Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

simonac
27. bře 2008

a nevíte někdo kolik bylo minulý rok 😉

marrha
27. bře 2008

Vím..já brala 52 000 a něco 🙂

marrha
27. bře 2008

a teď je 26 000 😠

juliet
27. bře 2008

no raději ani neporovnávat 😝

murecka
27. bře 2008

Ahojky holky,
teď mě můj nemocnej synek pustil k PC, tak vás dočítám, děkuju všem za gratulace, myslím, že to tatínkovi přes všechnu jeho radost ještě nedochází 🙂,já teď chvilku surfovala po netu, abych se podívala, jak to vlastně s takovýma dvojčátkama chodí a zjišťuju, že o tom nic nevím!!! Pochopila jsem, že nejspíš budu muset všechno pořídit 2x 😀, ale řeknu vám, že maminky dvojčátek jsou opravdu ve finanční nevýhodě. Stát na nás ušetří celej 1 rodičák, protože za stejnou podporu budeme vychovávat 2 děti naráz, kdežto kdybychom je měli postupně, tak bychom měli rodičáky 2 a přesto nejsme ani minimálně zvýhodnění. Ale doufám, že to přes to všechno ve zdraví přežijeme a dokážeme - našemu sociálnímu systému navzdory 😝 .

marrha
27. bře 2008

Holky tohle jsem si četla když už jsem byla těhu já...a názory některých politiků jsou k zasmání 😎
http://www.dvojcata.cz/clanek.php?IArticle=169

murecka
27. bře 2008

ahoj marrha, teď jsem to dočetla a zajímalo by mně, kdo z těch ohromných politiků byl na mateřské nebo má doma dvojčata? Fakt jsou k smíchu.

marrha
27. bře 2008

Murecko..myslím,že nikdo a i kdyby...tak je to netrápí...jejich přijmy..jsou bez komentáře.. 😎

murecka
27. bře 2008

to je fakt. Teď jsem nakoukla do tvýho albíčka a musím říct, že máš opravdu krásný děti. A dvojčata byly dost velký při porodu, co? Jak to zvládáš?

marrha
27. bře 2008

už dobře...
prvních 6 týdnů,ale bylo katastrofa 😝
ještě k tomu jsem neměla nikoho k ruce,manža celé dny v práci,takže na všechno sama...
ale na druhou stranu je to možná lepší aspoň jsem se do toho rychle dostala 😀 😀 musela jsem..ale občas by mi koplo,kdyby mi je vzal aspoň někdo ven..a já si na chvilku oddechla.. 😝

marrha
27. bře 2008

Jo jo byli pěkně dopečené 😀

daiquiri
27. bře 2008

marrha... díky za odkaz, nevím jestli se mám smát nebo brečet 😖 Hlavně když si poslanci odhlasují zvýšení svých platů....
Mně to čeká taky, manžel jezdí často školit po celé republice, snad mi pomůže mamka, ale je mladá, takže
chodí normálně do práce, do toho máme ještě dva temperamentní pejsky 😝

juliet
27. bře 2008

naši taky chodí dopráce, ale aspoň na večer můžou vzít prcky ven a my si dáme hodinku dvě oddech ... tak si to aspoň plánuju nevím, jak se jim ten nápad bude zamlouvat 😀 naštěstí tchýně bydlí přes chodbu a mí rodiče cca 10 min. autem, tak to není daleko

daiquiri
27. bře 2008

juli...to ti závidím, se svým tátou nevycházím a manželovi rodiče si na hlídání nedovedu představit, takže
mi zbývá mamka, ale zas jí nechci moc obtěžovat, tak uvidíme jak to půjde 😔

marrha... 😀 😀 😀 To snad není ani možný?!

juliet
27. bře 2008

taky jsem to už slyšela v rádiu ... no je to divné

daiquiri
27. bře 2008

holky, jakou kosmetiku používáte pro prcky? Vím, že ze začátku by se neměla použít, ale jak potom.
Často čtu, že Johnson hodně vyvolává alergický reakce??

daiquiri
27. bře 2008

Jo a ještě mám jeden dotaz... když jsou miminka malý, tak spí jen v té zavinovačce? Nebo od kdy se používají pěřinky? Děkuju moc 😉

simonac
27. bře 2008

já nmám nakoupenou Bubchen kosmetiku, měla jsem ji i při prvním a vyhovovala mu, tak snad ted to bude taky ok 😉 😉

petronelie
27. bře 2008

Ahoj holky,nečekám dvojčata,ale jen chci pozdravit daiquiri 😀

daniellka
27. bře 2008

dai - já jsem rodila na konci ledna, takže úplně malinký jsem je měla v zavince a ještě přikrytý peřinkou. Ale u nás se v oci vypíná topení, protože máme idioty sousedy, co si to tak odhlasovali.. Ty máš rodit v září, to bych je dala jen do zavinky a možná,kdby bylo trochu chladněji tak ještě deku. No a v zimě uvidíš. Jak mi vyrostli ze zavinky, což je za pár měsíců, tak jsem je šupla do spacích pytlů, ty jsou perfektní a mimino se ti nikdy neodkope, nemusíš ho pořád hlídat, hlavně v noci, jestli je přikrytý. 🙂

marrha
27. bře 2008

Dai....
já jsme rodila na konci srpna,ale mým porodem skončily horka 😀 bylo ještě teplo,ale ne tak hodně,takže první týdny byly jen v zavince....a když bylo pak chladněji tak jsme je přikryla i peřinou....a spací pytle super vynález....já na něho ale přišla přred dvěma měsíci....jsem blbá mohla jsem si ušetřit plno starostí....David se pořád budil,protože byl odkpaný a ráno byl pročůraný..byla mu asi zima,koupila jsem pytle a spí jak neviňátko....v ložnici netopím,takže ho v nšm nad ránem i krmím a není mu zima 😉

Kosmetika...každému sedí něco jiného....všude propagují teď Sebamed já ho nakoupila a nám nesedí....u Niky jsme měla Bubchen a mám ho zas a je super..akorát Davida jsem jednu dobu musela mazat Excipialem(je jen v lékárnách),protože byl hrozně suchý....
jo a u Niky jsem začínala obyč.Batoletem než jsem přešla na Bubchen a nemůžu si vůbe stěžovat 😉

helisek84
27. bře 2008

Hoooj holky.

simonac
28. bře 2008

Dobré ránko, holky 🙂

murecka
28. bře 2008

Ahojky, holky 🙂 .

daiquiri
28. bře 2008

Zdravím Petrušku 😀 Třeba se k nám taky někdy přidáš 😀

Jinak holky díky, ty spací pytle mě vůbec nenapadly 🙂 A nevíte kde se ty malý peřinky koupí? Na netu jsem je nikde nenašla, maximálně povlečení.

A Bubchen kosmetiku se kupuje v lékárně?

daniellka
28. bře 2008

Krásné ránko všem!!

dai - peřinky prodávaj všude s tím dštským zbožím, hlavně kde prodávají postýlky, určitě mají i peřinky.

s bubchenjsem taky mooc spokojená.i když ted už je nemažu vůbec, leda kdyby se nějak oprudili..Kupuju to v lékárně.

simonac
28. bře 2008

dia...já jsem si kupovala zavinovačky na netu -najdi si ve vyhledávači Kaspo Prostějov, mají tam i pěkné spací pytle, ty jsem si ted jestě nebrala, segra mi poradila, že ted budou spát v zavinovačce a az z ní vyrostou tak dokoupím pytle 🙂
bubchen - dá se koupit normálně v lékárně, ale vzhledem k tomu, že moc už nechodím, spíš odpočívám jsem si je objednala přes www.maal.cz nebo mall spíš to druhé, mrkni uvidíš, je to tam za stejné ceny, objednala jsem si i plenky new borny - u nás se hůř shánějí a neplatila jsem poštovné, takže se to taky dalo 🙂

daiquiri
28. bře 2008

simonac... ten odkaz mi bohužel nefunguje, ale na to Kaspo jsem koukala, jen se nevyznám v těch velikostech 😨

simonac
28. bře 2008

já jsem objednávala peřinky myslím ty nejmenší, každý říká, že dvojčátka se rodí malá a až vyrostou objednám ty spací pytle 🙂 mrnu ti na tu kosmetiku a dám vědět 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru