Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zdepros
7. únor 2010

Zuzko, taky na tebe budu myslet, ať ti ho udělaj a ať je vše ok 🙂

petulka26
7. únor 2010

Zuzi to jsem byla já. A tohle jsou přesně ty co chci. Ale samozřejmě jsem se sem dostala až teď a ta aukce už skončila. Sice se kočárek neprodal, ale nejde mi ani poslat vzkaz prodávajícímu, ani tu není žádný kontakt, tak mám asi smůlu ☹

beruska5
7. únor 2010

komver velká gratulace k malím slečnám 😉
a rodila si asi císařem kvuli vys.tlaku ?

mi sme byli na procházce a mimča 3h vkuse spali,ted jsme po koupeli a už od 20h spíme
dnes Samko vyskoušel svou první lžičku mrkvičky s bramborem,mám i foto ,pak dodám 😀
za dva týdny nám bude 6měsíců a on je stále víc a víc hladoví,cez den kojím 7 až 8 krát a vnoci stále po 3h 😝 🙄
tak uvidíme jak nám to půjde ale celkem šmakovalo 😠

hanula83
7. únor 2010

Komver, moc gratuluju, pěkná jména jste vybrali 🙂).. taky mi hrozila preeklampsie, ale asi jsem ji nakonec neměla, ten tlak mi hlídali v porodnici.

yorinkay
7. únor 2010

Holky, psaly jste tu o antirefluxních polštářcích. Můžete mi prosím napsat kde se to dá objednat? Vašek poslední dobou blinká jak Amina 🙂 .

irminka
7. únor 2010

yori: A Vašík blinká obloukem nebo jen ublinkává? Není přepitý? Kojíš nebo dáváš UM?

zuzka72
7. únor 2010

Holky díky za podporu.
Peťulko-ona to snad vystaví znova.

zuzka72
7. únor 2010

Petulka-zkus jestli ti půjde otevřít tenhle odkaz, mě to jde jsem registrovaná a zkoušej se každej den dívat, určo to vystaví znova, anebo ji zkus napsat, pokud se tam nedostaneš, napíši ji za tebe, pokud chceš. 😀
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=139722

petulka26
7. únor 2010

Zuzi, moc děkuju. Už to tam dala znova. Tak jsem se rovnou registrovala a napsala jsem jí. Jsi zlatíčko 🙂

zuzka72
7. únor 2010

Peti-tak to jsem ráda, že jsem ti mohla malinko pomoci. 😵 😵 😵

zlatovlaaska
7. únor 2010

ahoj 😉 zdravím a hlásím, že jsem už teda vyřízená... víc nesnesitelná než snesitelná... ach jo. ještě to musím pár dní vydržet. ale ty noci, kdy nemůžu spát jsou fakt hustý. ale vy jste to taky přežily, tak musím taky...

skarbek
7. únor 2010

ahoj holky,občas vám sem nakukuju a sleduju ty vaše osudy a vzpomínám... 🙂

Prodávám po klukách autosedačky,kdyby byl zájem,pisněte mi do IP,ju. Tady je odkaz: https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

Samo,že přeju bezproblémové a pohodové těhu se šťastným koncem!

lita
7. únor 2010

Zlatovlaasko - jsem v nizsim stupni nez ty a uz jsem take vyrizena. Posledni dobou hodne spatne spim. Uz mam v pase 100 cm a navrch 13 kg! Na vstavani z naseho mekkeho gauce bych potrebovala jerab 🙂

Jinak spravne si to pamatujes, take jsem registrovana u Apolinare, muj gynekolog je tam porodnikem, tak to bylo automaticke, tudiz do poradny tam dochazet nejspis nebudu, jen k nemu do ordinace, je kousek opodal u nam. Miru.

Jsem tedy zvedava na tvoji budouci Apolinar story! 🙂 Jak jsem tu psala, pry tam respektuji prani maminek dvojcatek ohledne cisare, pokud si to preji, snad tomu tak bude i v nasem pripade. Nebo ty bys rada prirozeny porod, pokud budou mimisci hlavickou dolu?

Odd. rizikoveho tehotenstvi je moderni, sestricky i doktori uzasni, pokud tam budes muset par dni pred porodem zalehnout. Na sestinedeli uz jsem slysela spise negativa nez chvalu, uvidime.

lita
7. únor 2010

Petranelo - jo jo, ve Statech jsou ty oblecky fakt krasne a v outletech za babku, jak sama vis. Az se tam rozkoukam, tak klidne muzeme vymyslet nejaky system dodavek 🙂 Deticky budeme mit podobne stare.
Moc se mi libi vyber z toho obchudku nextik.cz (odkaz je v tom seznamu), opravdu tam maji docela dostupne kvalitni veci, hlavne se vyplati ty sety pro 3 nebo 5 ks.

Pak jsem take narazila na hezke kvalitni obleceni za jeste prijatelne ceny, od danske firmy Fixoni (hlavne jsou opet vyhodne sety), nova kolekce k dodani od konce unora.
http://www.johany.cz/obleceni-pro-miminka/?orde...
maji i bio obleceni
http://www.johany.cz/bio-obleceni-/
a take zajimavy vyber kojicich kosilek, pyzam, spodniho pradla a zajimava je i sekce Vybava do porodnice, kde si lze nakoupit veci na jednom miste.

K tem odkazum, co jsi tady nechavala, na ty polohovaci kliny a valecky. Sarri tu nechavala dobry odkaz na levny klin, coz take jinde nazyvaji antirefluxni polstar, a je to dobre pro mala miminka, co maji problem s castym zvracenim. Nekteri to resi podkladanim horni casti matrace nebo postylky, ale ten klin je prece jen elegantnejsi reseni a asi ti ditka nejezdi tolik dolu. Ale to by ti mohla popsat lepe sama Sarri. Tady predavam ten odkaz od ni:
http://www.mamitati.cz/index.php?&list=&prod=38...

Ten valecek jsem take videla v ruznych variantach (tady je pripadne jedna roztomila http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=15951686&ta... ), ale o funkcnosti jsem jeste nikde moc necetla.

lita
7. únor 2010

Kocule - jak to doma sama zvladas? Jsou horsi dny nebo noci? Nebo te deticky setri a chovaji se jako vzorna mila usmevava ruzolici miminecka 😀
S tim zpivanim jsme na tom uplne stejne, netusila jsem, ze jeste nekdo takovy existuje. Kolem me vsichni umi zpivat alespon trosku, ale ode me by to meli spise za trest, takze zpev zrejme prenecham budoucimu tatinkovi, ten je na tom lepe 🙂
A k tomu rozdilu pokroku u deticek - sousedi maji dvojcatka, v 7. mesici jim kluk uz stal a holka se jeste ani poradne neotocila, tak celi vyjeveni sli za doktorkou a ta jim rekla, ze maji proste kluka hodne napred, proto je ten rozdil tak markantni. Proste u dvojcatek to clovek vidi hned a hlavne porad kazdy den.

lita
7. únor 2010

Zuzi - take drzim palcaky, at ti to vyjde, jak si budes prat a klouckum se dobre dari, at uz v tobe nebo u tebe 😉 At po vsech tech peripetiich, kterymi sis prosla, je pro tebe porod naopak prijemnym zazitkem!

Komver - gratulace k holcickam, at jsou zdrave a hezky se jim dari! 🙂 To jsi je donosila do uctyhodneho tydne a jake krasne vahy maji!

Yorinkay - ad antirefluxni polstare, viz o dva prispevek nahoru, je tam odkaz (na ten klin).

Moni.tdm - videla jsi ta dvojcatka a nalezite od nas vsech ponuchala? 🙂

Berusko - opravdu krasne dolicky ve tvarickach! 🙂

Darling - skoda ze ta soutez nabrala tak divny smer, kluci meli hezky naslapnuto, ale jsme v Cechach, kde se toho podvodu lide nestiti ani u miminek 😠

zlatovlaaska
8. únor 2010

lito, děkuji za info ohledně Apoli, tím, že jsem tam podstupovala IVF, tak jsem si říkala, když mi pomohli s prckama tam, tak ať pomůžou i ven 😉 ale jinak na ně mám taky dobrý reference, ale na blba narazíš všude, tak si to neidealizuju předem, max. budu mile překvapená 😉 a určo dám vědět.

s tím spaním to je trága 😒 a sezení u pc mi taky dává zabrat. dneska straším od 3/4 na 6...

a co se týče porodu, tak zítra hodím řeč s mudrem, jdu totiž na kontrolu. asi se nechám překvapit, jestli to půjde přirozeně, tak proč další narkóza a nechat do sebe řezat, ale třeba bude lepší mě fiknout, protože naplánují termín konkrétně. nedovedu si představit, že by mi to měli vyvolávat. já si to teda neumím představit vůbec 😨 a do teď nechápu, že mám v bříšku mimi a ještě k tomu 2...

tak já mám v pase nějakých 122 cm z původních 76 😲 a váha je +14 kilo. myslím, že mi tu váhu hodně pomáhají upravovat léky na štítnou žlázu, co mi nedávno zjistili. před 3. IVF jsem zhubla skoro 19 kilo, takže teď mám ještě pod tu hrůzu, co jsem vážila 😀

kocule
8. únor 2010

Ahojte děvčata, my bojujeme na všech frontách. Je to docela maso, ale měla jsem tady na víkend pomocníky, tak jsem se trošku prospala a jedeme znovu. Malí papají v noci už jen jednou, tak kolem 1 h ráno, což je super. Musí ale dostat večeři tak kolem 19 h, pak si honem jdu lehnout, ať se vyspím, protože vstáváme v 5:30, a to bohužel ne hlady. Nechce se nám spát, takže si hrajeme a až za cca hodinu papáme. Malí si najeli na tento režim, ale dělá to hodně moc dětí, že tak brzo vstávají. 😖 Ještě se mi je někdy podaří uspat, dneska mi dali 20 minut 😀 😀, ale to je spíš výjimka. Tajže je ze mě ranní ptáe a dost špatně to jako sova nesu. 😀 😀

Holky, my ten klínek koupili taky, jenže malá miminka neudrží hlavičku, takže nám bimbala ze strany na stranu a musela jsem ho zrušit. Máme speciální polštáře s důlkem uprostřed, který drží hlavičku. Je fakt, že byly dost drahé, ale my neblindíme, nebyly poblinkané ani jednou, takže paj vyperu povlak a prodám je a aspoň něco se mi vrátí zpátky. Měla jsem je kvůli spaní, když jsme nebrkali, aby byli vyvýšení a neměla jsem strach, že se zadusí. 😉 Dám pak vědět, kdybyste měla některá zájem. 🙂

Zuzi, mylsím na tebe a držím palce. Já to čula v kostech, že ten císař bude. 😀 😀 😀

Komver, moc moc gratuluji, msíš dát obča zprávičku, jak holčičky rostou. 😉

Lucy, mě ještě nepadla jedna věc s tím kakáním. Holky v kojencích dávali recekt na odvar z ovesných vloček, který jim doporučila i doktorka a který dávají místo vody do mlíčka. Prý to pomáhá, třeba by to pmohlo i vám. Kdyby jsi chtěla, zkusím pohledat, už nevím, ve které diskusi to bylo. 😝

miradka
8. únor 2010

Zdravím vás holky, po dlhom čase som tu 🙂 ďakujem za gratulácie, deti sú fakt zlatučké, ale hlavne keď spia, čo túto noc teda nebolo ☹ Som úplne KO. Nechápem čo sa im stalo. Jeden druhého budili. Malá by bola najradšej furt na prsu, ale zdá sa mi, že viac žužle bradavku než saje. Robí si šialené prestávky a a možem budiť ako chcem, jediný budíček, ktorý funguje je, keď ju odtihanem od prsa a chcem zabaliť do perinky. To sa zaručene zobudí ☹ Už neviem čo mám robiť...malý zase sebou furt šije, akoby ho bolelo bruško...už je to asi 2 dni. Naviac mi prišla pomocť moja mamina a som z nej viac na nervy, než že by som mala radosť. To som ale dcéra... 😔
Ale inak sú fakt rozkošné decká. Akurát ma mrzí, že sme na dudlíkoch, ale ani ten nepomáha u Mirky, keď vypadne z pusinky vrieska o život. Furt naťahuje pusinku, že by papkala, ale pár krát potiahne a je tuhá. Asi to budem musieť konzultovať s nejakou laktačnou poradkyňou...Mrzí ma to, pretože sa mi zdá, že mlieko mám. Totiž keď saje, tak z druhého mi automaticky tečie mlieko.
Tu sú ešte nejaké fotečky. http://mrozkovi.rajce.idnes.cz/deti/

Jo a chcela som sa opýtať. Ako ich balíte do plienok? Dr mi hovorila, že do pampersky mám dávať jednu látkovku. Povodne som chcela čisto len látkovať, ale mám čo robiť, aby som ich vobec prebalila. Neskutočne sebou pri tom šijú, vrtia sa a ja som nešikovná. Na látkovku dávam ešte separačku, inak by mi asi vkuse revali. Tú látkovku kvoli kyčlám mám používať.

belatka
8. únor 2010

Ahojky Miradko...gratuluju k drobečkům... 😵 😵 😵 jsou to prdelky... 🙂
jinak mi dáváme různé plenky,pampersky taky a doktorka nám neříkala,že by bylo nutné něco přidávat navíc...ale sestřence doktorka řekla,že nejlepší na kyčle jsou plíny z tesca...néé ty levný ale ty lepší...jsou tvrdší a je to jako by tam tu plenu navíc měli...jsou prodyšný prostě fajn...takže jsme nakoupili i tyhle..ale na pampersky nic nedáváme...jsou anatomicky dělaný na ty kyčle..a navíc,až půjdeš na kyčle na kontrolní ultrazvuk,oni ti to poví,pokud bude nějaký problém tak vám asi to široký balení doporučí ale jinak ne.. 🙂 jinak na to bříško zkus Babycalm,je to super,trpěli jsme na koliky jako blázen,už jsme dokonce šli na vyšetření bříška,jestli je všechno ok....a kapičky nám pomohly..bříško nebolí... 🙂 jinak my když se kroutíme tak na nás zaručeně pomáhá zavinka,zastrčený ruce dovnitř a šněrovačka(plínka) přes ně na mašličku...naučili nás to tak v porodce a miminka a kor prej nedonošenci to milujou...cítí se prý jak bříšku... 🙂 je fakt,že jak je zabalím,spí jak dudci.. 😀

miradka
8. únor 2010

Belatka, tak na tie plienky sa mrknem. Na bruško mám zatiaľ kúpený Flatulin, skúsim ho dnes pomasírovať po brušku a uvidím. Mne sa tiež predvčerom podarilo zabaliť ich do plienky tak, aby mali ručičky vo vnútri a potom ešte do klasickej zavinovačky, boli spokojní obaja ale včera a večer sa začali hneď vzpierať, vobec to nechápem, jeden deň ok a druhý totálne na zbláznenie. Teraz sa mi malú podarilo tak zabaliť, ale to len preto, lebo som mala zavinovačku hneď v posteli vedľa seba, keby som sa postavila s malou a išla do postielky, zaručene sa zobudí a nepodarí sa mi ju dať ani do zavinovačky...

belatka
8. únor 2010

miri dala jsem do alba fotku jak mě je učili balit... 🙂
musí být ty ručirčky utažený tak aby je nevyndali když spinkají...pak když usnou tvrdě tak je můžeš rozbalit,ale prý jsou nervozní když začnou usínat a vytáhnou truku...mě třebas Adélka,když vytáhne ručku,tak začíná vřeštit,musím hned letět jí ji tam zastrčit a spí dál... 🙂 a zkoušela jsi na to bříšku pytlík s třešnovými jadýrky?nahřívá se v mikrovlnce...

helcule
8. únor 2010

Ahoj holky, jsem tady nova, jsem ve 28 tt tak az ted se zacinam vice divat na vybavicku 😉 . Na tu zakladni uz nejake tipy mam, ale pokud byste mi poradily nejake ty vychytavky, na co bych se mela podivat a prip. koupit, moc by mi to pomohlo. Vidim, ze jste tady zkusenejsi nez ja, tak predem dekuji 🙂

belatka
8. únor 2010

Anetka nám ráda usíná u hudby... 🙂 když má záchvaty pláče,pustím jí na mobilu lehoučce hudbu a ona světe div se usne do 5minut... 😀 asi to je tím,že jsem v těhu poslouchala písničky...jsem blázen do hudby 😉 je to asi nejmladší příznivce shakiry 😀

belatka
8. únor 2010

Ahojky Helculko,vychytávky?to přijde časem pak s mimčama 😀 to se asi nedá dopředu odhadnout...mám vychytávku na bleskový vaření mlíka,když nebudeš kojit 😀 jinak je dobrej když budeš kojit polštář kojící dáš tam dvě a je klídek,nemusíš se zdržovat po jednom.. 😉 jinak nic vychytanýho asi nemám..prostě klasika... 😉 a co čekáš???holčičky,chlapečky,páreček??? 🙂

miradka
8. únor 2010

Beli, máš krásnučké dievčatká 😵 😵 Myslíš tú poslednú fotku? To máš fajnú zavinovačku, ja mám len tú klasickú a potom na suchý zips. Ja ich skúšam baliť do plienky, tak ako máš na 6 fotke, ale tvojej holčičke tam trčí ručička. Tie ručičky sa dávajú rovno vedľa telíčka, sú akoby v pozore 😅 S tou hudbou to je super, ja som moc hudbu nepočúvala, ale tiež to skúsim. 🙂
Čo sú to třešňové jadýrky? TO som ešte nepočula a kde sa to kupuje?

Ešte sa opýtam, ako postupuješ keď sú decká pokakané? Čím utrieš zadoček najprv? Mne totiž hrozne vrieskajú keď na nich vezmem jednorázový ubrousek, je totiž studený...tak som vzala handričku a namočila do teplej vody, ale to tak pár krát utriem a musím beža´ˇt do kúpelni preprať a nanovo utierať ešte dočista...je to blázninec a v noci des..musím to nejako inak riešiť, ale tie ubrousky ich studia a fest sa zobudia navzájom. 😒

yorinkay
8. únor 2010

Díky za odkaz na polštářek.
Irminko kojím, ublinkává už během jídla asi moc hltá. Zkoušela jsem ho vážit a vypije tak 100, to mi nepřijde, že by byl přepitej. Někdy ho dám odbrknout a poblinkáme se už u toho, někdy až v postýlce. Sice to není žádná tragédie, ale do voňavého miminka máme fakt daleko 🙂.
Chtěla jsem se ještě zeptat těch co kojí, jak vám to dlouho trvá. Beru oba dva naráz a tak za hodinu jsme hotoví, ale přijde mi to strašně dlouhé. taky mezitím usínají a tak se jdem projít na váhu nebo cokoliv. Když je beru po sobě, tak hodinu a půl a to mi přijde už nelidský.

lucy82
8. únor 2010

Ahojky, tak my máme doma šíleného vzteklouna, nechápu co se teď s Nelou stalo ale šíleně se vzteká když chce spát, jíst, když se chová, když je na návstěvě a když se obléká na ven. No snad je to jen přechodné období a bude zase v pohodě 😀 Jinak mě klepne pepka 😖
Zítra jdeme na vítání občánků, tak se teda děsím co tam ta můra jedna předvede 😅

No a mě holky usínají krásně i přes den u šumění moře, prostě jim pustím na CD moře a je klid a spinkají, budí se mi kolem 4 ráno, pak vstáváme kolem půl osmé, spát chodí kolem půl sedmé, takže zatím pohodička 🙂

Jo a moje kamarádka čeká trojčata, no to bych se z toho zbláznila 😀 😀

Kocule děkuji za tip, už jsem o tom taky slyšela ale někdo psal ale je tam hodně lepku takže to taky není nějak moc dobrý 😒 Tak uvidíme, dneska zkusím zavolat dětský doktorce a zeptat se na to, minule jsem na to nějak zapomněla.

yorinkay
8. únor 2010

Třešnňové jadérka prodávají v drogerii DM. My používáme fazole ve staré ponožce, ohřívám 45s a plesknu na bříško, na oblečení, ne na holé 🙂 . Funguje to výborně, takový termoforek.

helcule
8. únor 2010

Zatim to vypada na parecek, to bych byla moc rada 🙂 . Urcite se ozvu, az budu potrebovat rady ohl. mlika a diky za tip na hudbu, musim si to zapamatovat 🙂 Samozrejme bych rada kojila, na nejake kojici polstare jsem se divala, ktere se doporucuji pro dvojcata?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru