Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
18. říj 2009

Petkan: já to měla stejně kolem tvého týdne, jedno jsem cítila víc a to druhé míň a navíc v jiném místě. Myslím, že málokdy jsou symetrálně ve stejném místě a stejné poloze, takže není důvod k obavám... 😉

Lucy: Za týden už budeš mít miminka, to ti můžem my ostatní jen závidět 🙂. Ale snad nám to taky rychle uteče. Já na tebe budu v pátek myslet 😉

hancas
18. říj 2009

a navíc byla sranda že já cítila pohyby klárinky jak kdyby úplně na boku vždy když mě kopla tak to bylo opravdu na boku na pravé straně celkem sranda

petkan
18. říj 2009

Holky dík za uklidění!!!! Hancas, já tu vpravo taky cítím na boku, to se mi tam dělají i boule. Je fakt, že každá asi přesně půlku břicha neokupuje. Ono se řekne sledovat pohyby, jenže jak to chcete u dvojčat zjistit... 🙄
Hanulo, ty budeš rodit v Olomouci?

hancas
18. říj 2009

petkan--já vždy na konrtole říkala že necítim levé dítě 🙂 a dr,říkal vše je ok tak jsem mu věřila sem tam se opravdu hýbl ale mín jak Klárinka.jj boule v boku byla celkem směšná!!!pokud něco chceš stačí napsat

hanula83
18. říj 2009

Petkan: jo jo, v Olomouci, v úterý jdu poprvé na kontrolu do nemocnice, tak jsem zvědavá, co mi tam řeknou... Ty se tam taky chystáš? 🙂 Já to mám nejblíž a navíc v případě nějaké komplikace by mi je tam stejně odvezli..

petkan
18. říj 2009

Hancas, díky moc 🙂 Já jsem z toho všeho kolikrát úplně vyřízená, je to moje první těhotenství, tak se asi moc sleduju, jenže po těch všech peripetiích to ani jinak nejde 😎 Já už jsem to jednou doktorovi taky říkala, ale odpověděl mi, že asi nejspíš kopou do sebe 🙂

Hanulo, já jsem z Olomouce a navíc tam normálně i chodím na gyndu a teď už i do rizikové poradny. Od 14.tt jsem si tam i poležela pár týdnů. A s těma dvojkama je to asi nejjistější , pokud by nastaly nějaké komplikace. Já jsem tam byla spokojená, až na ty společné záchody, ale jinak sestřičky byly fajn a celkově jsem si nemohla stěžovat. Tak doufám, že o patro výš to bude zrovna tak.

hancas
18. říj 2009

jj v OLOOUCI fn je suprová všichni moc moc hodní

hanula83
18. říj 2009

Petkan: Já bydlím kousek od Olomouce 🙂, ke gynekologovi tam taky jezdím, na Tržnici. Vlastně jsem jezdila, v pátek jsem tam byla naposled a už budu dojíždět jen do té nemocnice... Vidím, že se nás tady z Olomouce rozrůstá čím dál víc 😉. Já mám pár osobních zkušeností obecně s olomouckou nemocnicí a co jsem tak zjistila, tak nejhorší jsou asi protivné a přepracované sestřičky, jinak taky myslím, že je na úrovni 🙂. Konkrétně info o porodnici znám jen z doslechu a většinou si taktéž nikdo nestěžoval... Co se týče těch sester, tak je to určitě o tom, na koho narazíš 🙂... stejně jako s doktorama.

sarri
19. říj 2009

Ahojte maminky čekatelky. Včera jsem se stala maminkou dvou holčiček. Už jim bylo asi v bříšku těsno, a tak se na svět přihlásily o 5 dnů dřív, než bylo v plánu a v 34+2 mi praskla voda. Rodila jsem přirozeně bez epiduralu (odmítli mi ho dát, že to není u dvojčátek vhodné). Teda jsem si fakt užila - placentu dolovali hodinu a stejnak to nešlo, bo byla přirostlá, tak mě nakonec uspali a udělali revizi. Prostě jsem to měla se vším všudy. Nicméně holky jsou šikulky - obě měly váhy kol 2200 g. Zatím jsou v inkubátoru, ale prý se mají k světu, tak by tam nemusely být dlouho. Alespoň se trošku zahojím. Jsem hrozně šťastná.

hanula83
19. říj 2009

Sarri, tak to moc a moc gratuluju, jsi moc šikovná, že jsi to zvládla přirozeně! Jejda ty se máš 🙂... Akorát se divím, že tě nechali přirozeně s těma jednovaječnýma, to se fakt moc často nevidí... Achich jo, ale jde z tebe úplně cítit, že to stálo za to 🙂...

petkan
19. říj 2009

Sarri, hrozně moc gratuluju, to je nádherná zpráva 🙂 Jsi fakt statečná, že jsi to dala takhle, tak ať se vám daří a jste brzy doma 🙂 A vyfoť nám někdy ty koťátka, ať se můžeme pokochat.

Hanulo, ty už to máš taky za pár, jak tak koukám 😎

hanula83
19. říj 2009

Petkan: jj, doufám, že mi to už rychle uteče a taky doufám, že mě nenechají až do termínu, protože už mi břicho fakt hodně vadí a začínám mít čím dál větší potíže se vůbec pohybovat. Hlavně jsem dnes začala docela nervovat a mít zas jakousi depku z toho všeho, aby to dopadlo atd... Zítra budeme chytřejší po kontrole...

petkan
19. říj 2009

Hanulo, neboj, kamarádka rodila na jaře taky dvojvajky v Olomouci a porod jí naplánovali na 38.tt. A to byla úplně bez problémů. Nakonec musela sama do porodnice o pět dnů dřív. Já jdu taky zítra na kontrolu do fn, tak kdybych tě poznala mezi vorvaními ženami, tak dám znamení 😀 Já už mám taky parádní pupek, pořádně se pronese 😀

hanula83
19. říj 2009

Petkan: Tak můžu tě naprosto ubezpečit, že mě poznáš, poněvadž jsem naprosto nepřehlédnutelná 🙂. Já tam budu nějak po 9 hod., tak kdyžtak určitě dej znamení. Vlastně ani nevím, kam přesně jít, mám jít na ambulanci ke Kiliánovi. Nevíš, jakej je? Nemáš s ním nějakou zkušenost?

kankovka
19. říj 2009

Milá Sarri, moooc gratuluju a přeju vám všem třem holkám, ať jste vpořádku, zdravé a brzy doma u tatínka 🙂

darling007
19. říj 2009

Sarri, moc moc moc gratuluju k holčičkám, jsi statečná! 😉 Teď už si budeš jen užívat svoje zlatíčka. Ať jste všechny v pořádku a holčičkám do života hodně štěstíčka a zdravíčka!

sarri
19. říj 2009

Díky moc, dnes jsem si na ně i sáhla. Fotečky mám, ale mám jen půjčený pidinotebook a není tu žádný program na jejich zmenšení.

lucy82
19. říj 2009

Sarri moc moc gratuluji, jsi statečná, klobouk dolů, ale hlavně že jste to zvládly, a holky jsou zdraví a mají krásné váhy, přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka 😉

sarri
19. říj 2009

Lucy, nemáš být zítra už taky v porodnici?

lucy82
19. říj 2009

Sarri až ve čtvrtek nastupuji 😕

sarri
19. říj 2009

Budu držet palce - to budou jistě velká miminka. Teda Tě obdivuju. Já jsem už nemohla vydržet, bo to jedno hrozně tlačilo na žebra a ty bolesti kyčlí....

kvetinka78
19. říj 2009

Sarri- zo srdca gratulujem aželám všetko najlepšie!
Lucy- držím palce, verím tomu že ti to všetko dobre dopadne, keď si to tak dlho vydržala 3 v 1!

kvetinka78
19. říj 2009

babulky, uvažujete nad odberom pupočníkovej krvi? Ja o tom nemám veľa informácií ani nepoznám nikoho z môjho okolia kto by to absolvoval. Aký je na to váš nízor?

zuzka72
20. říj 2009

Sarri-mocinky moc gratuluji, jste šikulky.
Lucy tobě ať to dobře dopadne.
Hanula-ty už ať to máš holka taky za sebou.
Holky moc vám to přeji už kdybych byla alespoň také nějaký ten 26týden, to bych si už asi výskala.

zuzka.o
20. říj 2009

Ahoooj...po delší době se hlásím 🙂

Sarri....mooooc gratuluju k holčičkám 😵 😵 😵

petkan
20. říj 2009

Hanulo, tak jak jsi dopadla dnes? Já jsem tam nakonec nešla, páč ten můj doktor tam není. No dr. Kiliána znám jen z doslechu, prý je to moc fajn chlap, tak určo budeš spokojená 😉

Zuzko, jak se daří? Ležíš??? Tak já jsem zrovna ten 26. tt a můžu ti říct, že jsem čím dál tím víc nervés. Občas mám stavy, že už málem balím tašku. Doufám ale, že ještě aspoň čtyři pět týdnů vydržím, pokud už by se to teda mělo rozjet nějak dřív.

sweethy
20. říj 2009

Zuzi, tak si to tu pročítám a musela jsem se zasmát, jak píšeš, že kdybys už byla 26. týden, to já jsem od včera a pořád nejsem spokojená, jak ten čas utíká, tak si já teď zas říkám, kdybych už byla nějaký 30. týden, takže asi budeme pořád chtít víc a víc 😉
Sarri moc gratuluju, jak ke zvládnutému porodu, tak ke krásným váhám holčiček 😵

zuzka72
20. říj 2009

To jo holky, ale já si říkám, že 24tt je zlom od toho týdne zachraňují miminka a bojují o jejich přežití, do té doby to berou jen jako plody-takže proto chci už alespoň 26tt, kdyby nedej bože se něco dělo-víte. Petkan-odpočívám-snažím se, ale do toho mám spoustu nervů, můj bývalý na mě psal různé stroje, falšoval faktury atd. a já teď dlužím cca 400tisíc-takže mazec, takže to mi klid nepřidá. No snad jsou nějaky zákony.

zdepros
20. říj 2009

Ahoj holky

Sarri moc, mocgratuluju k holčičkám, hlavně ať jste všechny tři v pořádku

darling007
20. říj 2009

Ahoj holky, dnes ráno jsem byla na kontrole, zkrácený čípek, otevírám se, takže nástup do nemocnice. Ukecala jsem to aspoň na zítřejší ráno, dneska mám narozky, tak to jsem dostala dárek 😨
Tak nám držte palečky, ať to zvládneme!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru