Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
16. srp 2009

Arwi vydrž, brzo už to budeš mít za sebou.
Darli-díky tak to jsi byla ty, já věděla, že to někdo psal, zeptám se na to doktora od včera sice beru už jen 3x1, ale třeba to nemusím vůbec. Na co vlastně ten Utroš je, musím si přečíst příbalový leták. 😉

darling007
16. srp 2009

Ahoj Zuzi, podle příbalového letáku i podle většiny doktorů by se měl Utroš užívat v těhotenství vaginálně a to na podporu a udržení těhotenství, do 12. tt. Naprosto proti všem těmhle informacím mi ho v Plzni nasadili až OD 12. tt do 34. tt, vaginálně dvě tobolky na noc. Prý by měl v tomhle případě působit později proti předčasnému porodu. V Plzni to tak zřejmě dělají běžně (kamarádka to měla úplně stejně), ale jinak na mě všichni koukají jako na blázna, že to nikdy neslyšeli.
Já po něm krvácela, pořád lítala po doktorech, i v noci na pohotovosti jsme byli, ale nikoho to nějak nezajímalo... Až pak mi moje doktorka udělala nějaké stěry a musela jsem ho okamžitě vysadit, dostala jsem antibiotika, že mi to způsobilo uvnitř nějaký zánět a od té doby mám klid. Tak nevím... Prý jsem mohla klidně už porodit, že by to vyvolalo porod - což je přesně opak toho, na co bychom ho měli brát 😀
Arwenko, přeju krásné ráno, jakpak se máš? Tak držím palečky, ať to auto dnes vyberete, my nejspíš pojedeme taky omrknout vozítka 😉

zuzka72
16. srp 2009

Darli-mě nasadili Utroš hned po transferu 3x2 tablety a užívala jsem ho vaginálně, ale pak doktor řekl, že to mám polykat, tak to teď asi tak měsíc cpu pusou. No nevím, jsou ti doktoři aždej jinej.

arwenka
16. srp 2009

Ahoj maminky, no to zas byla noc prevalovaci, nespaci a curaci 😠 😠 😠
Dar, okouknout auta jedeme ve dve a doufam, ze do te doby se nic nestane, to pandero me boli jak cert 😠
A kdybyste to v noci videly - normalne me tak priserne svedilo, ze jsem si ho rozdrbala malem do krve 😨 😨
Taky je u vas tak krasne?
Jo a vcera na tech Jinolicich jsem mela na sobe takovou tuniku modrobilou, znacne napresovanou a v zivote jsem nevidela, aby na me ziralo tolik zenskych s otevrenyma pusama. Musely si myslet, ze cekam slona nebo ze musim do minuty prasknout 😀 😀

maui
16. srp 2009

Dobré ránko🙂 To zas byla noc! 😒 Ještěže můžu vyspávat. Šla jsem lehnout o půl jedné, v půl třetí musela na wecko, pak se hodinu trápila v posteli a nemohla znovu usnout. Tak jsem vstala, ohřála si mléko s medem a do čtvrt na pět luštila. Vstávala jsem před chvílí 😝
Koukám, že Utrogestan je pořád záhada 🙂 Já ho brala taky na začátku kvůli udržení těhotenství po malém zakrvácení, ale myslím, že na špinění mi zabral spíš Ascorutin. Měla jsem ho brát vaginálně ráno a večer, ale dost mi to vadilo, tak jsem ho polykala a krásně po něm spala 🙂 Doktor říkal, že je to jedno, ale že někomu způsobuje při polykání nevolnosti a celkově jsou ty vedlejší účinky silnější. Mně po něm nic nebylo. Vysadila jsem ho sama asi v 10.nebo 11.TT, když jsem přestala špinit.

maui
16. srp 2009

Jo, a taky mi poradil, abych nečetla příbalové letáky 😀

zuzka72
16. srp 2009

Holky jen takový dotaz, jak se musím nudit, ráda bych upletla nějaký obleček do porodnice. Nemáte někdo nějaký návod? 🙂

maui
16. srp 2009

Tak to je mi líto, zuzi. Taky jsem se těšila, jak budu na mateřský plést, když budu doma, ale jak jsem zjistila, že jsou to dvojčata,tak jsem to vzdala. Baví mě vždycky jen ten originální kousek, podruhé už bych tu samou věc nedala 🙂 Ale dnes je spousta časopisů, inspiraci určitě najdeš 🙂

Holky, kde všechny jste? Začínám trpět tou izolací. Ještěže zítra jedu do Prahy, tam si lidí užiju ažaž 🙂

lucy82
16. srp 2009

Ahojík 🙂 Tak co Arwenko zvládla jsi to v pohodě? A máte autíčko?

My jsme včera byly nakupovat, koupily jsme plenky v akci v Tescu, a v Intersparu, pak jsme v DM nechaly litr za kosmetiku pro mimi a v Tescu jsme ještě koupily podzimní bundičky a úžasný čepičky 🙂 No a tři litry v pr 😀
Dneska jsme byly celý den na zahradě u babičky, a ted se peču doma 😒
Zítra jedu na KO do Pelhřimova, tak to bude zase boj ☹ Se mi tam nechce, navíc v tomhle hicu 😝

Jo Zuzi ty jsi nadšenec, ale já jsem na pletený levá, mamka bude plést 🙂 A včera mi udělala užasný košíčky z papíru, tak si tam pak dám kosmetiku pro holky. ALe až bude pokojík, doufám že se stihne udělat do tý doby než budou holky na světě

maui
16. srp 2009

Lucy, tak to máme zítra kontrolu společně, musíme se držet palce! 🙂 Jak to máš daleko do Pelhřímova? Já musím vstávat v pět, abych stihla ve čtvrt na sedm vlak. V Praze budu před půl devátou. Mezi devátou a jedenáctou budu čekat na UZV-už jsem se nevešla na objednací listinu, tak si budu muset počkat na okýnko 😒 A od půl jedné je poradna, tam můžu čekat taky kdovíjak dlouho. No a pak zase dvě hodiny vlakem zpátky 😠 Ale co by člověk neudělal pro ten pocit, že má tu správnou péči 🙂

maui
16. srp 2009

A den bude v pr.... Teď jsem se pokusila na tu zítřejší "slávu" oholit. V zrcadle jsem na to moc neviděla a navíc jsem měla ultra tupou žiletku, takže si připadám spíš jak špatně oškubaná husa 😀 Ale co, pan doktor by měl ocenit aspoň tu snahu 😝

lucy82
16. srp 2009

Maui já jedu zítra jen na hematologii, proto se mi tam moc nechce, mám to sice jen 30 km, ale v tom autě už mi to nedělá dobře, obdivuji Arwenko a stydím se za to že tady fnukám že mi jízda v autě když řídím nedělá dobře 😨
Na Ko na UTZ jdu až příští týden 😉 Tak držím pěstičky ať ti holky zamávají 😉

Jo včera jsem se taky pokoušela oholit nohy, funěla jsem u toho jako lokomotiva 😉 Ale po deseti minutách jsem to zvládla 🙂

maui
16. srp 2009

Aha, ale i tak, ať ti to dobře dopadne 🙂 Mně řízení nevadí, ale je fakt, že moc daleko teď nejezdím.
Nohy si holím depilátorem, tak je to vždycky jen taková rychlovka a zatím to zvládám, ale obléknout si třeba kalhotky začíná být problém 🙂

Arwenko, kdepak jsi??? Chybíš nám tu, potřebujeme tu tvoji nezdolnou energii 😵

beruska5
16. srp 2009

Ahoj holky.No to je dnes hnusní počasí.Ja sem se v nejvecim vedru trepala do kolina na stanici pro tchana. ☹
Sem rada ze sem se neroztekla.
A zitra bere holku a budeme do porodu sami doma s manzilkem
Umru nudou.
Me kdyby nepomohl manzel s holenim tak asi taky vypadam jak spatne oskubana husa 🙄

lucy82
16. srp 2009

Jo tak obléct si kalhotky je taky nadliský výkon 😀 Navíc mě bolí stydká kost a kyčle takže bych se nejradši vůbec nepohybovala 🙂
Ted zas přišel manža od rodičů a říkal švagrivce že jsme koupily včera bundičky a kosmetiku pro mimi, nějaký olejíčky, a krémy, nůžky atd. No a ona zase že jsme blbý že tolik peněž utrácíme zbytečně že ona pro malou nic takovýho nekupovala, a že ubrousky vlhčené jsme koupily taky stráááášně draho, i když jsme měly 15 procentní slevu v Dm. Kráva, už mě fakt štve, a prý proč bundičky že stejně v zimě nebudeme chodit s holkama ven 😕 Ještě že jsem tam nešla bych tam asi kvůli ní porodila 😠 A samozřejmě že i plenky jsme sehnaly strašně draho 😠

maui
16. srp 2009

Milá švagřička 🙂 Proč jí to žere, copak to platí ze svého??? 😕

lucy82
16. srp 2009

No vypadá to že jo, nebo já nevím o co jí jde, na všem by nejradši šetřila, peněz má fůru a šetří na všem ☹ Jako abych seděla u všeho a počítala kolik energie mi sebere určitá věc, kolik to bude stát elektriky, vody, atd. Jestli plenky vyjdou jedna na 3 kč nebo na 3.50 to bych nic jinýho ceký den nedělala a jen počítala 😠 No sere mě, fakt z ní nemůžu, tak si připadám jak blbec že jsem nakoupila kosmetiku a vlastně mi je prý na dvě věci že ji nevyužiji 😠

maui
16. srp 2009

Lucy, vůbec si z ní nic nedělej. Co ti je do toho, co si to tvých nákupech myslí? Ty z nich máš radost, tak si jí nenech zkazit. Já při Kubovi taky měla nakoupeno spoustu věcí a ne všechny se osvědčily, ale těšilo mě je nakupovat a vůbec jsem tehdy nepočítala, kolik nás stojí. Prostě jsme je potřebovali nebo jsem je chtěla jen vyzkoušet......byl to takový rituál těšení se na miláčka 🙂 Teď už bych taky nakupovala o stošest, ale bohužel naše vyhlídky jsou pořád dost nejisté a já už jednou řešila, co s koupeným kočárkem a plínkama, takže tentokrát si tuhle malou radost odpustím a počkám si na tu hlavní radost 🙂

arwenka
16. srp 2009

Ahoj maminky 🙂 😵 😵
Ja jsem tadyyyyyy - jeste cela, pred chvili jsme se vratili a holky, to byly zazitky, poprosila jsem kamarada, aby me odvezl, protoze jsem se na to uz necitila, tak jsme jeli nejdriv do tech Pardubic, no kazda dira mi vadila, jeste, ze mel klimatizaci, protoze bych se upekla i s miminkama 😠 😠
Prijedeme tam, pan bazarista ani nepozdravil, auto na fotkach krasny, ale ve skutecnosti??? Nejmene na peti mistech skrabnute, bylo videt, ze bylo bourane a navic jsem i ja slysela, ze neni vsecko s motorem v poradku...tak jsme odjeli, do toho Kostelce na to druhe auto se mi ani uz nechtelo, ale kdyz jsme tam prijeli, byla jsem strasne prekvapena, auto ve spickovem stavu, vsecko v nejlepsim poradku, krasny... 😵 😵
Ted mi nezbyva, nez doufat, ze pan mi skutecne prevedl penize za Fabii na ucet a ze stihnu vsecko provest driv, nez porodim....potrebovala bych fungovat jeste tenhle tyden...
Zitra jdu na pasy, tak uvidime, co se deje a nedeje.
Uz se mi po vas styskalo !!!!!

maui
16. srp 2009

Ahoj Arwenko, tak se ti to shánění vyplatilo! Nás tahle mobilní výměna teprve čeká, ale máme dva kamarády, kteří dělají do aut a ti už nám slíbili, že nám nějaké krásné levé fáro seženou 😀 Horší bude asi prodat tuhle fabču. Máme kombika a bouraný není, ale teď není zrovna doba na dobré kšefty 😒 My bychom chtěli scénica nebo Citroena Xsaru Picasso, ale max. 3-4 roky starý a do 100tis.km, tak jsem zvědavá, kolik nás to bude stát 😔

arwenka
16. srp 2009

Mauinko, tak tohle vas bude stat kolem 150 000 Kc - podle mych zkusenosti z posledni doby 🙂
Holky moje, ja jdu umyt Dana a lehnout, jsem normalne hotova, rano prijdu....

maui
16. srp 2009

No, my skoro počítáme i s větší částkou, tohle by ještě šlo....ale jsem zvědavá, kolik dostaneme za tu Fabču. Nejdřív jsme doufali ve 100 tisíc, ale když jsme rozhodili sítě, zjistili jsme, že budeme rádi za 70-80 tisíc. Není bouraná, má nějakých 90tisíc km najeto, rok výroby 2001 a prakticky bez jakékoli dnes již běžné výbavy (jen dva airbagy, rádio s CD a centrál) Takových aut v bazarech stojí...

maui
16. srp 2009

Já jdu taky na kutě, zítra musím taaaak brzo vstávat. Poreferuju hned, jak dorazím 🙂

darling007
17. srp 2009

Ahoj holčiny!
Hlásím další úspěšnou kontrolu u Gyn.Dr.!!! 🙂
Miminka jsou prý ukázkový, zdá se, že mají všechno tak jak mají mít, i velikost přesně odpovídá 19. tt.
Screening v II. trimestru taky negativní, riziko Downova syndromu 1:31000 😉 akorát AFP zvýšené, ale prý je to normální u dvojčátek, hned to doktorka konzultovala s genetikem. Takže pohodička 😵
Pokaždé se mi tak uleví...
Mauísku, my taky sháníme Piccaso a jako hranici jsme si stanovili 150.000,- Kč. Včera jsme objížděli bazary, ale řeknu vám, takové rachotiny, to byl děs. Já nechci kombíka, raději bych takovéhle nějaké rodinné auto anebo malého tereňáčka, třeba Toyota RAV4 by mi slušela 😀 ale má to malej kufr, tam bych kočárek nedala.
Arwenko, holka, jakpak se cítíš? Odpočinula sis trochu? Myslím na tebe...

petulka26
17. srp 2009

Ahoj maminečky 🙂

Tak já se dnes taky přidívám s úspěšnou kontrolou. Všichni jsme naprosto v pořádku. Holčička se už dokonce otočila do správné polohy, takže je hlavičkou dolů, tak ještě přemluvit brášku aby se nám taky pohnul, a bude to naprosto ideální 😀 Ono to těm chlapům prostě vždycky všechno dýl trvá 😀 😝

Arwenko zlatíčko, ty jsi tedy opravdu bojovnice. Pořád na tebe moc myslím.

Lucy, prosímtě jakou kosmetiku jsi nakoupila? Já se taky chystám že jí půjdu koupit, ale tak nějak pořádně nevím co 😅

arwenka
17. srp 2009

ahoj maminecky 🙂
Hlasim prichod od doktora. Jako stale nic. Proste se nic nedeje. Tak se bud priroda smiluje nebo mam 27.8. nastup.
Darlisku, taky na Tebe myslim a blahopreji ke kontrole 😵 😵
Petulinko, super, i Tobe gratuluji, delate mi radost !!!

Mauisku, s tou Fabinkou si nemyslim, ze byste dostali jen 70 000, kdyz je to kombik, to se dava za kratke a i za ne je vic 🙂 Myslim, ze i 85000 je realnych.....

miradka
17. srp 2009

Ahoj holky, dnes som bola na EKG a vobec neviem čo si mám o tom myslieť. Sestra mi urobila EKG a potom ma poslala von a s doktorkou som nehovorila, len mi potom podala správu a tam je napísané:
Diagnózy: Z039 Pozor pro podezř. na nem.n.pat.stav NS Vobec neviem čo to znamená. Keď mi to sestra podávala, tak hovorila, že je to v poriadku, sinus či čo, ale vobec neviem o čom to hovorila
No a keďže som tam dlho čakala, tak som skočila na ušno-nosno -krčné s tým, že mám už asi 3-4 mesiace problémy som zaľahnutím a zrovna som mala zase zaľahnuté. Tak sme pokecali s doktorkou aj sestričkou, už maljú obe okolo 60 rokov...no a vraj som jedna z mála, že sa občas stáva, že celé tehotenstvo majú ženy zaľahnuté a po porode to akoby zázrakom prejde. Alebo to može byť tiež súvisiace s alergiou, tú mám úplne strašnú a nemožem žiadne lieky...takže po sezóne sa uvidí. Dúfam, že sa nebudem musieť trápiť až do února. Tak ani neviem, či dnešok bol úspešný alebo nie 😒
Nemáte s tým niekto skúsenosti?

miradka
17. srp 2009

Holky, gratulujem k úspešným kontrolám...mňa čaká až 1.9. snáď to do vtedy vydržím...už mi mimča chýbajú..teda na monitore 🙂

arwenka
17. srp 2009

Miradko, prosim Te, zeptej se ji na to poradne, klidne tam zavolej, ja musim taky na EKG - hlavne, at mas klid

petulka26
17. srp 2009

Holky já jsem na EKG už byla a taky jsem tam měla nějakou drobnou nepravidelnost. Ale doktorka mi vysvětlila, že je to prostě tím že teď to srdíčko pumpuje ještě za dva další drobečky, a tak prostě dostává trošku zabrat. A že se to po porodu zase normálně srovná 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru