Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

fiallinka
19. lis 2008

beda: odkud jsi?

fanys
19. lis 2008

ahoj holky 😅

bedo myslím na tebe a na pátek čím dál víc
jirulle a jaanjo............................................?????? 🤐
z359..zdravím,dnes sem si vyřídila předoperačku,mne by celkem nevadilo kdyby si mne v porodnici nechali,ale vzhledem k tomu že mi primář pediatrie vyhrožuje že dřív než budou míti detičky 2700g mne nepustí s nima doma,tak realne hrozí že tam strávím vánoce,a to jsem tam loni sloužila noční-jako bezdetná osoba,tak letos tam skejsnu na měs.i s mimiskama 😢 a to se mi fakt nelíbí,.................i když v zájmu dvojčat to holt smůla musím přežít.
ale mi to přijde na hlavu když nedávno známa rodila v jiné pražskeé porodnici a rodila v 34.t.t a dvojky meli při propuštení 2200 a 2300 g.jak říkám co mudr.to názor a postup.
hezky odpočívej a užívej si mateřský dovolený.....ono to už dlouho trvat nebude 😅

jinak zdravím zasloužilé mamky a nové tehule

jirule33
19. lis 2008

Ahojte 🙂

Fanys jsem pořád tu a čtu vás, jen jsem neměla co říct.Noc opět hrůza a to mám jen rýmu, jak asi musí být vám když berete antb. ☹

Bedo a Fanys na pátek držím palce 😉 A´t dopadnete co nejlíp. Budete nějak v kontaktu? Abysme věděli co je s vámi?Nebo se tu sejdem až s mimčama?

adrosek
19. lis 2008

Ahojík holky

juliet
19. lis 2008

Fialinko, kolotoč začli vnímat tak v 2 měsíci (nepohyblivé hračky ještě teď moc neberou, musíme s nimi třepat my), sem tam úsměv tak do 3 a od toho 3 už se usmívají často, hlavně když na ně vyplazuju jazyk 😵 a oni už to zkoušejí taky, to je sranda ... a teď už se pomalu začínají smát nahlas, to je super.

adrosek
19. lis 2008

-holky koupili ste si na začátku těhotenství aj nějakou knížku co?Prodávají se aj o dvojčatech

beda
19. lis 2008

Fial:já jsem z Vizovic,což je zhruba na půly cesty do Zlína ze Vsetína.Máem to k sobě blízko,docela.
Fanys,jako personlu s etě zeptám co se stane,když dr.mi min,týden dala an podepsání a vyplnění papír,na hospitalizaci,co se stane když ho enpodepíšu?Já fakt chci uškemrat,alespon být doma do toho 1.12.Uvidíme

beda
19. lis 2008

Jirul.no dobrá otázka,klidně pošlu nějé stale,zatím nerodíci těhulce či mamce číslo na mobil a pak se mi ozve a dá sem vědet?!

jirule33
19. lis 2008

Bedo jsem pro 🙂 jako pro dát na sebe kontakt, ale já se hlásit nemůžu, mám to taky za pár 😀 a připojení na net v nemocnici mít nebudu.Tak najde se nějaká dobrovolnice? A posel dobrých zpráv?

fiallinka
19. lis 2008

beda: no to jsme skoro sousedky 😉

beda
19. lis 2008

jojo Fial,skoro sousedky.Ty jsi přímo ze Vsetína?
Jojo jirul,tak kdo se hlásí,jako dobrovolní a posel narozených miminek?

murecka
20. lis 2008

Ahoj holky,
jestli chcete, pošlete ty telefonní čísla mě, já určitě rodit nebudu 😀 a počítač máme zapnutej celej den, tak snad mě holky vždycky na chvilku pustí, abych sem ty radostné zprávičky hodila.
Ty moje holky mají snad nějakej růstovej spurt nebo co, vstávaly v noci co 2,5 - 3 hodiny a pily tak nějak podivně. A samozřejmě potichu nebyly ☹. No nic, jdu to dospat.

daiquiri
20. lis 2008

Fial,Pavlik se smal brzo,uz asi ve 2.mesici,z kolotoce je uplne odvazanej,fascinovane na nej kouka asi od 2 a pul,do hracek mlati a kope od tretiho.Barca se zacla smat az ve tretim,na kolotoc reaguje asi tak stejne.Pavlik je napred.Jo a taky je protiva,kdyz je vzhuru,tak taky pobrekava,pojekava,takze ho musim chovat nebo si ho vsimat.
Fanys,ja rodila v Praze v Krci a deti nam pustili kdyz mela Barca presne 2 kg.

beda
20. lis 2008

Ahojík.Murecko díky,už jsem ti psala SZ a poslala mi číslo i Marrha,takže to mám pojištěný ze dvou stran,takže dám vědět!
Jinak v noci jsme se vůbec nevyspala,kolem 2 jsem stávala na záchod a tak strašně mne píchlo v podbříšku,že jsem málem budila manžu,pač jsem měla strach že se mimiskum něco stalo.No snad jsou v poho,hýbou se.Jinak tato bolest se střídá z prava do leva a opačně,ale myslím,že to je jak když běžíte a už nemůžete.Tak nevím,no!uvidíme zítra,budu muset jet vláčkem,nemáme přezuté gumy a zítra má být hnusně!
tak pa

jirule33
20. lis 2008

Murečko, ode mě máš taky IP, kdyby teda náhodou 😀 a děkuju

ipuska
20. lis 2008

Ahoj holky, mám jen takový dotaz, byla jsem v 6+3tt na utz a viděl jen jedno srdíčko. Jak se řeší situace, když by se jeden plod přestal vyvíjet. Mám z toho takový strach.....

ipuska
20. lis 2008

Děkuju

jirule33
20. lis 2008

Bedo, taky ještě nemáme přezuto 😉 pořád je tam plno lidí, tak snad dnes to vyjde, uvidíme.Zítra jsem objednaná ke kadeřnici na stříhání tak chci jet autem 😉 A musím na pojišťovnu, vyřešit pojistky životku i důchodové, přispíval mi podnik nějakých 700Kč měsíčně a to fakt na mateřské nedám 😠 Tak důchodovou pokrátím a životku zruším, mám ještě jednu a tyhle dlouhodobé investice se stejně nevyplatí- teda neplánuju ještě umřít 😀

jirule33
20. lis 2008

ipusko, třeba ještě naskočí 😉 určitě máš přijít na kontrolku za týden, nebo tak nějak? A kdyby se náhodou neobjevilo, já myslím, že to v tak raném těhu neřeší, plod odejde sám nebo se vstřebá, ale neboj uvidíš za týden 😉

daiquiri
20. lis 2008

Ipuska, přesně jak píše Jirule, prostě ten jeden plod se vstřebá, nijak se to neřeší. Stalo se to tady Chiwu, která zakládala tuhle diskusi. Občas se to stává, je to syndrom mizejícího dvojčete.

ipuska
20. lis 2008

Děkuju moc, jdu na kontrolu zítra a budu přesně 8tt. Doktor mi řekl, že ten plod může být otočený....no uvidíme

jirule33
20. lis 2008

Tak pak písni, držím palce, určitě to dobře dopadne 😉

Murečko, děkuju za sms, číslo uloženo 😉

dada134
20. lis 2008

Ahoj holky,tak jsem klidnější,uvidíme,jaký bude rozdíl za týden a co na to dr.Jen se chci zeptat,nevíte náhodou kolik asi v těchto týdech přibývají miminka na váze?Zatím jsem to nikde nenašla.
Včera jsem psala do babyexpert,jestli neví přesnější datum dodání nové kolekce herqulesa,tak prý v únoru a poslali mi barvy nové kolekce,která se nám moc nelíbí zvlášť pro páreček,tato se nám líbíila daleko víc,ale prý možná po prodejnách posbírají olive-orange do kupy,tak uvidíme.

beda
20. lis 2008

Murečko,tvoje číselko uloženo,díky moc,dám vědět!

beda
20. lis 2008

Ted mi pslaa jedna známá,že se u nich před týdnem narodily dvojky,holčiny a ta jedna umřela,prý to byl 35tt a měly každá 1,80,tož bojím bojim čím dál víc.....!ještě neodepsala co se jim stalo,tož uvidíme.
Zrovna z Lucii pečem,máme už rohlíčky,linecké a pernníky a ještě tam mám udělané těsto na sádl,kuličky a tot vše...tak snad se pak sní...!

jirule33
20. lis 2008

teda Bedo ty jsi šikula 😉 Já pekla s Martinem jen perníčky, nesl je do školky když měl svátek a jen se po nich zaprášilo, jak ve školce tak doma 😉
Ale jinak počkám co upečou babičky, ono to Martina ani moc nebavilo,pomáhal mi jen chvilku jak s vykrajováním tak i se zdobením, pořád by jen seděl u PC nebo u telky.Snažím se mu vymýšlet program , ale když už je tak brzy venku tma tak je to těžký.
Jsem ráda, že zvládnu o víkendu upíct nějakou buchtu nebo zákusek a uvařit 🙂

S miminkama je to hrozný ☹ Kolegovi z práce se narodila vnučka ve 34tt /vyvolávali porod kvůli zdraví maminky/ malá měla 2,3kg nebo tak nějak a měla teda taky na mále ☹ Infekce, prasklá plíce, selhání ledvin,srdeční zástava ani už nevím co všechno.Je to hrozný, ale některý mimča to zvládnou v pohodě a někdo má problémy.
Musíme věřit, že ty naše budou v pohodě 😉 😉 😉

smilers
20. lis 2008

Zdravim po dlouhe dobe,jak se vede?co noveho? Jak jsem v nemocnici,tak nestacim datlovat😀

skarbek
20. lis 2008

marha: já ty reference na Ov taky slyšela,bohužel až po vlastní zkušenosti... rok jsme tam marnili čas ☹ i když dlouho se tvářili solidně,ale pak jsme přišli na to,že otěhotnění tam je spíše náhodné(skončilo missedem ☹ v 8tt ) a že hlavně je to ždímačka peněz! To je asi jejich krédo,bohužel! Představ si,že mi tam dr.nabízel (s mým nálezem na vejcovodech absurdní) IUI,s tím že pokud budou 4 neúspěšné vyšetří mi vejcovody... To byl teda úlet! 😠 tak mě zajímalo jestli nejsi taky jejich klientka.Přechod do Unica v Brně nemůžem vynachválit!!! Precizní,příjemní,důslední...no prostě ballada! 😵 A rodila jsi v Porubě?

fanys: mě s klukama pustili,když měl ten menší přes 2kg(2130g),nechápu že vás tam budou tak dlouho držet 😕 ,vždyť i týden budeš mít solidní,takže i ty váhy budou dobré... žeby si kryli záda páni doktoři...???

beda,jirul: dobrovolnic máte už habakuk,jinak bych se hlásila 😉 a držím palec,bedo,ať to tam zmákneš ve špitále...ono není někdy špatné být pod kontrolou... 😉 a tu tvoji známou nechápu,ona snad neví,že to máš za pár,proč ti píše takové věci! ☹ trošku bezohledné!!!

daiq+fial: holky to vám ratolesti přes den moc nepospí,mojí kluci spí po každém kojení,ale možná je to z únavy z toho cvičení 😅 s hračkama taky nejsou ještě moc kámoši,nezajímá je to,ale jazyk vyplazujou pěkně a smějou se taky... jen nevím,zda to je cíleně nebo ne... 😅

skarbek
20. lis 2008

smil:čáááááu,ty jo ty už jsi 32tt?! 😵 😵 já už v té době skoro rodila s dvojkama a ty ještě držíš pokupě!!!Obdivuju! 😉 a jakpak tě opečovávají ve špítale? Doufám,že si tě tam hýčkají!!! Musíš být naprosto unikátní úkaz! A jak se daří holčičkám nebo i chlapečkovi...? 🙂 A ty se cítíš jak? Je fajn,že si sem mrkla...

juliet
20. lis 2008

Beda, Nelinka měla při narození 1,9 kg a když už zvládali pít a ona měla přes 2 kg, tak nás pustili. A vím i ostatní holky, kterých měly děti nízkou porodní váhu, že je pouštěli po těch 2 kg. Navíc, když budou mít takový nával, že budou maminy po 3, tak uvidíš, jak pošupajdíš domů 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru