Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

marrha
20. bře 2008

Rezi mám ji v albumu....

rezinka
20. bře 2008

teeda, tak to je teda opravdu pekny pupik 🙂 !! a rodila jsi prirozene nebo cisarem? omlouvam se, jestli se ptam presto, ze jsi to tu uz asi nekdy psala ...

marrha
20. bře 2008

Rezi 😀 normálně 🙂

rezinka
20. bře 2008

daiquiri, to vis, ze jestli to klapne, tak na to prosviceni pujdu. Tak tisicovka nas v pomeru s tim, co uz jsme zaplatili za IVF, snad nerozhazi. A hlavne pak clovek bude daleko klidnejsi. Teda pokud to dobre dopadne. Ale zadne pesimisticke myslenky, ze by to snad nemelo dopadnout dobre !!! Ale ta holka, co mi to brala na tom ultrazvuku v te nemocnici, mi prisla, ze nejdriv vubec nevedela, o cem mluvim. A v utery si mam zavolat a domluvit si termin se sekretarkou v nemocnici. Tak doufam, ze me opravdu objednaji na to, na co chci 😕 To si samozrejme v to utery jeste poradne overim ...

septim
20. bře 2008

Ahoj Rezinko: k internetu jsem se dostala az ted protoze mam jeste 6letou dceru a ma prazdniny. Ja byla vcera na tom sijovem projasneni a jak delala ten ultrazvuk tak najednou rikala ze tam je jedna holcicka ze si je 100procent jiste, a ze je to krasne videt. U druheho mrnouska rikala ze zatim nevi ze na to povi priste. S pritelem jsme byli strasne prekvapeni protoze jsem myslela ze nam to povi az na 16 tydnu.

marrha
20. bře 2008

😀 😀

u jednovaječných je to jednoduchší 😀 😀 tam když jde poznat jedno je jasné co bude to druhé 😀

nám taky jak řekli,že to jedno je kluk a druhé nejde rozeznat jsem si říkala,ještě,že jsou dvojvaječné,pořád je šance,že tam je ta holčička 😀 😀 😀 chtěla jsem ještě aspoň jednu 🙂

rezinka
20. bře 2008

septim tak to je fakt uzasny, ze to poznali takhle brzo !! A to jsi na tom prosviceni byla docela brzo, vid? Co jsem se tak docetla, tak se chodi v 11-13. tydnu ... ?

daiquiri
20. bře 2008

rezi: určitě běž, hlavně by ti to měl i tvýj doktor říct! A neboj, v nemocnici by měli vědět! Prostě řekni, že chceš screening na měření šíjového projasnění a rizika Downova syndromu a máš to!
My teda za IVF neplatili nic, teda kromě nějakých příplatků za léky. To jsi byla v soukromém?

septim
20. bře 2008

Rezinko: ja na tom byla ted na zacatku 13 tydne. I kdyz doufam ze tam jeden kluk bude. Jinak se nam tata doma asi zblazni. Ted jdu do poradny az v 17 tydnu, tak az za mesic. Myslela jsem ze budu chodit casteji,ale dokorka vi co delat.

rezinka
20. bře 2008

my byli v Praze v Iscare a platili jsme tam za kvalitnejsi leky, za prodlouzenou kultivaci apod. , takze to docela "naskakalo" ... a ty vsechny nazvy, co po nich budu v nemocnici za ten tyden chtit, si radsi od tebe napisu na papirek 😀

daiquiri
20. bře 2008

septim: taky chodím na kontrolu jednou za tři týdny, je to tak akorát.
Aha, tak to jo, já byla normálně u Apolináře a vůbec si nemůžu stěžovat, byla jsem moc spokojená. Tak příjemný personál jsem dlouho neviděla 😀

rezinka
20. bře 2008

ja byla v tom centru taky hrozne spokojena, manzel tam jezdil vzdycky se mnou, vzdycky jsme sli na radu presne na cas objednani (i kdyz byla plna cekarna), personal uzasny, hrozne mily, byla jsem skoro dojata, kdyz se tam s nama doktorka a sestricky po tech dvou mesicich te nastesti uspesne snahy loucili ... 😅

rezinka
20. bře 2008

septim tak ted jsem z toho zmatena - termin mas na konci zari a jsi uz ve 13. tydnu? Jak je to mozny? Ja jsem v 10. tydnu a termin mam v polovine rijna ... jsem z toho nejaka na vetvi 😕

daiquiri
20. bře 2008

Ze mě byli taky nadšený 😀 Odebrali mi jenom dvě vajíčka, obě se chytly a na poprvý 😀
Tak se mě pak pořád vyptávali co jsem jedla, jestli sportuju a tak 😀

rezinka
20. bře 2008

no tak to je uplne uzasny uspech !!! me vzali 7 vajice, 5 bylo "pouzitelnych", ale tou prodlouzenou kulivaci se dobre vyvijely jenom dve. Ale uplne to stacilo 😵 😵

daiquiri
20. bře 2008

Viď? vůbec jsem tomu nemohla uvěřit 🙂 Tím, že mi odebrali jenom dvě, tak bych pak musela znovu na odběry a to už bych nechtěla 🙄

septim
20. bře 2008

Ja mam podle doktorky termin posledniho zari, a dnes jsem prvni den 13 tydne. Posledni menzes od ktereho to pocitala byl 26 prosince.

rezinka
20. bře 2008

my to same, kdyby nam nevyslo zadne nebo jenom jedno, tak bysme ten cely proces museli taky absolvovat znovu. I kdyz ted jsem jeste nalomena, ze bysme mozna jednou mohli zvazit jeste 3. mimco, ale myslim, ze ty dva dablici nam to asi hooodne rychle "rozmluvi" 😀

daiquiri
20. bře 2008

jéé, rezi, taky nad tím pořád přemýšlím, že bych si to těhu chtěla užít ještě jednou 😀 Ale taky uvidíme jak to půjde a jak budou finance. Třeba se nám to pak povede i bez pomoci 😉

septim
20. bře 2008

Me poprve odebrali 17 vajicek z toho pouze 7 pouzitelnych a jen dve se vyvijely tak jek meli. To byl prvni pokus a dopadlo to spatne. Taky jsem si rikala uz zadne odbery po druhe, a za 4 mesice jsem tam byla znova. Pouze 7 vyjicek a 2 pouzitelne. Obe se vyvijely krasne a chytly se taky krasne.

daiquiri
20. bře 2008

Ty jo, jak je možný, že někomu odeberou tolik a někomu jen tak málo? Čím to je? Řekli vám to?

rezinka
20. bře 2008

je to holt nevyzpytatelny, co? hlavni je, ze jsme se tu vsechny dockaly, at uz na jakykoliv pokus 🙂 ! Ja se hrozne bala, ze to na prvni pokus nevyjde, mam v mem okoli par znamych, kterym se prave nevedlo, tak jsem z toho mela strach ...
jinak s tim 3. miminkem - on mi ted kazdy rika jako hrozny klad, ze "si to alespon odbydu najednou", ale kdyz jsem na to tak dlouho cekala, tak bych si to naopak chtela uzit pekne poporade. Tak se trosku obavam, ze na me za par let znova prijdou materske choutky a budu si jeste jednou to brisko uzit ... ale to jsou jeste hooodne predcasne spekulace 🙂

septim
20. bře 2008

Oni jich sice odebrali hodne ale taky hodne jich bylo spytnych. Doktor nam rikal nezalezi na poctu ale na kvalite. Na podruhe nam zmenil stimulaci a vajicek bylo mene. nevim jestli to zalezi i na tom.

daiquiri
20. bře 2008

Přesně to mi taky říkají, odbudeš si to a budeš mít klid. Jenže já chtěla těhotenství prožít tak ještě jednou. Jenže musím rychle, už nejsem nejmladší 😀

No ale stejně, proč já jich neměla víc špatných 😀 Dělám si legraci, je to jedno, jen jsem chtěla vědět čím to je.

rezinka
20. bře 2008

ze uz nejsi nejmladsi? prosim te, na te fotce vypadas na 16 🙂

daiquiri
20. bře 2008

Haha, je mi 31 😀 Ale děkuju za kompliment 😀
Dneska už se tak těším domů, za chvíli mám padla a vrací se mi manžel - hurá 😉

rezinka
20. bře 2008

me je 30, tak to jsme na tom skoro stejne 🙂 A jak to, ze jeste chodis do prace? Ty jsi nechtela na rizikovku ?? A odkud se vraci manzel, byl nekde na sluzebce?

daiquiri
20. bře 2008

No já byla měsíc na neschopence kvůli hematomu, pak jsem se zeptala jestli můžu do práce, tak se to doktorovi moc nezdálo, ale řekl, že není důvod proč bych nemohla jít. Ale včera mi řekl, že stejně od 20 tt půjdu na rizikový, že se tak s dvojčatama chodí.
Manžel školí, takže kolikrát je třeba dva dny v týdnu pryč 😢

rezinka
20. bře 2008

aha. ja jsem na nemocenske od zacatku. a s manzelem to chapu, ten muj ma za 2 tydny jet na 2 dny pryc (jezdi tak 1-2x za rok) a uz ted jsem z toho takova presla 😢 , natoz pak kdyby to bylo takhle pravidelne. tak hezky vecer 😉

daiquiri
20. bře 2008

A máš nějaké problémy, nebo si chtěla?
To by sis zvykla, i když teď v těhotenství to tak nějak prožívám hůř. Mám o něj i o sebe větší strach 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru