Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
5. črc 2009

Luci, no, neni to mily ani prijemny, zvlast, kdyz je to takhle na den presne od nejakeho smutneho vyroci ☹
Taky verim, ze to neni nahoda, ale nejhorsi je, ze to mame nalinkovany a naplanovany vsichni do jednoho a nic s tim neudelame, jen muzem v klidu zit, protoze to nevime...
Nemysli na nejhorsi, manza je jeste mladej a treba nekouri tolik, nebo ano?

Ja uz fakt nemam zadny kotniky, ani rano, ani vecer a vcera se mi stalo, ze jsem se ukrutne prezrala masove smesi a pak mi ¨zaludek vytlacil mimca vejs a ta mi tlacila na zebra a na plice, nemohla jsem popadnout dech a bylo mi desne. Ani prezrat se clovek nemuze
😠

darling007
6. črc 2009

Ahoj holčiny, přeju všem krásné sváteční ráno! 🙂
Bude to znít možná hloupě, ale zjistila jsem, že i když se mi strašně moc chce na záchod na malou, tak to nejde! 😕 Je to normální? Sedím tam jakou dobu, než třeba jen maličko...

arwenka
6. črc 2009

Dar, ahoj 🙂
Tady Ti nemusi byt hloupe ale vubec nic, od toho jsme tady 🙂 Miminka tlacej na mocak a Ty mas pocit, ze se Ti chce strasne moc a ze ho musis mit narvany k prasknuti a pritom je v nem par kapicek.....kdy jdes na kontrolu? Dost casto se stava, ze se bjevi v zacatcich tehu infekce, doktor ji pak preleci takovymi pruhlednymi cipky - urcite se ho na to zeptej, i ja je mela....

Taky je u vas takovy strasny teplo? Ja mela na balkone v devet rano 35 stupnu....

lucy82
6. črc 2009

Ahojky
Arwenko tady je hic na padnutí 😒 Mám otevřený okna a stejně je vedro 😉 A balkonek bych chtěěěěla že my jsme na to nemyslely když jsme dělaly ten byt 😒

Nu jinak mi teď volala segra že v noci zemřel 😒 Ach jo fakt supráckej chlap to byl, chudák ségry přítel, ten je úplně v prdeli ☹

Darling mě se to občas taky stávalo

miradka
6. črc 2009

Ahoj holky, Lucy, tak to je mi ľúto, koľko mal rokov? Jeden známy z rodiny mal asi pred mesiacom mozgovú príhodu, do mozgu sa mu dostala zrazenina. Zistili, že má poškodené srdce, odtiaľ sa tam dostala tá zrazenina. Vďaka Bohu sa z toho bez následkov dostal, ešte nemá ani 40 rokov...uff.

Holky, včera mi bolo hrozne, hlavne večer. Dala som si mazanec, bol vynikajúci, mäkučký a druhý krajec som si natrela marmeládou...skončilo to v záchodov mise. Fuj, prvý krát som tyčkovala 😖 Dnes som zatiaľ ok, ale može to prísť asi hodikedy... ☹

lucy82
6. črc 2009

MIradko bylo mu 66 let 😒 Už žádnej mladík ale byl strašně akční, ještě pracoval, prostě si nějak nepřipouštěl že by měl jít do důchodu, no a jak to dopadlo 😒
Takže nevolnosti už začínají? Tak hlavně ať tě moc netrápí. Já si je užívala až do 18tt 😕

miradka
6. črc 2009

Lucy, tak mladík to nebol, ale 66 nie je ani moc..keď vidím ako strýc starne, myslím že má tiež okolo 65 - 66 a tiež ešte pracuje, ale toto je už posledný rok, upracuje sa a na doma už neostane moc času. Oddýchnuť si a prečítať nejakú knihu..No snáď mu je teraz lepšie..možno lepšie než keby mu ostali nejaké špatné následky, keby sa len trápil. Aj tak viem si predstaviť akí sú všetci nešťastní..takto náhle a tak skoro odísť... ☹

Nevolnosti boli už dlhšie, ale vždy som to udržala a zachraňovala krajcom chleba. Teraz už to asi moc nezaberie...Myslela som, že snáď do konca 12 tt to prejde, 18 tt jejda, to je ešte poriadne ďaleko 😒

lucy82
6. črc 2009

No je určitě lepší než mít pak následky to je fakt, ale je to takovej šok, ještě včera segře volal jestli nechtějí přijet na chalupu a o dvě hoďky později se to stalo 😒
No já za těhu zvracela jen 2x a pokaždé když jsem se ráno nenajedla, ale já měla tak nějak nevolnosti celý den, hlavně mi bylo špatně po jakémkoliv pití a šťávu a vodu jsem nenáviděla.

arwenka
6. črc 2009

Lucinko, to je mi moc lito....ale nic ho neboli a je mu dobre....stejne tam vsichni musime ☹

Mne bylo, holcinky, zle pres 3 mesice, ted je to uz dobry, ale zas se vzdycky prezeru a pak to je neco 🙂

Ahoj Miradko 🙂

Normalne jsem zehlila nebesa na postylku a malem jsem u toho chcipla, vyzkousim bazen 🙂

miradka
6. črc 2009

Lucy a čo si teda pila? Prv než som včera vyletela z postele som sa napila čistej vody a myslím že nebola dosť studená, a do dvoch minut som bola hlavou v mise ☹

darling007
6. črc 2009

Díky, Arwen a Lucy, trochu jste mě uklidnily... Byl to hrozně divný pocit, protože jsem fakt myslela, že musím skoro prasknout 😖 Na kontrolu jdu zítra, zřejmě bude ultrazvuk (dělají mi ho skoro pokaždé), krev na jaterní testy prý kvůli tomu množství hormonů, co jsem do sebe naládovala, a mám přinést ranní moč. Holky, dneska snad naposledy papkám všechny ty léky a dnes jsem poprvé nepíchala injekci! 😎 Zřejmě budu zavádět akorát dva utrogestany na noc, ale zato celé těhotenství. Prý to působí proti potratu a pak proti předčasnému porodu. Máte s tím některá zkušenosti?
Miradka, já taky dost často zvracela, drží mě to ještě teď, ale spíš už jen nevolnosti, pocit "žaludku na vodě"
Tady spustil pěknej slejvák, málem nás to vyplavilo 😕

miradka
6. črc 2009

Holky a koľko mlieka vypijete za deň? Ja s tým mám problém...vobec naň nemám chuť. 😖

darling007
6. črc 2009

Já si dávám hodně mléka do kafe (teda kafe už si nedělám, ale Caro, to je bez kofeinu) a pak třeba do müsli, ale občas se ho napiju i samotného. Jinak hodně mléčné výrobky - jogurty, tvarohy, sýry, zákys...to já můžu. Zato maso mi moc nejede, vůbec na něj nemám chuť

miradka
6. črc 2009

tak mäso zatiaľ možem, aj syry. Jogurty mi nejako nejdú, asi že je to sladké...ale musím sa prekonávať 😖

arwenka
6. črc 2009

NO kdybyste videly muj jidelnicek, to byste sly do kolen. Musim rict, ze v normalnim stavu, jako netehotne, mi vubec mleko a mlecne vyrobky nechutnaji, natoz ovoce nebo zelenina. Zato muzu pivo a vino a alkohol vubec.

V tehu se to tak neskutecne otocilo, ze mi alkohol nechutna vubec, pri pohledu na flasku se mi dela akorat tak zle, zato bych denne mohla mlecne koktejly s ovocem, ovoce a zeleninu samotne, treba maliny, tresne, jahody na kila a jogurty, smetanu, syry - vubec se nechapu, taky meloun, ktery vubec normalne nemusim 🙂

miradka
6. črc 2009

telo vie čo potrebuje a samo si to vyžiada, ale sú to ohromné zmeny 🙂 hlavne k pozitívnemu jídelníčku

darling007
6. črc 2009

Miradka, já jogurty jím jenom bílé, protože ty sladké ovocné mi taky nechutnají. A taky to podmáslí je fajn.
Arwen, taky jsem nikdy moc nejedla ovoce a zeleninu, ale teď si to dávám skoro denně, taky se až sama sobě divím 😉 Já měla strašně ráda víno, bílé a zvlášť červené. Ne že bych to nemohla bez něj vydržet, to ne, ale sem tam dostanu chuť. Myslíš, že občas můžu skleničku? Já vím, že na to jsou různé názory...

lucy82
6. črc 2009

Miradko já jsem pila tak nějak vše, chvilku štavu, pak dzusy, pak minerálky a pak zase znova, nejvíc mi chutnalo mléko a čaje od manži 🙂 A nikdy jsme nejedla moc ovoce a teď bych se toho mohla užrat 🙂
Darling jedna sklenička občas neublíží 😉

darling007
6. črc 2009

Díky, Lucy 😉 Skoro každý víkend jsme teď na nějaké oslavě a dost jsem se bála... Tak si příště skleničku dám 😎
Ze začátku mi bylo strašně špatně po zeleném čaji (před těhotenstvím jsem ho pila opravdu hodně), ale teď nedávno jsem ho dostala někde na návštěvě a překvapilo mě to, ale dělal mi moc dobře a moc jsem si na něm pochutnala.

arwenka
6. črc 2009

Tak ja mam napriklad tedka druhou sklenicku 🙂
Kdyz si budes, Darli, davat obcas sklebicku, neublizi Ti to, neboj, i pivko je zdravy, samozrejme jen v omezenem mnozstvi 🙂

miradka
7. črc 2009

Darling, presne aj ja som si posledne obľúbila zelené čaje, ale asi pred týždňom som si ho urobila a vobec mi nechutil, ble...vobec to nechápem... dnes na raňajky si dávam mazanec, banán a mlieko, myslím, že to je dobrá kombinácia, že mlieko konečne raz dopijem 🙂
Aj ja mám občas chuť na víno, ale radšej si nedám...ktovie ako to vlastne je...tak pre istotu abstinujem. Až budem mocť, tak si kúpime nejaké fajnové a oslávime to 😀

darling007
7. črc 2009

Ahoj holky, hlásím úspěšnou kontrolu u gynekologa! 🙂 Miminka jsou ještě o maličko větší, než by měla být, podle UZV jsme 12+5 tt. Srdíčka tlučou jako o závod a mrňouskové se mrskají, až jsem se musela smát 😎 Krev, moč, všechno v pořádku, dokonce jsem už i trochu přibrala (což je u mě výhra), akorát mám pořád vysoký tlak. Teď jen aby dopadla dobře ta genetika příští týden a pak už jen držet, držet a držet co nejdýl 😀
Arwen, tak já si dám večer trošičku vína na oslavu 😵

arwenka
7. črc 2009

Dar - SUPER !!!!!! Blahopřeju, to je prima 🙂 Poslouchej, co by sis přála, kluky nebo holčičky? Nebo napůl?

miradka
7. črc 2009

Darling, gratulujem k úspešnej kontrole 😉 😉 krásne sa vyvíjajú. Kedy máš prísť na ďalšiu kontrolu?

darling007
7. črc 2009

Ahoj Arwenko a Miradko, děkujeme moc! 😵 Taky se mi pokaždé uleví, když je vidím, že jsou v pořádku a dělají v bříšku kotrmelce 😀
Arwen, nejdůležitější je, aby byli oba zdraví a je to úplně jedno... (klasická odpověď, že 😎 ) Ale kdybych si mohla opravdu vybrat, alespoň jednu holčičku bych si přála. Kdyby se povedl páreček - chlapeček a holčička, bylo by to ideální. Tobě se to povedlo, viď, moc ti blahopřeju. Už od samého začátku přemýšlím nad jmény, u holčiček mám asi jasno (Adélka a Kristýnka), ale u kluků mám trošku problém. Líbí se nám Daniel, na tom jsme se s manželem shodli. A dál nevím, já bych byla pro trochu zvláštnější jména (Samuel, Tobias, Dominik...), ale to manžel nechce, ten je naopak pro klasiku (ale na Pepu, Karla apod. může zapomenout, to mu neodkývu ani za boha 😀 ) Máme příjmení, kde je "ř" a "š", takže se k tomu taky všechno nehodí.
Miradko, příští středu jedu na genetiku do Plzně, takže mám potom hned zavolat výsledky svojí gynekoložce a ta mi řekne další termín. Takže za týden se s mrňouskama zase uvidím 😉 A jak ty pokračuješ, co miminko?
Ale holky, dneska odpoledne mi bylo nějak divně, bříško pobolívalo, strašná únava...možná taky trochu z toho stresu, který před každou kontrolou mám. A taky vysoký tlak.
Tak přeju krásný pohodový večer, mějte se krásně!!!

miradka
7. črc 2009

Darling, ja idem na kontrolu presne o týždeň, som veľmi zvedavá a tiež trošku nervózna, ale cítim to tak, že to bude v poriadku, takže ani nestresujem. Akurát si neviem zvyknúť na tie bolesti brucha a nevolnosti...našťastie som zvracala len raz, ale furt mi je blbo 😒 Ako sa ti prejavuje ten vysoký tlak? Musela si obmedziť jídelníček?

arwenka
8. črc 2009

Dobre ranko, dvojtehulinky, jak jsme se vyspikaly?
Mne se predevcirem udelalo silene zle, skoro jsem nevidela, tmavy skvrny pred ocima, silena bolest hlavy, dokonce jsem byla normalne zmatena a vypadavaly mi vety,tak jsem si lehla a cekala, co z toho bude do rana - sice se to zlepsilo, ale ta hlava neprestavala. Sla jsem tedy k doktorovi, zmeril mi tlak, prohledl (zrovna zvyseny nebyl) - rekl mi, ze to sakra neni legrace a kdyby neco, mam si hned zavolat zachranku (jsou to priznaky jako pri preeklampsii a to by mi zrejme museli udelat predcasny cis. rez ☹ )
Tak snad se to uz nevrati, i kdyz to bylo behem tydne podruhe 😠 😠

lucy82
8. črc 2009

Dobré ránko 🙂
Arwenko ježiš hlavně lež a nepřepínej se.

Já jsem už doma a je to pajáda, sice jsem včera celý odpoledne drhla kuchyň, skříňky atd. Takže jsem byla mrtvá, pak jsem jela do Tesca na slevy a nic moc no, ale koupila jsem svetýrky za 80 kč 🙂

darling007
8. črc 2009

Ahoj holčiny, taky přeju krásné ráno!
Arwen, já myslím, že tyhle stavy jsou díky tomu šílenému a bláznivému počasí. Tlak lítá nahoru dolů, je to hrozná zátěž pro tělo a zvlášť pro nás ☹
Miradko, držím palečky, ať ti kontrola dobře dopadne. 😉
Já jsem vždycky měla tlak hodně nízký, takže mě to teď trochu překvapilo. Hodně na sobě pociťuju změny počasí, což je teď prakticky několikrát denně. Cítím bušení ve spánkách, pocit že omdlím, pořád únavu, motání hlavy a mžitky před očima...

arwenka
8. črc 2009

Holcinky, jen kdyby to slo lezet....jenze me z toho bolej zada, neba me to - ale mam doma notebook a kdyby neco, hned si k nemu lehnu. Dneska ve 13.30 mam jit na hodku do prace, tak to snad bude dobry, kdyz se ten vzduch tak vybral a celou noc prselo....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru