Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

daiquiri
31. bře 2008

xenie... jsem v práci, tak mi nic jinýho nezbývá 🙂

To já se bojím taky, ale spíš toho, aby to bylo bez komplikací a všechno proběhlo v pořádku.

Já jdu na kontrolu až příští týden, už se na prcky zase těším a doufám, že už mi konečně řeknou pohlaví 🙂

Tak se zeptáš ne? V nemocnicích jsou vždycky nějaký informace.

simonac
31. bře 2008

ahojky holky 🙂

od rána brouzdám na netu a vybírám polohovací lehátka a hrací deku, máte s tím někdo nějakou zkušenost, zatím vede lehátko Fisher- Price od miminka po batole - www.imep.cz a dečka Hrací deka se zvířátky v tropech, k nahlídnutí také tam 😉

daiquiri
31. bře 2008

Ahoj simonac, koukám, že jsi přidala fotečky 🙂

Holky už to tady psaly, že prý je tohle lehátko dobrý, tak jsem na něj koukala, hlavně ani není tak drahý.
Ještě koukni i sem http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=279651.

daiquiri
31. bře 2008

A tady by tě vyšlo levněji 😀
http://www.babylife.cz/zbozi/725-fisher-price-s...

fiallinka
31. bře 2008

já jsem byla poprvé u svého doktora v pátek (předtím jsem chodila do CARu), a ten měl kupodivu z dvojčátek radost a hned mi uváděl příklad paní, které právě porodila přirozeně a bez problémů skoro tříkilová trojčátka 😉 , no, stejně si myslím, že ten výběr nechám spíš na doktorovi, pokud by hrozil jakýkoliv problém, asi by to bylo na císař, pokud ne, tak se "podvolím" tomu, co mi řekně 🙂

issaga
31. bře 2008

dobre popoledne,

simonac jojo, to fisher price je dobre lehatko, hlavne vydrzi prckum dlouho, protoze ma vetsi nosnost nez ostatni... jedina mala nevyhoda je, ze nejde dat do uplneho lehu, ale ono to nevadi, stejne uplne maleho prcka tam das v zavince

my jsme dostali hraci deku tiny love a je moc dobra, ma myslim pet hezkych hracek, dirky a oka na priveseni dalsich hracek, takze to neomrzi, na nekterych mistech susti, na nekterych kvika, kdyz se zmackne... a taky ma zrcadlo a takovou desku, do ktere kdyz prcek kope, tak hraje... nebo se da ta deska sklopit a prcek do toho busi rukama, kdyz je na brisku...

daiquiri pozor, to lehatko co odkazujes ty je taky sice od fisher price, ale jine... to dobre je oznacene "od miminka po batole"

xenie131
31. bře 2008

dobré poledne, tak kontrolu máme zdárně za sebou. Laborky sem našla bez problémů, už se v nemocnici začínám orientovat 😀 vycucli pak ze mě další 4 ampule krve, to byla sranda. Jinak sme v pořádku, pak doktor nám ale doporučil klidový režim, nepřehánět to, říkal, že když bude vše ok, budemem moct být doma až do termínu, ale záleží na UTZ a ostatních výsledcích dycky, ale říkal, že dle zkušeností a praxe se spíš može stat, že si pár dní před porodem poležím v porodnici. To bych se tam asi zbláznila, ale co by mi zbylo, hlavně vše pro dobro a zdraví kluků. Nej by bylo přijet, odrodit a odjet 😀

daiquiri
31. bře 2008

issaga... a tohle není už od mimnka? A pošleš teda odkaz na to správný?

Koukala jsem jak jsou ty hrací deky drahy a je jich strašně moc, ani nevím jakou bych měla vybrat, je v nich nějaký zásadní rozdíl?

xenie... no vidíš, hlavně, že jste v pořádku!

marrha
31. bře 2008

Ahoj těhulky..a maminky..

nešel mi od rána net 😝

já mám teda lehátka přes bazar...a jsem ráda,že jsem do nich neinvestovala hodně....nevím proč dělají do tak vysoké hmotnosti,když tam děti stejně už pak nechtějí být...

my už asi měsíc a něco v lehátkách protestujeme..jen je v nich krmím a pak jdou na zem..nelíbí se jim,když mají být někd epřikurtovaní 😀 😀 vždycky se vztekají a jak je dám na zam je klid..
já teda využila ty lehátka na maximum...ale na dlouho to není 🙂

marrha
31. bře 2008

Jo a s hrací dekou jsem taky moc nepořídila...byli tam párkrát...moc je to nezaujalo 😝

xenie131
31. bře 2008

nějak se mi to tu kouše, net na draka...
nic, du si dát obídek a asi si schrupnu, su utapaná za dopoledne. zatím papa

daiquiri
31. bře 2008

ahoj marrha...
Stejně se ty lehátka dají použít tak maxi do roka ne? Nebo dýl?

Já spíš přemýšlela tu deku pak do ohrádky, ale tam se dá dát asi normální ne?

marrha
31. bře 2008

Daiq...jak říkám,já už je tam jen krmím...mám už i židličky,takže brzo přesedláme...

no a ty hrací deky jsou pak stejně všechny malé...jak začnou válet sudy a otáčet se...nám se osvědčilo..přes celý obývák roztáhnu dvě velké peřiny a to je jejich království 😀 😀
nemůžu nic velkého sehnat a když tak za to chtějí nehorázné peníze..kdybych uměla šít,tak koupím radši dětskou,látku a ušiju si obr deku přes celý obývák 😀 😀

simonac
31. bře 2008

a co kolotoče do postýlky 🙂

marrha
31. bře 2008

Ty jsou dobré,ale já jsem neměla 😉
měla jsem ho u Niky...a teď jsem na ně nějak zapomněla a pak už bylo pozdě 😀 😀

juliet
31. bře 2008

tady jsem našla odkaz na to lehátko Fisher Price - zatím nejnižší cena http://rozinka.inshop.cz/inshop/scripts/detail....

issaga
31. bře 2008

daiquiri to spravne je treba tady http://www.hracky-toys.cz/sedatka--choditka/sed...

marrho ... moje holky teda v lehatku pekne radi s hrackama a i ty vibrace se jim libi... a na dece pod hrazdou si holky taky vyhraji dobre... kopou do hracek jak o zivot a momentalne maji obdobi, kdy hracky nohama chnapnou a snazi se ji stahnout dolu - to treba na dece na zemi bez hrazdy urcite delat nebudou - ale je fakt, ze ne kazde dite bavi stejne veci, ja teda muzu rict, ze jak lehatka s hrazdickou a hrackama, tak deka s hrazdou u nas maji fakt velky uspech

issaga
31. bře 2008

jinak ja teda znam i dvoulete deti, co si v tom sedatku jeste sedi a treba prohlizi knizky... a tvari se velice dulezite, ze maji vlastni kresilko... do jidelni zidlicky dite samo nesedne a nevstane (aspon do vetsiny ne), ale do toho kresilka ano

daiquiri
31. bře 2008

A odkaz na nějaký dobrý a levný židličky nemáte? 😉

juliet... ten odkaz si ukládám, to je opravdu bezkonkurenčně nejlevnější, jsi dokonalý detektiv 😀

marrha
31. bře 2008

Issa já to nikomu neberu..psala jsem jen,že moje děti to nebere...že mají radši volný prostor....prostě na místě nevydrží 😝 každé dítě je v tom jiné...

některým dětem stačí být v lehátku a hrát si...u nás v diskuzi holky taky některé ještě používají a některé už prodávají..protože si v tom děti sedají a mají strach,že se jim převrátí...

a určitě jim pořídím jak budou větší židličky,ale i se stolečekem... 🙂

simonac
31. bře 2008

juliet...fakt je nejlevnější, taky ukládám a to jsem celé dopoledne neděla nic jiného než porovnávala ceny lehátek a dek a to tvoje jsem ani nenašla, díky 🙂

issaga
31. bře 2008

marrho vsak jo, taky jsem psala, ze je kazde dite jine... 😉 jen jsem se asi nechala trochu unest, protoze kdyz to ctu, tak mam radost, ze mi v tom sedatku holky jeste vydrzi 😵

daiquiri zalezi, jakou chces zidlicku, co od ni ocekavas... treba v testech bezpecnosti vysla dobre levna zidlicka z ikei, plastova... neni teda moc hezka, ale ucel plni 🙂 ja treba jsem chtela drevenou, a aby byla dole rozsirena, tem novejsim typum moc neverim, prijde mi to vratky... takze jsem shanela klasickou na ktere jsem vyrustala ja, ktera se rozlozi a je z ni stolecek se zidlickou

rezinka
31. bře 2008

ahoj holky! tak jsem si pekne ulozila ty vase odkazy, díky za ne, urcite se budou hodit 😉 a napadla me jeste jina otazka - holky co uz mate mimca na svete, co ohradka, pouzivate ji? nebo je nechavate jen volne na zemi na dece? delaji se specialni ohradky pro dvojcata, ale jsou dost drahe, tak me zajima, jestli jste o tom uvazovali, popr. jestli ji doma mate, popr. jestli si myslite, ze je neco takoveho zbytecne ... ??

rezinka
31. bře 2008

jinak vam musim taky napsat, ze jsem dnes byla v nemocnici na tom NT screeningu. sice me doktor nejdriv trosku "vystrasil", ze to nemusi byt zrovna videt, kdyz mimca nebudou dobre natocena, ale vse dopadlo dobre, vysledky jsou v poradku a hlavne jsem je videla po 4 tydnech, coz byl neskutecny skok, ted poprve jsem je videla jako uz krasne vytvarovana miminka, no co vam budu povidat, manzel byl u toho se mnou a kdyz jsme jeli domu, tak jsem se v aute dojeim rozbrecela, uplne me to dostalo 😅 a taky jsme uplne zirali, co tam vyvadeji, jak tam nadskakuji, no fakt mali neposedove 😀 no byla to nadhera 😵 !!!

fiallinka
31. bře 2008

rezi: to je krása, taky se už těším, i když i trošku bojím

a holky, já nejsem ranní ptáče, já jsem od rána v práci ☹

daiquiri
31. bře 2008

issaga... na tu jsme i v Ikee koukali, nejde mi o krásu, ale zdála se mi taková trochu vratká a nestabilní 🙄

My si tu ohrádku určitě pořídím, na dvojčatech jí mají za 2 500,-, je to dost, ale vyplatí se to.

rezinka...to je překvápko jak rychle rostou co? Já se taky vždycky divím🙂 Hlavně, že jste v pořádku!
Jo to já teď brečím i u zpráv 😀

fiallinka... nebuď smutná,já taky, ale už se mi to krátí 😉

rezinka
31. bře 2008

no fakt hodne narostly, jedno ma 5,3 a jedno 5,5 cm 😵 zkusila jsem ty dnesni ultrazvuky prefotit (bohuzel nemam moznost scaneru), tak to zkusim soupnout do albicka, at tam mam uz alespon nejakou fotku ... 🙂

rezinka
31. bře 2008

a jeeeje, tak co jsem tak rychle jukla, tak koukam, ze vytvorit si vlastni album pro me bude zase nadlidsky ukol 😒 myslela jsem , ze se tvori v profilu, ale asi ne, co??

issaga
31. bře 2008

daiquiri nevim, ja jsem se na tu ikeackou nedivala v realu, ale stabilni by byt mela, v testech prosla jako jedna z nejlepsich (ne-li nejlepsi, to nevim)...

jinak my ohradku sice mame, koupila jsem ji pres bazarek, ale zatim jsme ji ani neposkladali... to az holky budou poradne lozit a chodit a nebudu je moct uhlidat a budu potrebovat neco udelat - jinak si nedelam iluze, ze by tam moc chtely byt, bude to jen chvilkovy "zadrzny" system 😀

rezinko tak to je moc dobre, ze vysledky jsou v pohode 🙂 a vystrasit se nenechej, oni obcas doktori strasi uplne zbytecne 😉

issaga
31. bře 2008

rezi klikni na fotoalba - moje alba - vytvorit album

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru