Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

monika.tdm
27. led 2010

No to jsou zlatička!!! 🙂

monika.tdm
27. led 2010

Mrkvičko co je obrovska žízen??? Asi bych si nechala zmerit cukr v krvi!!!

kocule
27. led 2010

Beru,vy jste krásní, jeeeee. 😀 😀 U nás je to s tím mlíkem pitomé, papají každý den jinak. Ale většinou si to nechám cíleně tak kolem 21 h jako poslední mlíko a dneska chrněli do 4 h. 😵 Jenže teď měli naposledy v 16 h, tak nevím, jak dlouho vydržíme. 😝 😝 A malej ještě nespí, takže jsem na mrtvici a uspávám. Měla jsem hrůzu, jak to budou trávit, ale malej mi z toho spíš kadí, takže doporučuju. 😀 😀 😀 Já se do té kaše moc nehrnu, mám strach z kakání a spíš chci zeleninku. Naše dr. zase říkala kašičku, tak uvidím. Nějak si nedovdu představit, že bych jim to dala večer na lžičku, což nikdy ze lžičky nenapali a pak by šli spát. 😝

mrkvicka28
27. led 2010

no vidíš to mě nenapadlo no vypiju denně tak 3 litri tekutin asi vice měně když jednu sklenici dopiju za chvíli si musím jít nalít další a žízni se vzbudím i v noci

kocule
27. led 2010

Jeeee, ti ale jsou. 😀 😀 😀 Teda my tady máme samá krásná miminka. 😀 😀 😵

lita
27. led 2010

Holky, poslanci se zase bavi o tom, zda tu materskou nezvysi. Maji na to 30 dni, hyn sa ukaze 🙂

Jinak ja furt tady u pocitace resim postylky, komodu nebo prebalovak, povleceni atd. A prisla jsem na to, ze na povleceni ted prdim, stejne budou asi prvni mesic nebo dva spinkat v zavinovacce, pak bude leto, tak mozna pod nejakou dekou nebo bych zkusila nejaky letni vak.
Nejvic se tu trapim, jak usetrit okolo prebalovaciho pultu, protoze ty komody jsou desne drahe. Asi vyuziju MMB. Navic to resim provizorne na 6 mesicu.
Ale zase jsem tapla na nejake fajn odkazy, tak mi to neda je sem soupnout 😀

Levna a hezka bukova postylka (tudiz by z toho nemeli lezt trisky pri ohlodavani), bohuzel neprolustrovana pres ten test od Sarri, ale pry vyhovuje normam a ma atest:
http://www.orisek.eu/detail.php?zbozi=1409078

Komodu maji peknou v Ikea v nekolika barvach, jen na ni nejak pridelat ten prebalovaci pult a je to v perfektni vysce pro zada a brisko po cisari 🙂
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/7005...

Samostatny prebalovaci dreveny pult za hezke penize bud zde:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25967526&tab=1
nebo zde (s podlozkou zdarma):
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29727335&tab=1

Cestovni postylku za super penize od Chicca jsem nasla za 999 Kc! (v zelene, modre a oranzove)
http://www.kocarek.cz/kocarky-Chicco-Cestovní p...

Tam maji i monitor dechu Nanny za bezkonkurencni cenu 1.939 Kc!
http://www.kocarek.cz/kocarky-Jablotron ČR-Moni...

j.cien
27. led 2010

MIradko deticky mas NADHERNE!!
😵 😵 😵 az me to dojalo,jsem si brekla 😵

zdepros
27. led 2010

Jejda opravdu krásná miminečka 🙂

j.cien
27. led 2010

Lito,mne prebalovak pripada zbytecny..budu to resit klasicky na stole na prebalovaci podlozce...ale treba holky maminky reknou,ze je to nutno mit...ja o nem proste neuvazuji..

petranela
27. led 2010

Miradka má nádherná miminka!!!! 🙂 Děkujeme za fotečky 😉 Úplně mne dojaly.

lita
27. led 2010

Miradkovci, to jsou nadherne fotky a milackove! 🙂 Hrozne se mi libi vyraz nove maminky, jak stale jeste nemuze uverit tomu, ze uz porodila a navic takove kresne balicky 🙂

Berusko, tvoje lasecky jsou take krasne! Moc se mi libi ta fotka z postylky, jak se o ni dokazi hezky podelit 🙂

Mrkvicko, neboj, ja bych s tou tehotenskou cukrovkou jeste neplasila, jsi teprve v prvnim trimestru, tak mas podle me cas.

kocule
27. led 2010

Holky, já přebalovák taky nemám. Přebalujeme v jídelně (chodbě) na stole, na kterém jsme jedli jen jednou o vánocích, jinak ne. 😅 Ale maminky ho potom využívají dál jako nábytek v pokojíčku, takže podle mě záleží i na dalším využití. Mě třeba nechybí. 😀 😀 😀

monika.tdm
27. led 2010

Ja jsem treba poprosila truhlare o nastavec na pracku a zakoupila jsem uz jen podlozku a prebalovak je na svete!!! treba v tech prebalovacich ty vanicky stoji za prd!!

kocule
27. led 2010

Mončo, o tom uvažuju taky, protože koupeme ve vaně a pak je nemáme jak vzít na oblíkání. Musíme je dát na koš na prádlo, zabalit a pak odnést. 😝 Jenže já nemám v koupelně pračku, tak nevím, jak to budeme řešit. 😠

petulka26
27. led 2010

Já tedy přebalovák nemám, mám jen takovou tu zpevněnou přebalovací podložku, která se dá dát na postýlku, případně na stůl nebo kamkoli jinam, já si jí občas dávám i na postel, a k mimčům si pak můžu krásně sednout.

monika.tdm
27. led 2010

Ja si pamatuju ze nas mama taky utirala a oblekala na pracce!!!

sarri
27. led 2010

K přebalovací komodě - taky nemáme - máme přebalovací podložku, která má pevný spodek a dá se dat na pračku, na vanu, kamkoliv. Ty komody jsou předražené a v konečném konceptu pokojíčku pak nemusí zapadnout.
Krásné děti, Miradko - úplně jsem si zaslzela.
Zítra ta poradna - ach jo - vůbec ani ten špitál nechcu vidět ☹

kocule
27. led 2010

Na Tatramatce. 😀 😀 😀 A někdy ještě prala, to jsme jako děti milovali. 😀 😀 😀

monika.tdm
27. led 2010

Jo a kamoska tam ma i suplik, jenze ona je vysoka, takze si ho mohla dovolit, mne bude muset stacit kapsář!! A moje kolegyne mi rikala, ze mela na pracce stary dreveny vál na buchty a na tom podlozku a taky to prezila!!!

sarri
27. led 2010

Kočule, ta zpevněná drží krásně přes pračku a stojí skoro stejně jak normální podložka - na vytahování po koupání dobrá věc a nebo si nechat uřezat desku, co bude přesně na vanu.

sarri
27. led 2010

A u babičky, kde je vedle vany volná plocha mně děda udělal takovů bednu, na ní mám podložku a uvnitř plenky a všecko možné a pěkně vysoko. Jenže tam to vaně nevadí. Doma by to nešlo, kdo by to furt sundával.

lita
27. led 2010

J.cien - u nas je to trochu slozitejsi. Mame byt se schodama, jidelni stul dole a koupelna a loznice je nahore. Navic koupelna mala, takze se to i s koupanim nejspise bude muset odehrat v loznici. A prebalovat na posteli nechci, nebot bych si uz totalne oddelala zada.
Ono to u nas bude celkem dobre provizorium a pak jeste resit, co si muzeme dovolit stehovat sebou a co se pokusit prodat tady (a doufat, ze se to proda rychle do odjezdu) a koupit nove za louzi. Nejradsi bych vsechno brala sebou, abych nemusela hledat nanovo 😒

Jinak jsem narazila na krasne barevne deky, ktere z cerneho kocaru udelaji cumlavy bonbonek 😉 😀
Nejsou nejlevnejsi, ale vyborna kvalita, navic si muzes navolit podle sebe z velkeho vyberu barev i oboustranne, jsou site v Cechach.
http://www.aesthetic.cz/index.php?lvl=1&idk=3

monika.tdm
27. led 2010

kocule My měli Romovku!!! Jo a jak řešíš vanicku, nebo mas kybl??? Jako myslim kam ji davas aby jsi se nemusela ohybat!!!

hanula83
27. led 2010

Miru, dětičky jsou moc krásné, opravdu moc. Co tak vždycky vidím, tak ty miminka po císaři jsou taková vyhlazená a nenateklá 🙂.

Holky, já taky nemám přebalovák, ony jsou navíc hrozně maličké, já mám klasickej jídelní stůl (měli jsme předtím dva) a na tom mám dvě matračky, takže se to tím zvýšilo a navíc je to měkčí. A je tam hodně prostoru, tak se pořád nemusím bát, že děcka spadnou, když se náhodou překulí...

beruska5
27. led 2010

mi máme klasickou drevenou komodu s 4 šuplíkmi a manžel nahoru dodelal se dřeva bočnice,dala jsem na to měkou deku přebalovací podložku a super,když to nebudě už třeba jen odmontujem a máme zas komodu 😀 😀

miradko nádherní miminka 😉 gratuluji

kocule já tím že kojím tak musím časteji cez den cca každé 2h,mám pocit že nic jiního nedělám jen vyndávam kozu 😀
kolem 19h už jsou polomrtví,tak chodí spávat kolem 19,30hod.Saška vydrží pěkně do 4h ale Samko bohužel stále bojkotuje spánek a kojím v noci každé 3h 😝
po porodu měli rozdíl 200g a ted skoro 1kg 😕 holt kluci víc žerou 😀

já mám nějakou tabulku od hami a tam bylo napsané: ráno- mlíko, sváča -ovoce, oběd -různě,druhá- sváča mlíko,večeře- kaše a druhá večeře -MM nebo UM,tak nevím ,ale asi aby díl spali tak vyskouším jako poslední jídlo kaši a pak uvidím,ale to máme čas ešte měsíc
s tím kadením -dnes se každej vykadil 4x 😝 😝
nějaká srajda tak jsem se ted nacpala rýži,doufám že se zas 3dni nevys... 😕

lita
27. led 2010

Holky, jenze u nas to bohuzel nepujde ani na pracku - na ni stoji susicka a nad tim uz je jen strop 🙂 - ani na vanu, protoze je v koupelne desne neprakticka rohova vana, ke ktere je nesikovny pristup. Navic se tam clovek sotva otoci a do toho se jeste oteviraji dvere dovnitr, takze uz vubec zadny manevrovaci prostor.

Sarri, Petulko, co mate za prebalovaci podlozku s pevnym spodkem?

My kazdopadne nejakou komodu budeme potrebovat, abychom nekam ulozili veci pro kluky, celkem se mi libi ta z Ikea, protoze stoji 2.500 Kc, ale na MMB se nekdy natrefi i na levnejsi jete kousky, tak budu hlidat jako ostriz 🙂

kocule
27. led 2010

Sarri, zkusím asi tu vanu, díky. Musíme to nějak poměřit a uvidíme. 😝

Měli jsme normálně, jak se to řekne, tu věc na prádlo, ve které se pere. Lavór? Něco takovýho. Já chtěla vaničku, spíš teda větší vanu, ještě po mě. Je u našich, ale manža chtěl koupat ve vaně, tak se u toho ohýbá (koupe jen on). Dobře mu tak! 😀 😀 😀

kocule
27. led 2010

Beru, chudino. Mě tak strašně neba krmit v noci a ty krmíš co 3 h. Jejda. Vydrž, malí ti to vrátí, máš můj obdiv. 🤐 Teda já nevím, jak je začnu futrovat. 😀 😀 Nová potravina se prý zkouší 3 dny a pak se dá další, tak to asi nebudu hrotit. Nechám hlavně míko a kašičku budu dávat po odměrkách, aby se nezabetonovali. 😀 😀 Stejně uvidím, jak budou reagovat na lžičku, to bude švanda. 😀 😀 😀

hanula83
27. led 2010

Kocu, pěkné váhy, je to chlap, tak musí být větší, aby kočičku ochránil 🙂...

My dnes měli krizovej den, Ela cely odpoledne nezamhouřila oko a teď sice usnula, ale čekám, kdy se zase vzbudí... ach jo, už jsem úplně hotová dnes... Snad bude klidná aspoň noc 😔

Holky, co už máte větší děti, koupete ještě ve vaničce? Mně se v ní holky už strašně kopou a vždycky se nožkama odráží div by se nepraštily do hlavičky na druhé straně... prostě je to už malé...

lita
27. led 2010

Moniko, ja pujdu do toho Tummy Tub kybliku nebo Shantala, ale ta je vetsi a drobatka tam muzou ze zacatku lehce zahucet pod vodu 🙂
Irminka v kybliku uz koupe, ma v albicku nadherne fotky. Mne se libi ten napad sam o sobe, ale take by nam to vyresilo otazku koupani, neb v te nasi neprakticke vane ci koupelne to nepujde. A ten prebalovak s vanickou se mi nechce kupovat, je to drahy a na kratkou dobu.

Kocule, hezky to mas zarizeny 🙂 Uvidime, jaky system rozdeleni povinnosti vykrystalizuje u nas. Nebo spise se nastoli, pokud by ne a ne krystalizoval 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru