Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
24. črc 2009

Ja bych davno uz delat nemela...doki me posila uz pres dva mesice do nemocnice a kdyz jsem ho umluvila, nakazal mi lezet doma (nelezela jsem jeste ani den)...
Do toho baby obchodu bych se mohla zitra dopoledne podivat, jedeme do Trutnova 🙂
Takze kdyz potkas valici se sud, to jsem ja....

Fabinku nemuzu dat do bazaru, protoze nemuzu chodit pesky....je to celkem bezvychodny ☹

haassinka
24. črc 2009

a to jste v takové situaci, že opravdu nemůžeš mít alespoň pár týdnů volno a odpočívat? a po porodu to bude vůbec makačka...vůbec si to nedovedu představit ještě s dalším dítětem..a ještě snad pracovat?!

a přítel nemá auto? nebo si půjčit od ordičů, či jiných příbuzných na přechodnou dobu?

ale jestli tam půjdeš, tak bacha, je tam děsně ukecaná ženská:D byli jsme se tam včera jen tak optat na ty kočárky a držela nás tam docela dlouho:D

arwenka
24. črc 2009

Haas, my jsme v takove situaci, ze si nemuzeme dovolit nedelat ani jeden den ☹
Pritel teprve nastoupil, protoze odesel z Trutnova a prvni vyplata bude az v srpnu ☹ No a ja budu mit PPM, ktera je min. o 3000 nizsi, nez byl muj plat, takze jem rada, ze me ef necha vubec na Dohodu delat....

beruska5
24. črc 2009

Ahoj holky.Sem tu dnes poprvé.Sem v 32tt a zatím sem pribrala 16kg.Náhodou sem narazila na tihle stránky.Je fajn si s nekým pokecat.Ja bydlím v Poděbradech a tady se mi nepodařilo na nikoho narazit.Čekám dvojvaječná dvojčata holka+kluk.Zatím sem žádné zdravotní komplikace neměla a doufám že to vydrží.Holka má podle výpočtu 1950dk a kluk 1940dk.Holka je hrozne aktivní a hodne kope.Zato kluk je asi utlačován a spokojen i s malím prostorem.Obě sou už hlavičkama dolu,je to prí fajn na normální porod ale asi trošičku víc sem si přála cisara.Lehnu,dostanu oblbovák,vyndají je a je to.S sprvního porodu(1 díte),mám blbý spomínky na dlhej porod,unavu,teploty,nešlo kojení.Tak doufám že to bude ted fajn.Už začínám mít trochu strach.

arwenka
24. črc 2009

Beru, ahoj 🙂
Vitej.
Uplne s Tebou souhlasim, jsme na tom stejne a ani kupodivu nebydlis daleko 🙂
Ja jsem ve 34.tt a cisare si primo podepisu, mam desny zkusenosti z porodu s prvnim chlapeckem a neminim to absolvovat znovu....cekam take parecek (doufam, ze se doki nespletl)....

lucy82
24. črc 2009

Ahojík dvojmamky 🙂
Beru vítej 🙂

Já se včera zase rochnila u babči v bazenu a dneska jsem byla u mamči a teprve jsem dorazila domů. Byly jsme kouknout o sekáčích tak jsem tam nechala litr ale mám zase hodně věciček pro holky a už se mi to nevejde do skříně. Takže musím začít nakupovat taky něco jinýho, jako jsou autosedačky, povlečení, atd. 😠 Včera mi kámoška dovezla z Ikei postýlky tak postýlky by už byly teď to ostatní 😖

beruska5
24. črc 2009

Bohužel mi nedají na výběr.Pokud je vše ok cisare si vybrat nemužu,tak dufam že to bude hodne rychlí..Čeho se trochu bojím je kojení,s holkou mi to vubec nešlo,kojila sem asi jenom 2 mesíce.Pak mi lékařka řekla že mám málo mlíka a mám začít s umelím.O nejaký laktační poradkyni sem v tí době ani neslišela.Ted se budu víc snažit.Stíma penězma to mám taky super.Bohužel sem odešla s práce akurát v době kdy sem otehotnela(a prišla sem pak na to pozde abych se vešla do nejaký ochraní lhuty).Apak s rýchle rostoucím bříškem si neco najít je nemožní.Tak sem na uřadu práce a to sou desne velký prachy.No a manžel prišel o práci před 2 týdny.Takže super naplánování.

miradka
24. črc 2009

Beruš ahoj, tak to ste fakt v prekérnej situácii. Ty si otehotnela bez IVF? Pýtam sa, lebo čakáte dvojvaječné dvojčátka. My sme boli na IVF...som ešte len na začiatku. Myslela som, že typ porodu je možné vybrať si. To si mal celkom prekvapila, ale vraj je lepšie rodiť normálne, aj pre telo, aj pre mlieko...rýchlejšie sa vraj dá žena dokopy...no neviem, tiež by som radšej cisára..

beruska5
24. črc 2009

Bez IVF,prěd 7 lety se nám narodila holčička,chvýli na to sme chteli další ale nějak to nešlo,tak sme to nechávali na náhodu.Pak sem se už celkem spokojila že další nebude.A zrazu po 7 letech mi lékař s usměvem zdelil že mi blahoprěje k dvojčatum.Ja sem si taky myslela že si mužu vybrat mezi normálním porodem a císařem.Chodím k lékaři do Sadské,je to primář Nymburský nemocnice,budu u nej i rodit.On mi řekl že se vybírat nedá.Ale asi každí lékař a nemocnice má jiní pravidla.Je to prí pro mě lepší.

miradka
24. črc 2009

tak to je fakt zázrak, že máte dvojvaječné dvojčátka...ja rozmýšľam čo budem hovoriť zvedavým ľuďom na otázku, či som bola na umelom. Keď sú dvojvaječné, väčšinou to býva vďaka IVF. Nehodlám to každému zvedavému človíčkovi vešať na nos...ani náhodou..takže ono to ide aj prirodzene, to je super 😀

miradka
24. črc 2009

Beruš, neboj, hovorí sa, že druhý porod býva hračka oproti prvému, to zmákneš rýchlejšie a hladšie 😉

beruska5
24. črc 2009

To doufám že bude rychlejší.Ináč dekuji všem za přivítání.

darling007
24. črc 2009

Ahoj maminy, vítej Berusko! 🙂
Taky už pomalu začínám přemýšlet o těch kočárcích, byli jsme se předevčírem podívat v Plzni, ale v obchodech je strašně malý výběr dvojčatových kočárků, podle katalogu se mi to ale objednávat nechce. Je určitě lepší si takovou věc "osahat". Líbí se mi X-Lander a prý od září budou v prodeji i vložné tašky nebo korbičky. Zatím jde pro dvojčátka jen jako sporťák.

beruska5
24. črc 2009

Mi sme se dohadovali doma hodne o kočárku,nakonec sme se zhodli že na ten rok rok a pul je uplne zbytečnej novej kočár,takže koukam na nete po bazarech.Budoucí krsní mi schání postílky,a tchýne schání autosedačky,takže celkem fajn.Doufám že to domu nejak doneseme do porodu.

jankatr
24. črc 2009

Zuzko - je to tak přibrala jsem jenom 14kg - no já si ty kila vybrala už u Daníka - to jsem tenkrát nabrala skoro 23kg! - takže jsem se dost děsila toho co přijde při dvojčatech a ono se nic dramatického nekonalo. Asi mělo tělíčko větší spotřebu 😉 🙂 - akorát teda i když jsem byla 14 dnů po návratu z porodnice na původní váze - tak teď už mám zas 5 kg nahoru... 🙄 🙄 🙄

Jinak k těm kočárkům - zatím asi nejlepší obchod co do počtu dvojčecích kočárků na prodejně je tenhle http://www.kocarky.cz/kocarky-pro-dvojcata.php - je v Kolíně ale dělají i výstavy v Brně 😉

zuzka72
25. črc 2009

Arwi a ty jdeš na císaře? Já bych popravdě raději také na c´ísaře, měla jsem oba dva kluky velky, měli oba 4,5kg a 53 a 55cm, navíc ten první měl hlavu, jako balón. Navíc jsem už letitá 😀 , tak jsem si říkala, že bych si nechala zároveň podvázat vaječníky a oni by mi to udělali 2v1. No nevím, jestli si mohu takhle vymýšlet, ale plán je to hezkej....

zuzka72
25. črc 2009

http://www.babymax.cz/chipolino-kocarek-dvojcat...
tak tohle je můj favorit. Teda alespoň teďkom.

sindynka
26. črc 2009

Zuzka72.Nevadí ti že nemá přehazovačku nebo boudičku oddělávací?A 4 opěrky zad?Tohle jak vidím,nejde do toho nejlepšího sedu.Ale nemyslím to ve zlém.U nás jsem viděla podobnou trojkolku,ale černou a děti v ní dlouho jezdí.Je asi výhodná na hodně místa pro větčí děti.

zuzka72
26. črc 2009

No je to jen taková první úvaha, určitě nakonec vyhraje jinej, ale tenhle mě něčím zaujal. Navíc když budou děti v březnu,tak nepotřebuji vaničky a na zimu už budou sedět. Ale říkám je to jen úvaha, hodně je to taky o ceně a né, že bych na těch dětech chtěla šetřit, ale jak jsem viděla to video s tím kočárkem za 40000,- tak mi to připadalo stejny a desingově lepší.

arwenka
26. črc 2009

Ahojky holky, ja tedy vubec nemela v planu resit kocarek tak intenzivne, ale zacinam nabyvat dojmu, ze to nebude jednoducha zalezitost.
Byli jsme v Trutnove, je tam nekolik prodejen s kocarky - myslite si, ze meli byt jediny pro dvojcata, abych si s nim zkusila jezdit? Ani omylem....pry leda tak specialky v Koline - super
Proste odchytim na ulici nejakou maminku, vyskubu ji kocarek a budu zkouset
Pokud to jeste vubec stihnu, ze.... v pondeli doki jede a vraci se za 14 dni....

sindynka
26. črc 2009

Zuzka 72.To by jsi kupovala vložné tašky?Nejsem si jistá,ale tenhle kočárek navíc není na uplný leh,jen 175 stupnu.

zuzka72
26. črc 2009

Vložky bych nekupovala, ale říkám, je to jen první úvaha a takových bude spousta, vůbec jsem o něm nic nečetla, takže ani nevím nic co se ho týká, na to je čas. Arwi-ty už máš teda fakt co dělat, aby jsi to vyřešila s tím kočárkem, aby nebyli nakonec děti dřív než vozítko. 😀 A co ten císař, jak jsem se tě ptala na minulé stránce, myslíš, že to jde? 😒

lucy82
26. črc 2009

Teda jo Arwenko koukám na tvoje týdny a letí to jako blázen i ty moje, jejdaaaaa 😕
A jak se jinak cítíš?

Zuzka jojo kočárky to je kapitola sama o sobě, ono když to pak začneš číst a zjišťovat pro a proti tak ti zbydou dva tři kočárky který si všichni pochvalují. Hlavně se dívej na kolečka, na to jak je kočárek těžkej, kolik má na šířku a tak. Protože co jsem četla tak s těma většíma kočárkama maminy neprojedou některýma dveřma takže musejí vždycky vysadit jedno kolečko, projet a pak ho zase nasadit. Tak hodně štěstí při vybírání, ono jich není moc a to je právě ten problém. Pro jedno dítko je kořárků tolik že si vybere každej

arwenka
26. črc 2009

Zuzi, ja si bohuzel myslim, ze kdyby byly deti otocene obe hlavickou dolu, ze bych si asi moc vybirat nemohla, ale kazdopadne o cisare pozadam, i kdyz budou otocene spravne (zatim nejsou). Je mozne, ze mi v nemocnici reknou, at si nevymyslim - v tom pripade pozadam o epiduralni analgezii - proste jakykoli zpusob zmirneni a otupeni, protoze moje zkusenost po porodu Danulky je dost divoka....

Lucinko, jasna vec, jenomze ja kocarek nevyresim, protoze na nej nemam - nezbyva mi, nez na nej pockat, az budu mit porodne 🙂
Mam starej na balkon a do te doby v nem snad dvojcatka preziji...

haassinka
26. črc 2009

arwen: ja to tu nekde psala, ze tu jsou nemozny, tolik obchodu s kocarky a detskymi vecickami a ani jediny dvojcatovy kocarek! Tvrdi, ze na to nemaji penize, aby to meli vystavene...tak radsi nemaji nic 😖
Uz jsem byla presvedcena, ze tema kocarky prestaneme resit a proste koupime Bubmleride, ale zase jsem cetla, ze si maminy stezuji na to, ze ma spoustu plastovych casti a ty nevydrzi...tak uz nevim...super moznost by byla, objednat Easy Walker z Ameriky, maji ho asi o 8.000,- levnejsi s korbickama...jenze kdovi, co by stalo CLO

Holky, jeste me dost zajima tema porodnice - hlane u porodu dvojcatek ze... za prvy, slysela jsem, ze do spousty porodnic je nutne se nejak registrovat a to hodne brzy, treba uz na konci prvniho trimestru??? a za dalsi, kam teda???🙂

lucy82
26. črc 2009

Hassinka ten Bumbleride si budu kupovat já, je pravda že jsem ted taky četla o těch plastech ale zase na druhou stranu jsem to četla od asi jen 3 mamin a od hodně víc jsem četla samá pozitiva. Navíc to mají dvě známé a ty si ten kočárek nemůžou vynachválit. Jedna už vyzkoušela 5 kočárků a to je klukům 16 měsíců a nakonec zůstala u tady toho a ten prý kdyby se vyráběl nebo byl na trhu už dřív tak si ho koupí hned ze začátku. A zatím s ním problémy nemá 😉

Arwenko no já jsem zvědavá za jak dlouho pak to porodné dorazí 😨 Jestli to bude jak nemocenská tak se máme na co těšit, jsem zvědavá kdy mi dorazí teď 😠

arwenka
26. črc 2009

Ja to vazne vyresim odchytem nejake mamci na ulici, jinak t nevidim.
Porodne by melo prijit tak nejak plus minus do mesice po porodu a nemocenska? To nevim, ja jsem ji vubec nemela 😒 Kazdopadne jsem uz slysela par nadavek od maminek, ktere si stezovaly, ze na ni cekaly treba i pres dva mesice ☹

lucy82
26. črc 2009

No Arwenko bojím se aby jsme tak nečekaly i na mateřskou 😠 Já budu marodit do konce sprpna a od 6 září nastupuji na mateřskou, tak jsem zvědavá. Nu jdu něco vymyslet k obědu, co budete vařít? Nemám nápady 😔

darling007
26. črc 2009

Ahoj holčiny, Arwenko, jakpak se máš, jak to zvládáš s bříškem? 😉
Taky už řešíme kočárek, pořád nevím, ale je fakt, že v obchodech je to s výběrem dost špatný.
Lucy, já dělala houbovku, mňam mňam...
Dneska mě nějak pobolívá bříško a vůbec je mi tak celkově už od včerejška divně, jako by na mě něco lezlo ☹

arwenka
26. črc 2009

Lucy, ja delam obalovanou cuketu a okurkovy salat 🙂
Samo mi dosla strouhanka a nemam ani tvrdy rohliky 😠
Na materskou by se snad, proboha, cekat nemelo....ja nastupuju v pondeli 🙂

Darlisku, ahoj - mne taky, clovicku, v noci jsem se budila a nevedela, jak si lehnout a ani ted to neni o moc lepsi ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru