Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
24. bře 2008

Jojo, s tím kojením je mi to jasný, holky tu už taky něco psaly. To čekáme asi všichni, že to nebude procházka růžovým sadem, ale pokud jsou miminka tak vytoužená, tak se zvládne všechno, zvládly to i jiný maminky 😀

Ten kojící polštář už jsem si pořídila, prý je to super věc, hlavně pro dvojčátka.

Klidně chytrači, každá rada dobrá 🙂

Mně už kamarádky dávaly rady ohledně umělý výživy, ale asi se to musí vyzkoušet, každýmu prckovi jede něco jinýho.

halkac
24. bře 2008

Tak já vám tu navečer hodím seznam potřebných věcí pro dvojčátka (co, kolik apod.), který jsem někde našla na netu a lehce poupravila - řídila jsem se jím a teď můžu říct, že byl úplně super, všechno z něj využívám.

Jo a pokud můžu radit, nakupujte hlavně přes MMB (je tam sekce pro dvojčata) - maminy nabízejí levné, hezké věcičky, které děti ani nestihly zničit, protože z nich moooc rychle vyrostly. A ta cena je tak třetinová...

halkac
24. bře 2008

Jo a navařte si do zásoby do mrazáku, pak nebude na nic jiného čas než na ňuchňání malých pidilidí.

daiquiri
24. bře 2008

To bude super, jen ho sem hoď 🙂

Jídlo neřeším, já se něčím odbudu a manžel si bude muset zvykat, že se všechno netočí jen kolem něj 😅

rezinka
24. bře 2008

tak mi to nedalo a jeste pred odchodem k nasim jsem na skok jukla - halkac presne jak pise daiq - cim vic rad a typu, tim lepe !! kazda nastavajici maminka (kor prvorodicka) je ze vseho vyjukana, nevi co a jak, natoz, kdyz my cekame rovnou dva zazraky 😵 jo a prosim te, co je to to MMB ? je mi jasny, ze asi nejaky miminkovsky bazar, ale ma nejake konkretni webovky?

halkac
24. bře 2008

www.mimibazar.cz - fakt perfektní bazárek, využívá ho skoro každá maminka 😉

daiquiri
24. bře 2008

Ten mimibazar znám, kamarádka mi ho doporučila 🙂

rezinka
24. bře 2008

dekuji 🙂 tak a uz musime mazat nebo prijdem k nasim pozde. Mejte se, zatim pa pa!

daiquiri
24. bře 2008

Koukám taky na Aukro, tam je taky dost zajímavých a levných věcí.

Jinak mám tady v Pze vyhlídlej jeden sekáč na věci pro miminka, mají tam levný a hezký věcičky.
A taky v Tescu mám v merku spoustu oblečků. Po 20 tt začnu nakupovat 😀

halkac
24. bře 2008

Jé, ty vydržíš až do 20. tt? 😀 😀 😀 To já měla už i kočár 😉 Ale jsem ráda, že jsem začala brzy pořizovat výbavičku, měla jsem čas všechno si promyslet a neměla jsem nervy, když jsem skončila ve 30.tt v nemocnici🙂

daiquiri
24. bře 2008

No tak kočár už mám, psala jsem to tady, byla to hodně výhodná koupě 😀 A mám kojící polštář.
Jinak zatím nic. Vydržím, chodím do práce, takže na to stejně teď nemám čas.

halkac
24. bře 2008

To jo, já zůstala hnedle doma, takže jsem seděla furt na netu, abych uspokojila komunikační deficit 😉

daiquiri
24. bře 2008

A musela jsi nebo jsi chtěla? To já myslela, že budu v práci skoro až do konce. Ze začátku jsem byla měsíc v PN kvůli hematomu a teď mi doktor řekl, že ve 20 tt už zůstanu doma.

halkac
24. bře 2008

Nemusela, ale otěhotněla jsem v květnu, a protože jsem učitelka, nechtěla jsem začínat nový rok, abych odešla za dva měsíce po zahájení... Ale ještěže jsem nastoupila na to rizikový - ve 20.tt mne začalo tvrdnout břicho a měla jsem utrum se vším...

daiquiri
24. bře 2008

Nedivím se, jako učitelka to musí být docela záhul i na nervy co?
A z čeho se to dělá, že tvrdne břicho?

halkac
24. bře 2008

Prostě děloha nestíhá takovou zátěž - a začně vysílat kontrakce, tím se zkracuje čípek, a když není čípek, tak se rodí 😉

daiquiri
24. bře 2008

Aha, děkuju za vysvětlení, to měla teď kamarádka ten zkracující se čípek, musela jen ležet.
Tak já se loučím, už mám padla 🙂

simonac
24. bře 2008

já taky nakupuju na MMB a výborné je, když se zaregistrujete na mimiaukcích - je to v rámvi mimibazaru, tam to uvidíte, tam se dá opravdu skvěle nakoupit,tam musíte ovšem týden čekat než je Vám dovoleno nakupovat, já už mám z tama tolik věcí, že poštačka už se ptala kdo nám to pořád posílá. Na těch mimiaukcích se dá dobře natrefit třeba na nějaký nextový kopletek za 120,.. Kč, fakt paráda 🙂 🙂 🙂

marrha
24. bře 2008

Ahoj holky...

pěkné u nás zasněžené velikonoce..

jsme chtěli jet na výlet ateď trčíme doma 😝

Jé holky MMB a Koník to je moje droga 😀 😀

Potačka mně už zná 😀 je tu několikrát týdně a po obchodech není čas běhat,takže všechno nakupuju tam..teda většinou 😝

simonac
24. bře 2008

já taky nakupuju hlavně tam, né že by nebyl čas běhat po obchodech, ale jsem tak unavená, že bych zvládla tak jeden obchod a hotovo a takto si v klidu nakoupím všen co potřebuju 🙂 😀

daiquiri
25. bře 2008

Ahoj holky, tak já si vzala dneska volno, včera jsem byla nějaká utahaná. Za chvíli běžím do pojišťovny, po letech opustím VZP 🙂
dani... koukám, že jsem ti včera neodpověděla. My máme obecní byt v jiné části Prahy než moje mamka, prostě ty naše byty prohodíme, ale i tak to k sobě nebudeme mít daleko.

fiallinka
25. bře 2008

halkac: díky za info, já jsem zatím úplně na začátku, tak ještě neplaším, ale bude se to hodit 🙂, a díky za reference na Zlín, taky tam možná skončím, jsem se Vsetína 🙂... a nemáš náhodou spočítané, na kolik tě ta výbavička přišla? A co kočárek, jaký máš? Taky starší?

simonac
25. bře 2008

dobré ránko holky 🙂

fiallinka....já se taky chystám rodit ve ZLÍNĚ, už jsem tam začala jezdit i na kontroly, tak snad to tam fakt bude tak super jak všichni říkají 🙂

daniellka
25. bře 2008

čau kočky!

krásný povelikonoční ránečko přeij!! Tak, a ted už máme před sebou jaro a léto, sluníčko, travička, koupáky, zahrádky atd atd, juchuuu 😀 😀

halkac - ahoj, tříměsíční mimča? jééjda, to bych si chgtěla zase pochovat. 🙂
mimibazar? už se tam bojím lézt, prachy jenom letí 😀 Akorát teda, čím větší děti, tím menší nabídka, speciálně v těch dvojčatech..Ted už je to dost náhoda, když tam vyzobnu na kluky něco fakt supr.. Ale na tymalý mimča, paráda. 😉

rezinka
25. bře 2008

dobre rano 🙂 tak jsem dneska rano volala do nemocnice, abych se tam objednala na ten NTscreening - sijove prosviceni ... ale jsou tam pry az od 10h. tak to zkusim pak. doufala jsem teda, ze bych tam zajela rovnou dneska, ale to evidentne asi neklapne. ale snad uz brzo, kdyz jste tu to vysetreni tak chvalily, tak o nej taky nechci prijit...

rezinka
25. bře 2008

holky na ten mimibazar je asi nutna registrace, ze?

rezinka
25. bře 2008

danielko a ty jsi rodila normalne nebo cisarem??

simonac
25. bře 2008

rezinka....já myslím, že je tam nutná registrace, jsem tam už tak dlouho, že si nejsem jistá 🙂

dneska mi došli dva balíky celkem za 5.500,-- fakjt pěkná pálka, v jednom byly poze plenky velikost new born, né že by byly levnější přes net, ale sehnat úplně ty nejmenší byl problém už u mého prvního a nechci manžela honit od obchodu k obchodu, tak zatím máme doma 11 balení plenek 🙂 🙂 🙂
v druhém byly zavinovačky - koupila jsem si 4 kusy - dvě slavnostní - bílé a dvě s roztomilými obrázky medvídků , dál nějaké prostěradla do postýlek, polodupačky....... 🙂 🙂

no, už se mi to blíží tak se musím chystat 😉

daniellka
25. bře 2008

rezi - registrace je nutná jen když chceš sama prodávat. nakupovat jde i bez registrace.
Já rodila císařem. Pohoda. 😉

marrha
25. bře 2008

Ahoj holky,

Danielko,tak to máš pravdu s tím MMB...já mám zas problém koupit na páreček...většinou se mi líbí něco co je na dvě holky nebo dva kluky 🙂
Teď jsem koukalat taky prodáváš na MMB,že jo?tuhle fotku jsme tam myslím viděla
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

😵 😵 😵 nebo se pletu?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru