Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
11. dub 2009

lenule: zaujal mě ten fenyklovej čaj, taky jsem ho chtěla dávat, ale nevěděla jsem kolik. A použít se dá jakýkoliv fenyklový čaj nebo je nějaký speciál pro děti? Ten baby calm právě obsahuje fenyklovej olej, tak jsem se radovala..

jirule33
11. dub 2009

jannjo a jak to děláš s mlíkem když jedí různě? Uděláš 200ml a pak co nedopijí vyleješ?My jsme pořád jen na mm takže když jim ohřeju 150ml a nevypijí to tak vylívám, podruhé neohřívám.Právě proto se divím že Lucka má takovej problém se vyprázdnit, co bude až najedem na mrkev ????

já měla dnes holky oblečené takto: body s dlouhým rukávem, ponožky, tenké tepláčky a čepičku, přeci jen foukalo, ničím nepřikryté jen v pootevřených vložných taškách do pasu

jirule33
11. dub 2009

Jannjo na jak dloho vám ty kapky vydrží??? že bych je koupila tady...možná no uvidím, u nás teda dotace nehrozí 😀 já dneska koupila NUTROLIN B tak jí ho začnu zase dávat, ale umění je dostat to do ní pořád to plive potvůrka 😠

holky přihodte nějaké fotečky ať se můžu pokochat 🙂

jaanja
11. dub 2009

jirule: já mlíko nerada vylévám, dá to čímdálvíc práce a času ze sebe něco dostat.. mám odpozorované, jak tak asi jedí ráno, po vycházce, večer, a tak začínáme obvykle na 120ml, a pak "přidáváme". Je to teda na palici, furt lítat do ledničky a ohřívat nové 😎 taky jsem si teď všimla, že jsou háklivé na teplotu mlíka - když se s tím loudají, a vystydne to, tak to už jen tak žmoulají, a jak se to přihřeje, tak to vyžahnou... jenže mám blbej pocit z toho, že se to mlíko/nutrilon ohřívá 2x... nevíte, jak to je? Jestli je to hodně špatně, nebo se to dá?

Tééda, tak to já holky balím, dnes jsem dala na body a dupky ještě nahoru mikinku, čepičku a nohy zabalila do tenké zavinovačky.. musíme ubrat 😀

Ty probiotické kapky jsou myslím tak na necelé 2 týdny, doporučují myslím brát to 3 týdny.

Na fotkách Olda teď zapracoval, bohužel je nestíhám dávat sem.. no, aspoň, že stíhám fotit 😀 . Máme i někde to foto, jak krmíme, musím ho uhnat, aby to taky přidal na web. Poslední fota jsou na http://www.oldino.cz/samalindy_4/index.htm a http://www.oldino.cz/samalindy_5/index.htm

koira
11. dub 2009

Ahoj holky muzu se k vam? vetrit..Ja teda nemam a asi ani necekam dvojcatka ale chtela jsem se zeptat jestli gestacni vacek v necelym 5tt meri 3mm..myslite ze je to dost alo?diky moc a jeste kolik ste meli hcg?ja mam v 5tt 4000...zda se mi to celkem dost co myslite..dekuji moc

jaanja
11. dub 2009

jirule: mrkla jsem k vám na fota, krásný, veselý, brácha se pěkně stará, na vítání občánků jste byly fešandy 🙂

koira: to ti vůbec neporadím, snad někdo jiný, svoji hodnotu hcg na začátku těhotenství vůbec neznám.. Ať ti to dobře dopadne!!!

koira
11. dub 2009

diky..snad..uz se snazime celkem dlouho...a dr me trohu znepokojila ze na utz byla jen 3mm tecka ☹

jecidlo
12. dub 2009

Ahojte holky, jsem tu dneska poprve, na zacatku unora se mi narodila dvojcatka, Maruska a Matysek ve 30+0tt, PV 1510g a 1420g, ted je nam 9 tydnu, takze jeste tyden do terminu porodu🙂 Maruska uz bude mit 3kg Matysek asi o 200g zaostava.
S cim bych ale potrebovala poradit. Kdyz jsme byli v nemocnici tak jsem mela mlika, ze bych ukrmila 4 deti a to uz pili 60 -80ml, jenze tam se prebytek bud vyllival nebo ho nakonec dostaly aspon jine deti, ted co jsme doma, tak toho mllika uz nemam tolik a posledni tyden mam fakt krizi, kdy jsem schopna vyprodukovat jen 100-180 ml. Takze jsme z plneho kojeni presli na kojeni + dokrm ze zasob mlika co mam v mrazaku, ale tech neni moc.
Ti moji jedlici, hlavne Maruska vypije i 120ml Matysek tak 80-90. Mame 7 krmeni za den.
Jak dlouho jste holky vydrzely plne kojit vy?
A vy ktere castecne kojite a castecne dokrmujete, jedete system, ze kojite a pak dokrmite UM?Nebo odsavate a mate treab 4 davky MM a zbytek UM?
nejake fakt zarucene rady jak to mliko podporit?Docela tezce nesu, ze je nebudu plne kojit a jeste vetsi strach mam, ze o mliko prijdu uplne, ale je to s nima docela zahul, ale to asi kazda vite🙂)
Jinak je musim pochvlait, ze mi krasne dodrzuji papaci intervaly, Maruska by vydrzela i dyl, ale budim ji abych je krmila zaroven. S kakanim vaznejsi problem nemame i kdyz obcas davam Sabika, hlavne Matyskovi.
Moc dekuji za odpovedi

jaanja
12. dub 2009

jecidlo: tak to gratulujeme, že prospíváte po všech stránkách 🙂 😎 A tolik toho Maruška vypije? To jedí naše holky v 5ti měsících 😉 Nekojila jsem, byla jen pokusy, děti se nechytaly, pak už jsem neměla sílu to často zkoušet. Takže odstřikuju, ze začátku jsme měli většinu krmení mm, teď spíš víc um. Mlíko schovávám v ledničce a snažím se to střídat. To znamená - jednou krmím mm, podruhé um. Když jim je mm málo, dokrmím ještě um.
Pro zvýšení laktace asi klasika - hodně pít, kojící čaje, melta, zakysané nápoje, homeopatika, a pokud bys stíhala 😉 tak ještě mezi krmením odstřikovat - nejvíce mlíka by se mělo tvořit v noci.

Dneska jsem se poprvé od porodu vyspala 6,5 hod v kuse! Holky chrněly až do 5hod ráno, já si ani nedávala budíka na odsávání (obvykle na 2:30) s tím, že se určitě vzbudí okolo 3hod. No a nakonec jsem v 5 nakmila, pak odsála, a rovnou hupla do nového dne, je to docela příjemné, když už se rozednívá.. Nějak holky ctí víkendy a nebudí se extra brzy, zvláštní.. dneska má navíc tatínek narozeniny, tak proto asi to dlouhé chrupání 😀

murecka
12. dub 2009

Ahojky holky,
všechny vás moc zdravím, čtu vás co to dá, ale nemám kdy sem psát ☹ . Venku je nádherně, tak toho využíváme a jsme každou volnou chvilku venku.

Jecidlo: moc gratuluju k mimískům. Písla jsem ti do IP.

Skarbek: marně čekám, že se tady objevíš 🙂 . Jak žijete a jak rostete? Co už všechno umíte? Naše holky se milostivě točí na bříško a snaží se v lehátkách zvedat do sedu. Eliška taky objevila, že takovej palec na noze je v puse děsně dobrej. Aduš by si asi taky dala, ale ještě jí to nejde. Zatím se mi pořád ještě daří kojit, v poledne už dáváme mrkvičku s bramborem - holky to baští, jako by nic jinýho neznaly 😀. Doufám, že jsem to zakřikla a budou mi to dneska plivat. Dávali jste v půl roce už nějakou kašu na večeřu? My zatím ne, ale asi začnu, mám pocit, že večer si už toho tolik nevytáhnou, i když spí docela pěkně.

Jinak vám všem přeju hezký Velikonoce a ať je ve zdraví přežijeme 😀.

jirule33
12. dub 2009

Jaanjo na 2týdny pro obě holky? víš ptám se, že bych je dala jen Lucince, Pavča je v tomto směru naprosto bez problémů

koiro, já měla HCG 12den po ET kolem 550j pak už nevím a to byl asi 4týden, jenže ono to stoupá prý obden a každému jinak, se mnou byla holčina stejně, měla hcg 890j a má jednu holčičku 😕

ječidlo, moooc gratuluju, ať jsou bobánci zdraví!!! krásně papkají 🙂 já jsem od začátku dokrmovala a pak už jen odsávala, plně jsou na mm asi od 2,5 měsíce nebo tak nějak, ale jedem přes flašku 😝 taky mě to zpočátku žralo že nekojím, brala jsem to jako samozdřejmost, no nepodařilo se, tak alespoň teď se snažím, ale hrozně to žere čas 😒

pokud měly mm a um dělala jsem to jako Jaanja, jednou to pak prostřídat, v lednici vydrží 24h, zpočátku jsem to sbírala po 20ml než bylo na dávku 🙂 , na zvýšení laktace: asi hodně pít...cokoli, já myslím že ty kojo čaje zase takový efekt nemají, mě chutnají tak je piju...hodně mi myslím pomohli homeopatika ricinus comunis? nebo tak nějak, musela bych mrknout, to opravdu zabíralo a taky odsávat co nejvíc v noci...když všichni chrupkají ☹

jirule33
12. dub 2009

jaanjo,děkuji za pochvalu, vaše holky jsou taky nádherný, jedna je hrozně podobná na přítele, že?moc pěkné fotky

s tím ohříváním mlíka teda nevím, já když nechtějí jíst tak to chvilku nechám v ohřívačce a když si nevezmou ani pak tak vylívám 😠 mám bobana z nějaký koliky, to mi za to nestojí přeci jen je to mlíko

murečko tak vy už papkáte mrkvičku? to jsem zvědavá na ty naše princezny, jestli jim to pojede líp než mlíko, byla bych moc ráda!!!

jaanja
12. dub 2009

jirule: jóoo, myslíš, že je po Oldovi? 🙂 já si taky myslím, že Zuzka je po tátovi a Julinka spíš po mně.. podle fotek každý soudí, že jsou trošku rozdílné, ale v reálu pak nevědí 😉 Já teda ze začátku taky nevěděla, už jsem si připadala blbě, že je nerozeznám, ale teď už je to dobré..
Ty kapky nevím, abych nekecala, prolistuju svoje záznamy. Zrovna v Mladé frontě někdo psal, jak je možné, že jsou u nás tak drahé.. 😒
Já to mlíko neuchovávám do dalšího krmení, jen ho trošku přihřeju, a když nevypijí, tak také vylívám..

murečko: tak to je super, že to jedí, čekám na ty příkrmy trošku s obavou.. a to vám dr. doporučil nebo jste začali sami? A jak to připravuješ? Uvaříš brambory a mrkev a rozšťoucháš nebo rozmixuješ? A kolik tak snědí? Množství jako je přesnídávka? A každý den snědí to stejné? když jsem viděla ceny těch zeleninových přesnídávek, tak prostě budu raději "vařit", mrkev s bramborem bych mohla zvládnout ;)

murecka
12. dub 2009

jaanji, navrhla nám to doktorka v rizikové poradně, že už to můžeme zkusit - chodíme tam, protože jsme hraničně donošení (nebo nedonošení 🙂 ). Rozvařím mrkev s bramborem v kojenecké vodě a pak to propasíruju přes ceďák. Radši bych to mixovala, ale nemám klasickej mixér a tím tyčovým to malý množství nějak nejde - zůstávají mi tam větší kousky. Dávám zatím každé asi tak kolem 50-60ml a pak dokojím. Asi by zvládly i víc, ale říkám si, že i tak je to nápor na střívka, tak počkám, až si trochu zvyknou a pak přidám. Doktorka říkala, že mám zůstat tak zhruba týden na té mrkvi s bramborem a pak můžu zkoušet dál. Tak pak přidám asi brokolici. Pak už stačí vyzkoušet novinku třeba jen 3 dny. Do těch kupovaných skleniček se mi moc nechce, cena je strašná a bojím se, že by jim pak nechutnalo to domácí (odstrašující případ mého synovce).

jaanja
13. dub 2009

murecka: taky mám jen tyčovej mixér, ale ten cedák je dobrej nápad.. a máte dobré, že chodíte do rizikové poradny, náš dětský doktor to vždycky vezme všechno tak rychle 😒 tak pak napiš, jaké další chutě jste zkoušeli 🙂

lenule76
14. dub 2009

ahojky všem 🙂
jaanja: oni posilaji ty kapicky v bublinkove obalce, takl tam nejaka izolace je...a ja doufam, ze to klapne, stejne vozi zasilky pres noc a to neni takove vedro, tak se budu modlit... jinak asi 3 dny zpetne Robinek strasne place, mam podezreni, ze ho zase boli brisko ... a ze je to zase z te beby senzitiv. nemyslim si, ze by mu tohle mohli udelat probioticke kapky. tomu proste neverim.jinak davame sabika.
kluky do kocarku davame v tom v cem jsou doma, tzn. dupacky popr. overal, ponozky, kdyz je trochu chladneji (coz ted neni) tak plus mikinku slabsi nebo silnejsi. a cepicku davame vzdy, slabsi, ne nejakou extra teplou. v kocarku mame vklozene tasky, ktere jsou na zapinani na zip, kluky prikryji slabou dekou. pokud je chladneji tak jim dam takove polstarky, patri do postylek, ale nemuzou je mit tak jsem je vyuzila jinak a to je presne pasuje 🙂
jinak co se tyka fenykloveho caje, pouzivam sackovy od megafytu, necham cca 10 minut louhovat a davam pred kazdym krmenim cca 4-5 ml. coz je cca jedna cajova lzicka.

co rikali maminky od dvojek tak probioticke kapicky vydrzi cca 10-12 dni asi pro obe miminka. my je zatim davame jen robinkovi. dnes je bude mit po 6, ale to dr rikat nebudu. radeji si ani nepredstavuji jak by plakal kdyby je nebral. ted place cca 20 minut, a pak usne. trapi ho prdiky, takze nekdy place v intervalech. chtela bych se domluvit s dr, ze bychom presli na Nutrilon Comfort, ktery je proti kolikam a zacpam, mam takovy dojem, ze kluci maji posledni dobou problem se vykakat, pouzivame trubicku, a pomaham jim tak, ze jim tlacim kolinka na brisko a kluci se pekne vyprdikuji a vykakaji. maji i stolicku samovolne, jen mi prijde, ze hodne tlaci, kdyz jsou zabaleni, a lezi a vysledek je nic, a oni jsou z toho mrzuti a uknourani.

jecidlo: gratuluji dodatecne k dvojcatkum, bohuzel ja ti s kojenim neporadim, nekojila jsem, mleko se mi nespustilo. hlavne si s tim vubec nedelej hlavu. vim o cem mluvim, byla jsem na tom psychicky dost spatne, vycitala jsem si to, ze je to moje vina. pak postupem casu jsaem zjistila, ze to tak neni, ze jsou dulezitejsi veci nez se trapit tim proc nekojim. jinak nam v nemocnici doporucovali, kojici caje, homeopatika, celkove pit neslzene a nebublinkovate mineralky, 3-4litry denne, brat vitaminy napr. mamavit apod. holciny na dvojcatech.cz mi psali ze treba jedne se osvedcilo mit na jednom prsu jendno mimi a na druhem odsavacku a odsavat, samo ze elektrickou, ale tu dnes ne kazdy ma. jinak v nemocnici papali cca 45 ml, a ted jedou 90 ml, ale prijde mi, ze bychom mohli trochu zvednout mnozstvi, ale pozeptam se dneska v poradne dr.

koukala jsem na fotecky, nadherné !!!! ja se moc tesim, az ti nasi kluci budou trochu starsi a take by nas mohli prestat trapit ty bolesti briska. boli me to s nimi. vcera tchyne sla vozit, a jeli jsme s manzelem do chebu shanet savicky, protoze opakovanou sterilizaci se poskodil material, a savicka praskla, me to vubec nenapadlo, ze by se to mohlo stat a tak jsem doma nemela nahradni. vylet nam pomohl, jen kdyz jsme vyleji a byli tak cca 2 km od domova, strasne se mi po klucich zacalo styskat a nejradeji bych se obratila a vratila zpet. no pako jsem proste 😝 jinak jsem klukum objednala lahvicky s takovou trubickou uvnitr a to by melo zmirnit plynatost, nadymani a bolest briska, tak uvidime ...netrpelive na ne cekam.

tak se mejte vsichni mooc hezky, uzivejte si krasnych slunecnich dnu. zatim pa pa
zdravi lenka a kluci

smilers
14. dub 2009

Ahojky vsem🙂jak se vsem vede? JInak u nas po dnesku jsme u kikci a nelci podruhe naockovani a nelca poprve ( nelca kecala i pri pichani prvni hexy a u prevenaru uz jecela, si povidala s doktorkou)

Gabi měří 60cm a váží 5760g , Kika měří 60,5cm a váží 6050g, Nela měří 61,5cm a váží 6140g, jeste musime na kalmetizaci, aby nam sestricka prekontrolovala jizvu po tbc
a v kvetnu nas ceka dalsi ockovani a zaroven odber KO+moc a trombo u kikci, a necham i nelcu kvuli predooperacnimu vysetreni. JInak mame uz zacit se zeleninkou, tak jsem zvedava caj mame pit jen fenyklovej, zadny ovocny a cvicit vojtovku nemusim 😉

safa
14. dub 2009

Ahoj holky, sem moc ráda, že sem našla tuto diskusi. Čekáme dvojčátka, nejdřív to byl docela šok a chvíli mi trvalo kým sem se vzpamatovala, ale teď se pokaždé těším až zase uvidím miminka na monitoru 🙂 Minulý týden sem viděla jak jim bijí srdíčka a byl to nádherný pohled, skoro jsem se panu doktorovi rozbrečela 🙂
Říkal mi, že bych si již měla vybrat porodnici a už se zaregistrovat. Doporučil mi sice porodnici v Podolí, ale ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s porodnicemi v Praze. Která je tak nejlíp vybavená pro příchod dvojčátek (vícerčatek) a zda mají maminky s dvojčaty nějaké "výhody" oproti maminkám s jedním miminem. Jak se chovají sestry, doktory, zda jste měli nadstandardy a pod. Sem prvorodička a mám z porodu docela strach i když mě to čeká až v říjnu 🙂
Mockrát děkuji a přeju hodně krásných dní ....

leninek99
14. dub 2009

safa:
co jsem slyšela tak v Podolí už mají plno

jinak všechny zdravím jsem tu nová a taky čekáme dvojčátka chlapečky 😉

safa
14. dub 2009

Já se zbláznim, v Praze je to docela žalostný ☹ No snad něco seženu ... Gratuluji ke chlapečkům, my ještě nevíme a ani nevíme zda to sou jedno nebo dvojvaječná. Ani doktor to neví, takže se těším na další překvápko 🙂

arwenka
14. dub 2009

Ahoj maminky. Ráda bych se vás zeptala na Vaši zkušenost.
Jsem ve 20.tt s dvouvaječnými dvojčátky a hrozným způsobem mě bolí stydká spona. Když třeba déle sedím a pak mám jít, je to, jako by mi tam někdo vrážel nůž. Nevěděla byste některá ze zkušeností, co od té bolesti trošku uleví?

Moc Vám děkuji 🙂

jecidlo
14. dub 2009

moc dekuju za rady a nazory na to kojeni, ten je prikladam jenom asi 2x denne jinak odstrikavam co dve hodiny aby meli co papat, ale nechci jim rozbijet ten krasny rezim tim, ze bych i je prikladala co dve hodiny, to bych se asi zblaznila, kdyz uvazim, ze 15-20 mint pijou pak odrihavaji, to nevim, kdy bych spala.

Safa, jestli v Podoli maji plno nebo ne nevim, zalezi kdy mas termin. Moznost jak se tam dostat je domluvit se soukrome u nektereho doktora z podoli ale to stoji penize.
My jsme v Podoli rodili i kdyz jsme registrovani nebyli ale u nedonosenecku je to jinak, proste vezmou, kdyz maji na Resu nebo Jipce volno a my meli zrovna stesti. Jak to chodi na normalnim oddeleni stejne nevim, ale budu jim tam na dosmrti vdecna. Jinak vedeni porodu bylo uzasne, rodil nas pan primar Velebil a dr Hron a i pres ten stes ze jdou brzo to bylo vyborne a pece na Resu o miminka taky super. Vzdycky se najde sestra co te vytoci,ale tak to je o llidech, vyhrady jsem mela k ubytovani maminek co byli na tzv pokoji matek a potom k chovani sester uz na oddeleni tesne pred tim nez jsme sli domu, ale stejne pozitiva prevladaji.

z359
14. dub 2009

Nestíhám vás nějak dočíst, taky jsme co nejvíc venku
Gratuluju všem k miminkům, k těm co už jsou na světě i k těm co jsou ještě v bříšku.

Můžete mi někdo poslat více info k těm homeopatikům na kojení? Pořád kojím a dokrmuju 😉

leninek99
14. dub 2009

A ví někdo zda mají volno na Bulovce??

jirule33
14. dub 2009

Zet ,ricinus communis 5ch bere se 5 kuliček a nemá se dotknout ruk, je to taková trubička a z víčka nasypat rovnou do pusy, pod jazyk a nechat rozpustit, tak mi to řekli v lékárně a brát prý 5dní a pak pauza.mě pomohly a stojí nějakých 60kč, tak hodně štěstí. byly to moje první homeopatika 🙂

jaanja
14. dub 2009

jirule: taky si myslím, že jsme ty probiotické kapky měly na cca 10 dní pro obě, občas jsme teda nestíhali dát..

z359: na podporu kojení je communis ricinus, CH9, 5 kuliček ráno a 5 večer, alespoň 20 min před jídlem. Na ukončení laktace je to samé, ale CH15.

Holky, co vás to teprve čeká, a máte rodit v Praze - to je nářez, že už je plno! Ale na kurzu v Klubu dvojčat nám říkali, že rodičku s dvojčaty musí vzít všude!!!! Tak pokud by tam měli aspoň jednu volnou postel, tak by vás vzít měli, až to na vás přijde, i bez registrace.. ale samozřejmě je lepší se někde zaregistrovat. V Liberci žádný speciální servis nebyl, nadstandard jsem si platila jako každý jiný, naopak bych řekla, že byla dost malá podpora ze strany sester ohledně kojení, apod. Rodila jsem zrovna v období, kdy porodnice praskala ve švech, narodily se šestery dvojčata v jednom týdnu, a tak se nestíhalo, a byl dost zmatek 😒

lenule: nase holky taky dlouho plakaly, před jídlem, po jídle, byla jsem z toho děsně nešťastná, teď se to zlepšilo.. takže vydrž. Dobré je taky dát je na bříško, to se taky docela vyprdí a odříhnou si. My jsme se teď vrátily k Nutrilonu Comfort, míchám 2x denně s Nutrilonem 1, a už je to zase lepší, bereme i Baby Calm. Jednu dobu jsme pily jenom Comfort, a pomohlo to. Savicek mame vicero, zatim vydrzely, ale fakt je lepší mít náhradní. Já teda každý výlet po nákupech docela vítám, po dětech se mi sice taky trochu stýská, ale ráda si odfrknu 😀 V podstatě už skoro 5 měsíců žiju jen tady u nás na sídlišti, jezdím furt ty samé trasy, a tak výlet do města potěší..

cipisek007
14. dub 2009

Ahoj holky, dlouho jsem se na vás nebyla podívat 🙂 Nestíhám, znáte to 😀

CHtěla jsem vás všecky pozdravit a optat se. Asi hlavně mamin s odrostlejšíma dvojčátkama. začínáme pomaličku přemýšlet nad golfkama, nemáte některá zkušenosti a rady? Nechvátáme na to, počítáme, že bysme je koupili po prázdninách nebo někdy na přelomu podzimu-zimy. Předem všem moc děkuju za odpovědi 😵

arwenka
14. dub 2009

Tak nic, nemusíte mi odpovídat. Buďte hodně zdravé a Vaše miminka taky. Ahoj

cipisek007
15. dub 2009

arwenko, hnedka se neurážej 🙂
Většinou když ti nikdo neodpoví, tak k tomu nemá co říct a nebo nemá zkušenost. Měla by ses poradit spíš se svým gynekologem 😉

jirule33
15. dub 2009

arwenko, taky nevím, mě nic nebolelo, až ke konci a to už všechno 🙂 já spíš všechno pročtu a pak už zapomenu na co jsem chtěla reagovat, klidně se připomínej 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru