Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
18. bře 2008

ahojky holky, to ještě všechny spíte??? 😉

chiwule
autor
18. bře 2008

dobré ráno simon, nespím 🙂 jen to tu potřebuju trošku zkonsolidovat a taky jsem snídala 😀

juliet
18. bře 2008

dobré ránko 🙂 taky je u vás sníH? to je teda překvápko

simonac
18. bře 2008

ahoj, tady jen trošinku sněžilo, ale bílo tady není 😒

chiwule
autor
18. bře 2008

tady právě proběhla malá sněhová bouřka, ale už je zas po všem a obloha se vyjasňuje...
jdu to tady trošku pofackovat, za půl hodiny zas juknu 😎

daiquiri
18. bře 2008

Ahoj holky, tak konečně mám volno, nastěhovala jsem se na dva dny k rodičům do tepla, manžel mi jede na dva dny pryč 😠

Nevím, ale já teda taky byla vychrtlina a nemám pocit, že bych byla nervózní, spíš naopak se považuju za pohodářku. O váze to určitě není.

Kalhoty už nedopnu od druhého měsíce, mám teď sedm kilo navrch, hodně mi chutná, hlavně sladký, nikdy jsem takovou chuť k jídlu neměla 😀

A na strie používám Elasti-Q, ale je pravda, že já už je měla i předtím, tak se snažím zabránit jen tomu, aby to nebylo horší. Prostě někdo k tomu dispozice má a někdo ne.

S tím kojením jste mě potěšily, nevím proč jsem si myslela, že se musí kojit tak půl roku, taky bych asi pak přešla na umělou, ať se trochu vyspím 😀

juliet
18. bře 2008

tak já na mazání používám krém od Dermacolu, hodně holek používá ten Elasti-Q a taky psaly o nějakém olejíčku, ale nepamatuji si název.

já jsem měla na poslední kontrole 4 kg navíc, doma váhu nemám, tak to je vždy u sestřičky překvapení jestli tam něco přibude nebo ne. Ze začátku jsem 1 kg zhubla, protože jsem zvracela a jídlo nemohla ani vidět, ale teď už to je OK

daiquiri
18. bře 2008

Hlavně ten Elasti-Q není drahý, od kamarádky mám ještě olejíček, prý je taky super nějaký olejíček z DM.

Ty jo, tak málo??? Aha, tak když ti bylo zle tak to je jasný. To mně od začátku nic nebylo, když někde řeknu kolik jsem už přibrala, tak všichni valí oči 😀

juliet
18. bře 2008

no, ale já to doženu, to nemám strach 😀

marrha
18. bře 2008

Ahoj holky...

já jsem u prvního mono těhu přibrala 20kg a u dvojčat 18kg...ale pokaždé úplně stejně..do 6 měsíce jen 6kg a pak to šlo nahoru.... 😝 😀 ale břicho jsem měla od samého začátku...a to jsem silná a každýtvrdí,že na baculkách to jde vidět později,ale je to blbost..na mně to poznal každý hned 🙂

simonac
18. bře 2008

ahojky , já jsem zatím přibrala 15 a u prvního 25kg 😒

daiquiri
18. bře 2008

Asi to je hodně individuální, na mně to taky bylo vidět hned, hlavně i prsa se mi okamžitě zvětšily. kamarádka je silnější a těhotenství na ní bylo vidět až v 7 měsíci 🙂
Taky počítám, že přiberu tak 20 kg minimálně.

Simonac a ty první kila si shodila?

helisek84
18. bře 2008

ahoj holky. o čem je řeč? o přibírání? já přibrala 1 kg, ale pupek mám 3x tak veliký. A na mazání špíčku používám Enja od Dermacolu.

daiquiri
18. bře 2008

heslisek, ty máš novou fotku 😎
Jojo, o přibírání, tak koukám, že já jsem mezi vámi opravdu extrém 😕

juliet
18. bře 2008

neboj, my tě doženeme 😉

jdu si dát oběd a pak asi do postele, mám šílenou rýmu a začínám kašlat ... nerada bych byla nemocná, tak to zkusím vyležet ... zatím pa a hezký den

nikij
18. bře 2008

Ahojky, moc zdravím. Byla jsem dneska na kontrole a na tripple testech, tak se budu do příštího týdne klepat, aby to dopadlo dobře... 😕 Jinak snad všechno v pořádku. Ultrazvuk jsem si vyprosila. 😅 Jeden bude asi chlapeček (je to ještě brzo, ale prej na 70%) 😀 a druhý dalo nožičky k sobě a zadeček strčilo kamsi dozadu - nějakej stydlín. 😀
Váha - jelikož mi bylo ze začátku hodně špatně a zhubla jsem tři a půl kila, tak jsem teď s přibíráním na nule. U prvního jsem přibrala 26 kilo. 😅

daiquiri
18. bře 2008

nikij: já myslela, že na tripply se chodí až tak nejdřív v 18 tt? Už bych je taky chtěla mít za sebou.
My jeli teď narychlo k doktorce, trochu jsem krvácela, tak jsem se úplně rozklepala 😨
Naštěstí je všechno v pořádku, prý to mohlo být od stolice 😀
Tak mám aspoň další snímek, zítra ho hodím do alba.

simonac
18. bře 2008

ahojky, já byla na prvních tripltestech ve 12 týdnu - ty se u nás platí, pokud tam jdeš na vlastní žádost a ty druhé jsou v tom 16 týdnu zdarma

juliet
18. bře 2008

na tripply se chodí mezi 16 a 18 týdnem, spíš ten 16

nikij
18. bře 2008

dai, na tripply se chodí někdy mezi 16 a 18 týdnem - teda alespoň mně to tak bylo řečeno, takže máš čas. 😉
No, tak to se ti nedivím, žes měla strach, kvůli krvácení, já bych nervovala, jak blázen. Ale hlavně, že je všechno v pořádku! 😉
Holky, můžu se zeptat, jak často chodíte, nebo jste chodily na kontroly?? Já jdu teď až za měsíc. ☹ A zdá se mi to teda dost za dlouho... Je to u dvojčetnýho těhotenství normální, nebo by se mělo chodit častěji?

helisek84
18. bře 2008

dai: jj, nová fotoooo, i v albíku

simonac
18. bře 2008

nikij -já chodím od začátku co 14 dní a ted už si mě začali volat co týden, doted jsem chodila ke svému gyn., od 30 týdne mám chodit tam, kde budu rodit, jsem zUH. Hradiště, ale rodit bych chtěla ve Zlínš, zítra tam jedu na první kontrolu a mám se nachystat na to, že to bude trvat dvě až tři hodiny - to vyšetření, nevím, co všechno mi teda budou dělat 😒

helisek84
18. bře 2008

Pokud nejsou komplikace, chodí se až od určitého týdne (teď nevím ale od kterého) 1x za měsíc, potom 1x za 14 dní a potom týdně. Takže si myslím, že je to ok. Kdyby něco, každá nemocnice má pohotovost.
Švagrová rodila ve Zlíně (je taky z UH) a měla pořádný vítr, protože asi 14 dní předtím než šla rodit jim tam vykrvácela holčina při porodu. Mně bude asi šumák, kde odrodím:o) Hlavně že to bude za mnou 😀

simonac
18. bře 2008

helisek ... tak tos mi snad ni neměla říkat - o tom vykrvácení 😨

helisek84
18. bře 2008

sim, ale ono je to dva roky zpátky. A určo to tam není na denním pořádku, jestli holčina měla problém třeba se srážlivostí.

marrha
18. bře 2008

Ahoj holky..

hlavně se nelekejte...u dvojčat vychází triple testy většinou špatně...právě kvůli dvěma mimčům..ten počítač to neumí vyhodnotit..
mně vyšly dobře,ale byla tam poznámka,že u vícečetného těhotenství nelze vyhodnotit přesně.

takže mudr.mi daka na výběr buď plodovku nebo genet.UTZ....plodovku jsem odmítla,četla jsem hodně,že tam je hodně rizik..a šla na ten gen.UTZ....ale i tam mi řekl,že je vše v pořádku,ale že mi to nemůže zaručt na 100% 🙂

chiwule
autor
18. bře 2008

hoj hoj jakpak se tu máte? já dneska prospala celý den, mimískové mě nenechali nic dělat 🙂 usnula jsem hned po obědě a spala to půl šestý! tak teď doháním co se dá 😀

helisek84
18. bře 2008

chiw, a jak ti je? už je to dobrý? sem na tebe myslela i v noci.. 😅
marrha, ono je super i ten screening + krev, hodně mi to dalo na klidu.

marrha
18. bře 2008

Heli já jsem o tom hodně četla,ale až po tom tt,kdy byla ta hranice,kdy se to může dělat 😢 a moje mudr.mně o niem takovém neinformovala...klidně bych si to i zaplatila 🙂

někde jsem dokonce četla,že je to přesnější než ty tripl testy v 16tt..a že u dvojčat by se vůbec neměli dělat,že zbytečně maminku stresujou 😒 a nejsou přesné...

marrha
18. bře 2008

Heli...pěkná fotečka 😵 jsem Ti zkoukla album..nechybí manžovi na té jedné fotce ještě jedna autosedačka 😀 😀 😀 😀 do druhé ruky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru