Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

hanula83
1. únor 2010

Irmi, měla jsem naprosto stejné pocity z kojení... tohle je pro mě lepší varianta, bohužel jsme kojení taky museli odbourat v rámci klidu a pohody... Já byla s Aventkama dlouho taky spokojené, taky jsem je koupila kvůli tomu, že jsou protikolikové (a ony opravdu jsou), ale ty ostatní věci... nevím, jestli pořídím ty větší Aventky...

hanula83
1. únor 2010

Sarri, já myslím, že je to v poho, kdyby se něco dělo, tak to poznáš. To by určitě nebyla v klidu. Asi bych ji akorát možná nenechala spát, jestli se udeřila do hlavičky.

salu
1. únor 2010

Irmi, můžu se zeptat, ty máš kočárek Dorjan? Já ho našla jenom ve 3 bar. provedeních - takové maskáčové. Kde jsi sehnala tenhle černý?

zuzka72
1. únor 2010

🙂 🙂 🙂 Ahoj holky, tak jsem zpět z nemocnice. Dnes začali malovat a došlo k hromadnymu propouštění, tím, že jsem z OL, tak mě pustili, ale jinak okamžitě dojet, mám zákaz všeho, nesmím nic dělat, ale znáte to už mám umytou zem atd. Čípek otevřenej,hrdlo měky, prej se to chystá, musím ale vydržet týden než domalují a než mi začnou účinkovat korikoidy. Kluci měli ve středu 2400 a 2600-takže to je docela masakr. Jsem ráda, že jsem doma. Jinak absolutně nestíhám dočítat, tak doufám, že se chytnu. 😀 Propustili mě ucpáním karpálních cév v levé ruce, návaly horka a kontrakcemi v noci co 1hodinu, ale jsou to doktoři, tak snad ví, co dělají. 8.2. kontrola. Byly jsme tam celkem 5holek s dvojčaty-takže sranda. Holky porodil někdo, co jsem tu nebyla?

sarri
1. únor 2010

Budu pozorovat. Mluvila jsem s doktorkou a říkala, že by to mělo byt ok, pokud to je pád z postele na koberec, že je to malá výška. Tak snad jo. Manžel spadl ze stolu a myslí mu to dobře 🙂
Salu, Dorjan dělají na zakázku ve všech provedení jako monokočárky. Náš mám v albíčku.

salu
1. únor 2010

sarri díky, drž se!

Ahoj Zuzko, už jsme si myslely, že je vás víc 🙂

kocule
1. únor 2010

Sarri, s tím čtením krtka jsi mě dostala, strašně jsem se nasmála. 😀 😀 😀 Musím taky nějaký knížečky koupit, už se nám to blíží. 😀

Irmi, kojení fakt neřeš. Než by tě to dostalo do blázince, tak to za to nestojí. 😝 My papáme UM od porodnice, tudíž krmí kdo má ruce nohy a malí taky žijou. 😎 Milton jsem popsala stránku dozadu, pro mě nejjednodušší řešení. Mají je v DM drogerii, v lékráně jsem je nesehnala. 😉

kocule
1. únor 2010

Zuzíku, to je dobře, že jste ještě 3v1! Jen pěkně odpočívej...

salu
1. únor 2010

sarri, ten je úžasný! Ale já si budu muset ještě počkat, jestli tam jsou holky, nebo kluci 😀 Ty korby pak sundáš a nacvakneš ten sporťák, co tam máš foto, nebo je to jiný druh kočárku?

lita
1. únor 2010

Holky brebentilky, do tedka jsem vas docitala 😉

Hanulko plus holky co vam ted nespi mimatka, treba se budete smat, ale muze to byt silnym uplnkem. Ja uz nekolikatou noc nemuzu zabrat, vcera to byl vrchol. Pred par dny jsem dve noci za sebou mela migrenu a druhou noc uz jsem si musela lupnout prasek, jinak bych snad skocila z okna, nebydlime v prizemi ale 5. patre 🙂 Vcera mi ten mesic svitil mezerkama mezi zaluziema az na polstar. Ja jsem na mesic citliva, deti jsou urcite take a vy nektere z vas muzete byt take, jen jste to nevypozorovaly. Fakt to myslim vazne.

Sarri, jestli te dr. ujistila, po tom cos ji to popsala se vsim vsudy, tak to bude urcite v poradku. Podle me se to stane kazde mamince, take se toho dopredu bojim. Kamaradce se dokonce stalo, ze den pred odjezdem na hory meli v loznici sbalene tasky a ona pres jednu s miminkem holcickou v naruci upadla! Holcicka letela pokojem a narazil na postel a pak spadla na zem! Byli u doktora, vysetrili ji a pres ten osklivy pad byla v poradku. Jen maminka byla nekolik dnu uplne mimo, protoze si to porad vycitala a ocernovala se.

Zuzi, vitej doma, ty jsi nezmar nezmarna a umyt okna bys k tomu jeste nechtela? 😀 Kluci maji teda krasne vahy a ty tedy uctyhodne drzis. Treba vam v Olomouci brzy otevrou specialni obchod pro dvojcatka, kdyz vas je tolik, i tady na netu.

zuzka72
1. únor 2010

Jo a včera tam porodila dvojčátka paní v 30tt holka+kluk 1420 a 1940. 🙂

hanula83
1. únor 2010

Zuzi, no tak to je dobře, že jsi zas doma, užívej si 🙂.. já si myslela, že si tě tam nechali.... Kdo porodil to teda nevím, holky, hlaste se 🙂)... To je ta olomoucká porodnice, pro "tvoje dobro" tě tam nechají (mě nechali celkem bezdůvodně), ale když mají problém (malování), tak to najednou vůbec neva, že tě pustí...

hanula83
1. únor 2010

Lito, je možné s tím úplňkem, že to tak bude... už mi víc lidí říkalo, že je děsně bolí hlava... něco na tom určitě bude.

lita
1. únor 2010

Andisek, vitej na diskuzi, ty uz jsi v krasne pokrocilem stavu 🙂
Ja jsem ve 27tt a zatim jsem pribrala cca 10 kg! To mi prijde dost, na to ze jsem byla dost hundour, a to ted kila asi budou pekne naskakovat. Navic mam zarazene vychazky se psem, tak se asi brzy zacnu obalovat tukem, spekem a slaninou 😀

Hancas, co Klarinka, jak dopadla vysetreni? Uz je berusce lepe? Ta je ale sikulka, ze hezky bumba, tim ten zanet dostane z tela ven jeste rychleji a vy budete moci jit domu drive. Drzim palecky! 🙂

zuzka72
1. únor 2010

No Hani, já to dost nechápu, malují v zimě, kdy nejde moc větrat, smrdělo to, jako blázen, úplně ty holky co tam zůstali lituji. Třeba pustili holku 33tt z Břidličné, odlučovala se jí placenta a krvácela, říkali, že je to ohrožení její i dítěte, tento stav a na druhej den ji pustili domů. Obdivuji, že si to tak vezmou na triko.
Co Hancas, ona je ve špitále? Nic nevím, jen její táta říkal, že je, tak jsem myslela, že se sebou a ona je tam s malou?

hanula83
1. únor 2010

Zuzi, jo jo, je tam s Klárinkou, měla zánět ledvin a dnes jí měli říct víc, tak čekáme, až nám napíše... S tou porodnicí bez komentáře, nejsou tady oni pro nás, ale my pro ně, tak se s tím asi musíme smířit ☹

lita
1. únor 2010

Petranelo a J.cien, stare dobre tema, kam s nimi 😀 V obyvaku, teda. Ja premyslim, ze bych ze zacatku dokud to pujde poridila do obyvaku tu nejlevnejsi postylku z Ikey - Sniglar za 699 Kc a nejlevnejsi matraci za 249 Kc nebo misto toho cestovni postylku a pres to hodit jeste treba tu levnou matraci z Ikea. Do postylky se nebudu muset prilis ohybat, ale cestovni bych zase potom vice vyuzila.

Jinak u cestovnich postylek jsem cetla, ze se ma porizovat ta s tmavyma sitkama, ze pres ty bile ci svetle deti nevidi a pozdeji si do nich samy delaji dirky, diry ci dzuzny 🙂

A pak se uvidi. Moc se mi libi ta ohradka, kterou tu vykoumala J.cien, hlavne ze se da ruzne skladat. O te pouvazuju a pripadne poleti s nama, neb ta cena je super. Jen nevim, zda nebude zbytecnou prekazkou, az mrnousi zacnou lezt a nebudou spise vriskat, ze chteji za hranice. Ale prave kvuli te nasi pani pejskove bych ohradku chtela.

V kolika mesicich zacinaji deti v prumeru lezt?

salu
1. únor 2010

Lito, to je různé. Dcera začala lézt mezi 8-9 měsícem.

kocule
1. únor 2010

Je to fakt různé, někteří i v 7 měsíci. Holt každé mrně je jiné. 😎

lita
1. únor 2010

Holky, diky. Ja jen premyslim, zda ma ta ohradka smysl, kdyz zacnou lezt, jestli je to tam spis nebude prudit. Na druhou stranu si tam muzou hrat, kdyz nebudou mit lezeci 🙂 Mame psa, sice je hodna beruska, o zraneni se nebojim, spis aby jim nebrala hracky (ty ma moc rada) nebo asi mezi nima moc nemotala, protoze miluje deti.

Pouzivate ty lehatka (ci sedatka nebo jak se jim rika)? Plno maminek je spokojenych s temi vibrujicimi FP lehatky. Vy, maminky, vyuzivate je? A od kolika mesicu? A cca do jakeho veku se tam detem libi?

lita
1. únor 2010

A Kocule, jaky stary kocarek mas na svoje lasecky v obyvaku? Ze bych ho pripadne koupila misto te postylky dolu, i kdyz jsem premyslela, ze kdyby mela ta postylka kolecka, tak by s ni taky slo drncat, jen nevim o co, protoze dole nemame zadne prahy, tak bych asi musela nejakou prekazku vymufat 🙂

kocule
1. únor 2010

Lito, používám, někdy je v tom i krmím. Doktorka mi říkala, že je v tom nenechávat často, aby je nebrzdily ve vývoji. Děcani z nich krásně vidí a pak nemají tendenci se třeba přetáčet, proč že? 😅 😀 A ze začátku se nám v nich fakt nelíbilo, byli malincí. 😝

lita
1. únor 2010

Kocule, dekuju, takze je asi poridime, prave kvuli tomu krmeni, daji se tam dat i po krmeni, ze? Jen je docela mazec, kolik veci je pro ty milacky potreba a za par mesicu aby se toho clovek zbavoval a poridil zase neco jineho. A v pripade dvojcatek to plati dvojnasob 🙂

salu
1. únor 2010

Lito, na dceru jsem lehátko používala, když jsem šla třeba do sprchy, tak jsem si jí vzala do koupelny a koukala na mě. Pak jsem jí v tom krmila, naž začala sedět,pak papala v jídelní židličce. Byla jsem s ním spokojená.

zuzka.o
1. únor 2010

Ahoj dvojmaminky a dvojtěhulky 🙂

Jenom pro info.... kdo ještě chce kočárek Bubmleride... je možný k objednání (a je levnější)
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1204017

lita
1. únor 2010

Salu, tak to jsem rada, ze jsi to takhle vyuzila, protoze ja bych je docela chtela poridit. A kde jsi to lehatko mela, kdyz jsi ji krmila, na zemi, na gauci, na stole?

lita
1. únor 2010

Zuzi.o - super zpravy, dekuju! Ja Bumblika chci a je jeste levnejsi, tomu nemuzu uverit! Vzdyt ma ta nova verze byt drazsi o cca 20 USD. Uzasny, budu muset objednat co nejdrive, protoze asi zase budou dlouhe cekacky. Nevis, Zuzi, jestli jsou k dodani hned nebo az za nekolik mesicu?

irminka
1. únor 2010

salu: ano, Dorjan se dá objednat na zakázku ve všech barvách v ´jakých dělají kočiky pro jednoho mimíse, připlatila jsem si tisícovku a kočárek je tmavohnědočerný, na fotkách vypadá uplně černý, ale je tam i hnědá 😉 .
Je to trojkombinace: hluboké korby, sportovní korby, vajíčka, pláštěnka, taška plus na vše nánožníky a vyšlo nás to 16.800,- Kč a ted s ním jezdím ve sněhu a ledu a řídí se výborně- podotýkám , že měřím 175 a manža 190 cm, takže nevím, jak by to zvládala malá mamča 🙂

Jdu na procházku, večer na vás kuknu...

Zuzko: vítaj z nemocnice, drž se , odpočívej a neblbni

Sari: to bude ok, mimísci jsou gumoví...ale raději sleduj 😉

zuzka.o
1. únor 2010

LITA ...hned jsem ho objednala, ať jsem mezi prvním a k doručení, čas se krátí..... a vznesla jsem i dotaz, kdy bude možné kočárek dostat. No a jsou tam i další vychytávky v ceně, např.pláštěnka, vložné tašky mají stříšku, které loni nebyly..... takže paráda! A s tou cenou mi fakt mile překvapili, čekala jsem tak tu tisícovku zdražení (minimálně).

lita
1. únor 2010

Zuzi, tak na tech dvojcatkach je opravdu o 1.000 Kc levnejsi nez treba na Malvikovi. Snad se neprepsali 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru