Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

j.cien
13. únor 2010

No je to dilema..s temi monitory..
Tu diskusi na konikovi o Respisense jsem precetla celou...ale nic mi to nedalo.
A neumim si predtavit,ze by se nedej BOze nejco stalo...a ja si do smrti vycitala,ze jsem je nemela koupene...takze asi stejne pujdu do tech mobilnich,kdyz je chci mit obe v jedne postylce...
Bohuzel je to tak,ze riziko i nedonosenych + dvojcat+kluku je nejvetsi...ale jinak se o pricine toho syndromu stejne moc nevi,ale faktem je,ze staci s tim mimcem zatrast a ono naskoci...je to jen hlubsi spankova apnoe...presne,jak to tu nekdo psal a je jedno ,ze ho mas treba v posteli,toho si stejne ve spanku nevsimnes...

sarri
13. únor 2010

Cien, my máme Respisense a zatím žádný problém - chce to přehnout okraj plenky, aby držel. Holky mám stále v jedné postýlce - vedle sebe normálně na délku, ale to jen proto, že jsou zavinuté v dece a nemůžou s sebou mlet - hlavně rukama - hodně se mi tak budí, takže zavinuju. Sice podnikají vyprošťovací akce, ale to se jim jen málokdy podaří 😎
v jedné postýlce máme Nanny - pro spinkání na bříšku, ale to jenom přes den a stejně mi tak spí jen Adélka, Eliška na břiše pase jako blázen a prostě si nelehne a nelehne a když už má pasení plné zuby, tak řve, ale nelehne 😵

j.cien
13. únor 2010

Sari a myslis,ze ho nandam v pohode i na latkovou plinku popr.na ty modetni latkove kalhotky?Ty jsou urco hrubsi nez papirova plinka... 😕

sarri
13. únor 2010

Ono je to celkem i pružné - myslím, že nandáš, ale radši bych si zašla někam do lékárny, kde to prodávájí a zkusila to.

beruska5
13. únor 2010

mě cévku vyndali asi 9h po císaři,byla sem jen umrtvená od pasu dolů tak sem vůbec necítila že musím čůrat a po tech 9h už to bylo v poho.
Já měla obyč.pokoj,návštevy mohli kamkoli a manžel mohl bejt od rána do večera,den po porode mi na pokoj ubytovali maminu která večer porodila, nejdřív sme hodne kecali a po její porodu už to bylo šílení,mimčo jí řvalo nonstop,nechteelo spát ani cez den ani v noci,já kruhy pod očima a nanervi.Až pak jsem si všimla že tá maminka stále pije coca colu 😕 ,tak sem se ji ptala či ji pije hodne,prí ji před porodem řekli aby si dala colu,ale to mysleli lékaři určite jen na vyčerpání při porodu aby se trochu nabudila,ale ona to pak pila ješte 3dni v kuse i po porodu,nic jiního nepila.
Miminko šlapalo na kofejn 🙄 ,tak jsem ji vysvětlila že to nemůže když kojí,moc mi nevěřila ale když to přestala pít tak se konečne po 3 dnech mimčo uklidnilo a spalo snát 12h vkuse 🙄 😝

zuzka72
13. únor 2010

Beru-to znám se mnou v porodce zase byla mamča a pojídala okurky i se šupkou a mimčo pak mělo bolení a řvalo, no taky než to pochopila, tak já málem zcvokla. 😀

lita
13. únor 2010

Jaktoze ty maminky nechapou, ze to co jde a tece do nich, predavaji v mlece i miminkum? Ze by poporodni zatmeni 🙂

Zuzi - ano, spioneni po nejlevnejsich variantach me ted bavi, obzvlaste kdyz mam domaciho zaracha 🙂 Smejdim po netu a nekdy jen koukam, co vsechno mozneho existuje.

J.cien - jak jsem se docela v prvni pomoci pri SIDS (pokyny k monitoru), nekdy jen zatreseni pomoci nemusi:
http://www.medimplant.cz/monitor-dechu-prvni-pomoc
http://www.medimplant.cz/monitor-dechu-sids

lita
13. únor 2010

Holky maminky, je tu nejaka z vas, ktera latkuje? Me by zajimalo, zda to lze pri dvojcatkach zvladnout.
Musi se ty plenky prezehlovat z duvodu hygieny?
Proc jste se latkovat rozhodly a myslite si, ze u toho vydrzite?
Ja jsem nejak na vazkach a zatim to spise vidim na jednorazove pleny, ale nikdy nerikej nikdy, tudiz by me zajimala praxe otrkanych maminek 😉

zlatovlaaska
13. únor 2010

čauky, tak jsem se nechala pro příštích 14 dní lapit olympijskými přenosy 😉

lita
13. únor 2010

Zlatovlaasko, to ja taky, ale ted me jen zklamalo, ze sjezd muzu je presunut na pondeli a zrovna rychlobrusleni a zensky hokej me nebere 😒 Tak jsem se odkulila od TV 🙂

zlatovlaaska
13. únor 2010

yori, je to asi podle nemocnice, právě Praha resp. Apolinář to má za tyhle ceny. Já jsem si řekla, že jsme dali víc za kočárek (kupujeme Easy Walker), tak někde třeba můžeme ušetřit a já nejsem typ 5-ti hvězdičkových hotelů s all inclusive 😀 Když jsem byla v nemocnici v Krči před necelými 4 lety na rizikovým (bohužel jsem musela na potrat...- taky dvojčata - bylo to v 8tt) a za tu dobu se mi tam vystřídaly 3 holky. aspoň jsem tam s tou mojí depkou nebyla sama. je fakt, že to bylo oddělení rizikových těhu a já nevím čeho ještě, ale návštěva mohla normálně na pokoj. Ale bylo to smutné oddělení, doufám, že teď to bude lepší na šestinedělí. Sice bude víc pláče, ale radostného - miminkovského 😀

zuzi, u nás je nadstandard i dvojlůžák. ale co píšeš o porodce v Ol, to je docela trága... ☹

cien, něco na tom bude, co? ta naše pokakanost a stres se s věkem zvyšuje... já o monitoru zatím neuvažuju, počkám až na doporučení mudrů. dokoupit se to dá v podstatě ze dne na den. jestli budu v klidu, tak spíš je dokupovat nebudeme a jestli budu panikařit a hysterčit, hurá do nich...

yori, tak tys chtěla po prvním pochodu po cř zase do postele? je to úsměvný, ale chápu to, že tě v ten moment mimi tak nezajímali, ale to se určo změnilo raz-dva 😉

lito, dám vědět, jak dopadneme s pobytem u apoli, ty stránky, co jsi vložila jsem právě už zkoumala.. 😉 kámoška si nadstandard připlatila a byla spokojená, že tam s ní byl manža na pokoji... ale měla jen jedno a do pár dní byla doma. ta to měla zase opačně hozený, autosedačka stačí z bazeru, výbavička včetně hraček taky. tak to my máme zase všechno nový, až na postýlky, co jsem koupila od ní 🙂 tak po investici do kočárku za třicítku a autosedaček maxi cosi nemusím ještě dávat např. sedmičku za nocleh v nemocnici... ale třeba ještě změním názor. v úterý tam jdu na první kontrolu, tak pak dám vědět. jo a taky si myslím, že si nás doma manža užije do aleluja... a těch pár dní se uvidíme jen v rámci návštěvních hodin na chodbě 😀

a neboj, až budou prckové chodit, tak fotku trojspřeží určo hodím do alba 😀

hani, zase měly holky komfortní pokojíček 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

jé, beru a zuzi, doufám, že nebudu mít na pokoji taky takovou dylču...

ty jo, lito, ty chceš látkovat??? tak to já jsem líná jako veš... mě to ani nenapadlo 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

jinak ženský hokej mě moc nebere a u rychlobruslení se celkem dobře žehlí 😀 ale teď mi to manža přepnul na nějakou akční ptákovinu, tak jsem aspoň dočetla tady 😀

lita
13. únor 2010

Zlatovlaasko, ja tedy mam z odd. rizikoveho tehotenstvi nastesti jen dobre vzpominky a taky se mi libilo, ze tam rec nestala. Ale pak muzes narazit na nejakou typonku a mas po klidu. Je to jak v letadle nebo v kine, proste si nevyberes. I kdyz v letadle to budeme potom spise my, vedle koho si nebudou chtit sednout 😀

Financne se na to divam podobne, dost novych veci, protoze z okoli se na nas nic opotrebovaneho nesype. Proto tak smejdim po netu a hledam vyhodne ceny, protoze nasobeno 2x je to jeste vetsi uspora. A ty ceny za nadstandard mi prave prijdou potom v totalu docelu velke. Manzel by tam se mnou stejne cele dny ci noci travit nemohl, mame to jako vy - nase slecna pejskova bude na nej doma cekat 🙂 I kdyz nam znama nabidla, ze si ji na prvni dny ci tydny vezme k sobe, oni nam ji sem tam hlidaji, maji take retrivrici a jsou to nejvetsi kamosky, jen pak tech chlupu z nich vsude 🙂

S tim latkovanim jsem to jen tak nadhodila, zatim jsem take spise pro jednorazovky, ale rada bych slysela i nazory druheho tabora, abych si udelala jasno. Take jsem byla nejdrive proti satkovani a noseni deti a po pruzkumu zkusenosti ostatnich do toho rozhodne pujdu, ci spise pujdeme, budeme muset nosit oba, na me se dva mimisci nevejdou. I kdyz kdo vi, kdyz se vejdou do me 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

lito, to máš pravdu, pro příštích pár let budeme postrach ostatních cestovatelů 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

my máme jorkšírka - je strašný mazel a vykuk a hlavně závisláček 😀 když si jdu odpoledne lehnout a on nesmí do ložnice, sedí u dveří a to je trápení... jsem zvědavá, jak zvládne náš návrat z porodky s miminkama...

zlatovlaaska
13. únor 2010

já jsem se co se týče oblečení docela vyřídila v tescu, mother caru a C a Ačku. teď tam radši už nešmejdím, abych odolala... nakoupila jsem všechno v 56 a jednu soupravu - samo 2x v 50, to počítám na cestu z porodky 😀 a pár věcí jsem dostala za dobrý peníz od kámošky, ale to je většinou 68. takže až uvidím, že jim 56 dochází, tesco mám celkem kousek 😉 tam dojedu i s kočárem v rámci procházky 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

lito, tak to už jsi v plánování fakt daleko, když plánuješ nošení v šátku. Já si radši ani nepředstavuju nošení dětí do 2. patra bez výtahu... prostě vynést je musím... 😀

lita
13. únor 2010

Teda, ty uz mas krasne nakoupeno 🙂 Ja bych taky nakupovala v obchodech, jenze mam zaracha od doktora, takze maximalne po porodu, sla bych presne do tech samych obchodu jako ty 😉 V Mother Care jde ve slevach nadherne nakoupit, C&A ma bodycka za super ceny a v Tescu se mi libi dostupny Cherokee.

O noseni po schodech mi ani nemluv, bydlime v 5. patre, k vytahu pul patra a od vytahu na ulici cele jedno patro. Asi budeme nechavat kocar v aute v kufru a pripojistime si kufr, takhle to delaji sousedi s dvojcatkama a od te doby se dostanou ven mnohem casteji 🙂 Ale pak zase budeme bojovat o mista pred barakem, bydlime v Bubenci a tam je parkovani kdo z koho.

V planovani jsem daleko, ale zatim az na par oblecku nic doma nemame! A uz zacinam chytat nerva, takze brzy zacnu objednavat, jen jeste musime preusporadat loznici, abychom se sem pak vsichni vesli.

Jorksiracek bude urcite v pohode, chvili treba bude stavkovat a delat urazeneho, ze si ho nevsimate, ale nakonec si pozornost stejne vydobude a jeste se rad povozi v kocarku v kosiku, jako to ma v planu Zuzi s jejima pejskama 🙂

lita
13. únor 2010

Jeste k tem obleckum, uz jsem tady nechaval odkaz (a koukala jsem, ze si uz i zaplatili reklamu v banneru napravo) na obchod nextik.eu - maji tam krasne kvalitni oblecky za dostupne ceny (vyplati se koupit sady po 3 nebo 5 ks), rozhodne lepsi nez tady v jejich kamennem obchode.
http://www.nextik.eu/103-newborn (pro kluky tak od stranky 3)

zlatovlaaska
13. únor 2010

lito, tak to je taky mazec.. to budete nosit jako o život...

mě zblbla jedna holka, co rodila 11. ledna, tak ta měla snad už vše nakoupený v září 😀 takže já jsem počkala do 20tt a pustila se pomalu do řádění. proto to mám už nakoupený, vypraný a ve skříni vyžehlený. Taky jsem už sbalila tašky... jednu pro mě a jednu pro manžu, až pro nás pojede. sedačky jsou ještě v igelitu, ale taky už doma.

tak my budeme nechávat kočár dole, je tam taková jakoby kočárkárna - jenže bez topení, ale ještě uvidím, jaká tam je vlhkost, aby kočár nezatuchnul... a nahoru je budu nosit v korbičkách, asi... dokud bude zima tak asi jo, abych je nedávala do studenýho kočárku...

zlatovlaaska
13. únor 2010

já bych to tady taky potřebovala douspořádat, ale nemám na to už sílu. obdivuju akční dvoutěhulky, to já jsem pomalu lemro... potřebovala bych si sednout před takovou regálovou skříňku, ale kroutím se u toho strašně a po pár vteřinách na to nemám sílu... taky jak nic nechci zvedat těžkýho, tak bych na všechno potřebovala asistenci. tak to nechám na pak...

no ten náš vykuk je vyžárlenej už teď, pereme se o místo pod peřinou. já ho vytlačuju doprostředka postele a on se mi lepínkuje na břicho, což mě je hodně nepříjemný... tak se pak urazí a jde do pelíšku 😀 no je to náš rozmachánek 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

já bych asi přes internet nemohla nakupovat oblečení. prostě když si to neošahám... zatím jsem objednávala jen v dětským ráji, ale to proto, že jsme tam byli s maminou, očíhly a omakaly vše a pak jsem to zadala do objednávky s vyzvednutím tam. ceny platí podle netu a je to znát. na každé položce to nějakou tu kč hodí. třeba 2 dudlíky od Aventu místo 235 za 185 a tak podobně. taky je dobrej krteček na Argentinský, tam mají dokonce v kamenným obchodě stejný cena jako na netu.. I když.. kupovali jsme tam podložky na matraci, proti pročůrání a internetová cena byla o 10 kč nižší, ale to nebudu řešit... a koukala jsem, že tam ty nany monitory mají taky za levno a ještě si můžeš vytisknout kupón na slevu. je to sice pár %, ale kde je najdeš...

lita
13. únor 2010

Zlatovlaasko, ty uz jsi take v uctyhodnem tydnu, tak je dobre mit veci pekne pripravene, jsi sikulka.

Ja to uz konecne musim dat nejak dohromady, vyberu si nekolik eshopu, ze kterych vsechno objednam, at u kazde veci neplatim postovne. Jen nevim, kam to budeme davat, az to zacne sem zacne chodit.

Kocarkarna je v dnesni dobe luxus, to mate uzasny! Kocarek ti tam urcite nezatuchne, stejne budes porad rejdit venku, tak to vyvetra, kdyby nahodou. To noseni nahoru bude dobra posilovna, ale zase se treba rychleji vratime na svou puvodni vahu 😉

zlatovlaaska
13. únor 2010

já jsem zatím nějakých +14 kilo, což mi připadá jako prd, to dám dolů raz-dva. Jsem zvědavá, kdy mi prckové dají volno a já budu moct zase chodit na volejbal 😀

já udělala místo ve skříni teprve tenhle týden, do té doby to bylo v takovém tom úložném vaku pod postel, ale na skříni, ale to máš jedno, kde to je, jen to bylo vypraný a vyžehlený a nepřášilo se na to. do těch vaků zase chci dát civilní oblečení, co nebudu potřebovat, když budu chodit max. s košem, pro plíny a na procházky 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

no ta místnost je vlastně bývalá kotelna... bydlíme ve starém baráku, kde je všechno jinak... super by bylo mít kočárek v klidu ve sklepě, ale ten náš je vzadu a musíš po 3 schodech a je to tam takový zúžený, tak možná bych tam s tím mým 80-kovým ani neprojela. tak uvidím, možná vezmu za vděk bývalou kotelnu 😀

lita
13. únor 2010

Prave proto me laka ten next, protoze maji docela kvalitni obleceni. Krtecka mam take v zaloze, kdyby bylo potreba neco rychle dokoupit anebo je take dobry obchod babygoods v Repich, maji slusne ceny.
O stranku nebo dve napred jsem nechavala odkazy na nejlevnejsi Nanny, vychazeji kousek pres 1.900 Kc.

Uplne te vidim s tim dvoj pupikem sedet pred skrinkou a snazit se nejak rozumne ohnout ci manevrovat 😀 Ja uz ted mam problemy neco sebrat ze zeme, kdyz sedim.

Nase lasecka k nam chodi kazde rano na chvilku se docvaknout a taky nemuzu vystat, kdyz se mi opira o bruch, to pak citim, jak se ve mne kluci zacinaji hybat, ze se jim to omezeni prostoru nelibi 🙂
Jsou to ale urazky, co 😀 To umeji dobre a jeste k tomu hodi pekne vycitavy pohled 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

lito, asi jsi to tady psala, ale já jak sem chodím nepravidelně, tak mám mezery. ty musíš ležet? nakázáno od mudra? 😨

zlatovlaaska
13. únor 2010

jo, to jsem četla. ale kdyby to bylo potřeba mít honem-fofrem, tak ten krteček je taky za dobrý kč a od nás to jsou možná 2-3 kilometry 😀

zlatovlaaska
13. únor 2010

když jsem šla z cukru, tak jsem zašla do CaÁčka na Václaváku, zrovna tam paní kódovala nový slevy... jsem tam byla pěkně nešťastná. tolik by se mi toho líbilo... nakonec jsem odešla bez ztráty kytičky... ale až budeme potřebovat tu větší velikost, určo to tam vezmu útokem 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru