Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
1. říj 2009

Petkan, tu hospitalizaci mám od 32+5. Doktorka mi říkala, že budu mít císaře kvůli jednovaječným - holky jsou hlavičkama dolů, ale vznesla jsem dotaz na stránkách klubu dvojčat a našly se i také, co rodily jednovaječné normálně. Přijde mi to hodně riskantní pro miminka, tak doufám, že se nenajde žádný lékař nadšenec přirozeného porodu a vše bude podle plánu.

kocule
1. říj 2009

Ahojte holky, všechny vás zdravíme, jsme z porodnice doma. Musím se ještě mrknout, co všechno mi uniklo, asi to bude číst hooodně dlouho.. 😀

kankovka
1. říj 2009

Kočule, moc blahopřeju k mimískům a přeju jim spoustu zdraví a radosti ze života. A tobě samozřejmě taky. 🙂

kocule
1. říj 2009

Moc děkujeme, všem vám také držím palečky, ať to dobře dopadne a máte krásná miminka. Člověk tomu nějak nemůže pořád věřit, že už jsou tady s námi a ne v bříšku. 😀

sarri
1. říj 2009

Kocule, až budeš mít chvilku, tak prosím napiš, jak to ve Zlíně probíhalo. Jinak moc gratuluju a přeju vše nej...

kocule
1. říj 2009

Sarri ptej se, nevím, co konkrétně by tě zajímalo. 😉

sarri
2. říj 2009

Kocule - zajímalo by mě, jak probíhal porod - jestli klasika nebo císař - co narkóza, jestli byl muž při a jaká byla celková spokojenost s péčí - doktoři, sestry...

skarbek
2. říj 2009

Ahoj nastávající maminky-kuličky 😉

s melancholií a sentimentem pročítám tyhle stránky a vzpomínám na dobu,kterou zrovna prožíváte... 😅 přeju všem hodně stěstíčka!!!

Píšu,protože mám nabídku,která se neodmítá 🙂 prodávám nanny-nky po klukách a taky rychlozavinovačky. Pokud některá z Vás má zájem,pisněte do IP,čekám 😉 . Mějte se pěkně,opatrujte mrňata a taky sebe!

petulka26
2. říj 2009

Ahoj maminečky,

všechny vás moc zdravím. Moc se sem teď mezi Vás nedostanu a taky moc nestíhám dočítat. Doufám že je u Vás všechno v pořádku. Moc na Vás na všechny myslím.

Dala jsem do alba pár fotek Elenky a Lukáska 🙂 tak kdo budete chtít tak mrkněte 😉

kankovka
2. říj 2009

Petulko, jsou to moc krásní drobečkové 🙂 A jsou si i dost podobní. Aspoň z fotek se to tak zdá. Tak se držte. 😉

lucy82
3. říj 2009

Petulko broučkové jsou moc moc krásní, to snad není ani možný že něco tak velkýho mám taky v bříšku 🙂 Elenka to krásně zvládá je to šikulka 🙂 Držte se a ať děti krásně přibírají aby vás pustily brzy domů 🙂

belatka
3. říj 2009

ahojky dvojmamky....moc děkuju za odpovědi...uklidnily jste mě ale mám ještě jeden dotaz..jaké jste měly hodnoty u biometrie myslím hlavičku,hrudníček,stehenní kost???zaráží mě,že ačku odpovídá hlavička BPD 32+5 a hrudníček 27+6 a u béčka je to téměř stejné hlavička BPD 29+1 a hrudníček FAC 29+2...mám strach že áčko má tu hlavičku docela větší..téměř 5týdnů... bylo to dělaný ted ve 32tt...děkuju moc za každou radu..... 🙂

kocule
3. říj 2009

Sarri, rodila jsem císařským řezem a dost striktně jsem na něm trvala. Někteří to na mě zkoušeli, abych rodila normálně, což jsem razantně odmítla, jedno mimčo bylo sice PPH, ale druhé KP a z propouštěcí zprávy jsem zjistila, že to byl zrovna chlapeček, takže jsem byla ráda, že jsem se nenechala přemluvit. Přece jen jsme měla strach o druhé miminko, člověk nikdy neví, jak se to při těchto polohách vyvrbí. Mrňata byla během chviličky venku a já se probrala za 2 h na pokoji, kam mi je manžel dovezl ukázat. Na sále být nemohl, ale hned je měl u sebe a pečoval o ně se střičkama. A fotilo a fotil 😀 😀. Jo, narkózu jsem chtěla jsem chtěla jen od pasu dolů, ale vyšly mi nějak blbě krevní rozbory a navíc mi anestezioložka na sále řekla, že by mi to u dvojčátek příliš nedoporučovala, takže jsem šla na celkovou. A naprosto v pohodě. Celý den jsem jen spala, byla na kapačkách a večer šla na záchod za pomoci sestřiček, abych se dala dohromady, další den jsem už fungovala normálně. O děti se staraly dětské sestry první dny a byla jsem fakt ráda, měla jsem dost. Chodila jsem se na ně vždycky dívat a nosily mi je na kojení. Kojení byl děs běs, malý se nechtěl přisát a malá mi rozkousala bradavky do krve, takže prostě nekojím. Po tomto jsem je odmítla přikládat, takže jsem odsávala mléko a zjistilo se, že prostě nemám dost mléka pro oba a začali jsme je přikrmovat. Do té doby totiž vůbec nepřibírali na váze a nechtěli nás pustit domů. Takže do teď míchám své mléko s příkrmem a jde to. Prý málokterá maminka má mléko pro dvě děti, ale do té doby to byl horor, jak mi malého tlačili na prsa a on chudáček ječel, jak se mu to nelíbilo. Ke konci už jsem se starala o děti sama, měla jsem je na pokoji. Dětští lékaři jsou super, primář perfektní, nemůžu si vůbec stěžovat. S ženskýma sestrama to bylo někdy horší, ale každý je nějaký a těch protivných bylo opravdu jenom pár, většina byla naprosto super a snažily se nám pomoct. Co byla fakt krize, tak byla strava. Naprosto nevhodná pro nastávající maminky a na kojení. Tlačenka, koblihy, květáková polévka a další perly, takže mi manžel nosil jídlo i z domu a dávala jsem si ho do ledničky na chodbě. Bylo to náročné, starat se o dvě děti naprosto sama a v nemocnici, kde člověk nemá svůj klid, ale zvládli jsme to a už je nám dobře. Akorát maličká nemá ještě očkování, protože neměla při propouštění ani 2,4 kg, takže na ni dávám bacha, aby se nenachladila a necháme ji naočkovat asi příští týden.

arwenka
3. říj 2009

Ahoj maminky a těhukinky, jdu se na vás v rychlosti podívat. Před chvílí jsem koupala děti a když jsem vykoupala Sandulku a mazala ji mastičkou, zjistila jsem, že mi čvachtá něco pod nohama, říkám si, že jsem asi cákla na zem, jenže za chvíli to čvachtalo ještě víc, tak jsem začala zkoumat původ mokra a moje oči spočinuly na čůrku vody, který vytékal z vaničky neboť moje šikovná Sandulka u koupání vykopla špunt......mám teda po dlouhé době hezky vytřeno 😉
Jinak na prdíky mám dobrou zbraň jménem Sab Simplex, oba mají ale problém s kakáním, Nikýsek má po Sunaru tuhou stoličku a nemůže to vytlačit, takže pomáhám teploměrem a cvičením a Sandulka se zase přecpává a občas se stane, že je utemovaná a nejde jí to ven, takže i jí pomáhám.

Na noc se od včerejška balíme do deky i s ručičkama neboť je to super zbraň proti zákeřné Sanduli, která vytahuje dudák ručičkama, aby křikem přivolala rychlou rotu a upoutala na sebe pozornost. Deka zapříčinila nemožnost používání rukou, tudíž jí trvá daleko déle dudlík vyplivnout silou pusinky a já mám aspoň trošku času vám sem napsat.

Malou kojím plně a asi mám dost mlíka (tedy jen pro ni, nenahamance), protože je jak soudek.
Nikoušek hamá Sunar (moment, síla pusinky vyplivla dudák)....
už jsem tu - Nikoušek hamá Sunar a ode mně jen někdy, protože neumí tolik vytáhnout a stejně ho musím dokrmit. Sice od kontroly přibral, ale jak je velkej, tak je strašně hubenej a já nemám tušení, co mu dávat, aby sílil - zda nějaké vitamíny nebo něco - nemáte zkušenosti?
Přes den baštěj po třech hodinách a už se mi dvakrát poštěstilo, že se oba nacpali na noc tak, že spali 7 hodin v kuse....

Nechtěla jsem tohle teď sem psát, ale známe se, prožily jsme tady spolu hodně a já musím…

Byli jsme s Nicolaskem na kontrolnim ultrazvuku mozku a jsem z toho takova nanic - mame podezreni na zuzeni komoroveho systemu. Nikousek ma dve hodnoty obracene, nez by mely byt, ma vetsi hlavicku (sice hranice normalu, ale ta nejhornejsi). Je tady riziko spatneho prutoku mozkomisniho moku, budou nas pravidelne kontolovat a radsi nedomyslim, co by bylo, kdyby se to potvrdilo
Bud je to pry opravdu tato porucha nebo by pak byla moznost, ze ma proste velkeho tatu a je to rodove...
Neznam vubec nikoho, kdo by takovou diagnozu mel a jsem celkem bezmocna, musim jen doufat a cekat.
Chtěla bych vám všem říct, že máte krásné děti - projela jsem alba a prosím vás, buďte rády, že jsou zdravé - já tady sice píšu vtipné historky, ale uvnitř je to jinak 😢

Přidám vám do albíčka pár nových fotek a přeju krásnou noc 😵

A Petulko - jsou nadherni 🙂

sarri
4. říj 2009

Kocule, díky moc za vyčerpávající odpověď. Já bych chtěla rodit jenom s epidurálem, tak nevím, nevím, jestli mi to v tom Zlíně udělají. Po celkové mi bylo hrozně špatně.
Ať se daří a děti dobře rostou.

ivaajirka
5. říj 2009

ahojky duomamky,duotěhulinky 😵 😵 Tak jsme doma po víkendu u našich musela jsem tam ,aby mi pomohli s malým.Musela jsem jen a jen ležet natáhla jsem si vazy ve čtvrtek při úklidu 😖 😖 už jsem myslela že snad půjdu do porodky fakt.Naštěstí jsem zavřená a čípek dlouhý.
jsem pořád utahaná jak kotě ještě to počasí pdzimní hrůzaa,ale doufám že aspoň vydržíme do 36tt 😉 Jo a kluci se přetočili a jsme už hlavičkama dolu 🙂

naatasa
5. říj 2009

Ahoj holky, jdu na vás jen nahlídnout. Jen jsem vám chtěla říct, že už to máme taky za sebou. 12.září se nám narodili Emička a Michálek ve 33+2. První dny byly opravdu drsné, děti byly na JIP a nevěděli jsme, co s nimi bude, ale teď už jsou OK a po téměř měsíci nás pustili domů. Jak bude trošku víc času, dočtu, co tady nového

sarri
5. říj 2009

Naataso, prosím, prosím o zkušenosti ze zlínské porodnice.

naatasa
5. říj 2009

sarri, nemůžu si opravdu na nic stěžovat, jediné snad, že kdyby mě nešupali z pokoje na pokoj, ak mám celé tři týdny stejné prostěradlo a povlečení...které po prvních dnech po císaři bylo pěkně zaneřáděné...
ale jinak přístup< vše supr

sarri
5. říj 2009

Miminka máš moc krásná, gratuluju. Nechali Tě celou dobu v nemocnici s miminkama. V Brně maminky pouští zahojené domů, i když mimčo musí být v inkubátoru.

naatasa
5. říj 2009

sari, kdybych chtěla tak mě pustí, ale zkoušeli jsme tam už kojit, takže t oani nešlo.

ivaajirka
5. říj 2009

Teda velká gratulace naataso miminka jsou úplně úžasná 😵 😵 😵 😵 😵

z359
6. říj 2009

Holky prosím hlasujte pro nás. Díky
http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=9844

sindynka
6. říj 2009

Ahojky holky.Chci se zeptat.Máte všechny výbavičku do postýlek?Na netu jsou levný látky a já na šití taky nejsem drahá.Tak kdyby jste nějaká měla zájem,tak písněte na mejlík. E.T.S@seznam.cz..Jak jsem to počítala látka na mantinel,zavinovačka s výztuží,povlčení na deku a polštář by vyšlo zhruba kolem 300 kč za látku.Nám jsem ušila i z výztuží a hrozně se mě líbylo že obě postýlky byly stejný.

darling007
7. říj 2009

Ahoj holky, tak máme po další kontrole...
Všechno je zatím v pořádku, kluci se pořád otáčejí. Mám docela malé bříško, ale jsem hubeňour. Miminka mají každé cca 800 g. Jak je to s váhou a mírami u dvojčátek? Nikde jsem nenašla, kolik by měli správně mít.
I test na cukrovku mi vyšel výborně, spíš ještě nižší hodnoty než je průměr. Na hematologii zatím taky dobrý, zatím ještě nemusíme píchat Fraxiparine. 🙂

hanula83
7. říj 2009

Darling, já měla ve 26 + 0 váhu každého mimča 900 g a vím, že doktor říkal, že to tomu týdnu odpovídá, takže myslím, že to máš stejné. A od té doby taky začali dost nabývat na váze. Minulý týden jsem byla 31 + 4 na kontrole a měli každy necely dvě kila. Většinou mi to vychází, že co týden tak to 250 g navíc na každé mimčo. Ale hlavně si myslím, že se ta váha nedá takhle zobecňovat, každy mimi to má jinak. Kámoška s jedním miminkem ho měla v tom týdnu, co jsem vždycky já, o něco menší. A taky ultrazvuk je jen velice orientační.

petkan
7. říj 2009

Ahoj holky!

Darling, já jsem byla ve 23.týdnu na velkém utz a na měření a holky měly každá něco málo přes 500g a prý to odpovídá. A břicho mám taky docela malé, až si kolikrát říkám jak se tam vlezou obě 😀

Arwenko, drobečci jsou nádherní. Je mi moc líto, že ti tu radost kazí podezření na nějakou nemoc. A máš o tom nějaké informace, co by to znamenalo? Snad to ale nic vážného nebude a malý je zdravý, budu na vás myslet 🙂

beruska5
7. říj 2009

Ahoj holky.Velká gratulace naatasa,i ostatním maminkám ke krásnim miminkám.
Tak ja už vyše týdne plne kojím obe zlatíčka.Dost to trvalo a dalo zaabrat ale stojí to za to.
Zítra jdeme na krev a pak na kontrolu po šestinedelí.Tak sem zvedavá.Saška už má 3750g a Samko 3890g,takže pribrali už každej cez 1,2kg.
darling já taky měla v 30tt váhu miminek kolem 1800g,takže na 26tt to zhruba vycházi stejne.Den před porodem mi řeklli že holka má 3200g a kluk 3100g zhruba.No a po narození měla holka 2580g a kluk 2750g.Tak tá ultraz.váha je jen orientační.
Tak se holky opatrujte,at je vše ok.

beruska5
7. říj 2009

Ozaj pridala sem 3 nový fotky,tak mrknete jak vyrostli

dannda
7. říj 2009

Ahoj holky,
já měla ve 30 tt oba kluky kolem 1500g, až mám teď strach, jestli nejsou nějací maličkatý ☹ Doktor říkal, že je to v normě, tak mu budu věřit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru