Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

prava.barbie
2. črc 2009

prostě na všechny možný smrady 😀 a zkusím ten krém co psala arwenka 😎 Holky letím posbírat ven štěňata protože začíná ršet. Máme jich 8!!!Tak budu mít co dělat než je pochytám.Zatím paaa

lucy82
2. črc 2009

MIradko když jsem viděla ty strie na prsou tak jsem myslela že vyletím z kůže 😠 Jenže už je pozdě, je to popraskaný ze všech stran ☹
No moje švagrová je blázen a nejedla v těhu pomeranče, vlastně žádné tropické ovoce, nepila pomerančový džusy, nejedla sýry, prostě nic
☹ A mě když viděla jíst pomeranč a pít džus a kolu tak měla málem infarkt 😀 Ale já si sem tam dám když přijde i návštěva i sklenku vínka 😉

arwenka
2. črc 2009

Holcinky, mne prestal alkohol uplne chutnat, ale kdyby chutnal, dam si klidne sklenku takya ty strie vam vyblednou a zase se zatahnou, nebojte se

lucy82
2. črc 2009

Arwenko je pravda že jak jsme měly teď tu svatbu tak jsem si nalila sklenku vína a stejně ji nedopila teď nevím jestli pro to že mi to nechutnalo , nebo proto že se na mě tchán koukal jak na vraha 😠

arwenka
2. črc 2009

Stejne by se koukala moje mamka, kdyby to vedela, fakt mi to nastesti nejede, ale to se vrati 😀

lucy82
2. črc 2009

😀 No taky to nepřeháním, minule u mě byla sousedka tak jsem si dala sangrii 🙂

Včera jsem šla za švagrovou abych si vybrala nějaký věci pro mimi, a teda nevím do čeho to dítě oblékala ale skoro vůbec nic tam neměla ☹ Takže musím začít nakupovat 😒
Arwenko budou spát děti ve spacím pytli nebo pod peřinkou?

arwenka
2. črc 2009

Lucinko, ja mam zkusenosti od Danulicka, ze za prase nechtel byt v nicem uvazanej, takze proste spinkal pod perinkou. Ale kamoska, matka dvojcatek, mi rikala, ze jsou deti daleko klidnejsi, kdyz se uvazou do zavinovacky - neco na tom bude, v porodce ukazou, jak se jim vazou rucicky - zni to brutalne, ale asi to pomaha

lucy82
2. črc 2009

No já právě taky nevím, švagrový malá spí v tom pytli celou dobu a to je jí přes rok, připadá mi že ¨jim v tom musí být zima 😕

maui
2. črc 2009

AHoj holčiny, taky se hlásím, že žiju, i když jen tak tak 🙂
Včera jsem strávila přes devět hodin v práci u počítače a dnes mám migrénu☹ A ještě k tomu to příšerné vedro a vlhko.Byla jsem s malým ve městě a myslela jsem, že nedolezu domů. Pak jsem skoro dvě hodiny spala.
Vítám nové dvojtěhulky 🙂 Holčiny, nic se nemá přehánět, ani péče o sebe. Já jedla všechno, na co jsem měla chuť. Víno je má druhá voda, takže i teď v těhu si dvakrát až třikrát do týdne dám skleničku (decku nebo i dvě, nebo střik). Držela jsem se zpátky jen první tři měsíce. Nemyslím si, že by to nějak zvlášť vadilo. Měla jsem to tak i u Kuby a je zdravý jako rybička a těhotenství bylo absolutně bez problémů.
Mně zatím nic nebolí, ale když začne hlava, tak mám dva dny zkažené ☹

maui
2. črc 2009

Lucy, nás učili v porodnici vázat. Vypadalo to děsně, ale je fakt, že Kubu to ohromně uklidňovalo a krásně spinkal. Tchán se vždycky tvářil, jako bych malýho mučila 🙂 Ale bylo to jen na pár týdnů, pak spinkal různě v body a dupačkách nebo v pytlích, ty jsme měli taky rádi 🙂
Jé, já už se těším, až budeme mít ty dva prcky doma. V těch pytlích vypadají jak duchové 🙂

lucy82
2. črc 2009

Maui já si teď teprve začínám uvědomovat žeuž se to kvapem blíží 😝 A mám z toho docela strach, poslední hodiny v práci, a pak to uteče jak voda 😕 Vůbec si to ještě nedokážu představit jak já budu vychovávat dvě děti 😖

darling007
3. črc 2009

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Taky čekám dvojčátka, jsme po IVF a dneska 11+5 tt.

arwenka
3. črc 2009

Darling, ahoj, vitej, to vis, ze jo, pojd mezi nas 🙂

Proc nejste nektera bliz ke mne ☹ 😢

miradka
3. črc 2009

Ahoj darling, arwenko, aj ja by som to chcela mať za pár... 😉

arwenka
3. črc 2009

Ja bych to uz chtela mit za sebou, ale jsem rada, ze se jeste na svet nederou, i kdyz si nejsem obcas jista diky tomu, co se ve mne deje zrovna vcera ☹ )
Je tady nekdooooo?

lucy82
3. črc 2009

Ahojík 🙂
Tak jsme tu, jsme ještě popily a pojedly u šéfky v kanceláři, takže jako fakt nestihnu dneska dodělat co jsem chtěla, tak tady budu trčet asi déle 😒

Darling vítej mezi námi 😉

Arwenko co se stalo? Proč ten smutný smajlík?

prava.barbie
3. črc 2009

Ahoj holky. Tak já jsem dnes teda hotová ☹ peču bublaninu, bolejí mě prsa 🙂 (nečekaně) a začíná se mi i dělat blbě ☹ Jo!a OPĚT jsem pibrala kilo!!!takže se zastavím tak na stovce!!!

miradka
3. črc 2009

Arwenka, čo sa ti včera stalo?? 😕

arwenka
3. črc 2009

No tvrdlo mi bricho, chytla jsem brutus krece do podbrisku, ale takovy, ze jsem nemohla vubec chodit, dokonce mi tak silene zlobil tlak, ze jsem na chvili prestala videt na levy oko a chytla migrenu jak pes, coz se mi ale vubec nestava. Lezela jsem jak mrcha a ani se nemohla poradne venovat Danulkovi, kteryho tyden neuvidim, protoze mi ho jeho otec odveze do Chorvatska na dovolenou 😢 Staskat se mi bude, to ano, ale prevazuje neskutecnej strach, jestli ho ohlida, jak ma....

miradka
3. črc 2009

Ou, tak to je špatné a dnes sa ako cítiš? To budeš sama doma? 😨 To nie je moc dobré...bude sa o teba niekto starať?

arwenka
3. črc 2009

Mirad, to se mi stalo uz nekolikrat a sama doma jsme porad...jen s tim okem to bylo poprve a pekne neprijemny ☹ Ale ja to zvladnu, protoze musim 😠

darling007
3. črc 2009

Holky, děkuju za přivítání 🙂 U nás je pořád hrozné dusno, lítá mi tlak jak blázen, včera večer jak přišla ta bouřka, to mi bylo na omdlení 😝
Ahoj Miradka - já doufám, že si u mě mimískové ještě dlooooouho pobydou 😉
Já podstoupila dvakrát IUI, první IVF se povedlo (jedno zavedené embryo), otěhotněla jsem, ale v 8.tt netlouklo srdíčko, tak honem do nemocnice a smutnej konec... Měli jsme 12 mražáčků, z toho mi zavedli dvě a obě se drží (tfuj tfuj tfuj, musím to zaklepat). 15.7. jedu do Plzně na genetiku, tak snad bude všechno OK...

arwenka
3. črc 2009

Darli, nic si z toho nedelej, ja mela porad pres 140/100, fuj, hnus, teprve ted se to sklidnilo a slezlo dolu.....ti dva u Tebe MUSI vydrzet, 12.tt je preci ta kriticka hranice a Ty jsi ji uzuz prekrocila 🙂

darling007
3. črc 2009

Díky, Arwen, jsi hodná 🙂 Taky si říkám, že už to snad tentokrát vyjde... Znova bych už to asi nezvládla, kdyby se mělo něco stát. A jak ty bojuješ, za chvilku už budou chtít mimískové ven, viď? 😉

arwenka
3. črc 2009

Noooo, mne prijde, ze se jim tam uz nelibi, vsemozne me stouchaji a okopavaji, asi mi chteji sdelit, ze mam dat pokoj, lezet a nemackat je, ale copak to jde? To se pak nemuzu zvednout a jeste me bolej zada 😠 😠
No vyjde to, ani nepremyslej 🙂 Taky jsem se desila vysledku triplu a podobne, ale vyslo to 🙂 Ted se zase desim porodu 😀 😀

darling007
3. črc 2009

Asi jsem trochu cvok, ale vždycky mám děsnej strach před každou návštěvou u doktorky, pak jsem strašně šťastná, když ty mrňousky vidím, jak se tam mrskají, ale to mi vydrží tak max. do druhého dne. Pak už si zase říkám, jestli je všechno v pořádku... 😔 Ze začátku jsem taky trochu špinila a občas mě pobolívá a píchá v podbřišku, ale to se asi jen roztahuje děloha. No moc si sama sebe nedovedu představit s tím obrovským břichem 😀 Jsem malá a drobná - 162 cm a 48 kg, zatím jsem přibrala snad jen kilo, ale malinké bříško už mám 😀 Když to někomu řeknu, že čekám dvojčátka, koukají lidi dost divně 😖
Tak ještě vydrž aspoň chvilku, mě řekla doktorka, že musím vydržet do 32. týdne, pak že už je to jedno, potom že už dokážou vypiplat všechno...

arwenka
3. črc 2009

Jeeee, Dar, podivej se mi do alba, jak vypada velryba 😀 😀 😀

darling007
3. črc 2009

Právě jsem na tvoje fotečky koukala, máš fakt nádherný velikánský bříško 😉 Už se těším, až to taky na mě bude trochu vidět, ale až budu jako meloun, to se budu sotva valit 😎
Copak děláš? Já čekám na manžela, až se mi vrátí z cest, jezdí v Německu s kamionem, tak jsem doma pořád sama, vrací se jen na víkendy 😢

arwenka
3. črc 2009

Dar, to jsme na tom ale uplne stejne, pritel jezdi taky jen na vikendy, dela v lese a tady neni prace ☹ Nejhorsi na tom je, ze ma praci jeste na tyden a konec - a pak se jdem asi past. JA teda doted delam, jeste jsem nebyla ani na nemocenske ani na materske, ale 13.7. uz nastoupit musim, chte-nechte.....

Nevim, co je na ty sileny vane nadhernyho, si prijdu jak tank 🙂 😀 😀

darling007
3. črc 2009

Ale jdi ty, já už se na bříško těším! No i když...to říkám teď, popovídáme si o tom za pár týdnů 😀
Aspoň si doma trochu odpočineš, abys ještě nějakou dobu vydržela "pohromadě" 😀
Můj manžel je takhle pryč už dva roky, rekonstruujeme domeček a ještě na něj splácíme hypotéku. Já jsem od začátku na rizikovým, takže peníze nic moc. 🙄 Tak to holt musíme takhle ještě nějakou dobu vydržet, žít ve "víkendovém manželství"
Konečně tenhle týden s hormonama končím, dokonce mi včera řekli dobrou zprávu i na hematologii - okamžitě vysadit injekce Fraxiparine, co jsem si už od podzimu píchala denně do břicha. Mám nějakou genovou mutaci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru