Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

serenka
12. zář 2009

děkuju holky 😉
No, kdyby bylo vody málo,bylo by to hodně špatné. Když je jí víc, tak ty dvě mimi + víc vody je právě to obr břicho a stím i jiné komplikace, možná že i ten vysoký tlak právě. Dr. jen říkal, že kdyby se mi špatně dýchalo,že musím ihned přijet. Prý ty mimi s tím hodně vody dokážou natolik dráždit dělohu, jak je to napnuté, že může dojít k předčasným kontrakcím a tedy i porodu. Už takhle to musí být záhul pro dělohu, to roztahování pro 2 mimi, co? Chjoo, bojím bojím, moc. Za 14 dní jdu na kontrolu do poradny rizikové, 4 dny na to na těhotenskou cukrovku a pak hned na velký ultrazvuk na kontrolu té vody. Kéžbych miminka donosila co nejdéle. Nějak si to těhotenství vůbec neužívám, pořád nějaké komplikace 😒
Ty kapsle si koupím, hned v pondělí. Sarri, co čekáte u vás?

sarri
12. zář 2009

Serenko, my čekáme jednovaječné holčičky, takže jedna placenta - doktoři straší - no, přežívám od kontroly ke kontrole. Předčasného porodu se taky hrozně bojím a taky toho, že holky budou prďavé - jedna placenta je hold jedna placenta. Na kontrolu jdu ve středu, tak doufám, že bude vše ok a budou se mimča měřit...
Věř, že já si těhotenství též neužívám, já se jím probojovávám a modlím se za každý den, kdy jsem doma a je vše ok.
Hlavně se šetři - kvůli tomu tlaku - už tak je to na srdíčko nápor - dvě mimča. Já teď skoro furt ležím a všecko dělá manžel - přes týden teda navařím, ale teď o víkendu to nechávám na něj. Mimča jsou nejdůležitější na světě, tak hold něco vydržíme.

serenka
12. zář 2009

sarri, od umělého oplodnění jsem na neschopence, šetřím se. Akorát mi před měsícem zemřela 6-iletá ohařka, takže byl dost stres. Navíc k tomu mě ještě vystrašili s tím tlakem a teď tou nadměrnou plodovou vodou. Kolik asi mají teď holčičky? Jsi už ve 30tt, to bych si také přála být. Držím ti pěsti, zase sem přijdu za vámi!

brusinkapetka
12. zář 2009

Jé ahoj Serenko, já netušila, že sem chodíš taky nakukovat 🙂

darling007
13. zář 2009

Ahoj holky, hlásím se po delší době...
Jsme v pořádku, akorát mi taky tvrdne bříško, takže jsme vyfasovali taky Magnosolv a klidový režim.
S tou přirostlou placentou se prý nemám zneklidňovat, povídala moje paní doktorka, prý stejně budu rodit císařem, tak je to jedno. Byl by to prý problém při normálním porodu. Nicméně zítra ještě jedu kvůli tomu na kontrolu do Plzně, tak uvidíme. A poprvé pojede i taťka, tak uvidí kluky na vlastní oči 😵
Arwenko, ahojky, jakpak to zvládáš, jak se vám všem daří? Co miminka, jsou hodní? 🙂 Dlouho jsem tu nebyla, rozkopali jsme skoro celý barák, tak jsem se stěhovala zpátky k našim, než to bude hotové...
Na Skype se můžeme domluvit, stačí když písneš smsku. Papa a drž se!

brusinkapetka
13. zář 2009

Ahoj holky, jak se máte při neděli? Já pořád bojuju s bacilama, už mně to nebaví. Ach jo.

lucy82
13. zář 2009

AHojík dvojmamky 😉

Jak se máte všichni? Nevíte něco o Maui? Už by měla jít někdy teď na císaře 😉

V Albíčku mám nový pupík, bléééé už se nemůžu ani pohybovat 😕

sarri
13. zář 2009

Lucy, bříško teda roste. Já mám pocit, že kůži už mám tak napnutou, že mi každou chvíli musí prasknout.
Myslím, že Maui by koncem týdne měla už rodit. Psala, že v ukončeném 34tt. Taky jsem si dnes na ni vzpomněla.

Kde jsi sehnala ty samolepky na zeď do pokojíčku? Vypadá to dost dobře. My jsme byli vybírat o víkendu koberec do pokojíku a nic jsem nevybrala, ach jo.

balina
14. zář 2009

Ahoj holky, supr vikend. Probihalo u nas cely vikend posviceni, tak jsem precpana kolacku a kremroli. No je mi trosku na padnuti, ale mimca to urcite ze me za chvilku vysajou 😀

Nekdo tu psal, ze mel problem s dodavkou kocarku Bumble. Nebyla jsi to ty Lucy? Prosim te a v kterem obchode jste ho objednavali (at se ho vyvaruju) no a hlavne jak to dopadlo??

arwenka
14. zář 2009

Kocinky, ahojky, rychle jsem pridala do albicka nejake fotecky.
Niky ma zacpu jako maminka, vydava zvuky jak Jursky park a jeste nahlas chrupe.....budem s tim muset k doktorce. Sandy se neutesene cpe a vcera jsme najeli na dudliky, zklidneni je zretelne 🙂

Lucinko, teeeeeeeeeda, taky pekne brisko, ja Te naprosto chapu, taky jsem se nemohla hybat.....vydrz, kocinko

lucy82
14. zář 2009

Jéé Arwenko jsou krásníííí, jsi šikulka, krásně to zvládáš 🙂 Co kočárek už jste vyzkoušely?

Balino no já ho objednávala na výstavě dvojčeích kočárků, tedy spíš rezervovala do září (Kočárky Daniela) 😠 NO a dopadlo to jak to dopadlo. Nakonec to skončilo tak že jsem paní řekla že se mi zdá že je divný že nevěděla že dodává kolekci 08 a že jí dodavatel ze Slovenka (zjistila jsem si to sama) fakturoval 08 a mě na fakturu napsala 09. Paní se celkem rozzuřila a já pod návalem hormonů rozbulela, nakonec mi sem poslala pána který si vzal kočár, dal mi peníze a já se domlouvám přímo s paní Silvií která dodává kočárky ze Slovenska do Česka. Na skladě měly poslední růžový. Takže mi ve čtvtrtek přijde ten růžový. JInak jestli mohu doporučit nenechávej tenhle kočárek na poslední chvíli. Je z Ameriky a do Česka putuje pár kusů který jsou hnedka pryč. Z Ameriky kočárek putuje 3 měsíce lodí přes kontejnery. Takže být tebou už bych si ho někde v obchodě poblíž tebe objednala 😉 I v Malvíku ho mají a můžeš si ho tam objednat když jsi z Prahy 😉

arwenka
14. zář 2009

Luci, vyzkouseli, vejde se vsude, i do vytahu, i kdyz chlupove. Jedine, co je na pytel je to, ze se spatne zapinaji ty nanozniky nebo co to je, protoze se spatne dostava mezi ty korbicky na vnitrni stranu, ale jinak je strasne lehounkej, ani nevim, ze ho vezu, ta otocna kolecka jsou vec 🙂

zuzka72
14. zář 2009

Bali, tak co já vím ta paní Silvie je 100% , kočárek od ní mají 2 moje kamarádky, inzeruje na mimibazaru, já chtěla ten KOA a ten už bohužel není ani na Slovenských stránkách, kde jsou také moc hodní a poradí.

sarri
14. zář 2009

Zuzko, ten koa je ve skutečnosti moc hezký - jestli chceš pošlu Ti nějaké fotky z reálu - mají ho ve Valašském Meziříčí.

zuzka72
14. zář 2009

Ty brďo, oni ho mají ještě někde, pošli. z.kouna@seznam.cz Má ho právě jedna z těch kámošek a je super, ta druhá má červenej, taky hezkej, ale ten je spíš pro holky. Mno v nejhorším beru črnej, ten maj všude... 😉

lucy82
14. zář 2009

Zuzi ten Koa má i paní Silvia ze Slovenska 🙂 Já chtěla červenej a volala jsem do hodně obchodů a nikde ho neměly i když na netu měly napsaný že je kočárek skladem. Ale někdy v půlce října by měla přijít další zásilka z USA 🙂
No Zuzi ono ani s tím černým to není takový, sice na netu můžou mít napsaný že je skladem ale není, já volala asi do pěti obchodů a všude mi řekly že není a že bude až v půlce října asi..

sarri
14. zář 2009

Zuzko, na email mi to nešlo, tak jsem si to dala do alba. Jo, v tom Meziříčí ho mají za 17.000

lucy82
14. zář 2009

Sarri to je ještě ta kolekce 2008, 2009 se dá sehnat hůř 😔 Ale ono v tom není zas takový rozdíl, jen v těch kolečkách a myslím v těch připínacích pásech 😉

zuzka72
14. zář 2009

Luci, poslala jsem ti to do IP, ona ho nemá ve skutečnosti, má ho tam jen psanej. Je to loňský model a už ho nedělají.

zuzka72
14. zář 2009

sarri díky to je on, stojí 17000,- bo nemá vložny tašky s fusaky a autosedačky, ale to jde dokoupit. Nemáš kontakt na ten obchod?

haassinka
14. zář 2009

když jste zase u těch kočárků, tak bych přidala zkušenost z naší návštěvy v Kolíně. Bylo tam plno lidu, takže se nám poměrně dlouho nikdo nevěnoval, tak jsme si mezitím prohlíželi kočárky sami...a musím říct, že nás tedy Bumbleride dosti zklamal, ač jsme ho zkoušeli nastavit jak se dalo ( a dle typů maminek co ho mají), tak se nám pořád zdálo, že hlavičky jdou z kopce, nakonec se nám to jakž takž podařilo dát do roviny, ale když dáte ruku pod tu tašku, tak je tam hrozná mezera...čili zádíčka se musejí prohíbat....no a ačkoliv kočárků tam byla spousta, tak jsme stejně skončili u Easy Walkeru, protože jiný se nám prostě "nezdál" 😠 ☹ sice je to pálka, ale zase doufám, že budeme spokojení a nebudeme muset kočárek měnit...rovnou jsme ho objednali, protože doufám, že tam pro něj zajedu ještě společně s manželem🙂

zuzka72
14. zář 2009

Haasi a jak vypadá ten Easy Walkeru, máš na něj nějaký odkaz? Pálka je i ten Bumbeĺeride, stojí v plné výbavě 23990,- 😖

zuzka72
14. zář 2009

Haasi už vím kterej to je, tan je taky dobrej, ale zdá se mi moc moderně hranatej-to víš jsem už stará baba, ale jinak je super

sarri
14. zář 2009

Zuzko, 17 stojí i s těma vaničkama.
http://www.darababy.cz/clanky2/kamenna-prodejna
Mají i něco na webu, ale ceny se liší - v obchodě je to kupodivu levnější a mají tam docela výběr i těch dvojčecích - co si vzpomínám, tak tam byl i Easy walker, TFK a plno jiných...

haassinka
14. zář 2009

zuzko, mají ho na kocarky.cz..nebo i v jiných obchodech, stačí zadat easy walker duo do vyhledávače🙂 objednali jsme si ho komplet (bez autosedaček a originál fusaků - zcela zbytečně vyhozený peníze) a vyjde nás na 30tisíc plus nějaká stovka...což je sice strašně moc, ale oproti bumbleridu už to není zas až taaak markantní rozdíl a hlavně máme lepší pocit z toho, ž se s ním snadno manipluje a nebudeme se muset trápit s těma vložnýma taškama🙂
Opravdu to chce si tam zajet a všechno prohlédnout (pokud to jde)...mají tam mimo jiné úplně všechno v tom obchodě...my máme objednávku rovnou na 38.000 😀 zahrnujíc ještě 2 úžasný postýlky, 2 matrace, 2 fusaky zimní do kočárku, kolečka na postýlky...a toť asi vše:D

haassinka
14. zář 2009

zuzko, ani se mi nezdál zas tak hranatý🙂 plánuješ se jet na kočíky podívat? já jsem děsně ráda, že už jsme tam byli, protože teď už bych nejela☹

hanula83
14. zář 2009

Ahoj holky, nevíte některá, co je Dopplerův test a co všechno obnáší? Kvůli čemu se dělá? Nějak o tom nemůžu nic najít... a chodí se na něj vždycky u dvojčat? Doktor se o tom jen tak zmínil, ale podrobnosti nevím..

haassinka
14. zář 2009

hanule, není to spíš něco jako monitorování?

hanula83
14. zář 2009

Já právě vůbec nevím, na netu jsem našla vždycky jen takové odtržky, ale nic konkrétního. Ani nevím, čeho se ten test přesně týká. V jednom časopise jsem na to narazila v souvislosti s transfúzním syndromem dvojčat, ale ten mi nehrozí, když budu mít dvojvaječná...

maui
14. zář 2009

Ahoj holčinky🙂Zdravím po dlouhé době.Pročítám vás průběžne aspoň přes mobil,ale s tím přispíváním je to horší🙂Bude to drahý provoz🙂 Jsem u Apolináře,je to tu takový luxusní vězení.Nic mě nebolí,ani nechybí,jen pohyb a volnost.Dvakrát denně mi dělají monitory srdíček a dvakrát týdne chodím na UZV.Zatím se holčičkám daří dobře,císařský řez mám naplánovaný nejpozději za 14dní,to budu 34+6.Ale to už je fakt hraniční termín,tak uvidíme,jak vydržíme.Jinak jste mi vyrazily dech s těmi kočárky.Já mám taky vyhlednutý Bumbl. A myslela jsem,že si ho objednám přes net a do 2 týdnů ho budu mít doma.To teda nevím,v čem budou holky jezdit☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru