Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

sarri
5. únor 2010

Taky su zvědavá, jak to bude s kakáním, protože dřív musely hodně tlačit - nedělaly prokticky nic jiného než že tlačily a teď stačí prďák a vše je venku 🙂
200 to je slušný výkon - to pak spí celou noc, ne?

sarri
5. únor 2010

Jo, kolega mi doporučil "odbornou literaturu" prý je to dobré, tak to asi prozkoumám.
http://knihy.abz.cz/prodej/160-her-a-cviceni-pr...

kocule
5. únor 2010

Sarri, já to původně koupila, jako že to ochutnáme. Maňatům to strašně jede, ale nedávám jim to každý den, to by se nedalo. 😀 😀 Naše malá je frňa a když mi přes den moc nesní, tak víc, že tohohle se nadlábne, dokud nepraskne; klidně když si cucá celej den po 40 ml, tak téhle kaše slupne na posezení i 200 ml. 😅 Takt to tím doháníme.

Na tu knížku mrknu, odkaz vypadá zajímavě. Děkuji. 🙂

petulka26
5. únor 2010

Ahoj holky 🙂

mě Elenka pije tak zhruba 120ml na jedno krmení a Luky zhruba 150 ml. Oba to mají slupnuté tak za deset minut, což je super 🙂 V poledne už dávám příkrm, teď jim vařím mrkvovou kašičku a hrozně moc jim chutná. Na večer jim do sunaru přidávám jednu a půl lžíce nemléčné rýžové kaše a spinkají 11 hodin v kuse 🙂 S kakáním žádné problémy nemají, ale je pravda že my jsme je neměli ani předtím. Prostě kakáme o 106 😀

kocule
5. únor 2010

Peti, to je bomba, že ti tak krásně spí. Mě ani boha a až začnou, tak přijdou zase zuby. 😝 Takže samá pozitiva sociální jistoty. 😀 😀 😀 Určitě ví, jak to máš těžké a všechno ti vynahrazují, je úžasné, že nemáte problémy s papáním a kakáním. 😀 😀 Já se zase vztekla, měli vykládavku, takže to bylo na půl hodiny s přestávkama, kdy jeden žvanil, druhý papal a pak zase naopak. No sranda. 😀 😀 😀 Ještěže mi to nedělají v noci, to by mě kleplo. 😝

petulka26
5. únor 2010

Kocule, zkoušla jsi jim u toho vykládat ty? Mě taky vždycky u jídla povídali a tak jsem to začala dělat obráce, povídám já a oni mě poslouchají a přitom baští 🙂 Naše oblíbené je polámal se mraveneček 😀 Skákal pes se moc neosvědčilo, protože se u toho hrozně smáli a nejedli. Ani se jim nedivím, že jim to přijde směšný, protože já zpívat fakt neumím 😎

kocule
5. únor 2010

To mě nenapadlo, vyzkouším. 😀 😀 😀 Mělo by nám konečně dojít to čtivo; já si tyhle říkanky moc nepamatuju, takže to vždycky skončí na "lalala" 😀 😀 a zpívat taky nemůžu. Můj taťka jednou konstatoval, že jedině v sebeobraně, páč všichni utečou. 😀 😀 😀

zuzka72
5. únor 2010

Holky tak já se znova ptám, jelikož jsem to už zase zapoměla, kdo z vás používá monitory dechu a jaké s tím máte zkušenosti? Já chci mít zezačátku mimča v jedné postýlce, tak by mi to asi bylo k ničemu, no nevím, furt přemýšlím....

sarri
5. únor 2010

Zuzi, máme Respisense - dává se za plenku. Plané poplachy pouze tehdy, když přebalovaly babičky, které plenky málo stahovaly, což mělo za následek to, že ten monitor spadl někam do dupaček a hvízdal - a taky plenka protekla nohavicí 🙂 Mají výhodu v autě - vzadu jezdí holky samy a jsem mnohem klidnější, když ten "pípák" mají, protože o nich většinou vůbec nevíme (spí). Ono, když vynechají dech, tak to zavibruje a až když nic, tak to začne pípat a hlasitost se postupně zvyšuje. Jsou dražší než Nanny. Za oba jsme dali skoro 5.000, ale nebála bych se ani bazarových - nejlépe nějakých v záruce
http://chuvicky-detske.sbazar.cz/respisense-pra...

beruska5
5. únor 2010

zuzko72 já monitor dechu vůbec neměla a ani nemám 😉

😀 😀 tak hlásím že Samkovi vylezli první dva zoubky 😀 😀 😀 😀 😀
a Sašenka je asi každou chvíli bude mít taky venku
to spaní se nám za poslední dve noci trošičku zlepšilo 😠 Saška se vzbudí na jídlo 2x a Samko 3x
tak uvidíme koncem unora když začneme s první zeleninou 😠

darling007
5. únor 2010

Ahoj holky,
tak jsme postoupili do ankety "Miminko roku 2009" - Eliáš nás sice předběhnul asi o 80 hlasů, ale postoupili první dva 🙂
Tak nás můžete podpořit, hlasovat jde opakovaně každou hodinu a vítěz dostane zlatý přívěšek.
Prosím, prosím, hlasujte pro nás! 😉
Díky moc.

http://klatovsky.denik.cz/miminka/vyberte-nejkr...

zuzka72
5. únor 2010

Darling-tak já už hlasuji. 😉

zuzka72
5. únor 2010

Darling-ale měla by jsi něco dělat a hodit sem nějaké aktuální fotečky tvých broučků, ať se máme taky čím kochat. 🙂

hancas
5. únor 2010

darling---ted odhůasováno 🙂

petulka26
5. únor 2010

Za nás taky 😀

darling007
5. únor 2010

Ahoj Zuzko, foteček mám stovky, jen je musím zmenšit. Já se polepším a udělám to dnes večer, ano?
Jinak holky, už máme 4200g a 3470g, kluci rostou jako z vody. Už oba pasou koníčky a strašně baští 😉 Už minestačí moje mlíčko, tak kojím a pak ještě dokrmuju.
Daneček má reflux, takže pořád ublinkává, musíme dávat antirefluxní nutrilon.
Honzík s těma kolikama, to je někdy hrůza, ale včera jsme dostali nové kapičky, vyměnili nám BabyCalm za SabSimplex a vypadá to, že to konečně zabralo! 🙂 Jinak tu kýlu má děsně velikou, operace nás asi nemine.
Díky za hlasy! Musíme tentokrát toho Eliáše trumfnout, doufám, že mi všechny pomůžete 😀

beruska5
5. únor 2010

Darling hlas jsem ti poslala 🙂 🙂 za hodku zas
Zuzko mám taky nové foto
a co jak se cítiš? 😉

sarri
5. únor 2010

Darling, my jsme teda šli Eliášovi po krku i s manželem (toho času v práci), ale když pak tak zaspurtoval v cílové rovince, tak už hold nešlo nic dělat ☹

zuzka72
5. únor 2010

Beruško-to jsou očenka veliká, krásné dětičky a rostou, jako z vody.
Cítím se všelijak, ale musím do pondělí vydržet, svitla mi naděje na toho císaře, tak tím teď žiju, jen vydržet a aby se neotočili. 😎
Břicho se mi zdá, že se mi zmenšuje, zato je pořád tvrdy, jak beton.

darling007
5. únor 2010

Díky, maminy! 😀
Slibuju, že ty fotečky sem taky hodím, abyste viděly, jací už jsme habáni 😉

beruska5
5. únor 2010

zuzko tak držím palce nech ti to v pondelí v Štenberku víde 😉

já fakt nevím co stím tí lékaři dělaj takové caviky,stále tvrdí jak je lepší přirozenej porod a nakonec ich známí a manželky chodí na císaře a to s jedním dítětem 😝 😝
všude se říká jak je tehotenství s dvojčati rizikové tak to znamená že i porod,podle mě lepší císař se spokojenou maminou a mimčami
jak vystresovaná,unavená možná i s velkýma komplikacema pri normálnim porod

zdepros
5. únor 2010

Ahoj holky, chystám se na nákup v lékárně, můžu se zeptat co používáte na prdelky a co popřípadě na bradavky kdyby popraskali?

maicky
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petulka26
5. únor 2010

Zdepros, já používám na prdelky Rybilku, je to fakt super, stojí pár korun, ale podle mě je asi nejlepší. Měla jsem i mast od sebamedu a teda můžu říct že zlatá Rybilka 🙂 Na bradavky je super Bepanten, a ten je super i v případě že by se ti děti náhodou oprudili 🙂

yorinkay
5. únor 2010

Zuzko taky máme respisense. Jsem moc spokojená, planý poplach jen když je dám špatně na plínku 😉 . Až je nebudem potřebovat, chceme je pronajímat v lékárně. Třeba někde ve vašem okolí tuto službu někdo nabízí, tak se zkus poptat.
Zdepros: nedám dopustit na Bepanthen

kocule
5. únor 2010

Já používám jak Petulka i s ubrousky. 😉 Nebo ubrousky alá domácí výroba. Ale nálož nejdřív očistím Rybilkou.

Holky, chtěla jsem se zeptat. Toma už se točí na obě strany, dokonce se už vrátil i zpátky a dneska předvedl "lachtana". Když dám za jeho nožičky ruce, tak se zapře a šune se dopředu. Beru, ty máš prcky asi nejblíž, dělají ti to taky? Jsem z toho dost vedle, protože malá se ještě ani neotočí na bříško a malej perlí. 😀 😀 Není to divný??? 😕 Jak ho nechám chvilku jen tak, tak mrská nožkama a řve; dožaduje se lachtaní spolupráce. 😅 😅

Budu hlasovat, Darling, tentokrát Eliáše zdoláme. 😀

kocule
5. únor 2010

Jo, Peti, ty máš taky prcky jak já. Taky ti to vyvádějí? 😀 😀 😀

petulka26
5. únor 2010

Kocu, my jsme v tomhle pozadu, tím jak se mimča narodili o tolik dříve a s hodně nízkou porodní váhou. Luky se snaží o přetočení a myslím že je to jen otázka času, kdy se mu to podaří, ale Elenka ta se o to zatím ještě ani nepokouší.

kocule
5. únor 2010

Já mám totiž podezření, že to umocňuje ta vojtovka. 😝 Známá musela s malým cvičit vojtovku na nožičky a on se jí začal v 7 měsíci stavět a hned chodit. 😝 😝 Tak nevím. S malou to taky nechne; snaží se přetočit, ale ještě se to nedaří, tak vyčkáváme. 😀 😀

beruska5
5. únor 2010

kocule tak Saška se pretáčí ale len málo,moc se ji nechce
Samko ten se pretáči ze zad na břicho a spátky neustále a přitom vykrikuje ale od radosti jak tirolák, nijak si nedožaduje pozornost

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru