Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

darling007
8. črc 2009

Možná nějaké pohupování na míči, to ano, ale jinak bych to raději neriskovala. Říká se, že je dobré plavání, ale mám zase zakázáno se koupat, takže tudy asi cesta taky nevede. Ani vlastně nevím pořádně proč, asi kvůli infekci...

miradka
8. črc 2009

Aj mne dr zakázala kúpanie, práve pre infekcie, to by som musela nasadiť antibiotiká, čo neprospieva dieťaťu...takže plávať určite nie. Balón mám, asi ho vytiahnem, utriem od prachu a budem sa pohupovať 😀

arwenka
8. črc 2009

Kocicky, ja si myslim, ze mame smulu jako dvojmamky, protoze to nae telo proste stavene na dvoutehu neni a my se musime setrit (to rika ta prava). Tehu cviceni je pro nerizikove singlemamky a ja si myslim, ze to ten prubeh porodu stejne moc neovlivnuje. Zastavam nazor, ze je super vec balonek EPI-NO, ale taky ne pro nas, proste je tady riziko hodne predcasneho otevreni a nasi doktori by nas zrejme vytahali za usi...

miradka
8. črc 2009

Arwenka, tak to vypadá, že dostanem od dr vynadané 😀

darling007
8. črc 2009

Arwen, taky si myslím, že cvičení je pro single maminky a navíc jen pro ty pohodářky, které nejsou rizikové, a ne pro nás. Já si teda stejně momentálně nedovedu představit, že bych ještě cvičila. I když jsem na pohyb byla zvyklá denně, teď mám problém vyfunět schody do třetího patra, když jdu k našim 😖 Jsem hned unavená a udýchaná, opravdu na to naše těla nejsou stavěná. Já skoro každý den přes poledne lehnu a usnu jako dřevo. Nikdy dřív jsem tohle neměla, neusnula bych přes den. Ale teď je všechno jinak... 😵

arwenka
8. črc 2009

Dar, ja jsem tohle spici obdobi mela tak odhadem do 20.tt, pak me to uplnhe preslo a teprve ted zase zacina, jenze mne spanek moc nehrozi 😠 😠 kdyby clovek mohl aspon ten balonek...

Miradko, ale ne, vzdyt mas plne pravo se doktora zeptat, treba bude na nejake opatrne a mirne cviceni mit dobry nazor 🙂 Treba plavani by nemuselo vadit, ale tady je zae riziko tech mykoz ☹ ....

darling007
9. črc 2009

Ahoj holky, jste tu některá? Já měla dneska noc hrůzy ☹
Včera večer, než jsem šla spát, jsem si poprvé zavedla dvě bobulky Utrogestanu a v noci se mi zdálo, že ze mě pořád něco teče. Po zkušenosti s Polygynaxem jsem si myslela, že je to jak se rozpouští ty kuličky. Pak jsem ale šla na záchod a málem jsem sebou sekla - celá od krve, já, noční košile, postel, peřina, matrace... Začala jsem panikařit a úplně se sesypala. Po tom, co se mi stalo v zimě a o miminko jsem přišla, jsem byla úplně vyděšená. Byly tři hodiny v noci. Nejdřív jsem myslela, že do rána vydržím, ale byla jsem tak vynervovaná, že jsem zalarmovala maminu. Naši přijeli a šup do nemocnice, rovnou se sbalenou taškou 😔
Doktor mě vyslechl, prohlédnul, udělal vaginální ultrazvuk i ultrazvuk přes bříško...a konstatoval, že je všechno v pořádku, miminka jsou jak mají být, srdíčka tlučou, nikde žádný náznak krvácení a hemagomu. No poslal mě domů s tím, že kdyby cokoli, abych okamžitě přijela.
Fuj, bylo to strašný, ještě teď jsem z toho úplně hotová. Bříško mě pořád pobolívá, tak nevím, čím to může být. Prý jsem se mohla poranit při zavádění toho Utrouše, ale to se mi moc nezdá...
Tak nám držte palečky, ať to ti mrňouskové zvládnou...

arwenka
9. črc 2009

Darli, to néééééééé ☹ Koči, co vyvádíš? ještě, že Tě zkontroloval na ultrazvuku, ale teda bych si Tě osobně v té nemocnici nechala na pozorování.....co Ti řekl? Ležet? Prosím Tě, jak jsi na tom teď? Ještě krvácíš? Není Ti špatně?

miradka
9. črc 2009

Darling, to je teda fakt divné, máš ďalej zavádzať utroš? Ja s ním mám len pozitívne skúsenosti, nič podobného som ešte nepočula. 😕 Určite budeš v poriadku. Hlavne, že ťa skontroloval dr a mimča sú tam kde majú byť. 😉

darling007
9. črc 2009

Holky, já jsem z toho úplně hotová, úplně na dně! 😢
Už nekrvácím, akorát mě pobolívá v podbřišku. Jinak mi je špatně akorát z nervů, jsem strašně rozklepaná, ale to jsou všechno nervy.
Řekl mi, ať dál pokračuju s lékama tak, jak mám napsáno z Plzně z IVF centra.
Holky, řeknu vám, mám hrůzu z klatovské nemocnice, je proslulá svou špatnou pověstí...

darling007
9. črc 2009

Děkuju vám za podporu, jste zlatý! Pořád miminkům domlouvám, že to musí vydržet, aby byli silní, jak moc je mám ráda a jak strašně se na ně těším... Snad to zvládnou, zlatíčka moje... ☹

arwenka
9. črc 2009

Dar, prosim Te, klid. Ja vim, ze se mi to rika (mam za sebou totiz totez, co Ty, vis? )...prosim Te, nemas nahodou blizko nejake vetsi mesto? Rekni nekomu z rodiny, at Te odveze tam, nech se zkontrolovat, je prece lepsi vickrat nez jednou spatne, taky je to dulezite pro Tvuj klid, normalne jed a ani nerikej, ze jsi uz nekde byla, ver mi, budes klidnejsi, udelej to - nez by sis neco vycitala!!!!!

darling007
9. črc 2009

Arwen, napíšeš mi, co bylo s tebou? Třeba mě to trochu uklidní...
Už jsem o tom taky přemýšlela, že bych zajela do Plzně, ale sama si netroufnu v tomhle stavu a momentálně nikdo nemůže, všichni jsou v práci, šlo by to až někdy pozdě odpoledne nebo zítra. No uvidím, pokud už krvácet dál nebudu, tak to snad bude v pohodě, co? 😔

arwenka
9. črc 2009

Dar, každý krvácení v těhu je na pytel. Jak daleko to máš do Plzně? Já jsem s Danečkem ležela kvůli stejným problémům v nemocnici a předloni v zimě jsem samovolně potratila, začalo to stejně. Prosím Tě, jeď....to je jedno, jestli večer, odpoledne nebo ráno, ale já bych opravdu jela - dáš za to jednu jedinou cestu.....

darling007
9. črc 2009

Máš pravdu, ale počkám, až někdo pojede se mnou, asi bych to neodřídila. Nemám to daleko, cca 50 km.

petulka26
9. črc 2009

Dar, Arwenka má pravdu. Raději zbytečně plašit než si potom vyčítat, že se něco stalo. Já byla v 17tt taky v nemocnici, měla jsem úplně tvrdé břicho a hrozný křeče. Původně jsem myslela že to přejde a že do nemocnice vůbec nepojedu, ale nakonec jsem tam v noci jela, a bylo to dobře. Začal u mě předčasný porod, ale protože jsem přijela včas, tak jsou teď mimča v pořádku.

arwenka
9. črc 2009

Jsi sikulka, s tim souhlasim, ja bych taky jela, i ted jsem sla, kdyz mi bylo zle....lepsi nekolikrat zbytecne nez jednou pozde....

darling007
9. črc 2009

Tak holky, ještě mě napadlo zavolat svojí gynekoložce. Řekla mi, že pokud bylo na ultrazvuku všechno v pořádku (i na kontrole, na které jsem byla předevčírem bylo všechno perfektní a tak jak má být), tak že to bude určitě dobré. Že by tam byl třeba hematom nebo něco. Ale nic tam neviděli. Prý to může být po tom utrogestanu, tak že ho mám raději spolknout. A počkat...

arwenka
9. črc 2009

Dar, to je dobre, ze jsi ji brnkla....mne jen nesedi, ze by to melo byt z poraneni ze zavadeni Utrose, to bys musela mit nehty jako kocour a jeste se poskrabat, ze bys to citila....treba Ti vazne jen neco luplo, vis, ja uvazuju tak proto, ze vim, jaky jsou to nervy, jak nam na nich zalezi a pak nam zbydou oci pro plac....tim ROZHODNE necjci rict, ze tohle je Tvuj pripad, to ne - ale tady nejde o sousedovic kote, i kdyz to by bylo taky smutny ☹
Kazdopadne odpocivej, co to jde a kdyby nahodou jeste nejaky naznak krvaceni nebo neco, jed a necekej...

Peti ahooooj, jak je, kocko? Co mimiskove?

petulka26
9. črc 2009

Ahoj Arwenko, mimískové jsou v pořádku, jsou pořádně aktivní, tak mi dávají docela zabrat. Včera jsem byla s jedním kamarádem v kině a ti moji lumpíci tak kopali, že jsem místama až nadskakovala 😀 😀
A co ty, je vše v pořádku? Doufám že doma aspoň trošku odpočíváš.

arwenka
9. črc 2009

No, to je super 🙂 Mam radost za Tebe 🙂
Ja mam akorat tak doma notebook, ale delam porad, to bych ani nebyla ja....v brise mam technoparty, uplny boule, cely pandero nakrivo, jsem jak sud, ale nastesti jeste drzej a nechtej ven (doufam, ze ty problemy z minuleho tydne nebudou znamenat preeklampsii ☹ )
A co ten mamlas Tvuj byvalej? Zadnej zajem?

darling007
9. črc 2009

Děkuju, Arwenko, určitě dám na tvoje rady. Kdyby něco, jedu okamžitě, třeba i sama, to bych holt zvládla.
Petulko, to je výborná zpráva, držím palečky!

arwenka
9. črc 2009

Darli, a co nejake fotecky maminky a mimisku, co? Ty nas teda zanedbavas 😠

darling007
9. črc 2009

Tak jo, to bych mohla... Nejdřív musím zjistit, jak se to sem dává 😉

arwenka
9. črc 2009

To zvladnes, nahore jsou Fotoalba, pak Moje alba a na to uz prijdes 🙂
Jsem taaaaaaaaaaaaaaaakhle zvedava 🙂

darling007
9. črc 2009

Tak tam něco máte, holky...

arwenka
9. črc 2009

Jééééé, já ještě neviděla taková malá embryjka mimo tělo 🙂 To je krásnýýýý 🙂
Nemáš nějakou fotku obličeje před těhu a těhu? Jsem jak nemocná na to hádání pohlaví 🙂

darling007
9. črc 2009

Mrknu se. Jojo, ty fotky mi dělali v IVF centru v Plzni, pět minut před tím, než mi je zaváděli 😀 Líná huba, holý neštěstí, tak jsem se zeptala, jestli by to šlo... A mám úúúúúplně první fotečky.

darling007
9. črc 2009

Arwenko, až zítra manžel přijede domů, tak mu řeknu, stejně chci už vyfotit bříško 😉 a dám ti sem fotečku. Žádnou kloudnou teď z těhotenství nemám

arwenka
9. črc 2009

No tak jo 🙂 Jednu pred a druhou tehotnou, ano?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru