Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
30. čer 2009

Lopat - ja mam dodnes deti podle UTZ rozdilne velke - a to mam chvili pred porodem 😀 😀 😀

miradka
30. čer 2009

Ahoj lopato, myslím že my máme oba rovnako veľké, na utz by mi povedali, keby to tak nebolo...neboj maličký to doženie 😉

arwenka
30. čer 2009

A je tady velka pravdepodobnost, ze to mensi je chlapecek a vetsi holcicka 🙂

petulka26
30. čer 2009

Arwen, já to mám zrovna obráceně. Chlapeček je větší 😀

lopata49
30. čer 2009

petulka, arwenka
díky holky, tak to jste mě trošičku uklidnily 😉

belatka
30. čer 2009

ahojky holčiny,děkuju za odpovědi... 🙂 arwenko,myslela jsem jen čistě orgasmus,páč sexu se v těhu bojím a do toho bych nešla...doted jsem neměla zákaz ale minule mi doktor řekl,že teď už sex není moc vhodnej,ale o orgasmu nic neříkal...já myslela jiné praktiky,které se dají s manžou dělat jestli nějak vadí nebo ne? ☹ s malým jsem se nijak neomezovala a jela až do konce těhu ale ted u dvojčat je to všechno takový dřívejší...tvrdnutí,bolest stydké kosti....uff dneska jsem honila sršána a natáhla jsem si třísla a stydkou kost,takže sotva chodím...paráda... 🙄 doufám,že vám všem se daří líííííp,já jsem jedna velká chodící bolest 😀

lucy82
30. čer 2009

Ahojík holky, vítám nové dvojtěhulky 🙂 A držím palečky ať je vše ok 🙂
Já jsme dneska strávila 3 hodiny v čekárně na hemtologii 😠 Už jsme myslela že porodím, manža už taky zuřil, celou dobu braly důchodce a těhotný šly až na konec ☹ Fakt tragedie, hodinu tam, pak tři hodiny v čekárně a další hodinu zpátky 😒 A mám horší krevní obraz, takže mi napsal železo a za 14 dní tam musím zase 😠

Jinak my máme holčičky celou dobu stejně veliký 😉 Prý je to u dvojčat nezvyklý, že většinou je jedno větší a jedno menší 😉

arwenka
30. čer 2009

Belat, z toho si nic nedelej, jsme na tom naprosto stejne, ja se dneska zvedla ze zidle a uz jsem myslela, ze se nerozchodim a je to cim dal castejsi ☹

serenka
30. čer 2009

Ahoj.
čekáme dvojčátka po IVF, jsem cca v 10tt+6 a dneska mě hodně začalo bolet v podbřišku jako na MS, která se rozléhá až do stehen a zad a kyčlí. Je to normální? Jsem z toho docela špatná. Poraďte mi prosím. Pa,

doublemamca
30. čer 2009

ahoj serenko...je mozne,ze ti rastie maternica, to byva dost neprijemna bolest.. v kazdom pripade nie som lekar,takze najlepsie bude ist k doktorovi a hlavne s tym necakat.
drzim palce nech je vsetko v poriadku 😉

serenka
30. čer 2009

Chtěla jsme jen odpovědět Lopatce49....já také měla na poslendím UTZ, kdy mi zjistili dvojčátka (před tím bylo vidět jen 1 mimi), že bylo 19.6. jendo mimi 9+2 a druhé 8+3, přitom mi zavedli v 1 den dvě stejná 3-denní embryjka. Prý se obě dvě uchytili stejně, ale jedno se vyvíjí míň. Hodně štěstíčka.

Holky, chodíte některá do Podolí? Já do CAR do Podolí a už tam zůstanu i do Prenatální poradny, i když nejsem z Prahy. Také to máte některá daleko jako já třeba 60 km? Trvá mi to tam hodinu jízdy.

doublemamca
30. čer 2009

mimochodom, som rada,ze vas opat citam holky a ze sa vsetkym triam dari..aj ked ubolene predsa v poriadku...ja uz si pomaly zvykam na neustalu bolest niecoho...najviac nohy, lono, chrbat 😖 nehovoriac o horucavach vonku, ktore ma zabijaju ☹

serenka
1. črc 2009

Dobré ránko.
Holky, poraďte mi prosím, také vás kolem 11tt s dvojčátky bolelo v podbřišku jako na silnou MS a bolest se rozléhala přes třísla do stehen a do kříže v zádech? Nevím co s tím, jetsli mám volat do CAR, kde mi dělali IVF...

lucy82
1. črc 2009

Dobré ránko 🙂

Serenko mě teda nic nebolelo, jen v 18tt a to bylo takový spíš píchání a to se roztahovala děloha, ale i tak jsem radši šla na gyndu ať se podívá jestli je to ok. Takže pokud máš takovýhle bolesti radši si někam zajdi, radši plašit předčasně než toho pak litovat.
Držím pěsti ať je vše v pořádku

serenka
1. črc 2009

Lucy, děkuji moc, už volám do CAR, jinam zatím nechodím, mám tam jít v pátek na UTZ po 14 dnech a zatím mi to tam neberou.

lucy82
1. črc 2009

Tak co Serenko jak t dopadlo?
Holky kde jste kdo?

arwenka
1. črc 2009

Ja jsem tadyyyyyyy 🙂

Seren - ano, radsi zavolej, lepsi 100x zbytecne nez neco zanedbat....mne teda strasne boli pod lopatkou, i stydka kost po celou dobu, ale uz jsem si zvykla a doki mi rekl, ze to k tomu patri. Zenske telo neni stavene na dvojcata, je to obrovska zatez a mohu jen potvrdit - takove problemy jsem u Danulky nemela, u nej me bolela jen zada...

miradka
1. črc 2009

Ahojte dievčatá, keď to tak čítam, tak začínam mať ešte väčšie obavy. Zatiaľ nemám žiadne bolesti, ale na to je ešte skoro, mimča v pondelok nemerali ani 1cm 😖

lucy82
1. črc 2009

Arwenko teď jsem taky musela z tý židle stoupnout a asi tak 20 minut stát a procházet se, bolí mě šíleně kostrč ale šíleně 😠 A holky v práci mi říkaly že mám břicho jako kolegyně před porodem 😖 Ale jěště pár dní a finíto 😅

lucy82
1. črc 2009

MIradko neboj se, jsme ženský a my to vydržíme 😀

prava.barbie
1. črc 2009

Ahoj holky jsem tu nová 🙂 V sobotu mi doktorka potvrdila těhotenství s tím, že se možná jedná o dvojčata! Jsem v 5t a nevím co si mám o tom myslet....Mám obrázek ze sona le nic z něj nevyčtu 😝 máte některá zkušenost s tím, že by Vám lékař řekl, že budete mít asi dvojčata a ona to nebyla pravda???Ježiššš 😀 jsem šíleně zmatená a včera jsem začala trochu špinit tak jsem jela k dotorce, která ale měla dovolenou a záskok (nějaký pan doktor kterého neznám) mi řekl že by snad mělo vše být v pořádku ale e plod nevidí ☹, že je ještě brzy:Tak nevím na čem jsem. Dělala jsem si dnes asi 8 test 😀 a je stále poitivní a tak prsa mě bolejí úplně šíleně a o tom že jsem už přibrala 3kg ani nemluvím... Jo a promiňte jsem celá nějaká rozhozená ještě jsem se chtěla zeptat, ten doktor mi předepsal ascourtin a v příb.letáku je psáno že se v těhu NESMÍ používat...co teda??? Předem všem za jakoukoliv odpověď

miradka
1. črc 2009

Lucy, jj ženské vydržia všetko 😀 niektoré aj osemčartá 😀 😀

Ahoj Barbie, tak to ti neporadím, ale skús si dať do google názov toho lieku a určite nájdeš nejaké podrobnosti. Ten názov mi niečo hovorí, myslím, že moj dr sa ma pýtal či to beriem, som totiž po IVF a odtial mám predpísané lieky. Beriem utrogestan. Myslím, že práve ten dávajú v prípade špinenia, je to prírodný progesteron. Inak gratulujem k tehotenstvu. Nehovorila ti dr o gestačných vačkoch? Tie mohla vidieť na utz...

arwenka
1. črc 2009

Barbie, hod do albicka fotecku 🙂 Je ale hodne divny, aby jeden doktor videl dvojcata a druhy nic, ne??? 😲 😲
Ascorutin je proti krvaceni....

Lucy, normalne jsem se dneska nezastavila, prestoze jem doma. To je sila - ale to domaci prostredi je prece jen jiny...

serenka
1. črc 2009

Ahojky, byla jsem dneska u Dr. v Podolí, mám to tam 60 km, a miminka jsou v pořádku. Bolest je od rozepínání dělohy, mám jí malou a miminka ji roztahují řádně. Pak mám obr vaječníky ze stimulky hormonama s cystami, takže ty bolí, ale splaskávají. takže snad to bude v pohodě.
Já jsem vám na to moje těhu s dvojčátyk zvědavá jak to zvládnu po zdravotnís tránce, chtěla bych mimiška co nejdéle donosit. Jsem malá, netuším jak se do mě vejdou 😒 Měřím jen 157 cm.
Zatím pa a děkuji za rady 🙂

arwenka
1. črc 2009

Serenko, neboj se, tady nejde o vysku, ale prave o velikost delohy, i ja ji mam pres mych 174 cm malou a boli to uz hodne dlouho, ale m vydrzime, vid? Musime 🙂

prava.barbie
1. črc 2009

Děkuji za rady 🙂 fotku už mám.Jen nevím jak se to zobrazuje takhle jako vám.Myslím jako že všechny máte foťák u příspěvku a já ne 😢

arwenka
1. črc 2009

No, Barbie, je docela mozny, ze jsou tam dve 🙂 Taky bych rekla.....

serenka
1. črc 2009

ARWENKO, já mám také malou dělohu. Víš rozměr tvojí dělohy? Já vímrozměr z dnešnho dne, to jsem 11+1tt, ale před těhu rozměr asi nevím. No vidíš, já se prve ptala mého obvodního gynekologa zda zavést 1 nebo 2 embryjka na IVF a on řekl, že radši 2, že je větší pravděpobnost úspěchu a já se ho ptala na to, že mi vždy říkával, že mám malou dělohu a že se bojím dvojčat a on říkal, že to nevadí, ta malá děloha, že se přizpůsobí. myslíš, že se přizpůsobí? Ale asi to bude právě bolestivé, to roztahování, viď? Ty už jsi 30tt? To už je krásné. Co tobě říkali Dr. na malou dělohu? Pa

miradka
2. črc 2009

Ahoj holky, Serenka od kedy máš bolesti? Kedy sa ti začala rozťahovať deloha? Pomaly sa už aj ja na to pripravujem. Síce som 7+1, ale asi to čoskoro príde. Zatiaľ nemám ani ranné nevolnosti, aj keď občas je mi blbo, ale keď si dám niečo do žalúdka, tak sa to zlepší.
Dievčatá, pamätáte sa, kedy ste začali mať problémy?

petulka26
2. črc 2009

Dobré ráno holky,

Miradko, mě začalo být špatně tak mězi 10 a 11 týdnem, ale myslím si že tohle je u každého úplně jiné. Někomu je jen špatně, někdo zvrací. Mě bylo jen špatně a pořád se mi hrozně chtělo spát, ale myslím že to bylo po utrogestanu, který jsem brala po IVF.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru