porodnice s tim, ze mi ho v Pa nebo v So vyvolaji - podle toho, jak se jim uvolni luzko na sestinedeli. No jenze jak kdyby holky citily, ze uz jsou v porodnici, tedy v bezpeci a muzou se uz klidne vyklubat na svet a ze Ct na Pa mi zacly asi ve 2h v noci kontrakce, nejdriv slaboucky, jenom takove pobolivani v podbrisku, jako kdyz to mate dostat, jenze se to zintenzivnovalo, tak jsem sla za sestrickou, ta me napojila na monitory a po chvilce mi oznamila, ze budu asi uz rodit. Pak me prohledl doktor, ten to potvrdil, tak jsem se sbalila a stehovala se na porodni odd. Kontrakce se zvysovaly, po vycisteni jsem jeste byla pul hodiny ve sprse (pred tim jsem volala manzelovi, at prijee) a pak uz me ale prikurtovali na postel monitorama, coz bylo sileny, protoze ty kontrakce byly temer bez pauzy, coz se doktorovi nelibilo, no a vydrzet pri nich skoro 2h v pololehu na posteli a nemoct skoro ani vydechnout (fakt mezi nima pak uz ke konci nebyly snad ani pulminutove pauzy), no nic moc. Mela jsem hrozne sucho v puse a popraskane suche rty, sotva jsem to stacila udychavat. Bylo to strasne vycerpavajici a doktor rekl, ze to proste neni v poradku mit takhle rychle kontrakce po sobe a taky se mu nezdal jeden monitor (slecny vlevo), az pak navrhl cisare. No reknu vam, v tu chvili to pro me znelo jako obrovske vysvobozeni. Takze me rychle prevezli na sal a uz se rodilo 🙂
Ty prvni 3 dny pak byly docela drsny, bricho s jizvou bolelo, nemohla jsem skoro ani chodit a hlavne se mi dost motala hlava, takze i do sprchy s doprovodem sestricky ... ale kazdym dnem to bylo lepsi a ted uz jsem uplne v pohode, jizva hezky zahojena a brisko se mi uz taky skoro zatahlo, to po tom porodu to byl pres tu jizvu pekny převis, jak kdybych tam mela jeste jedno 😀
Manzel tam byl skoro celou dobu se mnou (pri tom porodu), druhy den mi rikal, ze bylo hroze me videt v takovem stavu a nemoct mi pomoct ... chudak ... ale pry pak ten pocit, kdyz slysel z vedlejsi mistnosti, jak holky placou, byl kouzelny. Pry na me po narkoze i mluvil, ale byla jsem v pololimbu, takze to jsem samozrejme nevnimala 😅
No a po tydnu nas pustili domu, coz jsem zirala, ale byla jsem hrozne rada, ten nemocnicni rezim byl sileny, presne po 3 hodinach prebalit, nakrmit, dat odrihnout, uspat ... nekdy to nebylo jednoduche, kdyz holky hodne plakaly, takze kdyz jsem je nekdy konecne uspala a mela je za hodinu zase budit a zacit tenhle kolotoc znova, tak jsem byla hotova. Ale zvladly jsme to, ted jsme doma, holky jsou zlaticka, jasny, ze nekdy placou, nekdy vic, nekdy min, ale doma je proste doma, to ze cloveka spadne takovy ten stres ze sledovani sestricek, jestli se vsechno na minutu dodrzuje. Ted krmim, jak se holky probudi, v noci je nechavam taky spinkat a krmim, az kdyz se vzbudi ... no proste at si samy reknou, kdy maji hlad. Sarinka mela 2,1 kg a kdy jsme sly z porodnice, tak mela 2kg, Nelinka mela 2,4 a kdyz jsme sli z porodnice, tak malinko min. Kojim jenom Nelu a jeste ji davam prikrmy a Sarinka ode me zatim nechce, neutahne to, tak tu zatim jenom prikrmuju, ale snad se to casem zlepsi. Mliko si i trosku odstrikavam a pridavam ho Sarince do prikrmu, at ma vitaminky i od mamky.

Holky, tak jsem rada, ze jsem vyuzila konecne chvilky klidu, kdy princezny spinkaji a mohla vam napsat tenhle mensi soh 😅

Nevim, kdy se sem zase dostanu, tak drzim vsem palecky a fakt budu rada, kdyz mi pisnete do IP, jak se ktera mate !!

Tak zatim pa, jdu vyvarit lahvicky 🙂

beda
8. říj 2008

Ahojík ve spolek!

V první řadě gratuluji Rezince,že to zvládla a zvládá!jste holky šikovné!

já byla v pondělí na kontrole vše v poho,doktrol dělal rychly utz,měřil jen hlavičky,zda jsou v normě)prý je normá kolem 72mm a jedno mimi mělo 70 a druhé 74mm,tak říkal že je to o.k)koukal na srdíčka,tepou,nádhera a na pulzující pupečníkovku!Takže mně objednal na utz až 12.11 do porodnice,ale ještě na 3.11 k němu na kontrolu,to mi prý dá i mateřskou!Tak zas bude běhání po uřadech!
Dělo se to tak podobně i u vás?Docela mi ten utz připadně být pozdě,to budu skoro už ve 34tt,tak nevím????
Na cukrovce taky v poho,měla jsem radost,fakt se to snažím dodržet,nejíst to sladké,ale hroznum jsem neodolalala,ale naštěstí neuškodili!
Tak a nahoře mám celkem 5kg tak snad bude vše ok i nadále!
Zdravím pa

z359
8. říj 2008

Ahojky, tak já už se hlásím jako mladá paní, vše dopadlo skvěle
Včera jsem byla na kontrole a dělali mi cervikometrii a čípek mám dlouhý 43mm, což je prý dobré, vůbec se neotvírám a vše je v pořádku. Na další kontrolu jdu zase za 14dní a budou mi dělat utz, tak už se moc těším.
Taky jsem tam včera potkala jednu známou a ona čeká taky dvojčátka 10.1, tak se asi sejdeme v porodnici

fial a murecko: To jsou opravdu krásné váhy, tak moc držím palečky, ať ještě chvilku vydržíte a vše dopadne výborně 😉

A to s tím odběrem moči jsem taky netušila, Ivko to co popisuješ, jak ti řekli, že to máš udělat, to je sterilní odběr moči a ten se má provádět do sterilní nádoby, jinak je to stejný jako normální odběr (to si pamatuju ze školy-zdrávky) a to ředění mi přijde jako úplná kravina, protože dr. když chce ranní moč tak právě proto, že je nejméně naředěná

z359
8. říj 2008

Skarbek: kluci jsou moc krásní a roztomilí 😉

rezinka
8. říj 2008

Ahoj holky,
tak jsem konecne dala nejake fotecky do alba - tak muzete juknout ... pa pa 🙂

jaanja
8. říj 2008

Joj, ty holčiny od rezi jsou k nakousnutí 🙂 nádherné princezničky! 😵

z: tak to je paráda, že se vám svatba vydařila, a že sis to pěkně užila 🙂

beda: tak to máte krásné míry, s termínem utz určitě dr. ví, co dělá.. věř, že máte všechno v pořádku. Já byla naposledy na tom velkém utz ve 20. týdnu, a teď půjdu ve 31. týdnu, mezitím "jen" poslech srdíček, o dalších mírách nic netuším. Tak už se taky těším na pokoukáníčko 🙂

jaanja
8. říj 2008

Holky, poradíte mi, prosím? Mamka chce vyvařit zavinovačky, co má doma ještě po nás s bráchou, ale neví, jaký bělící přípravek na to použít (jsou malinko zažloutlé). Já se vůbec v běžných přípravcích nevyznám, používám eko prášky na praní, a ty obecně moc účinné nejsou 😀 Pomohl by Vanish nebo existuje ještě něco jiného?

helisek84
8. říj 2008

rezinko, jen jsem nakoukla....a posílám obrovskou gratulaci. Holčičky jsou nádhernéééééééééééééééééé. Hodně štěstíčka do života přeje virtuální teta Helen

helisek84
8. říj 2008

jaanja, doporučuju Salbet tekutý odstraňovač skvrn, Lavato tekutý odstraňovač skvrn - máme v nich novou recepturu, trošku vylepšený Vanish 😉

jirule33
8. říj 2008

Rezi, krásný holčičky 😉 A jak je Sárinka vlasatá, to je nádherný 🙂

septim
8. říj 2008

Rezi: jeste jednou velka gratulace holky jsou opravdu moc hezke 🙂 🙂 🙂

cipisek007
9. říj 2008

Ahoj holky!

Můžu se k vám přidat? Občas sem na vás jen nakouknu, protože nemám dobrý přístup na net.
Koncem ledna čekáme jednovaječný holčičky, je tu někdo s jednovaječňáčkama?
Zatím je u nás všecko v pořádku, holčičky rostou jak mají a podle vyšetření rukou se ani neotvírám, ale ta bolest mě občas děsí, a jelikož jsem plašan, tak pak celou noc nespím. 😖 Ta bolest není nijak veliká, ale nepříjemná. Je na různých místech bříška a taky mě dost bolí třísla, především večer. Večer před spaním mi už i párkrát nepravidělně ztvrdlo bříško, ale po změně polohy zase změklo. Magnezium beru 3x1.

Jinak jsem koukala, že jste řešily váhový přírůstek 🙂 Tak já mám v 25tt +3kg nahoře, a jelikož jsem měla nadváhu před otěhotněním (po IUI), tak jsem na sebe velmi pyšná 😉

murecka
9. říj 2008

Ahoj holky,
cipisku, vítám tě mezi náma a gratuluju k holčičkám. Já taky čekám jednovaječný holčičky, teď už prakticky každý den 😀. Mě kolem toho 20.týdne hodně bolel podbřišek, záda a klouby, ale pak se to nějak samo spravilo. Od 18.tt mi tvrdlo bříško, byla jsem s tím i v nemocnici na kapačce, tak od té doby do minulýho týdne jsem brala magnézko 3x2. Teď už je neberu, protože mám pořád čípek zavřenej, 36mm.
Váhu máš krásnou 🙂, holky si z tebe hodně asi vzaly, já už mám nahoře kolem 12 kg a navíc jsem začala otíkat, ruce ani ne, ale kotníky a lýtka mám teda opravdu výstavní.

cipisek007
9. říj 2008

Murecko, ahojky,
tak to je super, že už to máš za pár. Určitě se už na holčičky těšíš, viď? Nebojíš se porodu? Máš naplánovanýho císaře a nebo holky půjdou přirozeně?
Tak to mě bříško začalo tvrdnout až ve 24tt a jak jsem psala, tak převážně večer, když jsem zalehla do postele a ležela na zádech.
Měla jsi nějaký omezení v době těhu? My máme třeba zakázanej sex a celkově klidovej režim. Od 24tt dokonce mám zůstat už v posteli, ale ta představa je hrozná. Hodně se šetřím, respektive nedělám vůbec nic, nikdo mě nenechá nic dělat, což je už pruda. 😠
12kg nahoře, to je krásný na konci těhu. Taky doufám, že když přiberu, že to bude do těch 10ti kil. Budu po porodu hubenější než před otěhotněním 🙂
A co tlak? Máš normální? Mě se pohybuje 120/80 - 130/80, otoky ještě nemám.

daiquiri
9. říj 2008

Holky,jen tak pro info,ja rodila ve 33 tt a mela jsem navrch 20kg😉Ted mi zbyly jen 2kg🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru