Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
23. lis 2009

Berusko-ty si taky užíváš..... Ale děti jsou super, pěkně je máš naučené, chce to podchytit na začátku a pak už je to fajn.
Jinak já přibrala 4kg a snad do 22tt jsem ani nevěděla, že mám nějaky břicho a pak se to teda projevilo, hodím nějaké aktuální foto...
Ivajirka-ty máš, ale výdrž, to tě obdivuji a prej, že dvojčata se rodí dřív. Ty jdeš spontálně, nebo císař?
Mě se stýská po IRMY, pořád na ni musím myslet, snad je to vše OK.

miradka
23. lis 2009

Ahoj holky, tak vaše skúsenosti sú k nezaplateniu. Už asi týždeň premýšľam čo budem robiť, keď mi obe deti začnú plakať a vrieskať naraz. Bola som na návšteve u kamošky a keď som videla ako zúfalo tíši malého a on nič, tak som začala mať blbé myšlienky, že to nezvládnem. Prinajhoršom sa zosypem a budem revať s nimi 😀 😅

Luci, dívala som sa na tvoje fotky a všimla som si, že máš klokanku. Ako si s ňou spokojná? Nedávno som narazila na klokanku pre dvojčatá, ale stála okolo 3000 čo mi príde neuveritelne moc...na to nemáme 😔 Asi máš len jednu klokanku, však? Uvažujem, že by som si aj ja poriadila aspoň nejakú staršiu. Ako to riešiš s dvojčatami? Kde máš druhé mimčo keď je jedno u teba?

Večer sa zmeriam aj ja a dopíšem sa medzi vás 🙂

miradka
23. lis 2009

Zuzi, aj ja sa bojím porodu...obe decká mám dole hlavičkou, takže zatiaľ to vyzerá na prirodzený porod. Inak ja som pribrala asi 13 kg, som z toho úplne paf...začínala som na necelých 50 a v piatok som mala 62 kg. Teraz sa mi zdá, že priberám už menej za týždeň, asi to bude tým, že mám na hranici cukrovku, tak som začala jesť pravidelne čo 3 hoďky a bez sladkostí. No tento víkend som to dosť prehnala, dala som si bublaninu a do jogurtu som si začala pridávať aspoň lyžičku marmelády. Mne tie obyč biele vobec nejdú, sú strašne kyselé 😖 Zajtra idem prvý krát do diabet.poradny, tak som zvedavá čo povie dr. Len dúfam, že nebudem musieť vážiť chleba alebo brambory - to by bolo pre mňa úplne to najhoršie ☹

Mne už tiež chýba Irminka, chúďa, ktovie ako to zvláda v nemocnici

zuzka72
23. lis 2009

Miradko, já se bojím porodu, že jsem měla velké děti oba měli 4,5kg a 55cm, což mi doufám teď sice nehrozí, ale čím jsem starší, tak nad tím jinak uvažuji, než dřív-komplikace atak myslím a ještě když to tady kolem čtu, tak se toho dne bojíma taky nevím, kdy to příjde a jak to bude probíhat,, to kdyby člověk alespoň věděl. Máš krásny bříško a z váhy si nic nedělej, pokud si měla 50kg, tak jsi střízlík a vše ti jde zase jenom do toho bříška-je to vše pro děti a pak to zase shodíš, hlavně, aby děti byly OK.

haassinka
23. lis 2009

Ahoj těhulky a maminky🙂

Je mi vás líto, těch co jste už v nemocnici ☹ Je vás nějak moc, ale zato si vás doktoři pohlídají a bude to v pořádku🙂

Zuzko, miradko: bavili se s vámi už doktoři o porodu? případně o tom, kde chcete rodit...

Já jdu zítra na krev, tak uvidíme, jak jsem na tom s cukrem, ale obávám se, že by mohlo být zle, protože pořád mlsám...a hrozně moc přibírám☹ Ale hlavně se bojím prohlídky...mám totiž "podezření", že mám genitální bradavičky ☹nic rozného, ale pár malých výstupků - máte s tím někdo zkušenost, odstraňujete se to, nebo to samo zmizí??? A může se rodit přirozeně?

zuzka72
23. lis 2009

Hassi, krásny bříško, ty už tam máš tu hnědou čárku, tu já nikdy neměla, tak snad při tomto těhu ji budu mít. Bradavičky s těma zkušenosti nemám.
Doktor se se mnou baví o porodu každých 4dní, teda já s ním spíš. Příští týden si jdu k doktorce oční pro lejstro, abych mohla jít na císaře, ale jestli mi to ak v konečné fázi pomůže tak to nevím. 😒

haassinka
23. lis 2009

zuzko: děkuju🙂 jak se zatím cítíš, taky už se sotva zvedneš z postele? 😅 a na tom očním ti napíšou nějaké doporučení?

my právě ještě o porodu nemluvili a nevím, jestli není brzy se na to začít ptát??? vůbec nevím, kam jít rodit a jak naznačit, že bych raději císařem, protože mám velký strach, aby byly děti v pořádku

Máte někdo zkušenost s porodem v HK? sice je to veliká porodnice a jde to tam jak na běžícím pásu, ale zase by mohli mít hodně zkušeností s dvojčátky

ivaajirka
23. lis 2009

Zuzko přirozeně bych měla jít ve čtvrtek jdu ještě na ultrazvuk na stav placent a zda ještě kluci přibírají a má cenu je tam nechávat. 😵 tak uvidíme

haassinka
23. lis 2009

ivaajirka: to je úžasné, že jsi tak dlouho vydržela 3v1🙂 hodně štěstí u porodu!!!

ivaajirka
23. lis 2009

Děkuju haassinko snad bude porod vpoho u prvního syna nic moc teda 😖

haassinka
23. lis 2009

ivaajirka: kluci jsou oba hlavičkama dolů? a kde budete rodit? tak přeju hodně sil, ať to zvládnete🙂 a bráška už je docela velkej, tak bude s miminkama určitě "pomáhat" 🙂

ivaajirka
23. lis 2009

Jo jo jsou oba hlavičkama dolů.A bráška má ted hlavně šílené období vzdoru 😠 budu rodit v Kadani.Okres Chomutov Ustecký kraj 😵 kluci hlavně čekají až se maminka uzdraví.ted nedávám ani malého do kolky vždy něco chytí a já také 🙄

zuzka72
23. lis 2009

Hassi mě říkal doktor, že pokud už jsem rodila 2x přirozeně, tak že budu rodit zase přirozeně a na můj vzdor, že je to skoro 20let dodal, že pokud by byli komplikace, tak, že oni ví co dělat a těch já se právě bojím, slyšela jsem řadu případů, kdy druhé mimčo než vyšlo, tak se napilo, nebo se mu něco stalo. Při poslední návštěvě mi říkal ať donesu to potvrzení a že většinou berou stejně na císaře, no prostě pokaždé mluví jinak. Jinak to potvrzení je od oční, byla jsem na laserové operaci očí, tak proto-ale prej to taky nemusí uznat, tak ještě přinejhorším mám v záloze nějakyho psychyatra(jako něco jako panickej strach)prej to jde říkali holky z jiné diskuse.

kocule
23. lis 2009

Dneska fakt perlíme, je trošku klid. Holky, vůbec se nebojte. Určitě to zvládnete, ono vám totiž ani nic jiného nezbývá. 😝 A děcka si zvyknou. Malý mi tady bečel od rána, mamka ho vždycky hned chovala a ono to taky není úplně nejlepší. Krmila jsem malou, takže se nedalo nic dělat, ječel a je klid. Blbá metoda, ale zabírá to. Teď je v tom polohovacím lehátku, zapnutý bzučák a zabavuje se hrazdičkou. Docela se mu to i daří, uvidíme, jak dlouho mu to vydrží. Určitě se ale na první týdny fakt s někým domluvte, je to spíš nápor na psychiku, než fyzicky. To si člověk zvykne. Manžel vždycky říká, že kdo nás potká v obchodě, tak si asi ťuká na čelo: nakupujeme jen plenky a flašky chlastu. 😀 😀 😀 Ne fakt, já bych neměnila a určitě vám to tady potvrdí každá maminka. Za ten blbákov to stojí, musíme přežít tak půl roku a pak je to jen a jen perfektní. Koťátka si pohrají, jsou na všechno dva a většinou bývají i moc hodní, musí se dělit o jednu maminku. Jsem asi matka herodes, ale spaní v posteli nepěstujeme, každý má svoji postýlku a jsou sami v ložnici. A během týdne doděláme děcák, tak půjdou tam.

Beruško, jsi fakt dobrá, že jsi vydržela, klobouk dolů. Máš můj obdiv, já to prostě nedala a nebylo mlíko. Už v porodnici mi je dokrmovali, nepřibírali jsme a nechtěli nás pustit.

A už zase mekot, máme hlad. 😀 K.

hanula83
23. lis 2009

Radka.k: Já měla před porodem taky kolem 130 cm a já taky ve tvém týdnu měla pocit, že kůže je napjatá na maximum, ale časem uvidíš, jak se zázračně napíná dál... Je fakt, že já na konci měla pocit, že každou chvíli musí prasknout. Bohužel mi navíc břicho v posledních dvou měsících šíleně popraskalo i přes veškerou moji snahu tomu zabránit. A o tom dýchání ani nemluvím, nešlo nijak ležet, a v noci se mi vždycky několikrát stalo, že jsem nemohla popadnout dech... Ale to bylo fakt až v tom pozdějším stádiu a naštěstí se mě zželelo doktorům a udělali mi ten císařák 😉..

Zuzka72: Ty budeš taky rodit v Olmiku, že? Tak to nemám strach, že by ti neudělali císaře. Myslím, že i kdyby děti byly obě hlavičkou dolů a ty vyjádřila přání císaře, tak ti vyhoví... Nechci to říkat na jisto, ale měla jsem takový pocit. Navíc jednou jsem na chodbě slyšela doktora říkat, že v olomoucké porodnici je nejčastější způsob porodu císařák, že jsou vlastně spíš řezníci než doktoři... ;)... to zní sice asi hrozně, ale já si na císařák nemůžu moc stěžovat. Ze začátku samozřejmě hrůza, ale pak už jen lepší a lepší.

Beruska5: Taktéž si myslím, že je důležitější psychická pohoda, já kdybych se pořád snažila na 100% kojit, tak je ze mě asi za chvíli troska... takhle to doháníme umělou stravou a já jsem alespoň klidnější, že mimča nemají hlad...

katka73
23. lis 2009

ahojky holky prosim vas v kolikatem tydnu se rodi dvojčatka ja jsem 32tyden přibrala jsem 15kg ale v noci se mi nějak stahuje břicho zitra jdu na kontrolu tak jsem zvědava co mi doktorka řekne u nas ani u přitele nejsou dvojčatka tak mam trochu s toho hruzu

hanula83
23. lis 2009

Miradko, já nemůžu sice mluvit za ostatní, ale s tím řevem obou naráz - já asi už trošku otupěla, protože když začnou vřískat obě naráz, tak z toho nešílím jak na začátku. Snažím se je uklidnit, ale už mi ten řev tak moc nevadí. Navíc většinou ječí proto, že mají hlad nebo chcou přebalit a to se dá snadno vyřešit. Snad to tak bude i nadále 😉...

zuzka72
23. lis 2009

Katka-krásné soupravičky, to jsi pletla?

katka73
23. lis 2009

ahojky zuzko72 no trochu jsem se snažila něco naplest nepletla jsem 9let tak jsem nevěděla jak to dopadne ale neni to tak hrozne.papa

miradka
23. lis 2009

Zuzi, tak to je mazec, také veľké deti...ale dvojčátka budú naisto menšie a snáď sa nad tebou zľutujú tí doktori. Detičky máš otočené dole hlavičkou? Ono sa to vždycky može ešte zvrtnúť a dr nebudú mať inú možnosť len cisara. A inak nechápem, že z toho robia taký problém...keď si to mamička vyslovene praje a má tak veľký strach ako ty, tak fakt nechápem, prečo by ťa mali terorizovať. No tá moja váha ma začína desiť, ale zrovna včera som niekde narazila na tabuľku, do ktorej ešte pasujem, síce na hornej hranici, ale je tam poznámka, že u žien s podváhou je to normálne, čo som určite mala, aj keď som vždy jedla dosýta..Dúfam, že sa mi podarí to zhodiť čím skor po porode, inak budem musieť vymeniť komplet šatník😅

Ja sa pre istotu psychicky pripravujem na prirodzený porod, ale problém je, že netuším ako dýchať, ako si uľaviť pri tých bolestiach. 😖 Asi skúsim nájsť nejaké video na internete...

Haas - dr sa so mnou ešte nebavil o porodu, zatiaľ je u mňa všetko OK, tak asi nevidí dovod. Ja mám tiež už tú čiaru na bruchu, ale vraj to po porode zmizne, tak uvidíme.. 😉

Hani, čo si používala proti striám? Ja sa mažem každý večer, ale asi by som mala mazať aj ráno. V noci sa vždy šialene spotím a asi to nakoniec vtriem do ručníku...používam elasti-q. Kamoška mala nejaký olejíček a popraskala hneď na začiatku tehu... 😖 Teraz som sedela s našimi, tchýne aj teta sú doma, teta na dochodku a tchýne na nemocenskej...tak sme sa bavili o tom čo aké to bude keď budú decká plakať...teta hovorí, že mi pomože, ale tiež už moc nevládze s rukami, že by aspoň jedno nejakú dobu držala na rukách a tchýne, tá vobec nechápe čo sa bojíme, že prečo by mali decká revať...moj muž s bráchom boli vraj úplne kľudné deti...tak to sa bude asi hooodne čudovať 😅

hanula83
23. lis 2009

Miradko, třeba budou opravdu klidné, to se teď nedá tak odhadnout. U nás je to jak kdy, ale popravdě jsem myslela, že to asi bude horší... Co se týče strií, tak jsem se denně mazala taky Elasti-Q a navíc i tím dětským olejíčkem... Když k tomu má někdo předpoklady, tak mu nepomůže ani svěcená voda... Ale tím tě nechci odrazovat, určitě se maž a opravdu nejlépe dvakrát denně.

miradka
23. lis 2009

Hani, aj ja tie strie beriem s rezervou, teda chcem povedať, že počítam s tým, že brucho malinko popraská, predsalen čakám dve decká a brucho bude musieť byť väčšie než u jedného...naviac je to aj genetická záležitosť. Moja mamina s tým problém nemala, ale otec má aj ruky popraskané a bráško, ten dopadol úplne hrozne, asi rástol moc rýchlo a celý chrbát a komplet nohy zozadu má popraskané... 😖 Takže keď mi popraská brucho, budem sa s tým musieť zmieriť, ale samozrejme sa tomu chcem vyhnúť, takže budem natierať 2x denne 🙂

yorinkay
23. lis 2009

Ahojky, já se píš bojím porodu císařem. Přijde mi, že jsou dost často pooperační komplikace. A kamarádka rodila jedno mimčo císařem. Pěkně se nalokal plodovky a pak byl dva týdny v inkubátoru, málem se jim tam nevešel, protože vážil 4kg🙂))

miradka
23. lis 2009

No človek si fakt nevyberie...radšej byť pripravený na najhoršie.. 😖

miradka
23. lis 2009

Holky, tak som sa zmerala a mám 103 cm okolo najširšieho miesta...večer urobím aktuálne foto mojho megabrucha 😀

zdepros
23. lis 2009

Miradka, tak jo, těšíme se 🙂 , my máme focení v pátek vždy po 14 dnech

miradka
23. lis 2009

Zdepros, takže ty fotíš až n abudúci týždeň, čo? 🙂

zdepros
23. lis 2009

nene tento, 22tt 🙂

zuzka.o
23. lis 2009

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky 😵
Ono ani jeden porod není procházka růžovým sadem a jsem zvědavá, jak to všechny zvládneme. 🙂

Ohledně popraskání kůže jsem se ptala i kožní... a prý když jsou k tomu dispozice, nepomůže ani krém ze zlata. Ale časným mazáním nic nezkazíme, ne?

KATKA: jsi šikulka, když takhle hezky pleteš.

HANULA: holčičky jsou nádherné a dost jsi mi uklidnila, že člověk časem otupí a nevadí tolik ten řev dvou najednou. Toho se totiž dost bojím, že jestli začnou obě, bude to sakra nápor na nervy!

IVAAJIRKA: teda, vy jste to vydrželi ukázkově.... paráda! Přeju krátký a bezbolestný porod 🙂

yorinkay
23. lis 2009

Já mám v pase 113cm a přibrala jsem 12kg. Od té doby co mi zjistili těhotenskou cukrovku už nepřibírám. Ta dieta je docela přísná 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru