Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
27. črc 2009

Lucy, kterou barvu sis vybrala Ty? Líbí se mi i ten oranžový, ale jsem si říkala, že tu červenou líp sladím s dekama atd.

lucy82
27. črc 2009

Já jsem si nakonec vybrala tu červenou taky 🙂 Chtěla jsem černou ale všichni mě od toho odrazovaly, pak se mi líbí i ta modro zelenkavá ale pro holčičky se to nehodí takže nakonec vyhrála ta červená když jsem jí viděla na živo 😉

arwenka
27. črc 2009

Miradko, ja jsem byla na triple testech ve 12.tt, take jsem nic neplatila, ten screening nekde stoji 1000 Kc, ale sikovny doktor Ti proste to sijove projasneni a ty nosni kustky zvladne udelat sam a spolu s tripl testy jsou ty vysledky take dostacujici 🙂

Kdybyste to videly, holky, sedim u PC a skace mi bricho, delaji se mi na nem boule a vypada to, jako bych spolkla mimozemstana 🙂

miradka
27. črc 2009

Díky za info holky, vidím, že vy ste úplne v pohode, na druhej diskusii je to des, všetci plašia, ale zajtra sa na to opýtam mojho dr..som z toho nervnozna

koira
27. črc 2009

Ahoj holky omlouvam se ze vam sem lezu..ale potrebovala bych se zeptat na vas nazor.....jsem ted 21 tt....minulej tyden sme byli na velkym ultrazvuku....krome toho ze doktorka byla dost neprijemna tak by deti meli byt v poradku.....trosku nas zklamala tim, ze nam rekla ze to vypada na holciccky...a my si tak prali aspon jednoho kluka...ja vim asi jsem uplne blba...mela bych byt rada ze jsou zdravy ale prece....stalo s evam nektere ze se spletli v pohlavi?nebo ze by vam treba ve 30tt rekli neco jinyho?diky za odpoved

arwenka
27. črc 2009

Koira:
Ahojky. Vubec nevdi, ze na sem chodis, vzdyt cekas dve deti, tak sem patris.l
U mne je to takhle: pritel ma z prvniho vztahu dceru a ja mam sestileteho syna. Chtela jsem strasne moc dve holcicky a on zase dva chlapecky. Pak jsme vymysleli, ze by byl nejlepsi parecek. Celou dobu jsem doufala, ze by se treba mohlo usmat stasti a nekdy v 17.tt mi pan doktor rekl, ze vidi opravdu kluka a holku, ale at se na to nespoleham na %.
Samozrejme jsem to vedet chtela, tak jsem jela na D ultrazvuk, kde mi to pan doktor potvrdil. Celou dobu jsem zila a ziju v domneni, ze to opravdu tak je - ovsem do doby, kdy jsem potkala mamcu s dvojcatky - pareckem - ktera mi rekla, ze ji tentyz doktor na D ultrazvuku povedel, ze bude mit dva chlapecky a sup - z jednoho se na porodnim sale stala holcicka.....

Navic mi tady nad domem uz tyden litaji dva capi a zadna vrana...tak ja nevim.

Neco Ti ale povim - dej si do alba fotku, kde jsi nebyla tehu a fotku, kde tehu jsi. Ja se mrknu (jeste jsem se nespletla 🙂

petulka26
27. črc 2009

Koira, to s těma fotkama potvrzuji. Když arwenka řekne že to bude holka a kluk tak to máš skoro jistý 😀 Já byla přesvědčená že čekám dva kluky, ale Arwenka říkala že to vypadá přinejmenším na jednu holčičku. No a šup, čekám kluka a holku. Už mi to potvrdlili na třech různých ultrazvucích, tak doufám že nebudu na porodním sále překvapená 😀

arwenka
27. črc 2009

Peti, no ahojky, to je taky dost, ze jdes 🙂
Samo, ze se muzu plest, ale budu se snazit to nedelat 🙂
Jakpak je?

petulka26
27. črc 2009

Ahoj Arwenko, mám se dobře. Mimča mi sice v bříšku pořádají asi nějakou párty, ale mám radost že o nich vím, ikdyž občas by mě mohli nechat chvilku spát 😀 Byla jsem teď o víkendu s Tomášem a jeho dvouletým synem a hrozně jsem si to užila. Manžel už se koncem týdne stěhuje pryč, takže se zdá že se obrací vše k lepšímu. Jo málem bych zapoměle chce se ke mě vrátit, ale já prostě teď nemůžu. Nevěřím že by to fungovalo. Kdybych nebyla těhotná, tak bych nad tím asi přemýšlela, ale musím myslet na ty děti. Nechci aby si na něj zvykli a pak jsem jim musela vysvětlovat proč od nás odešel.

lucy82
27. črc 2009

Koiro já ti naopak rozumím 🙂 Já si moc moc přála páreček, a když mi v 16tt řekl doki že to budou dvě holčičky tak se přiznám byla jsem trošku zklamaná, trvalo mi tak měsíc než jsem se s holkama tak nějak srovnala 😕 Na dalších kontrolách jsem doufala že se tam třeba pindík objeví, ale doki mi to řekl už asi 5x že jsou to dvě holčičky tak jsem se s tím smířila.
Vím že jsem blbá tak dlouho se o mimi člověk snaží a pak si bude ještě vymýšlet co chce za pohlaví 😅
A ted jen doufám aby mi opravdu neřekl že to je páreček protože bych v klučíkovi asi vypěstovala něco divnýho kdyby nosil samý růžový oblečky 😀
Hlavně že jsou děti zdravý, to je nejdůležitější 😉

petkan
27. črc 2009

zuzka, my to máme přes ivf, uchytilo se jen jedno embryo a to se rozdělilo 😕 . No já nevím, kdy se dá určit pohlaví, ale mně to řekl doktor na genetice ve 12.tt. Řekl, že jsou to holky. Docela mě to překvapilo, protože to řekl tak jako by si byl jistej. Ale kamarádce to taky řekl takhle brzo a vyšlo to. Tak nevím. Dám sem fotku jak radí holky, Arwe m to zjistí.

miradka, mám ozp, ale nevím zda je to pojišťovnou

zuzka72
27. črc 2009

Arwi, ty píšeš že poznáš jaké pohlaví budou dětičky mít, co prosímtě vidíš u mě? Děkuji.
Holky já dnes viděla super kočár jmenoval se I´coo, nebo tak nějak, ale byl špičkovej a houpací. Jenže nebyl pro dvojčata, takže problémek.

zuzka72
27. črc 2009

Petkan - tak to je super, to Vám hezky vyšlo. 🙂

balina
27. črc 2009

Ahoj holky,
dneska je tak krasne, ze sem utekla z prace a sla se valet k vode. 🙂 Decka budou mit uplne spalene zadecku na zitrejsim screeningu. (Zadecky nebo tvaricky).
Nekdo se tu ptal na screening ve 12tt. Moje gyndarka to taky nedela a dela az triple testy v 16. Tak sem se objednala sama a bez doporuceni budu v Modranech platit 1200 i s krvi a nejakym dvd ci co. Ostatne slysela jsem o triple testech samy blby zpravy- jako ze vychazeji spatne specialne u dvojaku, takze neni spatny vedet neco pozitivniho z drivejska 😀 - no teda doufam ze zpravy budou pozizivni

darling007
27. črc 2009

Ahoj holčiny, Miradko, já byla taky na screeningu v I. trimestru, ale u mě to bylo na poslední chvíli. Jde to udělat do 13 + 6 tt a já byla asi 13 + 3 tt. Platila jsem tisícovku, ale stálo to za to, když mě o týden dýl ujistili, že miminka jsou zdraví.
Petkan, já krvácela teď už denně, v noci a ráno víc, přes den se to mírnilo, ale stejně to bylo pořád. Dneska jsem byla na kontrole u své GynDr. Myslela jsem, že udělá jen ultrazvuk, tlak, moč atd. jako vždycky, ale už se jí to opravdu nezdálo to krvácení, tak mě i prohlídla a řekla, že je to opravdu docela dost. Taková hodně tmavě hnědá krev, občas takové jako kousky. Nejdřív mi řekla, abych ten Utrogestan polykala, ale pak jí to asi nedalo a že zavolá do PLzně do IVF institutu. Nebrali jí tam ale telefon, tak že prý to bude zkoušet a abych si odpoledne zavolala. No a asi v půl druhé už mě naháněla sama, že to konzultovala s panem doktorem a tomu se to ani trochu nelíbilo, že to není normální reakce. Shodli se na tom, že to opravdu je po Utrouši a závěr zněl: Okamžitě vysadit, ani nepolykat. Místo toho třikrát denně Duphaston a dvakrát denně Ascorutin. Hned chtěla abych přijela na stěry, jestli tam není třeba nějaký zánět nebo tak něco. Tak si mám zavolat ve čtvrtek po poledni a že to znova zkonzultuje s Plzní, ty výsledky. Takže přeci jen to s tím Utrogestanem nebylo tak v pořádku... 😖

arwenka
27. črc 2009

Zuzi, ja na tech foteckach nevidim, kde jsi tehu a kde ne, mohla bys tam vedle sebe vlozit nejake dve - jednu netehu a druhou tehu?

Peti, no to je skvely - ja rikala, ze prileze.....copak, copak, procpak by se vracel?

balina
27. črc 2009

Darlin drzim moc palecky aby to konecne vyresili - tohle musi byt desne vycerpavajici 😒

zuzka72
27. črc 2009

Aha, Arwi, tak to se musím vyfotit těhu 🙂 , já tam mám zatím všechny netěhu, takže to co nejdřív udělám. Já myslela, že to hádáš podle 😀 ksichtu. 😀 😀 😀 . Takže nafotím a dám vědět, jak to dám do albíčka.

petulka26
27. črc 2009

Arwenko, myslím že mu došlo že ta jeho hvězda není zase až taková výhra. Dlouho mu to tedy nevydrželo. Jestli pak mu za to stálo zničit rodinu 😠

arwenka
27. črc 2009

No jasne, ze podle oblicejiku, ale ten musim videt tehu i netehu - tak tam dej jednu tak a jednu tak zblizka a ja mrknu, pokud me neodvezou, mam desny krece, sakrys, ze by poslicci? Takhle brzo neeeeeeeee

koira
27. črc 2009

Holky diky za odpovedi...zkusim vlozit nejaky fotecky..

petulka26
27. črc 2009

Arwenko, běž si raději lehnout holka, ať tam mrňousové ještě chvilku vydrží 🙂

arwenka
27. črc 2009

No normalne, ted to preslo, ale zas necitim pohyby....to snad neni pravda, tohle

arwenka
27. črc 2009

Koira: Na te pred tehu Ti do oblicejiku docela vidim, ale ta druha je strasne mala ☹

koira
27. črc 2009

Tak jsem to nejak zvladla.....mam vsechny fotky ve velkym formatu a nejak mi to neslo zmensit..nebo slo a z moc 🙂 ...tak snad z nich neco vykoumes 😉

arwenka
27. črc 2009

Koira:

Prosim Te, posli mi to do mailu, ja jsem si je zvetsila a jaou mazly ☹
princess.arwen@seznam.cz

koira
27. črc 2009

tak mela bys to tam mit....ale je to divne ze to mas mazle...ja kdyz to tady otevru tak je to pekne videt 😕
...no ale ja jsem v technice amater 😅

koira
27. črc 2009

kdybys potrebovala vic fotek..staci rict 🙂

lucy82
27. črc 2009

Jééé Koiro tobě to sluší 😉

A dej si do podpisu že čekáš dvojčátka 🙂

Já jsem ted dožehlila a zítra jdu k mamče vyprat oblečky, aby to krásně uschlo na balkoně, kterej já bohužel nemám ☹

arwenka
27. črc 2009

Koira: No, at se divam, jak chci, vidim holcicky....proste minimalne jednu...Ty cekas jednovajecne?
A slusi Ti to 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru