Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
18. pro 2009

Bože, já tam mám hrubky, kaju se, ale nějak to nezvládám po sobě číst...doufám, že tu není nějaká jazyková puritánka

lucy82
18. pro 2009

Maui taky obdivuji to tvoje odstříkávání.

Nu já to kojení nenávidím, Sofi mi tu od rána řve hlady, vždy ji přiložím a cucá pak chvilku klid a po hodině chce zase, takže od deseti krmím co hodinu, teď jsem to vzdala a po dlouhém přemlouvání jsem šla udělat Nutrilon. Vypila 60ml a spí jak dudek. Minulý týden jsem prodělala zánět prsa a od té doby mám pocit že z toho nic moc neteče ☹

Sarri hezký přístup, já tu mám binec jak v tanku, radši jsem u PC a odpočívám než se holky vzbudí, nemám ani jeden dárek, zítra hlídá tatínek a já jdu po obchodech. Už teď mám hrůzu jak to zvládne 😒 A na vánoce jdeme taky k našim takže nějaký vaření a ulizení mě netankuje, jen ten stromeček kdo ozdobí to nevím 😀

hanula83
18. pro 2009

Holky, díky za radu. Já asi zbytečně šílím. No člověk slyší kolem sebe všelijaké případy, co se staly a už z toho blbne a nechce nic podcenit...

Já taky kašlu na uklízení, jsem ráda, že můžu přes den dospat noc a normálně fungovat začínám až po obědě. Stihnu si udělat nějaké základní věci, vyprat, nádobí, zem... a na radikální úklid letos fakt dlabu. Vůbec mě to neštve. Ještě loni jsem šílela, prostě muselo být všechno špigl nygl 🙂. Jsou důležitější věci... a na Vánoce taky budem u našich.

miradka
18. pro 2009

Holky, vaše príspevky sú zaujímavé, všetko som prečítala 🙂 Dnes som sa dozvedela, že budem rodiť cisárom. Dr to nechce riskovať, naviac sa holka teraz otočila zadočkom dole. Ako ste rodili vy? Asi väčšinou cisarom. Dali ste si pichnúť aj epidural, alebo ste pri tom spinkali? 🙂 Ja mám trochu strach z epiduralu, čítala som, že niektoré holky majú do dnes problémy..alebo že sa dr nemohol viackrát za sebou trafiť... 😖

hancas
18. pro 2009

hanulinko---jěště mě napadlo nedáváš malým železo v kapkách???že by to mohlo mít takovou barvu,ale jinak si myslím že pokud nezvrací nějak extra moc tak bude vše ok,mě malá takkhle šavlila 😀 do roku po každém jídle a dr. mi říkala že jaksi nestíhá jícen čí co moc jsem tomu nerozuměla jsem jsem musela po každém jídle převlíkat jak sebe tak jí tak jsem se vždy vyspíkla a byl klid.jinak přeji všem maminkam a budoucím maminkám vše nej a krásné Vánoce a samozžejmě moc hodná a zdravá dětátka

hanula83
18. pro 2009

Miru, já to už tady někde myslím psala. Já měla císaře taky proto, že byly holky obě zadečkama. Chtěla jsem císař s epidurálem, ale nevyšlo to, netrefili se asi tak 10x a mně po tom ještě min. 14 dní bolely ty vpichy. No ale já jsem tlouštík, tak možná taky proto se doktor nemohl pořádně trefit. Sice říkal, že to není kvůli tomu, ale čert ví. Říkal, že to místo, kam má píchnout nahmatal, ale prostě se mu to nedařilo. Ty první vpichy nebyly tak hrozny, sice to bylo divny tak nějak divně to bolelo, ale to se dalo vydržet. Až ten desátej vpich už byl masakr, že jsem to musela sama ukončit a nechat se uspat úplně. Z celkového uspání jsem měla strach, ale bylo to v pohodě si pospat. Bolesti byly, ale hned se utlumily lékama, takže na té JIP to bylo docela v klidu.

j.cien
18. pro 2009

Miradko myslim,ze je to pro miminka fakt bezpecnejsi prijit na svet cisarem 😉 Taky bych tak chtela rodit..uvidime 😉
Epidural jsem mela akorat pri operaci kolene,napichli me napodruhe-takze v pohode a zadne nasledky to na mne nenechalo 🙂 a rodis teda na Sosne?

hanula83
18. pro 2009

Hanči, já jim dávám Vigantol a kapičky Sab, jinak teď nic... Ten Vigantol má být vitamín D myslím a je proti křivici. Takže o železe nevím... No ale prej je to v pohodě, potvrdilo mi to víc lidí, tak jsem už v klidu... i tobě hezké a hlavně klidné Vánoce 🙂.

miradka
18. pro 2009

Hani, tak od teba si to pamätám 😉 no to bol mazec, to by som práve nechcela zažiť 10x pichanec 😖
Cien, nechám to na mojho gyn Lipku a on pracuje v Karvinej. Pýtala som sa aké to tam je od iných holiek a väčšinou si to tam pochvalujú..no budem počítať s tým, že to nebude jednoduché po porode...

kocule
18. pro 2009

Holky, jsem tady...byla jsem u kadeřnice 3!!! hodiny, no není se co divit, od května jsem se nebarvila a od léta nestříhala, prostě děs. 😝 😝 Manža mě málem nepoznal. 😀 😀 😀

Jak to děláte, že vám tak chrupají? My máme spurťák za sebou a malá mi spadla z 120 ml na 90 ml a to teda každé 3 hodiny 😠, zase, beeee. Už docela spinkali, ale teď se v noci zase budíme, což mě pěkně štve. Už jsem přemýšlela, že jim do mlíka hrknu lžičku kašičky, já chci taky spáááát....Nějak k tomu sbírám odvahu. 😅

Maui, holčičky to nejpozději do roka všechno doženou, neboj. A buď ráda, že máš chvilku, my se prvníma měsícema těžce proječeli, to jsem se málem skládala. Prý se mimča nudí, ha ha ha. A teď zase malýho vozím, to opn rád (moje noha nerada 😀 ) a malá mi škytá v chůvičce, ale chvilku ji ještě nechám, snad to přejde.

hancas
18. pro 2009

kocule...jj zkusit to můžeš jí tam dát kašičku ale myslím si že je ještě malinká na to,třeba máš slabé mlíčko které je nezasitý a nebo to jsou velcí jedlíci 😀

kocule
18. pro 2009

Hani, malá mi papá to AL 110 od Nestlé a malý Bebu Sensitive. Ten by vydržel, vycucne si i 150 ml, jenže když je vzhůru malá, tak dostane i on, to se mi pak nechce za 2hoďky vstávat, nevyspala bych se. Dřív mi taky líp spala, ale co papáme méně, je to zase hrůza. Vím, že některé mamky to tak dělají, já je teda nechci zacpávat, jsou malincí, ale je to na hlavu. 😝

hanula83
18. pro 2009

Kocule, já to zkoušela jen 2x, ale osvědčilo se mi to pleťové mléko na dobré spaní. Když jsem je tím namazala, tak usnuly ještě před tím, než jsem jim dala jídlo 😉. Asi je to nějaká uklidňující vůně, každopádně to budu dávat jen vyjímečně... Jinak já bych s tou kašičkou taky raděj ještě počkala... Když jedna z holek hodně blinká po jídle a tím pádem není tak zasycená, tak jí dělám ještě čajík. Sice to nezasytí, ale pomůže jí to usnout.

hanula83
18. pro 2009

Miru, jo, tak já právě vím, že jsem to tu někde psala, tak jsem se zas opakovala 🙂).. Já myslím, že ten epidurál musí být super, když se to povede. Člověk hned o miminkách ví a prožívá to v podstatě jako normální porod akorát bez bolesti 🙂.

darling007
18. pro 2009

Ahoj holky, tak zase po delší době zdravím z nemocnice...
Kluci mají dneska narozeniny, je jim přesně jeden měsíc! Strašně to letí.
Jsou to šikulkové a moc hodní, skoro vůbec nebrečí a váží už 2170 g a 1800 g.
Daneček se popral s infekcí střev, už by měl být v pořádku. Zkoušíme dvakrát až třikrát denně přikládat z prsu, ale celou dávku ještě nevytáhnou, tak dokrmujeme sondičkou a občas už zkoušíme i stříkačku. Flašku nám dát nechtějí.
Na vánoce s nii zůstanu v nemocnici, při představě, že bych byla sama bez nich doma a oni tady, se mi chce brečet už teď. Domů se dostaneme, až bude mít i Honzík přes dvě kila a hlavně musí oba sami jíst, z prsu nebo ze stříkačky.
Všechny nové dvojmamky tu vítám a přeju hodně štěstíčka a zdravá miminka!

zuzka72
19. pro 2009

Včera jsme byly na náměstí na koncertě Verona, chodíme na ni vždycky, když je v Olmiku-moc hezky, ale ta zimaaaaaaaa. Tak já zase klasika, nespím a je to čím dál horší, tak šiju a pletu. Doma je spousta látek a je mi to líto vyhodit. Včera jsem ušila dvoje povlečení a dnes 5 rychlozavinovaček, 3 oblečky na Maggienku-samozřejmě jsou jí maly, tak musím udělat větší a pak ještě na Edu mega větší, pletu svetříky a v pondělí chci koupit vlnu a začít další, sobě pletu svetr. A teď stříhám z flauše střih na zavinovačky "Emitex". No zkrátka, nuda a hlavně v noci, když všichni kolem spí. Já vám tak závidím spánek....

j.cien
19. pro 2009

Krasnou sobotenku vsem 🙂 !
Darling sem si normalne brekla,jak me to dojalo,ze budes s miminkama ve spitale na vanoce..tak at jste co nejrychleji v poradku doma,at jde vaha krasne nahoru a at krasne papaji 😉

Zuzi,ty jsi drak,to te obdivuji,jak dokazes ucinne vyuzit cas,kdyz nespis!Ja mam doma taky zbytky latek..a chystam se aspon na to povleceni,ale jsem lina jako ves 😖

sarri
19. pro 2009

Zuzko, jsi frajerka. Já mám problém si zkrátit gatě, když si koupím nové, neupletu ani očko a jinak su levá jak šavla.

Jinak já rodila normálně a chtěla epidurál (při kontrakcích mě hrozně bolela záda v křížové oblasti, nemohla jsem vůbec vydržet, když zkoumali ozvy a nakolik su otevřená - to jsem se kroutila jak žížala), jenže mně řekli (ve Zlíně), že to u přirozeného porodu u dvojčat nedávají...

kvetinka78
19. pro 2009

Zuzi, a strihy na šitie resp. štrikovanie si vytváraš sama, alebo z niečoho čerpáš? Obdivujem tvoju hyperaktivitu.

hancas
19. pro 2009

zuzíku.....ty jedna zase jsi byla na náměstí já ti to zakázala chudáci miminka v té zimě 😀 výdyt se jim s plodové vody udělá rybník 😀 ne dělám si srandu dávej na sebe pozor at jsou co nejdéle u maminky

irminka
19. pro 2009

zuzka: teda, ty jsi ale poletucha, nevydržíš vůbec v klidu........Někoho mě připomínáš 😵 . Ale já od jisté doby hoooodně odpočívám

zuzka72
19. pro 2009

Hancas-jj zase a zase s tvým fotříkem-takže za to může vlastně on, ale naštěstí nás hodil dom fárem, tak jsme nemuseli tentokrát šlapat a mrznout, no sice pak seděli do 11večer ještě u nás, ale to už jsme byly v teple-dnes jsou ve Vídni-tak snad nezmrznou. 😉
Irmi-to jsem pochitila od tebe 😀 😀 😀
Květinka-střihy už nemám vše jsem vyhodila, ale mám foťák a docela dobrou paměť, takže až uvidíš ženskou, co si do kabinky bere oděvy a pak uvidíš lítat blesky-tak to jsem zaručeně já, vyfotím i s detaily, no a pak už pletu, nebo šiju, nic na tom není, jsem trošku na tohle "postižená" po máti. 🙂
Sarri-každej je na něco, já třeba neumím péct cukroví, teda já ho napaču, letos mám jen 8druhů a víc nedělám, ale nebaví mě se s tím zdobit a piplat, zato vaření to mě baví, taky jsem zjistila, že ho budu muset omezit, můj chlap, jenom žere a za poslední týden přibral 5kg. Myslela jsem, že budu mít větší břicho, ale na něj nemám. 😀 A ty jsi rodila normálně? Tož to je hrůza, toho se bojím, prej, že to druhy dítě se může nadechnout vody a nebo něco tak a já mám z toho obavy....Poznáš ty svý holky-jsou úplně stejny-to jsou jednovaječny? Kdo vlastně tady měl ty jednovaječny-Lucy???

sarri
19. pro 2009

Zuzi, já jsem celé těhotenství žila v omylu, že budu rodit císařem - doktorka v rizikovce v nemocnici mi to dokonce řekla. Jenže po preventivním příjmu do porodnice byla realita úplně jinde - holky byly dolů hlavičkama, tak prý není důvod rodit císařem a prý i kdyby bylo béčko otočené koncem pánevním, tak se stejně rodí vaginálně. Všichni mi tvrdili, že je to mnohem lepší, než operace jako je císařský řez - no nevím, měla jsem bohužel přirostlou placentu, takže po hodinovém dolování - což bolelo jak prase - mě uspali a vydolovali ji - jenže 3. den po jsem musela na revizi (laktace se mi nerozběhla, bo tam furt byly zbytky). Jsem si porod fakt užila a to jsem ještě měla hrozný strach, co to druhé mimčo - to tam byli snad úplně všichni doktoři a moc jim záleželo, aby vyšlo co nejrychleji - nakonec jí museli dát jednou dýchnout kyslíku.
No, neodvážila jsem se něco namítat, ale pokud si holky na císaři trvaly, tak jim ho udělali, i když byli dost nepříjemní.

sarri
19. pro 2009

Jo a holky poznám, bo je jedna o fous větší a má za uchem takový nádorek z cévek (PRÝ TO DĚTI MÍVAJÍ A SAMO TO ZMIZÍ), ale když jsou každá zvlášť, tak je problém je poznat - obzvlášť když si na tom uchu pod kterým je znamení leží 😀
Jednovaječné holky má ještě Maui.

hancas
19. pro 2009

zuzíku.a nejaký novink či co??jj Víden taky jsme tam jezdili každej rok ☹

hanula83
19. pro 2009

Sarri, podle mě je mnohem horší takovej porod, jakej jsi měla ty než císařák. Muselo to být X hodin bolestí, kdežto po tom císaři dají hned léky od bolesti, tak je to celkem v klidu. Mně říkal doktor v porodnici, že by to i těma zadečkama šlo přirozeně, ale ne v dnešní době, kdy se skoro každá blbost řeší císařem. Naštěstí u mě se na tom shodli všichni doktoři. Jinak totiž opravdu co doktor to názor a jeden den je to tak a druhej den s jiným doktorem jinak...

Zuzi, pokud vím, tak jednovaječné má kromě Sarri ještě Maui, jinak ještě jedna (nemůžu si vzpomenout přesně na přezdívku), ale byla taky z Olmika a už dlouho jsem ji tu neviděla nic psát.

hanula83
19. pro 2009

Už vím, je to Petkan, ta čeká taky jednovaječné, škoda, že o ní teď nic nevíme..

hancas
19. pro 2009

holki když ted na tom přemýšlím tak já mám dvojvaječné dvojky ale měli jen jednu placentu,což je zajímavé a dodnes nechápu

hanula83
19. pro 2009

Hani, to tak může být, jednovaječné mají vždycky jednu placentu a dvojvaječné můžou mít každá svoji nebo jen jednu 🙂. Je to horší varianta, protože může dojít k tomu transfúznímu syndromu.

maui
19. pro 2009

Zuzi, já mám taky jednovajky a řeknu ti, že je nepoznám ani náhodou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru