Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lenule76
15. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lenule76
15. dub 2009

ahoj smilers,
gratuluji k nádherným vahám a mírám 🙂 parádne holky rostete. Jinak jsem nejak zapomnela se pochlubit jak jsou na tom nasi kluci .. Robinek má 4200g a 55 cm, Tomášek má 4300g a 55,5 cm.

tak zatim pa pa a vsem jeste jednou krasny den.
lenka

arwenka
15. dub 2009

Holčičky, já jsem to ale vůbec nemyslela zle 🙂 Možná jsem jen čekala, že Vás nic nebolelo a tím pádem mi nic neřeknete, možná jsme netrpělivá proto, že kvůli té pitomé bolesti už nemůžu chvílemi skoro chodit a nedovedu si představit, co bude v osmém měsíci ☹
Svého gynekologa jsem se samo ptala, je mi jasné, že na to žádné léky nejsou, proto jsem šla mezi Vás a zeptala se, zda náhodou některá nemáte zkušenost s nějakou bylinkou nebo něčím jiným 🙂 Nemohu si dovolit zůstat doma, proto dělám vše pro to, abych tu bolest aspoň nějak potlačila....

lenule76
15. dub 2009

arwenko,
v pohode ... 🙂 jen ta bolest odezni, az se mimisci otoci jinak, ja to tak alespon mela. vim, ze jako utecha nic moc, jeste si dost dobre vybavuji tu bolest kdyz jsem se zvedla a chtela jit..no sila to byla, nic prijemneho. tak snad se to u tebe zmeni co nejdrive, budu drzet palecky...

arwenka
15. dub 2009

Len, díky, někdy bych to fakt všecko nechala být a lehla si, ale prostě to nejde....kluci jsou nádherní - jsou jednovaječní? Co porod, je to děs nebo se to dá? 🙂

lenule76
15. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

arwenka
15. dub 2009

Lenicko, to je ale roman! Dekuju Ti za povzbuzeni!!!!!! Ja uz mam jeden porod za sebou a protoze byl bez epi, byl silenej a i kdyz Danecka miluju, ta bolest se uapomenout neda ☹ Rodila jsem 18 hodin v silenejch bolestech - ted, kdyz si predstavim,ze by se to melo opakovat,dela se mi zle. Reknu si o epidural a ani cisari bych se nebrabila, ale zase bych je hned nevidela.....vsecko ma neco, kez by to bylo tentokrat rychle 🙂 Take cekam dvouvajecna dvojcatka, nevim jeste, co to bude, ale 30.4. jdu na 3D a snad mi to tam povedi 🙂
Tve deti jsou opravdu nadherne 🙂

jaanja
15. dub 2009

lenule: no jo, mně taky doktor říkal, že po Nutrilonu 1 bude tužší stolice.. ale měly více mm, takže nás to naštěstí nepotkalo. Ale právě mi dr. doporučil ten Nutrilon Comfort. Teď už začíná mm ubývat, a je pravda, že včera Zuzka už tlačila "pevnější" stoličku, ale pořád jí to docela šlo 😉 Holky na dvojčatech myslím doporučovaly i Hipp šťávičku ze švestek, ale ta se může až od pozdějších měsíců..
Já moc radit ohledně výživy nedovedu, taky si pořád říkám, že bychom měly vyzkoušet i něco jiného, myslela jsem právě na tu Bebu sensitiv, ale nedokážu se k tomu rozhoupat, aby to nějak neublížilo. Nám ten Nutrilon Comfort určitě pomohl se vyprázdňovat.. až tak, že holky kakaly hodně často, a byly pak opruzené.. teda myslím si, že to mělo souvislost.. tak jsem právě začala míchat Nutrilon Comfort a Nutrilon 1, to se může.

arwenka: tuhle bolest neznám, jen mi ke konci otékaly nohy, ale jinak si na nic nemůžu stěžovat..

maui
16. dub 2009

Ahoj maminy,
máte tady toho popsáno strááášně moc a já bych jen chtěla vědět, jestli mezi vámi náhodou není nějaká maminka s jednovaječnými dvojčátky s jednou placentou a jedním plodovým vakem (mo-mo dvojčátka) 🙂

skarbek
17. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

skarbek
17. dub 2009

Když čtu,jak řešíte kakando prcků,nemůžu si nevzpomenout,co udělají s kakinem příkrmy... to jsou teprve poklady a jde to skoro samo 😀 😀 😀 Každopádně všem,co bojujou přeju brzké zlepšeníííííí! Je to strašné,když nejde ulevit a pomoct ☹ Vydržte,bude líp!!!!

arwenka: o tomto nevím nic,tudiž neporadím 😅 až na předčasný porod s dobrým koncem,mě netrápilo nic!

septim
18. dub 2009

skarbek to jsou kluci sikulky. Ja holkam davam tez zeleninu s masem na obed uz jime asi vsechnu, jinak odpoledne maji presnidavku nebo jogurt, snasi zatim vse v pohode. Vecer jsem zkousela taky davat kasi, ale jak pises i presto se mi tez v noci vzbudi. Jinak pusinky chodim kontrolavat kazdy den a zoubek taky zatim nikde ☹ U nas je jedna taky cipernejsi a to Anetka ktera byla pri porodu mensi. Tak se otaci , pritahuje. Ada ta je lina jako pra.. 😀 😀 Jen kdyz se ji chce tak neco udela, mrska jedna 😉 Mysli ze to bude asi i tim ze je dost velka meri 73cm a vazi 9,1Kg Anetka ta je kapanek mensi 72cm a 8,3kg 😉 Jinak ja se s tim kakanim u Anetky taky dost bojovala, dokonce se stavalo ze ji chuderce vylezlo kousek strivka ☹ Pak jsem musela zacit davat lactuozu, docela se to po ni srovnalo. Ted uz ji tak mesic nedavam, a mysli jak ma mala ovoce a zeleninku tak se to uklidnilo samo. Asi dela hodne i mleko, mala mela nutrilon comfort ktery je k tomu urceny bohuzel nam se to po nem zhorsilo a dostala k tomu jeste velke bolesti, tak ma mala bebu senzitive a je to Ok. Zalezi proste na miminku co mu sedne a co ne. 😉

cipisek007
18. dub 2009

maui - ahojky, já mám jednovaječný dvojčátka s jednou placentou, ale každá měla svůj vak. Co vím od dr. tak se hodně šetři. Jednovaj. těhu je mnohem rizikovější než dvojvaj. A to především z toho důvodu, že je jen jedna placenta a ta nemusí stíhat uživit obě děti. Jedno si bere víc na úkor toho druhýho. My jsme naštěstí takovej problém neměli, ale i tak se holky narodily 31+6, porodní váha 1650 a 1670g.
Taky mi dr. říkala, že pokud by měly společný vak, že by se to muselo víc hlídat. Z jakého důvodu to netuším.
Já jsem měla od 24tt nakázaný úplný klidový režim. Ležela jsem naštěstí doma, dr. chtěla abych vydržela aspoň do 34tt. Bohužel jedný z holčiček se chtělo ven dřív. Praskla mi u ní voda. Chtěli mi je udržet ještě 48 hodin uvnitř (kortikoidy, magnesium, něco na zklidnění dělohy, takže jsem měla pořád dokola kapačky v obou rukách), ale ta bez vody si nedala říct 🙂 V noci ve dvě mi praskla voda a před osmou hodinou večerní se holky narodily. Císařem.
Takže se opatruj a drž se 🙂

murecka
19. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jaanja
23. dub 2009

Ahojda holky, u nás snad rostou zuby nebo co, celej den řev, naštěstí v noci je to o.k., což je mi podezřelé, protože zuby by je asi bolely pořád???? Julinka dneska 3x kakala, tak si říkám, že snad fakt... obě rejdí v puse, snaží se tam cokoliv narvat.. Naše hodná Julinka svým chraplákem řve jak o život, takže "hodnější" je teď Zuzanka.. 😉

Dochází mi mlíko 😒 tak už uvažuju taky nad příkrmama, v úterý zkonzultuju s dr. Jaké kaše kupujete? Asi nemléčné a rýžové? S nějakou příchutí? A dáváte to do flašky nebo zkoušíte krmit lžičkou? A kaše snědí děti cca stejně jako mléka, nebo je to hustější, tak míň? U nás teda se spaním ani problém není, holky jedí okolo 19hod, do 45min tak nějak usnou a budí se okolo 4hod.

Jizvu po tbc máme prý pěknou, v úterý jdeme na hexu... nevíte, zda neexistuje nějaká alternativa k té klasické hexavakcíně? Slyšela jsem, že pro jedno očkování existují dvě různé vakcíny, jedna je zdarma, druhá se připlácí, a je šetrnější, ale už si nevzpomenu, čeho se to týkalo.. a jak to máte s pneumokokem? Nejdřív jsem padla málem pod stůl, když mi dr. řekl tu cenu, ale to by nakonec zas až tak nevadilo, dala bych ty prachy, ale.. není to vakcína na všechny kmeny, z okolí vím o silných reakcích na tohle očkování, a nechci holky zatěžovat tolika očkováním najednou..

murecka: a spí ti děti nějak déle přes den? Jinak se mi ten váš den zdá totiž docela dlouhej 😝 😵

septim: s tím střívkem je to teda kruté, chudák ☹ A ovocná přesnídávka a jogurt se asi ohřívat nemusí, že? Já už se tak těším, až holky budou baštit něco neteplého, že budeme moct vyrazit na dýl na ven.. teď se pořád vracíme, abychom si ohřívali mléko.. Kdy jste zaváděli zeleninku, kdyz přesnídávku a jogurt?

murecka
23. dub 2009

Jaanja - já to napsala blbě, holky vstávají na krmení kolem páté, ale hned po kojení usínají a spí zhruba do 8, kdy vstávají definitivně. Pak spí tak hoďku před obědem a odpoledne necelý 2 hodiny v kočárku, ale pouze za pochodu. Pokud nemůžeme ven, tak je to na draka, protože doma mi spí mizerně.

jaanja
24. dub 2009

murecka: jo, jo, to máme obdobné, po krmení ve 4hod taky ještě holky usnou, pak už během dne upadají spíš jen tak na 20-30min, a uspí je spíš až kočárek, to používám před obědem, udrncám je, a pak doma nechám spát v taškách, abych si stihla připravit jídlo a najíst se, ale ne vždy to vyjde.. Ale občas spí i déle doma.

S těma zubama to asi ještě u nás nehrozí, dneska byly holky k zulíbání, hodné, a Julinka už nechce být na bříšku, tak se naučila se otočit zpátky na záda 🙂 😵

A jak, holk,y krmíte ty příkrmy? V autosedačce, v lehátku?

murecka
24. dub 2009

Jaanja - krmím v lehátkách, dám si je víc do polosedu a hrr na ně. A samozřejmě jedeme 1 miska, 1 lžička, pokud krmím sama. Když jsme na to dva, tak mají holky nádobí každá svoje 😀.

Adélka je nemocná, má zánět nosohltanu a do toho nám asi začaly zuby. Opravdu lahůdka. Rve si do pusy všechno, co je v dosahu, nechce se mi ani přisát k prsu, to je teda něco. Takže kojím Elišku a současně z druhýho prsa odsávám pro Adélku a pak jí to dávám z flašky. Desetiminutové krmení obou současně mi připadá jako by nikdy nebylo ☹. No snad to přejde a zas bude všechno jako dřív. Ještě si říkám, že na tom vlastně nejsem až tak špatně. Mohli by takhle blbnou totiž obě zaráz 😝.

smilers
25. dub 2009

Nazdarek, dlouho jsem tu nebyla, ale uz neni tolik casu 😉

taky uz jsme zacli se zeleninkou, ted zkousime mrkev a brambor a zatim to jede jen nelce 😀 jinak taky krmime v lehatkach

co se tyce ockovani nela , diky tomu, ze nemela zahojene raminko po tbc, jde teprve na druhe ockovani hexou a 2 prevenarem a kika a gabca pujdou natreti hexu a treti prevenar

a jinak dnesni domaci vazeni dopadlo takto 😀 Gabča 5880g,Kika 6160g,Nelča 6400g 😎

jirule33
26. dub 2009

Murečko, máš nějaký spejš lžičky???jako s dlouhou rukojetí? už jsem koukala na nabídku tak sonduju co se komu osvědčilo 😉

Jaanjo taky se na příkrmy těším, že sbalíme skleničku a povalíme ven 😉

skarbek
26. dub 2009

Hello mamky! 🙂

no to byl zasejc nádherný víkend,což! Paráda,furt venku,teplíčko,sluníčko,no nádhera!

jaanja: budeš zavádět nejdříve večerní kaši či polední příkrm? Já začala kaší a mudra doporučila na začátek čistou rýžovou nemléčnou po málých dávkách,aby nebyl bolebřuch! Tak první týden jsem dávala jen toto,míchala do svého mléka a dávala lžičkou. Pak jsem začala dávat mléčno-obilnou s příchutí jablka a hrozně jim to chutnalo. Kupuju různé značky,různé příchutě,zkouším,co klukům nejvíc pojede. Četla jsem teď někde,že by se měly dávat právě ty obilné,ne nějaké jogurtové,ale už nevím proč 😅 Od začátku jsem preferovala lžičku,chtěla jsem,aby se kluci naučili a dneska už krásně jedí 🙂 dokonce už ani nemixuju,to jsem dělala taky jen chvilku a teď jen vidličkou rozmačkám a vpoho to zbaští! Jo,kaše jsem dávala ze začátku dle návodu,ale brzo jsem poznala,že to klukům nestačí 😅 ,tak jim dělám z 200 ml každému a včecko sní. Dočetla jsem se,že na kilo váhy má být 20-30 ml,ale to nemám odskoušené,tak nevím. Co se týče očkování ještě nemáme nic,ale pneumo bych taky chtěla. Koliki že to hodí? Počet dávek se odvíjí od věku dítěte,tak jsem zvědavá,kdy na to vůbec dojde...

Dám véču a ještě pisnu 😉

skarbek
26. dub 2009

jaanja: mixovala samozřejmě zeleninu né kaši... 😀 😉 Jo a krmila jsem chvilku v autosedačkách,ale odkoupili jsme jídení židličky,tož tak. Jsou supr,polohovatelné,takže nevadí,že klukajzni ještě nesedí.

jirul: mám lžičky babylove s dlouhou rukojetí,kluci furt ze začátku chytali za lžičku,tak ty krátké byly na prd... teď už jsou zvyklí na krmení,tak dávám tou,kterou zrovna popadnu 🙂 A je to pohoda fakt...sbalíš svačinku a fičíš ven,nemusíš hned po hoďce či dvou valit domů na kojo 🙂 i když teď už se dá taky kojit kdekoliv,když je teplo,ale v zimě to bylo na kokos 😒

skarbek
26. dub 2009

muri: Aduš nemocná? ☹ to je teda mrzuté! Hlavně,ať jste brzo fit a zubaky přestanou trápit a vylezou. Kluci pořád bez. Tak fakt nevím... S krmením stejně,jeden kotel a jedna lžice 🙂 🙂 někdy je to o nervy,když se oba dožadujou,to bych se nejraději rozdvojila či měla navíc aspoň jednu ruku! Ti mají apetit 🙂 Nevíš,muri,od kdy se můžou dávat jogurty? Švagrová říkala,že dávala až od roku,ale já mluvila se sestrou od mudry a ta mi říkala,že její synové už jedli "včecko". Prý,že můžu i pribiňáka,když jich nebude pět denně... ale to bych samozřejmě nedala!!! Jo a co stolička u holek? Tak se uzdravujte a pisni,teta 🙂

jirule33
27. dub 2009

Skarbek 🙂

vyčerpávající odpověď...to máš super jedlíky když baští už jen pomačkanou zeleninku 😉 , šikulky.

já už jsem nějaké kaše taky koupila od sunarky, obilné i jogurtové...ale ještě máme chvilku čas, já bych chtěla začít zeleninou po 6měsíci, kaši až pak 😉

zeleninu vaříš nebo kupuješ? A děláš čerstvou nebo dáváš do mrazáku? já bych si chtěla pak dělat skleničky, obětovat tomu třeba půlden a navařit do zásoby, ale to si jen tak plánuju, uvidíme jak bude holkám chutnat, mají to rozdělené, Lucka baští o 106 a Pavlínka to je prostě nejedlík, myslím že jí to zůstane, Martina taky pořád honím do jídla.

dnes jdem na očkování tak jsem zvědavá i kolik nabraly, Lucka už je taková buchtička 😀 Pavla drží štíhlou linii 😒 a taky jdu k tomu kožaři, jak jsem tu kdysi psala, Pavla má trochu ekzém a u Lucky se zeptám na ten ohýnek, je světlejší...ale jak to vidí do budoucna atak.

jirule33
27. dub 2009

tak holky mají 5,4 a 6,2kg tak jsem spokojená 😉 máme 2hexu , jsem zvědavá jestli budou teploty nebo ne...poprvé jim nic nebylo 😉

Skarbek, tak na kožním to bral pan doktor v pohodě /nakonec známej manžela jak jsenm zjistila/ prý 95% vymizí a když ne tak by to řešil v 5-7letech nebo až v dospělostí...a to má laesrový studio, takže kdyby chtěl vydělat vezme nás hned, že? tak uvidíme...máme tak 1za rok dojít na kontrolu, co to dělá 😉

cipisek007
27. dub 2009

Ahojky holky, koukám, že řešíte krmení 🙂 My krmíme na posteli v leže. Holky mají pod hlavou akorá malej polštářek, aby nebyly úplně narovno. Lžička nám ze začátku moc nešla, tak jsem se vrátila k lahvi a holkám zeleninu ředila převařenou vodou, aby jim to šlo z flajdy vysát. Nakonec mi byla doporučena láhev se lžičkou od firmy Farlin. Je to úžasná věc a nedám na ní dopustit. Sice jsme sem tam ještě od zeleniny zapatlaný, ale už to není takovej bordel jako s mističkou a lžičkou 🙂
http://shop.i-tatinek.cz/kojenecka-lahev-se-lzi... to je ono. Ta lahvička je měkká, takže když chcete, aby se na lžičku dostalo papu, tak stačí lehounce zmáčknout, podle toho kolik chcete mít jídla na lžičce.

jaanja
27. dub 2009

skarbek: to já právě nevím, jetsli nejdřív polední menu nebo večerní kaši 🙂 snad zítra doktor něco doporučí..a v kterém týdnu jsi začala ty kaše, a jaké množství pro začátek?A jaká je to značka jídelních stoliček? Krmím teď taky na posteli, ty autosedačky nevím, jak si pak dát, to bych musela klečet u nich na zemi.. na pneumokoka já moc jít nechci.. teda ještě to ve mně trochu hlodá, hlavně chci vidět, jak budou holky reagovat na hexu.. jo, a promiň, že jsem ti ještě nenapsala, ani o víkendu už není moc času 😕

cipisek: to mě zaujalo, že ředíš mrkvičku vodou, a tu lláhev se lžičkou jsem viděla na reklamě, tak to je super, že to není jen reklama, ale že to i funguje 🙂

jirule: vy jste krásné víly, to naše slečny už včera měly na váze téměř 7kg, docela baští pěkně, ale už by asi mohly brzdit.. 😀 Taky jsem si říkala, že bych si chystala jídlo do mrazáku, ono přeci jenom mixovat třeba jednu mrkvičku a dva brambory bude žůžo 😀

murecka: fakt je teda smutné, že je malá nemocná, zrovna když je venku tak hezky.. tak ať ji to brzy pustí, ať si užije to sluníčko 😵

smilers: vy též teda pěkně rostete!!! 🙂 a jak ti holky reagují na ta očkování? v pohodě?

cipisek007
28. dub 2009

Jaanjo, oni moje holky jsou občas pěkně netrpělivý a vzteklý, tak když jsem byla sama doma, tak jsem prostě přidala do rozmixovaný zeleniny trochu převařený vody, aby to nebyla taková hustá kaše a dávala jsem jim to ve flajde se savičkou s křížkem, navíc jsem si i říkala, že když mi málo přes den pijou čaj, že takhle do sebe dostanou trochu víc tekutiny. Jestli na tom je něco pravdy nevím, ale myslet si to můžu 😀 Pak mi byla dopourčena tahle se lžičkou a nedám na ní dopustit. Holky sní k obědu cca 100-120ml hustý zeleniny (např. včera dostaly poprvý špenát - mrkev+brambor+špenát a vyjímečně jsme nebyly všechny oranžový, ale zelený 😀)

jirule33
29. dub 2009

no holky já si zas myslím, že čím dřív si zvyknou na lžičku tím líp,páč jak jim to moc usnadníme o to větší to pak bude boj....cipísku vypadá to dobře, ale ať se ty naše princezny trochu snaží 😉 i když budem zapráskaní všichni to je jasný 😒

Jannjo a pamatuješ jak jsi měla strach že jim šatičky v létě nebudou???, vidíš všechno šikulky dohnaly 😉

jinak holky měly 2hexu bez reakce, jsem měla strach a dobrý 😉 teď jen přežít ty náušnice příští týden a zas bude snad chvilku klid 😉

cipisek007
29. dub 2009

Jirule, to je ale hlavně ulehčení pro maminu než pro děti 😉 Já bych asi přišla brzy o nervy, protože jsem s nima věčně sama doma a to nejen přes den.
Krmím je lžičkou? Krmím, tak si myslím, že je jedno, jestli to jídlo nabírám z mističky a nebo si to vymačkávám z lahvičky. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru