Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
29. říj 2008

Holky, já zas ta mrštná už taky nejsem, ty 3 dny po sobě jsem to trochu přepískla (v sobotu a neděli výletek, v pondělí město a cvičení) a fakt už jsem mlela z posledního. Takže to ležící úterý mi moc pomohlo, dneska dojdu i na ten kurz - je to zrovna prohlídka porodního sálu a předvedení relaxačních a dýchacích technik, tak to určitě nechci prošvihnout.

skarbek a spol.: no tak to je super, že má ta odsávačka tak dobré reference, už jsem si ji našla na http://vseprodvojcata.ngs.cz/vse-na-kojeni/mede... a zítra to objednám spolu s monitorama dechu. Jirule, jak jsi spokojená s tou bazarovou? Koukala jsem totiž, že se na www.dvojcata.cz docela prodává, jen nevím, jestli jít už do použité? 😕 Ale když se to vysterilizuje, tak by to asi mělo být o.k., že?

skarbek: jména neprozradím, ne, ne 😉 Ale o mlíko si napíšu 😀 Odsáváš před/po každém kojení?

beda: jak budu rodit, to fakt nevím, v Liberci je to 50:50, přirozeně se rodí jen obě hlavičkama dolů. Nechávám to osudu, obojí má nějaká pro a proti.

rezi: a nezkoušelas takové ty trubičky z lékárny? Já je mám koupené, jen nevím, jestli je dokážu zasunout těm drobečkům do prdelky.. představa, že by to někdo dělal mně 😉
S tím spaním se obávám, že to asi pár měsíců potrvá, než se to upraví a děti budou víc spát. Věřím, že se mi vyplaví nějaký hormon, který mi pomůže to období přežít.. 😎

Já teda o prvenství v porodech nesoutěžím, mně ještě pořád nepřišel zbytek věcí z Ráje maminek, nemáme jedinou plínu.. 😉 😠

daiquiri
29. říj 2008

Jaanja,my tu trubicku taky mame,ale jeste jsme ji nezkouseli.Ale zavest bych se nebala,v porodnici budete zavadet teplomer😉
Jinak mne deti spi v noci v kuse osm hodin🙂

downhamka
29. říj 2008

dobry vecer, rada bych se na vas zkusene obratila s otazkou? Cekam dvojvajecna dvojcatka, jsem v 15tt, prave jsem byla propustena z nemocnice, mela jsem hematom, blizko jednoho z mimisku a krvacela jsem. Ted by melo byt vse v poradku. Za 14 dnu jdu na triple testy, vy uz jste si je asi vsechny prosli. Mohli byste mi prosim rici co mne ceka? Chodim do Podoli, tak snad by mohli byt vysledky rychle hotove. 😉 diky moc a preju hodne stesticka 😉

jirule33
29. říj 2008

downhamko, mě třeba má mudr na tripl testy vůbec neposlala, prý jsou často falešně pozitivní, měla jsem screring ve 12tt a pak ultr. ve 20tt a vše bylo v pořádku.V tom 12tt je toultrazvuk+krevní testy

jirule33
29. říj 2008

jo holky, dnes se nám pokazil výtah v paneláku tak jsem musela 2x vyšlapat 7pater 😠 ale cítím se fajn, tak snad to holky nepřinutí vyskočit ven předčasně.

beda
29. říj 2008

Janni,já si třeba nedovedu představit,že bys mne rektární trubičku u Lucie neměly.Zasunovala jsem jí pomocí Rybalky a malinko,prdíky krásně odcházely,prý na prdníky trpí víc kluci,tak jsem usoudila,že Lucie asi bude klučík,ale všechno jsem zvládly,ale bylo to náročné.
Dneska mi známá půjčila ten skejtík za kočárek pro Lucie,pasuje tam tak je to v poho,po dlouhé době jsem zase viděla v realu náš kočárek....a pořád si to endovedu ěnjak představit,že za 2 měsíce tam budou prci!
downhamko,já byla an triplách,ale to vlastně berou jen krev a pokud výjde špatný výsledek,dějí se věci dál,myslím,že tam je i odběr plodovky,ale fakt nevím jistě,ale je to normál odběr krve!
Držím palečky!
Jirul,já lezu každ yden min.2krát třetí patro,a tahnu tašky a Lucii,ale ta jde po svyých a zatím ťukyťiky v poho!

jaanja
29. říj 2008

Holky, vy si teda dáváte do těla! 😀 Jak jsem šťastná za naše přízemí (alespoň v tomhle to má teda výhodu).. do 2. patra už funím jak vlak 😀 😀

downhamka: na tripple testy mi brali mooc zkumavek krve (přišlo mi to tak 😎 Výsledky byly myslím do týdne, u některých položek ale nebyly hodnoty s tím, že u vícečetného těhotenství nelze riziko určit, a tak tam bylo riziko určené podle mého věku...
Ale jestli máš šanci, tak jdi na ten NT screening, ten je "nejspolehlivější". Mě na něj ale dr. neposlala, takže referovat nemůžu..

Lekce v porodnici mě trochu zneklidnila, vůbec si nedovedu představit, že by se mi chtělo tlačit, ale byla bych málo otevřená a musela přejít na to "psí dýchání".. Přítel slibuje, že to se mnou bude trénovat.. 😉 Mají to tam pěkné, vymalované, ale furt je to pro mě nemocnice..

jaanja
29. říj 2008

JO, a vlastně vítám downhamku! 🙂 Už jsem si říkala, že nám tu chybí "mladá krev" 😉 Ať už to máš teď všechno v pohodě a nemusíš do nemocnice..

daiq: 8 hodin v kuse? 😕 Co jim sypeš do mléka? 😉 Oni všude píšou, jak se ty děti mají budit, aby jedly po x hodinách.. Ale sestřenka to myslím měla podobně, ráno prcka musela v 6 budit, aby se vůbec ráčil najíst 😵

skarbek
29. říj 2008

jaanja:ježiš,před kojením néééééééé!!!pokud vyjde tak po každém kojení,ale hlavně v noci,to je na zvýšení laktace.Přeju ti vlastní mega zásoby OMM! 😉 😀 snad nebudeš odsávačkou zklamaná,každému vyhovuje něco jiného... I ty jedna,škoda,že neprozradíš... 🙂 o to více jsem zvědavá až budou žabky venku... ale kde je do prosince... 😅

daiq: to je teda fakt bomba,osm hodin!!! 😵 a jak jste to měli na začátku? Musela jsi budit nebo si nechavala děti, ať si samy řeknou,kdy mají hlad? Musím budit po 3h,že pry nedonošení nesmí déle hladovět... tak mě zajímá,jak to chodí ve velkoměstě... Rodily jsme vlastně ve stejném týdnu,pouč nezkušenou... 😉 A jak ti spali ze začátku,jak usínali a kdy se to zlomilo na těch neuvěřitelných osm hodin... 😕

daiquiri
30. říj 2008

janja, skarbek: takhle to teď máme asi 14 dní 🙂
Když jsme si je přivezli z nedonošeňátek, tak jsme je museli budit přes den po třech hodinách, pak v noci maximálně po čtyřech. Ale protože nám krásně prospívaj, prý až moc, tak je budit už nemusíme. I když přes den stejně jedí většinou po těch 3-4 hodinách.

jirule33
30. říj 2008

Ahojte 🙂

Bedo, teda třetí patro a každý den ☹ To bych nedala, no asi bych vylízala co nejmíň 😉

A tu trubičku jsme u Martina taky používali, to byly střiky, byli jsme pos...všude 😀 Dai, máš štěstí, že tak krásně spí.I když švagrová mi včera říkala, že už měla druhý den na oběd nudle s mákem a jak malá krásně spinká 😀

Jinak výtah už nám opravili HURÁ !!! Dokonce byl za mnou ráno domovník, že když budu potřebovat může mě svíst nahoru i dolů, že manuálně to nějak ovládat jde a prý kdy mám termín, aby to stihli spravit, vtipálek 🙂 Ale je hodnej že na mě myslí.

downhamka
30. říj 2008

Holciny, dekuju za uvitani a docela jste mi dodali odvahy. 🙂 Na screeningu jsem uz byla, vysledky byly v pohode. Jen se bojim ty plodovy vody, kdybych tam nahodou musela. Mimiskove uz maji kolem 10cm, tak uvidime, jak to brisko u mne bude. Jsem totiz jen 153cm vysoka, takze kdyz tady koukam na ty vase fotecky pred porodem tak neverim svym ocim 😉 😉 No nechame se prekvapit. Vedeli byste holky zkuseny kdy bych mohla vedet pohlavi? Na dalsi utz jdu za 14dni, coz bych mela byt v 17tydnu. 🙂 Doktorka mi rekla, ze driv jak ve 20tydnu se to nedozvime 😠

z359
30. říj 2008

downhamko taky tě tu vítám mezi námi. Holky tady dřív psali, že na tu plodovku mamči s dvojčátky moc neposílají, jen když mají vážnější podezření, že něco není v pořádku, má to prý svá rizika, ale když si byla na tom screeningu, tak můžeš být klidnější. Já na něm nebyla, dělali mi jen ty tripple testy a z těch se toho my s dvojčátky opravdu moc nedozvíme, takže já se těšila na velký utz v 20tt a taky jsem byla na utz srdíček taky v tom cca 20tt. Já jsem se pohlaví dozvěděla až na těch utz v 20tt, předtím jsem byla na utz v 13tt a to bylo moc brzo, ale někdo už to věděl kolem 18tt, ale to záleží i na typu utz, ale určitě to vydržíš do toho 20tt, mě to uteklo všechno hrozně rychle 😉 . Jinak ti taky držím palečky, aby už vše bylo v pořádku a už si si jen užívala těhotenství 😉

daiq: to ti taky závidím, že už takhle brzo spinkají tak dlouho. Kéž bych měla taky tak hodný děti 😉

Jirule: 7 pater? To bych už asi nezvládla, taky bydlím jako Jaanja v přízemí a jsem ráda. Jenže člověk si dneska moc vybírat nemůže, ale hlavně, že už je to spravený

jaanja
30. říj 2008

downhamko: přesně jak píše z359 - záleží na kvalitě utz u Tvé lékařky, na jejích zkušenostech, na natočení miminek.. my také víme pohlaví "až" z velkého UTZ ve 20. týdnu. Vždyť už to máš za chvilku 😉 A taky si myslím, že když máš o.k. ten screening, tak Tě nikdo na plodovku honit nebude, ani k tomu nebude určitě důvod..

ivka76
30. říj 2008

Ahojte h0lky, tak po delší době zase nakukuji. Testy na cukrovku dopadli dobře,nemáme 🙂 a bílkoviny už v moči taky ne...

Z: já mám to píchání v tříslech taky. Nejdřív na levé straně, tak cca měsíc, pak to ustalo, a teď docela hodně na pravé straně... je to dost nepříjemné, špatně se mi ta noha zvedá, když si třeba mám obléct ponožky apod. A taky to cítím v posteli, když se přetáčím z jedné strany na druhou. Nejlepší je to když chodím, to ně tio nebolí vůbec.

Jenže já mám nařízený přísný klidový režim.... takže spíš tak polehávám a to mě dává zabrat. Jak já bych normálně fungovala ,,ach jo ☹

Tak ať vám hezky přibývají týdny..držíte se hezky.

downhamka
30. říj 2008

Tak vam tedy holky moc dekuju. My chodime do Podoli, tak snad je tam ten utz dobrej. Uvidime co se dozvime za dva tydny. Nechodite tam nekdo? Ja tam byla tenhle tyden poprve.

jaanja ja vim, ze uz to bude za chvilku, jen se nemuzu dockat 😉 a hlavne manza 🙂

Z359 Me se take libi jmeno Liliana a kloucek Maxim.
Holky vy se tak mate, ze uz to mate za par.

beda
30. říj 2008

down:uvidíš taky ti to uteče,já si ale taky furt myslím,že se to strašně vleče.Na jedbnu stranu,už bych chtěla mimísky mít u sebe a na druhous tranu ne.Dneska jsem jim koupila ještě dupajdy a hezkou chlupaticivic soupravičku...no je sice modrá,doma mám růžovou,tak nějak si říkám že tu modrou mužou případně nosit i dvě holčiny a kdyby to byl páreček bylo by to paráda!
Dneska mne dost pobolívalo v podbříšku,ale to bylo tím,že jsem docela lítala z malou.
Záchod navštěvuju skoro každou hodku přes den,přes noc tak 3krát!ale to ráno už umírám,pač jedno mimi na něj dost tlačí!
Já se tak těším na ten utz na toho 12!už aby to bylo!
Mějte se zatím ap

jaanja
30. říj 2008

Mně to teda utíká pěkně rychle, paradoxně hlavně teď, když jsem doma, někdy bych to taky chtěla zastavit, užít si to, ale prostě je to 40 týdnů a bastafidli..

ivka: tak ono určitě, když musíš polehávat, tak se hodně přeležíš, děti víc tlačej, a tak. Je to škoda, že se nemůžeš moc hejbat, ale držím palce, ať jsi trpělivá a vydržíš, s dětma určitě pak bude hejbání dost a dost 😉

jirule33
31. říj 2008

Ahojte 🙂

Tak já jsem měla dnes hroznou noc ☹ Bolely mě kyčle, lítala jsem na záchod, v krku se mi udělal knedlík a nemohla jsem dýchat, z nosu mi tekla červená, byla jsem prostě každou chvíli vzhůru.Do toho mi jedna princezna občas šťouchne snad do střev a dost to zabolí 😠 Tak snad bude zase líp 😉

jirule33
31. říj 2008

jo a přes pupík už mám 117cm 🙂 no a další strie ☹ mažu to teď bepantenem, sice mi smrdí, ale zdá se mi to lepší než ten krém co jsem měla před tím.

downhamka
31. říj 2008

jeee jirule pupik 117cm, to je skoro vetsi nez ja sama 😀 , tak to jsem na ten muj teda zvedava.
Beda ja bych asi byla moc zvedava, jaka miminka cekam, myslim pohlavi, uz se na to tresu ted! 😉 Ty budes dost krasne prekvapena a to nadvakrat 😉
Tak hlavne at je vsechno v poradku a i kdyz to sem tam zaboli stoji ty mesice za to.
Holky ani nevite jak jsem rada, ze mam ten prvni trimestr za sebou. Tak spatne mi nikdy v zivote nebylo 😠 Tak doufam, ze ted uz se budu jen radovat, i kdyz sem tam strachovat, hlavne na utz. 😉

beda
31. říj 2008

Jirul:já lezu ven denně,z malou musím,aby byla na čerstvém vzdoušku,jdeme na procházku k našim,pak večer kolem 5 domu a na nákup,je to makačka,ale dá se to!
Já mám přes pupek už 120,jsem malá jak dawn,měřím 160cm a jsem jak míša kulička,ale každy mi říká,že to mám jenom v bříšku,že u Lucie jsem vypadala na dvojčata,ted vubec,najednu stranu jsem ráda,ana druhou dougám,že je vše o.k,jsem zvědavá kolik jsem přibrala.
Jirul,takovou noc nezávidím ,ale bolestí kyčlů znám,červaná mi taky tekla,ale je to tak 3 měsíce a samo to přestalo!Strii mám na rozdávání,zůstaly mi už po Lucince!

jirule33
31. říj 2008

Bedo, já jsem strie měla i u Martina a dost, pak časem vybledly, ale teď se mi dělají nové, přeci jen je bříško ještě větší.No co naděláme, že?
Já mám 170cm, a taky to mám hodně v břichu, naštěstí.Určitě je dobře že se hýbeš, pokud můžeš 😀 Já třeba včera vůbec nevylezla z domu.No dnes jsem šla k nám do obchodu, protože mě vytočil manžel 😀 Chtěla jsem aby mi koupil koření do perníčků /budu je píct Martinovi do školky=bude mít za chvilku svátek/ a směs pod svíčkovou na nudličky, dávám ji do polívky místo zeleniny.No donesl čtverečky 😠 ale ty jsou spíš opravdu pod maso a koření že nemaj.Tak jsem si donesla oboje ke své spokojenosti.Jsou to takové maličkosti, ale jak to není tak jak chci tak hned vylítnu, no nemá to se mnou jednoduchý 🙂
Downhamko, neboj bříško budeš mít taky pořádné 🙂 Já když asi ve 20tt viděla fotku tady na koníkovi, byla to mamča co čekala dvojky asi v 35tt tak jsem šla smíchy do kolen /promiňte/ jako že takový břicho jestli teda budu mít 😀 no a je to tady a do 35tt mám ještě čas.
Jo a pohlaví mi taky řekli na ultr. ve 20tt.Já jsem myslela, že budeme mít páreček nebo dva kluky, tak to bylo pořádný překvápko 😉

beda
31. říj 2008

Jirul:když mluvíš o těch perníčkách,jak to budete dělat z cukrovím?já bych si moc ráda něco upekla,ale nevím kdy,ted je ještě brzo na linecky atd,leda jen ty perníčky.Máš nějaký rychlý a dobrý receptík?že bychom začli pect z Lucii?
No já vždy kdž vidím pupíky maminek z dvojkama,nechce se mi tomu věřit§A halvně když sem ho viděla poprvé,bylo strašně špičaté....říkala jsem si že doufám že takové mít nebudu a ejhle,pupík mám vystouplej,ne teda uplně,ale je určo víc než u prvního těhu!no a to ještě není konec!jsem zvědavá jak budu vypadat ke konci!

jirule33
31. říj 2008

Já mám recept z mmb, jen nevím už kterej jsem loni pekla, je jich tam děsně moc.Peču ty co jsou ihned měkké, Martin chodí do Sluníček /mají pojmenovaná oddělení ve školce/ tak budeme píct sluníčka, koupila jsem i barvičky a zdobení.Chci to udělat už tento víkend ať to má raději nachystané, kdyby něco 🙂
Cukroví péct nebudu, říkala jsem manželovi že objednám a nechtěl, že řekne své mamce ať nám trochu dá, tak jsem řekla i já te svojí a budeme mít směsku 😀 Koupila jsem nějaká másla a ořechy, že jim dáme ať nejsou škodní 😉
Mimochodem včera mi má mamka oznámila, že asi 26.11 poletí na dovču do Egypta 😕 😕 😕 A to už letos byla na Slovensku a v Chorvatsku 😕 Prostě správná babička, co? Až ji budu potřebovat tak bude někde v pr...teda docela mě dostala, ale neřekla jsem ani Ň, když to tak cítí tak ať si jede 😠

jirule33
31. říj 2008

jj ty perníčky budu péct/jmenují se / Jak se povedly perníčky zaručeně měkké, je tam, že si to oblíbilo 150návštěvníků, tak snad se povedou i nám 😀

skarbek
31. říj 2008

down: my věděli pohlaví v 16.tt,byla jsem na 3D,kluci se předvadli v celé kráse 😀 a taky se dají líp poznat než holky,teda údajně... 😅

jirul,beda: taky zvažuju pečení cukroví či objednat,perničky teda 100 pro jo u mamči,ale ostatní nevím,jak zvládnu s klukama... 😕 mám ráda tu předvánoční atmosféru a vůni cukroví,ale asi to bude šrumec to všecko zvládnout... 😒 jirul,ty máš teda vážně akční mamku,kolik jí je?

jaanja
31. říj 2008

jirule: tak to nezávidím, tu noc, nepomáhá dát si polštáře mezi kolena? ☹

S pečením váhám, moje specialita jsou vanilkové rohlíčky, ty bych mohla ještě stihnout, aspoň se uleží. Jinak babičky už nahlásily, že napečou 🙂 Ale já stejně nevím, jak ty letošní Vánoce budeme vnímat, asi budeme lehce mimo 😉

Mě chytlo děsné svědění břicha, včera večer jsem si tam objevila takovou vyrážku, víc na jedné straně, tak jsem byla dost vyplašená, do ráno to trošku zmizlo, ale stejně jsem z toho neklidná a parádně mě svědí celé břicho. Už jsem jednou v létě měla kopřivku, ale ta vypadala jinak a přes noc to úplně zmizelo, na vině byl asi silný džus. Tentokrát jsem myslím nic agresivního k jídlu neměla. No, doufám, že je to ta těhotenská, nevím, jestli s tím mám běžet ke kožní nebo to vydržet..

Pupík si budu muset změřit 😀

Tak mějte klidnou noc, budu na vás při svých výletech na wc myslet 😉

simonac
31. říj 2008

jaanja - jen jsem ted nakukla a vidím, že tě svědí břicho - mě svědilo šíleně a udělaly se mi na něm vyrážky - to už jsem ležela v nemocnici, nikdo nevěděl co to je, dali mi tekutý pudr a bylo to, ale po dvou velkých vyrážkách mám fleky do těd ☹

jirule33
31. říj 2008

Skarbek: no tak moc akční by být nemusela 😠 Je jí 58let, jet na dovču 3x do roka 😕 a navíc se ji narodí další vnoučata a ona klidně odjede, přitom ví, že budem potřebovat pomoc, manža děla na směny tj.noční+so+ne a kde bude Martin když já budu s děckama v porodnici?
Nakonec se to nějak udělá, já vím, máme ještě tchýni taky je v důchodu, ale od vlastní mamky mi to prostě přijde dost divné 😕

Jaanjo, polštáře pomáhají aspoň trochu, dnes to snad bude lepší 😉 Jinak jsem taky zvědavá " Jak přežijeme vánoce",vím, že když se narodil Martin, tak byly zrovna povodně v Čechách a šlo to zcela mimo mě 😕 Ale dnes jsem hlídala asi hoďku neteřinku, no ta byla tak neskutečně hodná, akorát už se mi špatně chová, nějak mi to mé břicho překáželo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru