Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

lucy82
20. kvě 2009

Tak já za chvilku razím tak na mě myslete, a Naty budu na tebe taky myslet a palečky mačkám už teď 🙂

Arwenko no mě každý tipuje na kluky tak uvidíme 😀

Jinak dekorace jsem koupila u nás v obchodě ale mají své stránky a dají se objednat

http://www.koralkuvsvet.cz/katalog.php?strana=9...

Tak zatím papa

naatasa
20. kvě 2009

Lucy, já razím za 10 minut, tak moc moc moc držím pěsti
Jo a mně všichni tipují kluky :( já bysem si moc přála aspoň jednu holčičku

maui
20. kvě 2009

Arwenko, nechci ti brát iluze, ale když jednomu nebo oběma přestane tlouct srdíčko, tak pokud ještě nemáš kontrolu pohybů, tak to vůbec nemusíš poznat. Na různých diskusích už jsem narazila na případy, že šly holčiny na běžnou kontrolu třeba právě v 16.týdnu a tam jim Dr. sdělila, že miminko nemá srdeční akci a že to podle velikosti vypadá, že k tomu došlo někdy před dvěma týdny.
Ale máš úplnou pravdu, že nemá smysl se těmito možnostmi zaobírat. Já jsem si špatné myšlenky navzdory nepříznivé diagnóze taky zakázala. Budu to řešit, až se mi to stane, ale do té doby si chci těhotenství užívat v blažené nevědomosti 🙂
Holky, nebojte....tohle je šťastné téma, nebudeme do něj vnášet předčasné chmury🙂 Všem kontrolkám přeju dobré zprávy! A doufám, že se o ně s námi rychle podělíte 🙂

arwenka
20. kvě 2009

Maui, ahojky. No jasne, tady je to stastne tema!!!!! Myslela jsem to tak, ze krev a bolesti jsou signalem neceho spatneho a kdyz se nic takoveho nedeje, neni duvod myslet na nejhorsi.....
Budu netrpelive cekat na zpravy od vas vsech, ktere jdete na kontrolu.
Cpu se cinskou ryzi a smesi bez masa 🙂

maui
20. kvě 2009

Arwenka, ty jsi moje krevní skupina, já se taky pořád něčím cpu 😉 Dnes kolega slavil narozeniny, tak jsem slupla chlebíček a zákusek a hodinu na to už jsem se cpala sekaným závitkem v kapustovém kabátku 😀

maui
20. kvě 2009

Holky, dnes jsme zahájili výběrové řízení na moji nástupkyni. Už bych chtěla, abychom měli vybráno, já ji mohla rychle zaučit a jít si domů s čistým svědomím odpočívat 🙂

naatasa
20. kvě 2009

Ahoj holky, tak já mám výbornou zprávu, vše je naprosto v pořádku a čekáme Emičku a Michálka 🙂

arwenka
20. kvě 2009

Nat - TAAAAAAAAAAAAAAAAAKOVAHLE gratulace!!!!!!!! Super 🙂
Ja rikala, ze tady to je stastna diskuska 🙂

MAuinko, TY se mas.....ja chci taky domu. A odpocivat....ach joooooo

naatasa
20. kvě 2009

arwenko děkuji, teď musím jít dospat noc, ty hororové scénáře...moc jsme toho nenaspala

arwenka
20. kvě 2009

Sladke sny, zaslouzis si je!!!!
PApa, holky, zase vecer,ja jdu do druhy prace....

lucy82
20. kvě 2009

AHojky 🙂
Nataso moc moc gratuluji k párečku a hlavně ke zdravému 🙂 Hezky odpočívej, jsem šťastná že je vše v pořádku 🙂

No a my čekáme dvě holčičky 🙂 Jsem šťastná jak blecha 🙂

Jdu vybírat jména 🙂

naatasa
20. kvě 2009

Lucy, děkuju a taky gratuluju 🙂))) to je taky super

maui
20. kvě 2009

Jůůů, holky, já se připojuju!!!🙂 Vy už víte pohlaví?! To je super! Tak snad se to v pátek taky dozvím....ach jo, já se pátka snad nedočkám 🙂

lucy82
20. kvě 2009

Maui neboj dočkáš se 🙂 Já jsem doufala že nám to řekne a hned se zeptal jestli chceme vědět pohlaví 🙂

lucy82
20. kvě 2009

No doufala jsem že by mohl být páreček, přece jen by to bylo snažší na oblečení atd ale za holčičky jsem šťastná, každý mě strašil dvěma klučíkama 🙂

naatasa
20. kvě 2009

Maui, pátek je za rohem🙂)) Mě se taky hned ptali, jestli už víme a jestli chcem vědět. nejdřív nám dr řekla tak tady máme jednoho chlapeča a tady máme druhého, bylaj sme trošku zklamaná, chtěla jsme holčiku, a pak dr říká, aaaa omlouvám se dívala jsem se stále a toho jednoho, to druhé je holčička, málem jsem se rozbrečela radostí

lucy82
20. kvě 2009

Jů to je krásný to muselo být super 🙂 A to šíjové projasnění vám dělaly znova? 😉

naatasa
20. kvě 2009

dělali, už tam nic nebylo.

Holky, budete nějak řešit nějakou výpomoc? Jako návštěva lékaře se prý se dvěma zvládnout nedá a vzhledem k tomu, že se prý v šestinedělí chodí každý týden, tak budu muset sehnat nějakou paní, která bude se mnou, páč manža tolik volna mít nebude. Nebo jak to budete dělat?

lucy82
20. kvě 2009

Nataso no mě bude muset vypomoct mamka a segra, ségra si šetří 14 dní dovči až se holky narodí, já taky nevím jak to budu zvládat, ale zvládly to ostatní musíme my taky 🙂

petulka26
21. kvě 2009

Ahoj holky,

moc se sem teď nedostanu, byla jsem na chalupě a tam se moderní technika jako je internet ještě bohužel nedostala 😠 Chystám se tam ještě na týden, tak to budu mít co dočítat.

Lucy moc gratuluju k holčičkám, taky bych chtěla alespoň jednu, ale vypadá to že na mě zůstanou ty dva chlapečkové, abysme to tady měly kompletní 🙂

Naataso, tobě moc gtatuluju k Emičce a Michálkovi 🙂

Maui, tak už se konečně blíží ultrazvuk, já jdu až v ponělí a už se vážně nemůžu dočkat, až ty moje drobečky zase uvidím 🙂

maui
21. kvě 2009

Ahoj holčiny, tak já už začínám odpočítávat....zítra ve 12:30 🙂 Já chci dva kluky. Jednoho mám a je super 🙂

helenky
21. kvě 2009

ahoj holky, můžu k vám? 🙂

chtěla jsem se zeptat, jak je to s oficiálně udávaným datem porodu, pokud čekáte dvojčátka..jeslti se pro účely nástupu na mateřskou uvádí stejně jako u jednoho miminka nebo se to zkracuje...

aannggiie
21. kvě 2009

Ahoj holky
Lucy-2 divošky?? Netipovali tě na chlapečky? 😀

naatasa
21. kvě 2009

maui, nech se překvapit, ale vždycky je lepší přát si dvě varianty🙂 to je pak většé pravděpodobnost, že se trefí.

helen, to teda nevím ,já mám dva termíny, jeden podle MS a druhý podle UTZ,ale u obou děťátek stejně

helenky
21. kvě 2009

nataso a můžeš mi říct o koli se ty termíny liší?

aannggiie
21. kvě 2009

maui-mě by taky nevadili klučíci taky jednoho mám a super
Holky já už tady s váma dikutuju jak o kdybych ty dvojky měla na stopro

aannggiie
21. kvě 2009

helen-já ti vůbec neporadim.data mateřský jdou mimo mě 😠

petulka26
21. kvě 2009

Nástup na mateřskou
Den nástupu na mateřskou dovolenou stanoví gynekolog. Zpravidla se na ni nastupuje 6 týdnů před stanoveným termínem porodu - nejdříve však 8 týdnů. Mateřská dovolená trvá 28 týdnů - nově i pro osamělé ženy. Pokud čekáte dvojčata, mateřská se vám prodlužuje na 37 týdnů. Pokud do porodu nestihnete vyčerpat celých 6 týdnů, protože porod nastal před stanoveným termínem, převádí se vám nevyčerpané dny na dobu po porodu - až do dovršení 28 týdnů. Pokud však nevyčerpáte těchto 6 týdnů z jiného důvodu, máte nárok na mateřskou jen do uplynutí 22 týdnů ode dne porodu.

petulka26
21. kvě 2009

Podle tohodle si myslím, že nástup na mateřskou se ti bude vypočítávat podle termínu který bude dříve.

lucy82
21. kvě 2009

Ahojky 🙂

petulko já už si říkala co s tebou je že jsi tady dlouho nebyla a ty zatím rekreuješ na chatičce 🙂

Helenky: a ty jsi po IVF?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru