Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daniellka
23. bře 2008

Krásné ráno babulky!!

dai - tak to je paráda, že jsi to takhle dobře sehnala 😀
12 tisíc jen za výměnu, to chcou jako jen poplatek? To je celkem hustý. Bych chápala tak tisícovku, ale dvanáct?!

daiquiri
23. bře 2008

helisek.. nedivím se ti, taky to nemám ráda, ke všemu když sama pít nemůžu, tak to víc vnímám. Tohle znám taky, když manžel pije, tak se většinou taky pohádáme, my sice normálně jsme taková italská domácnost, ale teď se snažím se zbytečně nestresovat.

Vykašlala bych se na něj a nic nevařila, když se takhle chová 😉

ahoj dani...
Taky jsem ráda, o starost míň 😀
Vůbec to nechápu, jsou to vyděrači, ke všemu to měním já s mamkou, takže je to mezi příbuznýma, to většinou poplatky nechtějí, ale tady prostě jo. Jenže nám nic jinýho nezbývá než to zaplatit 🙄

rezinka
23. bře 2008

daiq a ukazes nam ten kocarek ??! jinak jsem se sama divila, ze jsem takhle vydrzela a to jsem vcera rano strasila uz od 6:45 (nervozitou, co vsechno musime jeste na oslavu prichystat ...), tak jsem cekala, ze tu v osum vecer padnu, ale byla jsem kupodivu fakt uuuplne v pohode, coz jsem byla hrozne rada ! ono je neco jineho, kdyz tu kazdy den usinam ve 21:30 na gauci u TV a kdyz tu pak je 20 lidi a vydarena oslava v plnem proudu 🙂 Jo a taky jsem sehnala nealkoholicke sampanske (ne to detske, normalni), tak to taky bylo super, mela jsem pocit, ze opravdu slavim taky 😀 bylo moc dobry, vypila jsem 2 lahve 😀

helisku to je mi lito, ze u vas se to naopak takhle nevyvedlo ☹ to ja zazila neco podobneho, manzel slavil v tydnu s kamaradama a taky se pekne upravil, druhy den si nic nepamatoval, ale nastesti se neco takoveho stava hodne vyjimecne, takze ani nedostal moc vynadano. Teda dostal - kdyz prisel v 1 v noci domu, ale to stejne moc nevnimal, takze to ztracelo efekt 🙂

daniellka
23. bře 2008

dai - to je fajn, vyměnit to s mamkou, to se nikdo nestěhuje do cizího..Bydlíte teda asi nějak vedle sebe,když jste v jednom družstvu??

daiquiri
23. bře 2008

rezi je to ten samej co mám v albu, jen v jiné barvě, zkusím ji najít na netu a ještě ho tam hodím. My už ten kočárek odvezli k manželovým rodičům, u nás v 1+1 bysme o něj zakopávali 😀

To asi jo, když se musíš starat o společnost a dobře s bavíš, tak je to něco jinýho. Hele, rezi, já to šampáňo taky
sháněla, četla jsem o něm někde v Tině nebo kde, ale nemohla jsem ho sehnat. To je fakt tak dobrý? Já šampíčko můžu a je mi jedno, že tam nebude alkohol 😀

Hm, to ten můj posledně přišel ve čtyři ráno, to jsem byla fakt hodně naštvaná. On běžně chodí z hospody v jednu, ale to už jsem zvyklá, ve čtyři už se mi to zdá přehnaný 😖

rezinka
23. bře 2008

a do jak velkeho bytu se ted budete stehovat? Je fatk, ze 1+1 by pro 4-clenonou rodinku asi nestacilo 🙂 a kdy vas to stehovani ceka ?? jinak kocarek je moc hezky, urcite se da pak upravit i do sportacku, vid? me se vzdycky hrozne libily ty trojkolky, ale s dvojcatkama si to asi nelajsknu, abych je nekde nevyklopila ...

no to sampano jsem shanela taky hrozne dlouho, ja ani nevedela, ze to existuje, to mi rekla teprve nedavno kamaradka (a nejen nealko sano, ale i ruzna vina ...), ja mam sano taky hrozne rada, tak jsem se uplne nadchla, jenze pak jsem ho nikde nemohla sehnat, az v Globusu !!! Je sice docela drahy, stalo myslim 139,- Kc, ale ja byla stastna jak blecha, ze jsem ho na posledni chvili pred oslavou konecne sehnala, meli bile i ruzove, tak jsme vzali rovnou od kazdeho 2 lahve a bylo 😀 Kamaradka pila nejake to nealko vino a pry bylo hnusne, tak jsem se trochu bala, ale to sampano bylo moooc dobry, jeste jsem si tam dala jahudky, tak to fakt nemelo chybu, mela jsem vcera jedno bile a jedno ruzove a obe mi chutnaly, to ruzove je trosku sladsi ... Jmenovalo se to Light Live !

daiquiri
24. bře 2008

Ahoj holky, tak jsem zase v práci ☹ Doufám, že nedostanete moc na zadek 😀

rezi: stěhujeme se do 3+1, sice do paneláku, ale je tam mnohem větší teplo a světlo než u nás. Plánujeme tak kolem května, že si manžel vezmě 14 dní dovolenou, vymaluje, položí lino atd...kolem června se chceme přestěhovat. Jojo, dá se upravit i do sporťáku 🙂 Mně se taky líbí, ale z bezpečnostního hlediska bych si jí nepořídila.

To já právě taky, ale v Praze jsem koukala po hypermarketech a nikde ho neměli 🙄
Ty jo, ty mi děláš chutě 🙂

simonac
24. bře 2008

ahojky holky
dai... to kmáš teda blbé , že jsi i dnes v práci, já jsem vypravila kluky - manžela a Petu a vyslala je chodit po slahačce, mají takový seznam, že dojdou tak kolem třetí,
musím toho využít, lehla jsem o dívám se na pohádky........ 🙂

daiquiri
24. bře 2008

Mně to ani nevadí, vzala jsem si to dobrovolně, je za to příplatek a my stejně moc Velikonoce neslavíme, spíš až budou prckové na světě, to se pak těším na barvení a tak... 🙂

A co ti přinesou? Vajíčka a sladkosti? 🙂

simonac
24. bře 2008

sladkosit, a protože všichni ví, že náš malý na kokona moc není určitě si vyšlahá i nějakou hračku...........

daiquiri
24. bře 2008

Mně se ty tradice moc líbí, bohužel u nás se koledovat nechodí ☹ A abysme pak jedli týden vajíčka , to nemá cenu.

simonac
24. bře 2008

u vás se nechdí ani po rodině??
tak tady u nás na moravě je to faktjiné, kluci chodí od semi od rána.......... 🙂

daiquiri
24. bře 2008

Když jsem byla menší tak jo, ale teď už ne ☹
V Praze bohužel spousta zvyků tak nějak vyšuměla, je to škoda, protože mně se tyhle tradice líbí a přeci jen jsou to krásný svátky, jenže spousta lidí ani neví proč se slaví ☹ Na Moravě je spousta krásných oslav. My jednou byli na hodech a teda musím říct, že jsem byla nadšená 🙂

rezinka
24. bře 2008

ahoj holky, tak to u nas se velikonoce slavi, ale ja je narozdil od vas nejak nemusim 😒 nehlede na to, ze je to v podstate nabozensky svatek a prijde mi, ze to spousta kluku a chlapu vyuziva jenom k tomu, aby se ozrali a to je pak o nicem 😖 ale nastesti takovy nejsou vsichni. my jsme letos poprve na vanoce ve svem, takze sem prisel manzel s kamaradama, ale byli moc hodny, decentni, dali si tu kafco a dortiky, panaka a sli zase dal ...

me se libi, kdyz chodi deti, to je roztomily, taky ze tu uz byl svagr se synovcem (3 roky) a svagrova se synem (5 let). tak krasne odrikali hodovacku, dostali cokladove vajicko a byli spokojeny 🙂

rezinka
24. bře 2008

ale ted uz vsichni odesli, tak jsem sklidila nadobi, nahazela to do mycky, prevlikla se do "domaciho" pohodlneho obleceni, rozvalila jsem se na gauc a koukam na Jak utopit doktora Mracka. To je klidek a pohodicka 😵

daiquiri
24. bře 2008

rezi: ale neříká se náhodou, že když je přestupný rok, že mají mlátit ženský chlapy? 😀
Jasně, je to náboženský svátek, ale děti to tak nějak nezajímá, přesně jak píšeš, když chodí koledovat děti, tak je to milý 😀

My tu naštěstí máme v práci starou televizi, tak jí máme puštěnou a taky koukáme na Mráčka 😀

simonac
24. bře 2008

ted jsem se vydřimkala a jdu se taky dívat 🙂

rezinka
24. bře 2008

holky ted uplne odbocim - taky vas nekdy jakoby picha zespodu v podbrisku ?? Me jo, kolikrat si radsi hrozne opatrne sedam, protoze mam strach, aby to zas "nebodlo". Doktorka rikala, ze je to normalni, ze to je tim, jak roste ta deloha ... mate to taky?

daiquiri
24. bře 2008

mně skoro pořád 😒 Někdy se mi v podbřišku jakoby natáhne sval, tak bych to přirovnala. A ze soboty na neděli mě hrozně bolelo břicho, jako silný menstruační bolesti.
Neboj, taky jsem měla ze začátku strach, fakt je to normální 🙂

simonac
24. bře 2008

mě to ze začátku taky bolívalo 😉

rezinka
24. bře 2008

tak to jste me uklidniliy 🙂 ja si kolikrat fakt rovnou skoro "pololeham", nez abych si sedla naprimo, protoze to me tam skoro vzdycky bodne. tak to jsem rada, ze je to snad opravdu normalni ...

rezinka
24. bře 2008

tak budu pro tuto chvili koncit, manzel uz je z hodovacky doma, tak si dame kafe (teda on, ja ted nepiju) a tak za hodinku vyrazime prochazkou k nasim. uz se tesim, az se trochu provetram ...

daiquiri
24. bře 2008

Taky jsem plašila, teď už jsem si zvykla 🙂
Můžeš si dát kafe bez kofeinu, já ho piju a je to dobrý 🙂
Zatím ahoj 🙂

halkac
24. bře 2008

Jééé holky, lehce jsem si zavzpomínala, ještě před třemi měsíci jsem byla 3v1 😀 Přeji nádherné, DLOUHÉ a hlavně bezproblémové těhulování!!!

simonac
24. bře 2008

halkac.......díky, snad vše dobře dopadne 🙂 , jé vidím, že jsi ze Vsetína, rodila jsi tam nebo ve Zlíně???

já piji normální rozpistnou kávu celé tehu a nic mi to nedela, i kdyz je pravda, že nevím jestli se tomu co piju dá říct kafíčko je to taková hrušková voda, já mám i mimo těhot. ráda hrozně slabé kafíčko 😉

halkac
24. bře 2008

Rodila jsem ve Zlíně - nejdřív jsem tři týdny ležela ve Valmezu v nemocnici (kvůli tvrdnutí břicha) a stejně jsem jako většina dvojčecích maminek začala rodit předčasně - takže mne převezli rychlou do Zlína a tady jsem přesně na Štědrý den po třech dnech udržování porodila Jonáška a Magdalénku (33+1) - pak jsme ještě pár týdnů ve Zlíně leželi. Ale byla jsem touto porodnicí nadšená - třetí dítě pojedu rodit taky tam 😀

daiquiri
24. bře 2008

Ahoj halkac, to máš skoro čerstvý miminka 🙂

Prý se můžou dvě kafe denně, ale já piju tu bez kofeinu a chutná to stejně 😉

No to je dobrý, já jsem registrovaná v porodnici u Apolináře a podruhý tam mám volat až ve 35 tt, tak snad
do té doby neporodím 🙂 A jak si rodila? Císařem nebo normálně?

halkac
24. bře 2008

Císařem - Magdička byla položená příčně a nepomohl ani zkušený gynekologický hmat, který by ji měl otočit 😉

Holky, zahraju si na chytrou a poradím to, co si myslím, že byste měly vědět:

Kojení - možná to půjde, možná mléka nebude stačit (což se stane většinou). Začněte se orientovat v nabídce UM a flaštiček (možná i jedno balení mějte doma v zásobě) a odsávaček. Já například vůbec nepřikládám k prsu, protože děti tím, že byly nedonošené, sály málo a já krmila asi hodinu a půl☹ Takže teď jen odstříkávám mléko a dávám jim ho z flašky. Zatím mám mléka dost pro oba, ale až porostou nároky dětí, budu pravděpodobně přikrmovat UM...

Spaní - postýlky by měly mít trochu našikmo matraci. Velkou výhodou jsou lehátka (já kupovala starší levná i na MMB, máme dohromady 4 , jedno v koupelně, kde čeká dítě, které se zrovna nekoupe; jedno v pracovně, kde na mě koukají, když odsávám; a dvě hezká v obýváku)

halkac
24. bře 2008

A těšte se na ně moc - je to zabíračka, ale nádherná!!!

halkac
24. bře 2008

Jo a já ještě mooooc užívám kojicí polštář, nosítko Manducu a gymnastický balon, na kterém můžu skákat (skvěle to děti uklidní). Tak konec chytračení - přeji ještě jednou nádherné těhulování bez komplikací🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru