Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chiwule
autor
19. bře 2008

dobré ráno babušky!
helisku díky moc, že na mě myslíš. musím zaklepat, ale špinění ani nic jiného se už znovu neobjevilo, takže jsem z téhle strany klidnější 😉
včera jsem měla jinou premiéru - v noci o půl druhé jsem zvracela 😖 sice nebylo co, ale křeče to byly šílený 🙄 jsem zvědavá, co se mnou udělá dnešní snídaně 🙂 jdu opatrně na to 😉

simonac
19. bře 2008

ahojky holky, za chvilku vyrážím do Zlína na první kontrolu do nemocnice, tak mi držte pěsti, zatím ahoj 😉

daiquiri
19. bře 2008

Dobré ráno!
To je dobře chiwu, že je vše v pořádku, já byla taky po včerejšku pěkně vyděšená.
Mně taky občas bylo zle v noci, ale nikdy ne tak, že bych musela na wc 🙂

Můj doktor mi to taky říkal, že ty přístroje nebo co to je 😀 na tripple testy jsou prostě na jedno mimčo a ne
na dvě, takže s tím tak nějak počítám.

Aha, tak já jdu příští týden na krev, tak to abych šla už rovnou na tripply 🙂

daiquiri
19. bře 2008

simonac: držíme 🙂
Tak jsem přidala další dvě fotečky 😵

juliet
19. bře 2008

Dobré ránko 🙂

ten NT screening v 1. trimestru je přesnější než tripply, já jsem teda byla na obojím a vyšel celkový výsledek negativní, ale pro jistotu jdu ještě na ten genetický ultrazvuk v úterý.

Daiquiri, to ti určitě vemou krev i na tripply. Mě to taky tak sestra brala ... část krve na růszná vyšetření a část šla na tripply.

daiquiri
19. bře 2008

Jestli tomu dobře rozumím, tak tripply se skládají jak z odběru, tak i z ultrazvuku??

juliet
19. bře 2008

ne, tripply jsou jen z krve

ale jestli jsi byla v 1. trimestru na tom NT screeningu (krev a pak ultrazvuk na šíjové projasnění a nosní kůstky), tak dají výsledky dohromady z něj a pak z tripplů dohromady a z toho vyjde celkový výsledek

daiquiri
19. bře 2008

Aha, tak to jo, to jsem byla.
Ale stejně se mám prý objednat do Gennetu na další velký UZV. Tak já už těm vyšetřením nerozumím 🙄

marrha
19. bře 2008

Ahojky..

Chiwu je super,že už je dobře...holka buď na sebe opatrná 🙂

Daiq.....buď ráda,že se o tebe tak doktoři starají a posílají tě na různé vyšetření....znám i holky co čekaly dvojčata a měli za celé těhu jen 3 UTZ..co hradí pojišťovna a ani ´tuk navíc...

Mně dělala mudr.UTZ každou poradnu...vždycky jsem s estrašně těšila,že je zase uvidím..a byla jsem mnohem klidnější..když mi řekla,že rostou stejně 😵 ...ale vždycky jsem koukala jak je možné,že za tak krátkou dobu o tolik vyrostli 🙂

Simon..držím palečky a dej pak vědět 🙂

chiwule
autor
19. bře 2008

holky, já vám tak závidím, že už máte za sebou ten první trimestr! ještě že chodím na UTZ zatím co týden, neumím si představit být v nejistotě celé 3 měsíce!

daiquiri
19. bře 2008

marrha: zrovna tohle mi teď kamarádka psala, jsem za to vděčná, taky jsem pak o dost klidnější.
Asi bych byla hrozně nervozní nevědět třeba dva měsíce nic ☹

chiwu: já taky ze začátku záviděla, odpočítávala jsem každý den do začátku druhého trimestru. Za to teď to letí jak blázen, kolikrát vlastně ani nevím v jakém jsem týdnu 😀
A neboj, taky se brzo dočkáš. Nejhorší je, že mi po IVF víme už tak 14 dní po trasféru, že jsme těhotný a pak to do konce 1.trimestru máme delší. Některý holky zjistí, že jsou těhotný třeba až skoro ve třetím měsíci🙂

chiwule
autor
19. bře 2008

no to mi řekni daiqui, jak můžeš teprve ve 3. měsíci zjistit že jsi těhotná, to nepochopím 😒 přeci každej měsíc dostávám menstruaci... tak když nepřijde, asi je něco jinak ne? 😒

ale máš pravdu, že díky tomu, že po IVF přesně víme, kdy došlo k oplodnění a kdy by mělo dojít k zahnízdění, sledujeme těhu už od prvního dne vynechání menstruace 🙂

juliet
19. bře 2008

Daiquiri, já jdu na ten další velký UZV příští úterý. Mě nevadí, že tam jdu, zkontrolují miminka, když to vyjde budeme vědět pohlaví, uvidíme je. A zase bude jistota, že by mělo být vše v pořádku. Já mám pořád strach, že nebude, proto raději půjdu.

Chiwulko, to uteče jak voda, neboj.

A nechci strašit, ale bát se budeme zřejmě až do konce. V naší diskusi v srpnu zrovna jedna holčina potrácí ... je v 21 týdnu, včera ji bolelo břicho, začla krváce, jela do nemocnice ... zjistili jí nějakou infekci, odešla jí voda a teď čeká, až porodí. Miminko je v pořádku, ale zachránit se nedá... Takže jsme z toho všechny na nervy a zjišťujeme, že se vlstně už pořád budeme bát.

chiwule
autor
19. bře 2008

juliet, neumím si ani představit co to pro tu holčinu musí být, na to nestačí žádný slova, je to šílený! máš pravdu a budeme se bát když se narodí, když začnou běhat, když začnou dospívat atd atd... celej život 😒

daiquiri
19. bře 2008

No já jsem třeba na spoustu věcí flink, měla jsem kolikrát problémy s menstruací, třeba jsem jí dva měsíce neměla a nějak jsem se o to nestarala 😖
Hm a taky se o sebe víc bojíme, protože víme co to stálo usílí...

Já si myslela jak budu klidná po 1.trimestru a stejně se bojím pořád. Když mi to dřív holky říkaly, že se bojí celý
těhotenství, aby bylo všechno v pořádku, tak jsem to nechápala, teď už jo 😀

Ježiš Juliet, to je hrozný, ani mi to neříkej, z toho se mi chce brečet ☹ A z čeho měla tu infekci?

juliet
19. bře 2008

ano, přesně tak ... takže hlavně myslet pozitivně

dneska mi přišel z Rodiny mail, ve kterém mi napsali, že mimísci začínají dnes slyšet ... tak jim jdu najít nějakou pohádkovou knížku a přečteme si ji ... ať máme příjemnější myšlenky 🙂

juliet
19. bře 2008

To nevíme

chiwule
autor
19. bře 2008

ježiši, tak snad dokroři alespoň zjistí, proč se to stalo!

chiwule
autor
19. bře 2008

daiqui, já to mám taky tak! přišla jsem si divná, že se zas až tak neraduju, že neskáču 2metry vysoko, nejásám netlemím se jak blázen... bylo to jen chvilinku když jsem viděla první // a první UTZ. a od té doby se bojím 😒
moje ségra s matkou jsou naprosto nadšený a rozjásaný, ale já vůbec...

juliet
19. bře 2008

doktoři to snad zjistí, nebo to už ví .... jen je asi na vše brzo, musí se to miminko napřed narodit a nevím, jestli nám to pak ta holčina řekne, aby nás zbytečně nestresovala

juliet
19. bře 2008

chiw, já to mám stejně

chiwule
autor
19. bře 2008

stejně to nezmírní ztrátu, kterou právě prodělávájí, jen jim to pomůže odpovědět si na to proč se to vůbec stalo... musí být strašný rodit zdravý miminko, který víš, že okamžitě umře... šílený!
mě se začíná zase chtít spát, asi budu muset jít lehnout... mějte se tu zatím fajn, odpoledne juknu...

daiquiri
19. bře 2008

Ono nám nic jinýho nezbývá, nemá cenu se stresovat, to miminkům nesvědčí...
juli, já už s nima mluvím od začátku 😀

chiwu, přesně tak, mám pořád strach i když se snažím překonávat a radovat se 😀 Nejvíc se těším až budou na světě, živý a zdravý 😵

marrha
19. bře 2008

Holky bát se budete pořád... a až se to narodí,tak ještě víc 🙂 😉

Daiq...ty jsi myslím psla,že jsi měla odběr 21.12?....to mám narozky 😅

jinak já jsem taky neměla pravidelně menzes,když jsem nebrala prášky...
a mám hodně známých i švagrová...měly normálně menzes do 3 měsíce apak to nedostala,prsa bolely,tak šla na gyndu co se děje...a jak byla překvapená 😀

rezinka
19. bře 2008

ahoj holky, muzu k vam? Jsem na zacatku 10. tydne a po IVF nam stejne, jako vam, oznamili tu krasnou zpravu, ze cekame rovnou dva mrnousky 🙂 rada si o tom budu s nekym povidat, manzilka uz nekdy skoro lituju, jak porad musi poslouchat o mem tehotenstvi, o tom, kde jsem se co docetla apod. ..., tady s vama muzu probrat snad cokoliv 🙂

daiquiri
19. bře 2008

marrha, jojo odběr 21.12. a transfér 24.12.. Ty jo, to je náhodička co? 😀

Přesně, před víc jak třemi lety jsem přestala brát antikoncepci a už jsem to měla jednou tak, podruhý tak, to bych musela na gyndu lítat každý měsíc 🙂

Ahoj rezinka, vítáme tě! Můžeš, my taky probíráme cokoliv, čím víc nás je, tím líp 🙂

juliet
19. bře 2008

Rezinka, vítej v klubu 🙂

rezinka
19. bře 2008

zrovna dneska mi kamaradka poslala odkaz na nejcastejsi otazky na maminky dvojcat. Docela jsem se pobavila, tak posilam, at se taky treba juknete 🙂 http://www.rodina.cz/clanek6208.htm

Juliet, muzu se zeptat, kde se na rodine muzu zaregistrovat, aby mi taky chodily informace ohledne miminek ?

rezinka
19. bře 2008

a hned mam na vas dotazecek 😅 - slysely jste o šíjovém prosvíceni? Dela se pry kolem 11. tydne a zjisti se tim geneticke vady, udajne lepe, nez z plodove vody. Byla jste na tom nektera? Me doktorka objednala na ultrazvuk az na 13. tyden, coz by znamenalo, ze bych tenhle ultrazvuk "prosvihla", tak nevim, jestli ji mam kvuli tomu volat nebo to nechat byt .. nemate s tim nektera zkusenost ??

juliet
19. bře 2008

rezinko, já na tom šíjovém projasnění byla a určitě ho doporučuji ... skládá se ze dvou kroků - odběr krve a ultrazvuk - kontrola šíjového projasnění a nosních kůstek. Je přesnější než tripple testy. Ale nedělá se všude a v každé ordinaci, je to specializované vyšetření, jo a platí se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru