Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka72
25. lis 2009

Já vím Hani, já už to 2x pila, ale naštěstí mi to tak nevadí, piju, jak duha, horší pro mě bude, pokud se nebudu moci napít pořádně během těch 2hodin. To jim tam pak vypiju asi aji vodu z kohoutků. 🙂

hancas
25. lis 2009

vím ýe nesmíš nic jíst nic pít,to je to nejhorší a hlavně ta nuda,já tam byla s přítelem takže se to dalo.jinak něco novýho však víš

zuzka72
25. lis 2009

No už brzo-vydrž, v neděli tady u nás byly, jde na operaci s kolenem a aji asi s kotníkem a měl nějakou střevní chřipku, takže dostal loupák a čaj a pakovala jsem je ven, abych něco nechytla....

hancas
25. lis 2009

co myslíš tím brzo???něco jsi naznačila??a kdy jde na operaci nevíš??

zuzka72
25. lis 2009

No myslím, že brzo ho naťuknu, blíží se veeelká akce, tak při lahvince.... Operaci nevím kdy jde, tak detailně jsme to zatím neřešili, zeptám se ho v sobotu.

hancas
25. lis 2009

jj tak velká akce jo hmmm,se stkáváte docela často že??bydlíš někde blízko??

zuzka72
25. lis 2009

Blízko né přece, on na Frágnerce, já v Řepčíně, vždyť to už jsem ti psala, ale víkendy se vidíme každy, alespoň mezi futrama, když už né dýl.

zdepros
26. lis 2009

Dobré ranko

Zuzko, já jsem těhu poprvé takže zatím s tou glukozou zkušenost nemám, ale asi je to síla jak tu holky píšou 😒

eirin
26. lis 2009

Ahojte, já na tom glukozovém testu byla už dříve ještě jako netěhu a nepřišlo mi to zase tak strašné. Ale teď to třeba budu vnímat jinak, kdo ví.

hancas
26. lis 2009

zuzíku---mám v tom už zmatek,včera jsme jěště letěli s klárinkou v 11 v noci na pohotovost,zvracela a 40 teploty!!!takže celkem veselo

zuzka72
26. lis 2009

Hani-chudák Klárka, doufám, že už je lepší.
Zdepros-není to tak hrozné, ale je to hnusny, je to potřeba vypít rychle a nemyslet na to, jak si dáš hlt a zístíš, že to začíná hořknout je konec, to jsem měla poprvé, podruhé jsem to vypila na ex a pohoda, ale to víš, že mi to nechutnalo.

zdepros
26. lis 2009

Zuzko, tak alespoň že to vím jak na to, prostě na ex 🙂

hancas
26. lis 2009

zuzíku...od té noci co jsme přijeli a dali čípek na teplotu čajík po lžičkách tak je už fit,ráno měla sice teplotu po odečtu 37,9 ale rouhodně lepší než včera kdy byla červená jak rak a hořela jak kamínka,já měla nervy aby se neodvodnila ..nám pozvracela auto a sebe když jsme jeli na pohotovost,snad už bude ok vařím jí vývar

sweethy
26. lis 2009

holky, kdo jste na nemocenské, přišla vám už nemocenská? ono to chodívá nějak pozdě, ale až tak, to se ještě nestalo, tak nevím. A to mi ani nezaplatili celou za září, tak čekám na peníze, abych mohla dokoupit ještě nějaké věcičky a pořád nic ☹

miradka
26. lis 2009

Zdepros, ani mne to neprišlo nejaké moc hnusné...asi záleží aj na tom, kto je ako zvyknutý na sladké. Ten kto si nesladí ani čaj, tak si viem predstaviť, že mu to príde hnusné, ale mne ani moc nie...teda ja som si čaj kedysi sladila, neskor som sa odnaučila...Chutiť ti to asi nebude, ale katastrofa to zase nie je 😉

Sweethy, to je divné, že ti nechodí poriadne nemocenská. Ja som s ňou mala problémy len prvý a druhý mesiac a potom už chodila ako hodinky, vždy okolo 20. alebo 21. Ale je fakt, že som si to vydupala a vytelefonovala. Mali nejaký zádrhel s mojou prácou a pojišťovnou. Ako dlho si na nemocenskej?

darling007
26. lis 2009

Ahoj holky,
chci vám všem oznámit, že dne 18. 11. 2009 v 5:46 a v 5:47 se nám narodili dva chlapečkové - Daniel a Honzík!!!
V nemocnici mi večer předtím praskla voda, záchrankou se jelo do Plzně. Zkoušeli mi porod ješt na 48 hodin zastavit kvůli kortikoidům na dozrání plic. Ta noc byla strašná, ve čtyři hodiny ráno jsem už byla otevřená, takže doktoři rozhodli o akutní sekci.
Daneček je v pořádku, při porodu vážil 1670 g a měřil 43 cm. Dýchá sám, je bez přístrojů, i trávení má v pořádku. Můžu si ho chovat, přebalovat, starat se o základní hygienu, je jen na vyhřívaném lůžku. Už jsme dokonce zkoušeli i třikrát kojit. Je to šikulka, krásně cucal.
Honzíček je strašně statečný a silný, statečnější než já. Při porodu vážil 1320 g. Ze začátku byl napojený na plicní ventilátor, který mu pomáhal dýchat. Teď už si dýchá krásně sám, akorát ho zlobí trávení. Každý den domlouváme tomu zlobivému bříšku, aby začalo fungovat tak, jak má. Už si ho taky můžu chovat, je tak droboučký.
Jsou to zlatíčka, dodávají mi sílu to tady všechno zvládnout, abych se z toho nezbláznila. Zatím zůstáváme všichni na Jednotce resuscitační intenzivní péče.
Držte nám palečky, ať jsme brzy v pořádku a podíváme se všichni tři domů...

kankovka
26. lis 2009

Milá Darling, takhle brzičko! To jste teda šikulky, že tak pěkně zvládáte. Gratuluju, myslím na vás a držím všechny pěsti. 🙂

zdepros
26. lis 2009

Ahoj Darling, Gratuluji Vám a držím palečky ať jste brzo v pořádku a můžete domů

radka.k
26. lis 2009

Darling
Kluci jsou opravdoví pašáci, když to tak dobře zvládají. Mooooc vám držím palce, ať to rychle doženou a půjdete brzy domů. Nahnali jste mi slzy do očí.

miradka
26. lis 2009

Ahoj Darling, moc ti gratulujem a prajem aby detičky čím skor dobehli to čo nestihli, určite budú v poriadku. Musíš mať ohromnú radosť 😵 😵

haassinka
26. lis 2009

Darling: Veliká gratulace ke dvěma zdravým chlapečkům! Ať to brzy doženou a nebolí je bříška🙂 váhy už mají pěkné, tak to určitě budou bojovníci a brzy budete doma 🙂

sweethy: záleží asi na kraji, ale mě chodí nemocenská vždy mezi 13. a max.17 dnem v měsíci, takže si rozhodně nemůžu stěžovat 🙂

Holky, jaktože všechny musíte na ten test cukrovky??? Já byla v úterý akorát na lačno na krvy u mého Dr. a druhý den jsem si volala a sestřička říkala, že hodnota cukru je nizoučká (samo že jsem byla na lačno, tak by ani extra vysoká být nemla), ale tím, že to pro mě skončilo a na ten hnusný test na cukrovku mě nikdo posílat nebude, takže jsem si oddychla 🙂

4D UTZ - dnes jsme byli v HK v Sanusu - mají tam aktuálně nový, nejmodernější UTZ - holčičky to ale tejně nezajímalo, takže z toho žádný záznam nemáme...ale pan doktor nám je alespoň pořádně ukázal a popsal, viděli sjme srdíčka a všechno že je OK....říkal, že ten ultrazvuk se u dvojčátek moc nedaří, asi jak tam mají málo místečka.... každopádně, pokud se některá na 4D chystáte, tak HK moc doporučuji, pan doktor byl úžasný!!!!! hrozně milý a ochotný...jo a samozřejmě jsme nic neplatili

haassinka
26. lis 2009

😀 jinak mě překvapilo, jak je u těch našich holek krásně vidět "buchtička" 😅 opravdu se to nedá splést a jsou to 100% děvčata...a alespoň je viděl i manžel

Kromě toho, že jsme neplatili UTZ, tak jsme se vyvlékli i z placení pokuty v hradci 😠 nevšimli jsme si, že parkujeme v zóně a už jsme měli botu na autě( stáli jsme tam 30 minut! nějaký ochotný důchodce tam věčně visel z okna...)...ale naštěstí jsme to, hlavně i díky bříšku, ukecali...takže docela dobrý den 😀

haassinka
26. lis 2009

Darling: budeš mít nějaké foto klučíků? jsou tedy dvojvaječní, nebo jednovaječní?

ivaajirka
26. lis 2009

Ahoj holky tak dnes ultrazvuk na jedničku kluci mají 3300g a 3000g placenty,průtoky,srdíčka vpořádku.Maminka je otevřená na prst. 😵

haassinka
26. lis 2009

ivaajirka: neměla jsi dnes rodit? 😕 😅 váhy nádherné!!! to budou pořádný buclíci - na dvojčátka teda

miradka
26. lis 2009

Haas, asi máme všetky už trošku viac rokov ako ty a ja mám aj cukrovku v rodinnej anamnéze...Inak gratulujem k holkám 😉

Holky, chcem sa s vami poradiť ohladne prania nového oblečka. Na bodyčkach je napísané, že sa perú na 30-40 stupňov. Nie je to nejako málo? Kedysi sa vyváralo a dnes stačí studená voda?? 😨

haassinka
26. lis 2009

miradko: díky🙂 s tím praním jsem na tom stejně jako ty - např. na povlečení je na některých částech také jen teplota 30 nebo 40...což mě dost zarazilo...ale "odborníci" tvrdí, že ty dnešní prací prostředky toprostě stačí vyistit ipři nižších teplotách vody....rozhodně bych neriskovala vyprat to na 60, pokud je tam teplota 30-40...to to raději třeba přežehlit 🙂

zuzka72
26. lis 2009

Darling-GRATULACE veliká a hodně zdravíčka vám přeji.
Ivajirka-ty máš holka výdrž

ivaajirka
26. lis 2009

No já zuzko,ale kluci se mě drží zuby nehty 😀

yorinkay
26. lis 2009

miradka: Ty testy se dělají různě, ale podle toho co vím, tohle není standardní, správný postup. Ale mluvit jim do toho nemůžeš ☹ .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru