Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
8. led 2010

Holky, nemáte některé zkušenost s takovým tím vakem na miminka - dvojčata? Jak teď začaly víc zlobit a potřebuju je víc chovat, tak nevím, jak to dělat, když jsem sama doma. Snažím se je uklidnit v postýlce, ale někdy to prostě nejde a potřebuju vzít obě naráz...

lucy82
8. led 2010

Jo Hani někd bych taky potřebovala je vzít obě naráz ale jak to udělat to nevím 😨 Mám problém narvat do klokanky jednu, natož narvat druhou do tý klokanky pro dvojčata 😖
No vysaju si prsa a jdu do hajan, zítra si je chce vzít na procházku tchýně, podruhé po skoro 3 měsících, tak nevím jestli bude hodně sněhu tak se jim asi hooodně blbě pojede 😖 Ale ráda bych si hodila relax nebo tu trochu poklidila 😅

hanula83
8. led 2010

Lucy, a kolik ta klokanka stála? A je teda moc maličká? Taky mě napadlo třeba klokanka jen pro jedno dítě a to druhé prostě budu držet volně... Já nevím, nějak to musím vymyslet, protože už se mi stalo, že chytly záchvat obě. Sice je to hodně vyjímečně, ale stojí to za to..

hanula83
8. led 2010

Lucy, já taky chtěla zítra za tchýní zajet s kočárem, no ale vidím to bledě, tady ještě nepřestalo sněžit...

lucy82
8. led 2010

Hani já ji nemám ale někde jsem ji viděla přímo na dvojčata a stála myslím kolem 2tis. Já mám klokanku pro jedno mimi, a teda myslela jsem že druhé budu chovat ale nejde to 😒 Takže když spustí obě tak holt vezmu tu která řve víc, naštěstí je to taky výjmečný. U nás jsou protivný vždycky večer když se jde spát ale to je doma manža takže ten uklidňuje Sofinku a já Nelinku protože ta se u manži ještě víc rozčílí a u mě se uklidní 😀
A jinak koupeme taky společně, nebo pokud jsou hodně hladový tak já vykoupu jednu, manža zatím ohřeje mlíčko, pak mu ji předám, on krmí a já koupu druhou a pak krmím druhou zatímco manžel tu první uspává 🙂 A někdy mi pomáhá mamča takže to má manžel volno a jen nosí lahvičky a kontroluje teplotu vody ve vaničce 😀 A někdy koupu já, a zatímco vyndám jednu, druhou koupe manžel, ale to je spíš výjmečný stav 😀

lucy82
8. led 2010

Jo a s tím povídáním to je taky sranda, když je jde přebalit nebo o víkendu je převlíká z pyžámka do domácího tak je to sranda taky si s nima povídá že máma jim dává debilní bodýčka co jsou přes hlavu atd. No a někdy jim dá každou jinou ponožku že to tak chtěly samy, takže na jedný noze třeba žlutá a na druhý růžová, takže někdy šílím 😀

miradka
8. led 2010

Holky, díky moc, ani neviete ako ste ma potešili. 🙂 Majú túto značku aj v Tescu alebo kaufu? Zatiaľ som sa dívala len na tie čo boli v akcii a to mali len huggies a pampersky, tak neviem či ich majú aj v týchto obchodoch

kocule
9. led 2010

Dobré ráno, člověk tady pár hodinek není a už vypadne ze seznamu. 😀 😀 😀

U nás došlo právvě na domácí kočárek, taky je neunesu a v púostýlce je to pro ně těžkej opruz. V noci totálně perlili, vstávala jsem šestkrát a jsem úplně KO. ještěže dneska přijede manža a chvíli si je vezme. Teď se Adul přetáčí v postýlce a děsně se u toho vzteká. 😅

Jo my měli taky ty Newborn od Belly, byly docela dobré, pak jsme přešli na Babylove z DM a zůstali jsme u nich. Pokud teda nelátkujeme. 😉 S těma kočárkama je to hrůza, přece si je nemůžeme kupovat půl roku dopředu, to je děs. Mě jednou mamka posílala knížky do států, když jsem tam pracovala a šly lodí 3 měsíce, tak se na to poptejte, jestli už se to zlepšilo. Letecky je to strašně drahé. Náš kočárek bych si cnhtěla vyzkoušet, jenže ho taky nikde nemají a nechci do toho jít jen tak, přece jen je to rance peněz a asi na to padne ta posledníí slušná mateřská, která přišla. 😝 Fuj, to jsem se zase naštvala!

kocule
9. led 2010

U nás je zase řev, malej cvičil, malá dáma má hlad, ale když jsem jí dávala před 20 minutama, tak nechtěla, no je umíněná jak koza. 😀 😀 U nás ještě na jekot zabírá puštěnej vysavač, dělá pěknej randál. To byste koukali, jak oba ztichli jak pěna. 😀 😀 😀 Nebo je prý dobrá pračka, u té mimča taky rádi usínají. Sice nechápu, jak v tom randálu můžou spát, ale opravdu to funguje.

Jo holky, v DM mají výhodné balíčky plenek, bohužel až od velikosti MIDI, tj. 4-9 kg. Mě se teda na 4 kg zdají dost velké, my je používáme až teď, kdy má malej přes 6 kg a to ještě jen na noc. Je to vánoční dvojbalení, 100 ks plenek za 330 Kč. Tak kdo kupujete, mrkněte tam, mají i větší velikosti. Holky, co kupujete jiné plenky,můžete napsat ceny a počet ks a kg, pro přehled? Já se v tom až tak moc nechytám a docela by mě to zajimalo.

kocule
9. led 2010

Miradko, Belly mají za nejnižší cenu v Kauflandu, 42 ks za tuším 160 kč. Teda jestli chápu dobře otázku.

miradka
9. led 2010

Kocule, pochopila si ju správne, díky. Dnes sa tam vyberieme 🙂 Čo myslíš, koľko balíkov by som mala vziať do porodnice? 2 balíky? To asi nebude stačiť, však?

sarri
9. led 2010

V Tescu mívají akce na huggies - zdají se mi být hodně podobné pamperskám a když je dobrá akce, tak vyjde jedna plenka cca 2.30 Kč
http://www.huggiesclub.cz/script05/default.asp - tam bývá napsané, kde jsou v akci
Jinak máme ještě ty happy koupené přes net - ale jedna skoro 4 Kč. A taky jsem zkoušela Tesco plenky fialové - taky by šly. Babička kupuje pampersky, ale ty mi přijdou drahé, i když jsou ve slevě.
Jo a ubrousky Linteo na netu (babička Nivea - jsou super, ale drahé).
http://www.samoleceni.cz/8594008878683/ubrousky...

Zatím máme prdýlky ok, tak jsem snížila frekvenci přebalování při čurání na 5-6 hodin. Kakání vždy slyším.

kocule
9. led 2010

Miradko, má spotřebovala skoro 4 balíky, ale byla jsem v porodnici týden, protože mi malá nepřibírala. 😅

My taky kupujeme v akcích, protože i tak je spotřeba, dáváme na noc nebo když někam jedeme. Ono se to nezdá, ale je to děs. 😝 Ty fialové z Tesca taky mám doma, ale nám třeba nesedly, zdály se mi moc plastové a malý mi je pročůral. 😠 Ale cena je dobrá, tuším kolem 2,50 na plenku. Ubrousky máme Rybilka, 72 ks za 54 kč a jsou dobré a používáme spolu i s mastičkou. Cenově asi nejlepší a na zadeček parádní, používá ji moc maminek. Přebalujeme pořád. 😝

miradka
9. led 2010

Sarri, tie ubrousky sú hypoalergenní? Tesco pleny majú aj od 2-5 kg?

sarri
9. led 2010

kocule, chcete kupovat ten TFK? Nebo si Tě s někým pletu? Já jen, že ho měli k vyzkoušení ve Valašském Meziříčí.

sarri
9. led 2010

miradko, my nejsme alergici, takže nic cíleně hypoalergenního nekupuju. Spíš jsou nejlevnější, ale docela dobré. Holky mají řídkou stoličku a na oplachování nemám doma podmínky, tak při kakání se jich spotřebuje trochu víc.

kocule
9. led 2010

Miri, Tesco pleny bohužel už dělají v nejmenší velikosti od MIDI, tj. 4-9 kg. Ptala jsem se na menší, ale už je nevyrábí. 😠 A ty zelené prý nejsou tak dobré, já nevím, nezkoušeli jsme.

Sarri, jo, já chci TFK. Chtěla jsem z bazárku, protože je dost drahý, jenže s ním budu drandit pořád, chci hodně procházkovat a sbalit se třeba na celý den, tak mám strach, aby vydržel a nebyl moc jetý. Asi proto kooupíme nový, i když mě odvezou, jenže co se dá dělat. Potřebuju ho poskládat do auta, prý se vleze i do Peugetu 106! a je lehučký, což potřebuju. Ovládat lze jednou rukou, nehodlám se s tím caplovat. No holt za komfort se platí. Moc díky za tip, ve Zlíně ho nemají a objednali by jej jen závazně, což nechci, chci si ho vyzkoušet a pak se rozhodnout.

miradka
9. led 2010

Sarri, tak aspoň viem, že sú dobré. Ono totiž mám napísané v papieroch do porodnice, že mám priniesť hypoalergenní a na tých huggies čo som kúpila to nie je napísané, ale sú bezparfému a určené pre novorozence.

Kocule, to je divné, že to prestali vyrábať, asi že miminka väčšinou majú viac ako 3 kg.. 😕

kocule
9. led 2010

Já se taky divím, protože je maminky chtějí, ale těžko říct. A používá je hodně maminek, jsou žádané. My používáme všechno hypo, protože jsem alergik a atopik, tak radši koukám, jestli je to testované. Snad to malí nepodědili vrchovatou měrou, to by mě pěkně štvalo.

miradka
9. led 2010

Kocule, úplne som prehliadla tvoj predchádzajúci príspevok. Takže rybilkovské ubrousky budú dobré, to sa kupuje asi v lekárni, však? V dmku som nevidela a tuším ani v kaufu, aj keď som sa tam poriadne neprehrabala.
Teda, ale tie alergie sú pekná potvora, komplikuje to strašne moc vecí 😠

Inak hodila som do albumu aktuálne foto bendža, fakt je vidieť ako mi kleslo, len mužík to fotil z inej vzdialenosti ako minule, ale zaokrúhlenie je vidieť.

kocule
9. led 2010

Já všechno objednávám na netu včetně papání, ubrousků, oblečení (víme, které máme oblíbené, tak to není problém) a dokonce ve Zlíně udělali internetový obchod na potraviny s rozvozem zdarma, tak ho chci vyzkoušet. Ještě jsem se nedívala na ceny, ale jít s dvouma pidižvíkama v tomhle počasí do obchodu se nedá a manža tady teď třeba nebyl, takže naprd. 😝 Jo a objednávám všechno v mega baleních a kusech a pak jen beru krabice ze skříně. 😀.

j.cien
9. led 2010

Ahojky 🙂
Miradko brisko mas veeelike a krasne 😉 a jinak jsi uplne stihlounka,takze parada!

Moc tobe a Swety budu drzet palce,at jsou miminka stastne a bezpecne venku-uz se vam to bliiiziiiii 😵

miradka
9. led 2010

Cien, díky 🙂 Strašne moc sa teším, ten týždeň v nemocnici mi snáď rýchlo ubehne a potom to už bude raz dva. 😵

Kocule, ešte som neskúšala nakupovať takéto zboží z internetu, ale dívala som sa, že aj plenky aj ubrousky sa dajú kupovať. S potravinami je to tiež super keď máš ďalej do obchodu a nemáš pri sebe nikoho kto by pomohol. To sa mi páči, asi by som to aj ja skúsila. Akurát som prekvapená, že dovoz je zdarma. Potom tie potraviny budú asi drahšie než v normálnom obchode, nie?

kocule
9. led 2010

Miri, já jsem hrozný syslík. 😀 😀 Máme doma např. 10 ks ubrousků, 12 krabic Beby, teď jsem kupovala i oblečení, protože mi malí ze všeho vylezli. 😀 😀 😀 Malá dědí po malém, má menší velikost, takže neutrální a bohužel z bazárku už body a dupky brát nebudu, protože malý je ramenatý a většina oblečení je mu úzká právě v ramínkách a nesedí nám to. 😝 To je pech...

Máš moc hezké bříško. 😀 Strašně to uteklo, ani nevím, kdy jsem ho měla já. 😀 😀 Moc si ho užij, je to nádhera, já teď hodně vzpomínám na sebe a fakt jsem si ty poslední měsíce užila, bylo to fajn.

Ten obchod asi bude dražší, ještě jsem se nedívala, nebo mají možná akci, nevím. Každopádně je to dobrá služba, když člověk nemůže a musí něco jíst, tak se to dá takto řešit. Jinak čerstvý vzduch je čerstvý vzduch, aspoň se proluftuju. 😀

lucy82
9. led 2010

Kocule a odkaď ty věci kupuješ máš nějakopu speciální internetovou stránku? Já bych taky potřebovala hlavně ubrousky, a nikam se v tomhle počasí nedostanu, a u nás v obchodě mají jen albertacký a ty teda kupovat nebudu 😒

kocule
9. led 2010

Luci, já šmejdím v lékárnách. Buď beru v "docsimon",nebo v "lekarna" nebo v "lekarnadomu", podle toho, jak jsou akce a ceny. Beru velké balíky, takže poštovné zadara a nejsem ve stresu, že zrovna dojde krabice s jídlem. Bohužel se stalo, že malá musela měnit jídlo, tak mám nějaké krabice doma (Sunar a AL 110), ale prodávám je po netu, tak snad se toho zbavím.

darling007
9. led 2010

Zuzka.O. - X-Lander váží 14,5 kg! Je to jeden z nejlehčích kočárků pro dvojčátka vůbec, to byl jeden z důvodů,proč jsem se pro něj rozhodla, kromě toho, že se mi hned od začátku moc líbil a má otáčecí přední kolečka a všechna nafukovací.
Jinak holky, my zatím zkoušíme různé značky papírových plenek, nejlepší se mi zatím zdají Pampers Premium 2-5 kg, ale je fakt, že jsou hodně drahé. Ale co bych pro spokojené zadečky našich zlatíček neudělala, žejo 😉

zuzka72
9. led 2010

Kocule-on totiž někdo se doplní sám a nedá tam tu poslední aktualizovanou tabulku, tím pádem tam pak vždy někdo chybí, takže je potřeba to doplňovat vždy do poslední, takže jsi tam, když tak doplň nebo uprav údaje. 🙂

zuzka72
9. led 2010

Která pravidla porušuje: | Zruš ***ČEKATELKY***

KVETINKA78 - 21.ledna -dvojvaječné
BALINA - 28.ledna - dvojvaječné, holčičky
CLEA.1 - 29.ledna - dvojvaječné, Jakub a Alex
PETKAN - 30.ledna - jednovaječné, Filoména a Cecilka
SWEETHY - 31.ledna - dvojvaječné, Štěpánek a Vendulka
LOPATA49 -8.února - dvojvaječné, děvčátka
MIRADKA - 12.února - dvojvaječné, David a Miriam
KONVER - 24.února - dvojvaječné
HAASINKA 5.března - dvojvaječné, děvčata
ZUZKA 72 - 8. března - dvojvaječné, Petr a Lukáš
RADKA.K - 21.března - dvojvaječné, chlapci
MILUSKA - - ???
KANKOVKA
ZDEPROS - 9.dubna - dvojvaječné, chlapci
HOUSKY - 12.dubna - dvojvaječné, chlapec a děvče
ZUZKA.O - 13.května - dvojvaječné, ???
J.CIEN - 15.května - dvojvaječné, ???
CARINKA 18.května - dvojvaječné, Anička a Barunka
ELLY01 - 18. května - dvojvaječné, chlapeček a na 60% holčička
EIRIN - 27.května -dvojvaječné, chlapeček a holčička
PETRANELA - 21. května - dvojvaječné, chlapeček a holčička
MONIKA.TDM - 18. srpna - dvojvaječné, zatím nevíme pohlaví

***MAMINY***
HANCAS - Klárka kg, Kubík kg 2008
BERUSKA5 - (37tt) Sašenka(Alexandra) 2,57kg 46cm, Samuel 2,79kg 47cm, 27.srpen 2009 (císař)
MAUI - (32+6) Sofie kg, Sára kg, 16.září 2009 jednovaječné (císař)
SARRI - ( ) Adélka kg, Eliška kg, říjen??? 2009 ( )
ARWENKA - Nikolas, Sandra, září ???2009
KOCULE - (37+2) Adélka, Tomášek, říjen 2009
PETULKA25 - Lukas, Elen, říjen???2009
NAATASA - (33tt) Emička, Michálek, říjen??? 2009
LUCY - (38+5) Nela 2,74kg, 46cm, Sofie 2,72kg, 47cm, 23.říjen 2009 (císař)
IVAAJIRKA - (38+5) Ivánek 2,68 kg 49cm, Zdeneček 2,97kg 50cm, , prosinec 2009??? ???vaječné (přirozeně)
IRMI - Bořek kg, Bruno kg, 4.leden 2010 ?????vaječné (císař)
HAŇULA83 - (37+5) Anička 2,82 kg, Elenka 3,29 kg, 11. listopad 2009? (císař)

kocule
9. led 2010

Jasně, je prima, jak je nás tolik těhulek a maminek. Adélka 2,28 g, Tomášek 2,58 g, 25. září 2009 (císař) 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru