Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zuzka.o
25. led 2010

Jééé... pejskařky... my máme doma teda voříška, ale teď ty chlupy pouští taky fest!
Já jsem mám taky atop.ekzem.... a pohledám super článek...jen mi teda vyděsilo číslo, když jeden z rodičů je ekzematik, je riziko přenosu na mimi dost vysoké.... 😖

j.cien
25. led 2010

Jj,bohuzel je to tak,ze se zvysuje riziko alergii u mimi,pokud jsou oba rodice alergici...
Ja mam segru,silene alergicka temer na vse..v lete nevychazi bez adrenalinoveho pera..kdyby neco,musi si hned pichnout injekci...takze se bala ,ze deti take budou a jako prevenci kojla jak silena-oba do 2let...zatim jsou OK,zadne exemky ani nic..

irminka
25. led 2010

tak, my máme také zlatého retrívra a sem tam ho pouštím domů, kor ted, když je taková kosa...miminka očuchá a jde pryč, hold byl 10 let pánem domu a ted mimísci, tak je jakýsi naštvaný 😉

Přebalovací pult mám udělaný přímo vedle krbu, takže prachu, no otřes, furt to otírám, ale chlapečkům je tam moooc dobře, jsou jak na peci, musím to vyfotit a hodit do albíčka, tak snad alergici nebudou

Balino: no supeeer, moc gratuluji. Já také kojím jen jednoho a druhý má Nutrilon. Taktéž si převařím Horský pramen a dám si ho potom do džbánku a z toho to přelívám do flaštičky. V noci, abych nemusela furt chodit do kuchyně, tak jem si pořídila ohřívačku lahví, Nutrilon jsem si dala na noční stolek a mám vše při ruce, vodu mám ve dvou flaštičkách a vždy jen přidám prášek a ohřeji....tož tak

j.cien
25. led 2010

Lito to je super,za mas taky zlataka-holku 😵 !!Je to nejlepsi pes na svete 😵 😵 😵 akorat nekdy fest pousti chlupy..nemas na to nejaky trik?

j.cien
25. led 2010

Irminko,chtela jsem se te zeptat-co rikal Borek na Brunika,kdyz jste si ho po operaci dovezli domu??Reagoval nejak,myslim-bylo treba videt,ze se uklidnil,ze je rad,ze jsou zase spolu???

lita
25. led 2010

Zuzko, prave proto se zacinam koukat po vyrobcich z bio bavlny, hlavne osusky, deky atd. Obleceni z bio bavlny je desna palka v tolika kusech, takze to nas asi mine. Kazdopadne budu pouzivat co nejcitlivejsi detskou kosmetiku.

Jinak take pomahaji oleje (nejlepsi je mandlovy olej), na ekzem jsem nasla tuto formuli:
50ml mandloveho rostlinneho oleje + olej z pupalky / brutnaku + 1-2 kapky eterickeho oleje z medunky, nebo hermanku modreho nebo levandule (pro dobre spinkani).
Bud se tim ditko primo maze nebo se pridava 1 lzicka do koupele. Koupel nesmi byt horka, aby se pokozka nepotila a olej mistro vstrebavani nevylucovala, optimum 10-20 min (ale udrzte tam to ditko tak dlouho).
Ale tuto koupel bych videla az na starsi miminka.

Pak jsem take v te aromaterapii cetla, ze je mozne ditka zklidnit a pripravit ke spanku pomoci aromalampy, 1 kapku levanduloveho oleje a dat tu aromalampu do vedlejsi mistnosti a nechat jen pootevrene dvere.

zuzka.o
25. led 2010

http://www.peceodite.cz/files/pro_odborniky/6_d...

Nějak mi blbnul koník.... takže při atop.e. je riziko 60%, když je jeden z rodičů atopik!!! 😠

zuzka.o
25. led 2010

LITO... taky budu na prací prostředky a kosmetiku hodně opatrná. Roznodně prý ne Johnsons!!!

zuzka.o
25. led 2010

Lito.... nebo obyč domácí sádlo a extra virgin olivový olej

zuzka72
25. led 2010

Tak my máme 2 mopsy samo, že doma a chlupy máme všude a to vysávám každej druhej den a vytírám denně. 😖 Ale už jsme si zvykly, problém je, že když jsme měli jen Edu, tak jsme zlikvidovali vše tmavy, aby se na to nelepili jeho chlupy, ale co máme Maggii, tak ta je černá tak na to prdím, to bych už musela mít vyhozené vše. Takže klasika na černym svetru mám Edovi chlupy a na bílém Maggienčeny a to můžu třepat, uklízet cokoliv, ale vždy se sem tam nějakej najde. 😀

irminka
25. led 2010

cien: 🙂 Boříkovi to bylo uplně jedno, jestli je sám nebo už má vedle sebe bráchu.....Ted je to tak, že kojený Bořek je takový pohodář, sice ho musím víc krmit, ale usne i v postýlce bez konejšení a Brunda je takový malý loupežník, neumí držet dudlík, tak řve jak tur, když mu vypadne a to mu vypadává furt a neustále 😉

zuzka.o
25. led 2010

ZUZI.... to jsi mi pobavila... my máme bílou pejskovou a samozřejmě nejradši nosíme černé oblečení... takže bájo! 😀

lita
25. led 2010

J.cien - presne tak, nejlepsi psiska na svete, zadne jine plemeno uz nebudu chtit, ani labrouska 🙂 😀 Holky budou koukat, koho jim to domu z porodnice prineseme 🙂
S tema chlupama moc nevim, je to holt priroda. Ona je jeste skoro miminko, rok a pul, a moc zarostla jeste neni a stejne pousti. Ale neni to zadna traga. Nastesti to jde lehce vyluxovat, na rozdil od labradoru - jejich chlupy se pry do vseho zapichnout a nejdou poradne vyluxovat.

Irminko, uz je to stary pan, tak ma narok na to byt naladovy 🙂 Chce svuj klidek v zaslouzenem duchodu a vy na nej takhle 😀
Pridavam se k dotazu k J.cien, taky by me zajimalo, zda si kluci chybeli?

zuzka.o
25. led 2010

LITA... ségruša měla zl.retrívra, holčičku a byla prostě báječná, celá rodina jí milovala 😵

j.cien
25. led 2010

No prave,ja taky vytiram denne jako pako a sotva zkoncim,uz vidim zase letet chlup 😠 .Mame ty pitome plovoucky a na tom je vsechno strasne videt..my s tim v poho zijeme,je to nas milacek,takze je ji odpusteno,ze dela doma bordel...ale moc si neumim predstavit,az se v tech chlupech budou plazit deti,co vsechno davaj do pusy... 😕
Ale asi to jinak nejde,kdyz se zije se psem v domacnosti...

j.cien
25. led 2010

Jeja,tolik retrivrich holek 😵
Lito to mas jeste fakt miminko,to je prima!!Nase Keri mela v rijnu 3roky,leti to jako voda..ale je to milacek,je strasne hodna a pritulna,deti miluje,tak snad ty nase nesezere 😀 bude asi zarlit 😀 😀
Mam znamou,co si adoptovali 2leteho chlapecka a jejich retriv-pes,strasne zarlil a zacal ho kousat...museli ho venovat znamym...mel 4 roky a do te doby to byl pes-andel....

zuzka72
25. led 2010

j.cien-taky máme plovoučky, původně jsme měli koberce, ale ty letěly do popelnice měsíc po tom co jsme si pořídili Edu, ty chlupy se zapíchnou a nejdou ven. No a dítě si zvykne akorát lidi co nemají psy, jako třeba můj bratr to nepochopí. 😀

lita
25. led 2010

Zuzko, to jsou vyhlidky 😖 Moje sestra atopik neni a jeji kluk ukrutne, tak se bojim, ze nase ditka budou tutovka. Presne tak, praci prostredky take jen bio, alespon prvnich par let, pak se uvidi.
Ja bych tak hrozne rada zkusila to kojenecke plavani, me plavani moc bavi, ale obavam se, ze bazen nam vubec dobre delat nebude.
Olivovy olej je super napad, to je pravda. A jak jsem psala, pry ucineny balzam je ten mandlovy.
To veprove sadlo jsem pouzivala na jizvy po laparce a skoro uz je nenajdu. Takze pokud bude cisar (a doufam, ze ano, v Apolinari se proti nemu vubec nestavi, i kdyz jsou obe deti hlavickama dolu), budu potom peclive promazavat zase sadlem.

Zuzky (obe dve 🙂 ), nase Maggie je skoro bila, takze jsem take dobre obalena, ale uz jsem to vzdala. Holt, kdyz chce clovek mit psa, tak musi neco obetovat, v nasem pripade nechlupate obleceni 🙂

monika.tdm
25. led 2010

holky to my mame doma bernskeho salasnika fenu a kdyz jsem pred mesicem hlidala kolegyni rok a pul starou holcicku a delaly jsme blbiny, tak ta nase Agata sedela za dverma a vyla!!! Takze jsem zvedava az se to narodi!!! Doufam, ze ji nebudeme muset dat pryc! Nema tady nekdo zkusenost, ze po narozeni mimi musel jit hafan z domu??? ☹

zuzka72
25. led 2010

monika.tdm -tak my máme kocoura perskyho-venku a teho jsme si pořídili, jelikož ho původní majitelé nemohli mít kvůli mimču. 😢

j.cien
25. led 2010

jj,nejhorsi jsou ty ciste vyprane ponozky CERNE ,jak je vytohuju z pracky a UZ maji chllupy 😠

Cisty olivovy olej se da kupovat v lekarne.Pak je fakt dobre cokoliv s brtunakem,stejne jako pupalka obsahuje Omega-kys,coz je na exem supr-na myti je dobry Balmandol koupel,muzou i mimi od narozeni 😉 a exisuje od Adermy Exomega barierovy krem na telo,maze se pred plavanim 😉 je specialne delany pro ochanu exematickych mimisek

zuzka72
25. led 2010

😀 Nejhorší je, že už ten mop je chlupatej hned po prvním umývání

monika.tdm
25. led 2010

zuzi, tak u vas bude taky veselo!

kocule
25. led 2010

Ahojte děvčata, moc zdravím nové těhulky, vítejte. 😀

My se musíme pochlubit, malej už drží hlavču rovně a facan se začíná formovat, no bude z něj kluk jak cumel. 😀 😀 😀 Sarri, vojtovky se neboj. Je to sice maso, mimina u ní řvou jako by je na nože brali, ale ty výsledky, to je prostě neskutečné. Nám se naše malé trdélko srovnalo za 3 týdny a teď budeme dál ještě pokračovat, pořád máme ve spaní tu jednu stranu radši. 😒

Jinak jsme termoskoví; mám navařeno v termosce, přimíchám prášek a doleju studený Horský pramen a je to. Ohřívačku používám jen na to rýžový mlíko, to se ani snad ohřívat jinak nedá.

Sarri, budem držet palce, dej pak vědět, jak jste dopadli. Děvčata jsou moc šikovná, neboj, zvládnete to. My jsme jen o 3 týdny a je fakt že hlavičku ještě neudržíme, za to parádně paseme a chceme sedět. Každé mrně je opravdu jiné, ale ty dříve narozené dost sledují. Nám to třeba pomohlo s Tomčovou hlavčou, srovnává se dost rychle.

Těhule jedny, pěkně těhulkujte, nebo dostanete za uši! Ještě máte čas. Copak Miradka? Celý den jsme na ni, maminu jednu, myslela. Má stejný den narození jako my, máme právě 4 měsíce. 😵 😵

lita
25. led 2010

Zuzka.o - a co mate za pejsandu vy? Zlatacci jsou proste zlaticka, vsechno jim na ten jejich ksichtik projde 😀 Ale po pravde, kazdy pejsek na svete je uzasny a pro sveho panicka ten nej 🙂 Alespon by to tak melo byt.

J.cien - az se decka zacnou plazit, tak to bude pekny mazec spolu s nasema pejsandama, to budou ty chlupy uz uplne vsude, i v knizce nekolik let neotevrene 😀
Ja si myslim, ze zalezi na vychove psa. Ja bych dala za nasi lasecku ruku do ohne, ze detem nic neudela. Samotne je samozrejme nechavat nebudu, aby neublizil jeden druhemu, ale dopredu si myslim, ze to nebude problem, nase Megudle deti miluje, tak presene jak rikas "doufam, ze ty nase nesezere" 😀 (tomu jsem se smala!).

Zuzi72 - presne tak, lidi, co nemaji a nikdy nemeli pejsky, nemuzou pochopit pejskare a jejich pristup k zivotu se psem ci v tvem pripade s pejskama 🙂 Ja i muj manzel jsme oba vyrustali s pejskem, takze u nas bylo jasno a jsem strasne moc rada, ze tu nasi lasecku mame.
Jen mam nekdy pocit, ze nemame psa ale ovci, protoze jen co vyleze ven, tak ma cumak u zeme a vypada to, ze se pase i na snehu 😀 Holt nenazranej retrivr 😀

zuzka72
25. led 2010

Moni-to si piš, sami děti a zvířata. 😀 A to jsou u nás věčně nasáčkovaní spolužáci, sousedi a kamarádi mých synů. Někdy si říkám jestli jsou všechny moje, nebo se jim tu tak líbí. 😀 Nevadí mi, ale když jdou domů, jsem ráda, že je klid. 🙂 To je samy vole, k..., p....-zkrátka puberta, doma si to nedovolí,ale tady je jim to jaksi jedno, navíc nám všichni tykají, je to tady jako jedna velká rodina-taková dědina. 😀 😀 😀

lita
25. led 2010

Tak, tak, z pracky vzdycky vytahnu trs chlupu a ve vysavaci mame schovaneho druheho psa 😀

J.cien - dekuju za dalsi super tipy, hlavne na ten barierovy krem pred plavanim! Musim si ty nazvy nekam ulozit.

lita
25. led 2010

Kocule - tak to je fajn, ze malemu se ten "facan" (jak to roztomile nazyvas) spravuje. Hrozne rada tady ctu, jak se vam vsem maminkam ty vase sikulky kazdym dnem zlepsuji!

K te termosce, Kocule, jestli na nas padne osud UM, tak bych to take tak rada delala. Ale jak odhadnes, kolik teple a kolik studene vody tam nalit. Jen tak od oka a pak si to das na kuzi, zda je ti to prijemne? Ale ze zacatku se to odhaduje jak, nez se vytrenujes?

zuzka72
25. led 2010

Kocule-to je mazec, vy už máte 4měsíce? To letí....
lita-my měli celej život zvířata i slípky, husy a tak, takže podle mě život bez zvířat není život. Jen nechápu, že jsme s bráchou vyrůstali ve stejném prostředí a on zvířata nesnáší.
Já třeba při výběru kočárku první hleděla na pevnost košíku pod kočárem, protože naše malá Maggie má zaražený růst po těhotenství v dětství a neujde tolik co Eda, tak aby se při procházkách mohla vozit a zvládla to. 😀 😀 No jsem magor, vše jen ať se mají pejsci fajn.
A navíc ti moji nekoušou. Nemají čumáčky. 😀

lita
25. led 2010

Zuzi72 - a do toho si jeste predstavim ty nove prichozi dvojcatka, vase dva pejsky a nerudneho kocoura a misto dediny to bude peknej Vaclavak 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru